как да забавя .....

  • 2 150
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 273
...цикъла си.Ами пада ми се да ходя на море точно когато май ще бъда в цикъл.Дайте идея какво да направя?Мога ли с някакви хапчета да го забавя?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 815
Има такива хапчета, пиеш ги докато не искаш да ти дойде и като ги спреш ти идва. Не знам как точно се казват хапчетата. Имаше ги в предишни теми.

# 2
# 3
# 4
  • Мнения: 1 339
Аз съм чувала, че и с витамин С става.

# 5
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Аз съм чувала, че и с витамин С става.
   Бошлав работа. Naughty

# 6
  • Мнения: 74
И аз имам същия проблем.Вчера ходих в аптеката и си взех Цилест.Почвам ги от тази вечер и ще ги пия докато се върнем от морето/10дни/.След това до три дни тр. да ми дойде....Или поне така ми обясниха в аптеката.Предложиха ми и др.противозачатачни , но избрах тези защото съм ги пила преди няколко години в продължение на доста време и съм доволна.А по този повод за забавянето за пръв път ще пробвам дано да няма проблеми newsm78

# 7
# 8
  • Мнения: 3 459
Аз съм чувала, че и с витамин С става.
Това и аз го знам за витамин C. Една приятелка го правеше. Мисля,че трябва да се пие една седмица преди да ти дойде и ти го измества с една седмица. Обаче не знам точно по колко хапчета се пият.  newsm53

# 9
  • Мнения: 1 237
С Примолут Нор - започваш да ги пиеш 2-3 дни преди датата,на която трябва да ти дойде.Пият се сутрин и вечер по 1 таблетка и като ги спреш след 2-3 дни  ти идва.
 С вит.С не е много надеждно.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Май с Дуфастон се забавя (ако не бъркам).  Това го пиех, ама с лекарско предписание точно токога да започна и докато го вземах, че и после 5-6 дни, ми се отложи.

# 11
  • Мнения: 2 199
Аз съм чувала, че и с витамин С става.
Това и аз го знам за витамин C. Една приятелка го правеше. Мисля,че трябва да се пие една седмица преди да ти дойде и ти го измества с една седмица. Обаче не знам точно по колко хапчета се пият.  newsm53

и аз така знам, но не съм пробвала също и да се яде лимони , но това заради витамин С сигурно  Grinning

 newsm12

# 12
  • Мнения: 3 216
ИЗвинявам се за вьпроса и моля автроката да ме извини,че се намесвам в темата й. Четох и старите теми,но не мога да намеря отговор. Ще заминем на 10-ти. Трябва да ми дойде на 11. А и искам да изкарам месец-два на противозачатьни. Та вьпроса ми е от кога мога да почна да ги пия хем да забавя цикьла,хем да се предпазя ефективно?При мен с Примолют НОр не ства-получавам крьвоизливи от него.

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 11:07 от kremena

# 13
  • Мнения: 1 558
С Примолут Нор - започваш да ги пиеш 2-3 дни преди датата,на която трябва да ти дойде.Пият се сутрин и вечер по 1 таблетка и като ги спреш след 2-3 дни  ти идва.
 С вит.С не е много надеждно.
Peace

# 14
  • Мнения: 3 416
Предварително се извинявам за "тона"-ама това дето практикувате за промяна на цикъла е много опасно,направо не сте в ред. Толкова е вредно едно такова вмешателство в хормоните,че ако не веднага,то непременно след време ще съжалявате и ще си имате проблеми,говоря от личен опит и от наблюденията на моя приятелка,аз по друг повод съм го правила това и последиците бяха гадни,айде да не ви плаша,ама по-добре си сменете датата за почивка или ходете с тампони първите дни,отколкото това.Пак се извинявам!

# 15
  • Мнения: 1 558
За 27-те си години два пъти съм си измествала цикъла. Последствия поне за сега няма, надявам се и да няма в бъдеще. Според мен не е проблем, ако е единичен случай.

# 16
  • Мнения: 3 416
За 27-те си години два пъти съм си измествала цикъла. Последствия поне за сега няма, надявам се и да няма в бъдеще. Според мен не е проблем, ако е единичен случай.
Просто искам да предпазя,пак казвам след време може да има последствия,но дано няма! И все пак момичета по-добре си планувайте по-рано почивката да не се налага да става така.Аз винаги съм го съобразявала това,а като не мога да го променя първите дни само се пак,после като намалее цикъла мисля и варианти за къпане.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Sladurka,  какви могат да бъдат последствията? Информативно питам.

И за забавянето на цикъла ли говориш, или включваш всяка хормонална намеса- например противозачатъчните?

# 18
  • Мнения: 3 416
Sladurka,  какви могат да бъдат последствията? Информативно питам.

И за забавянето на цикъла ли говориш, или включваш всяка хормонална намеса- например противозачатъчните?
Включително и пиенето на противозачатъчни-твърдо не! Аз съм пила доста време и много съжалявам,наистина след време настъпват необратими процеси в организма,веднага не се забелязват,а както знаете хормоните определят всичко в тялото ни.И няма "пречистени"хормони-всичко е едно и също! Ако държите на сигурна контрацепция си слагайте спирали,боли при слагането,но на другия ден даже сте забравили,а комфорта е сигурен! На нераждали също може да се сложи,но да е от опитен специалист! Аз си сложих и като я махнах си забременях нормално,живот и здраве и да родя нормално! Не желая да ви обременявам със странични ефекти,но хубаво мислете преди да ползвате такива неща,същото бих казала и за спешната контрацепция от сорта на Постинор дуо..за това пък даже не искам да коментирам ooooh!

# 19
  • Мнения: 3 216
Сладурка мнението ти е доста субективно. ПО твоя начин аз мога да тврьдя сьщото за спиралата.Дали боли или не зависи от специалиста ,който я поствая,от организма и т.н. Вьпроса за комфорта е сьщо доста спорен-майка ми години наред я усещаше. А и няколко познати забременяха точно сьс спирали.Стигало се е до враствания и други неприятни неща.Така,че всеки сам да си измери плюсовете и минусите за едната и другата контрацепция.

# 20
  • Мнения: 3 622
С Примолут Нор - започваш да ги пиеш 2-3 дни преди датата,на която трябва да ти дойде.Пият се сутрин и вечер по 1 таблетка и като ги спреш след 2-3 дни  ти идва.
 С вит.С не е много надеждно.

Да ефикасни са, но от моя позната лекарка знам че имат толкова много хормони, че лично не би ги препоръчала на никого да ги пие  Naughty

# 21
  • Мнения: 3 416
Сладурка мнението ти е доста субективно. ПО твоя начин аз мога да тврьдя сьщото за спиралата.Дали боли или не зависи от специалиста ,който я поствая,от организма и т.н. Вьпроса за комфорта е сьщо доста спорен-майка ми години наред я усещаше. А и няколко познати забременяха точно сьс спирали.Стигало се е до враствания и други неприятни неща.Така,че всеки сам да си измери плюсовете и минусите за едната и другата контрацепция.
Да,съгласна съмс теб,затова съм и писала,че трябва да бъде поставена от специалист Peaceа за това,че има забременели със спирали,може и да се случи,все пак никой препарат или каквото и да било не гарантира 100%,но спиралата е с най-висок процент надежност.Аз лично бях доволна,но наистина зависи как ти я слагат!И въпреки всичко я предпочитам пред хормони...

# 22
въпреки ,че пих примолут нор имам предменструални болки,нормално ли е?

# 23
v momenta pia primolut nor,no imam tupi predmenstrualni bolki-normalno li e

# 24
  • Мнения: 3 416
v momenta pia primolut nor,no imam tupi predmenstrualni bolki-normalno li e
нормално е да,даже е нормално и да са ти много силни

# 25
  • София
  • Мнения: 2 079
Тази година бях два пъти на море.
И двата пъти почивката беше предварително планирана, така че да не съм в цикъл точно тогава.
Но ....  ooooh!Сметката беше "без кръчмаря". Whistling
Дойде ми и двата пъти на морето. Crossing Arms
Първото море изкарах последните дни там в цикъл.
А в деня, когато заминавах за второто море по силата на Законът на Мърфи, цъфнах отново ....  Tired ..... та вързах! #Cussing out
Който е измислил тампоните - златен медал му давам!  bouquet Heart Eyes
С по една голяма кутийка O.B. изкарах и двата си цикъла на плажа.
Включително и къпане в морето. Crazy
През останалото време - стандартния начин. Tired
Неприятно, но ...
Опитах да пия витамин С, в големи дози, защото се сетих, че помагал, ама ...
Само дето си го пих! Sick
Не помага! #Cussing out

# 26
  • Мнения: 375
v momenta pia primolut nor,no imam tupi predmenstrualni bolki-normalno li e
Не знам дали е нормално. Аз мисля че е нормално сега да звъннеш на гинеколога си, а като му звъннеш мисля че той ще ти каже че не се пият хормони просто ей така.  Naughty
А и един цикъл не е болка за умиране......все пак тампоните за какво са тогава! Wink

# 27
  • Мнения: 21
Имам въпрос...Тези хапчета Примолут нор вид противозачатъчни ли са и ако не има ли проблем да се пият едновременно с противозачатъчните? Аз не съм пила досега такива,а днес гинекологът ми изписа едни Yasmin,но се чудя дали само от ползването на противозачатъчни за първи път преди менструация тя ще се отложи за след 21 дни?

# 28
  • Мнения: 375
Имам въпрос...Тези хапчета Примолут нор вид противозачатъчни ли са и ако не има ли проблем да се пият едновременно с противозачатъчните? Аз не съм пила досега такива,а днес гинекологът ми изписа едни Yasmin,но се чудя дали само от ползването на противозачатъчни за първи път преди менструация тя ще се отложи за след 21 дни?
Виж това: http://www.doctorbg.com/data/File/84_P/Primolut-Nor-5.pdf
Според мен не са безопасни и трябва да се консултираш с гинеколога ти преди да започнеш да ги приемаш.

# 29
  • Мнения: 21
Добре,да оставим Примолут нор...а ако досега не съм ползвала противозачатъчни и започна да ги приемам няколко дни преди менструацията,това значи ли,че въобще няма да ми дойде сега,а след 21 дни?

# 30
  • Мнения: 21
Моля,някой да ми отговори на въпроса и да ми разясни за хапчетата,спешно е  Praynig

# 31
  • Мнения: 1 568
Вземи Регулон и не го спирай докато се върнеш от морето!

Общи условия

Активация на акаунт