Излизат ли ви....?

  • 22 542
  • 76
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 815
Сутринта се събудих по-добре, отколкото бях. Единия вече почти изчезна, но другия е по упорит... Twisted Evil Сега събирам мнения за следващия път, защото напоследък почти всеки месец ми излиза. А дали може да е от слънцето, събота и неделя като ходя на плаж и от там да е проблема. Но пък през другото време пак ми излизат. Вече не знам... newsm78

# 46
  • Мнения: 7 723
Забелязала съм, че на мен най- много ми излизат,
когато съм силно притеснена за нещо... Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 3 216
При мен излизаха всеки месец 2 дни преди да ми дойде. ПОлучавало се така,защото тогава пада имунната система и херпеса избива.Той си живее в организма и при"удобен момент'-притеснение,висока Т,и т.н -Си избива.

# 48
  • Мнения: 544
Поне 1 път годишно ми излиза херпес, че понякога и повече.Чувала съм за Зовиракс, но е скъпичко, но иначе аз се мажа с Ацикловир и също действа

# 49
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Херпес лекувам само с ациклостад, много често имаме в семейството или аз или мъжлето.

# 50
  • Мнения: 573
През месец ,два съм с херпес.При мен избиват от стрес.Слагам паста за зъби ,но няма кой знае какъв ефект......

# 51
  • Мнения: X
ivalina73 :В случаят който описваш,според мен става въпрос за херпес зостер.
Как точно реши, че е зостер? ooooh!

Херпес Зостер
Анотация:Херпес Зостер е често срещано заболяване, при което вирусът на Варицела зостер атакува освен кожата и периферните нерви.
Описание:
Херпес Зостер е често срещано заболяване, при което вирусът на Варицела зостер атакува освен кожата и периферните нерви. Обикновено засяга по - възрастни или прекарали тежки болести и интоксикации пациенти.
Болестта започва с отпадналост, неразположение и невралгични болки, понякога много силни. След няколко дни в зоната на съответния нерв се появяват розово червени полета, които в последствие се покриват с множество гъсто разположени мехурчета, след разкъсването на които се получават язви.
Най - често херпес зостер се локализира по хода на междуребрените нерви, на лицевия, на очния и на ушния нерв.
При закъсняло или неправилно лечение се получават усложнения: от страна на нервната система - парализи и парези, а очните и ушните могат да увредят зрението и слуха.

Лечението на дерматовирозите е общо и локално. Общото се провежда в насока към повлияване на кожната и невралгичната симптоматика и срещу бактериалната инфекция.

При по - тежки форми се прилага специфична антивирусна терапия /Зовиракс, Валтрекс, Изопринозин/, която ускорява оздравителния процес, предпазва от постзостерна невралгия, а при гениталния херпес ограничава броя на рецидивите и удължава междупристъпния период.
Локалното лечение се променя в зависимост от еволюцията на кожните обриви

Ето тук много подробно за херпес зостер.

Това по устните си е чист:
Херпес Симплекс
Определение
Инфекцията се причинява от обикновения херпесен вирус, засяга всички възрасти и е еднакво честа у двата пола.
Херпесният вирус съществува в две разновидности – I-ви тип - лабиален (засяга устните) и II-ри тип - генитален (засяга половите органи).
Клинична картина
В детска възраст заразяването става най-често между първата и петата година. У повечето деца вирусната инфкекция протича като гингивостоматит. Измененията се локализират по устната лигавица, появява се зачервяване и оток, за кратко време се оформят мехурчета, които се разпукват и се образуват малки ерозии. Постепенно тези ерозии се покриват с белезникаво-жълтеникав налеп, наподобяващ афти. Лимфните възли се подуват. Налице е силна локална болка и обилно слюнкоотделяне.
Гениталният херпесен вирус предизвиква възпалителни изменения по гениталите на момиченцата и момченцата. Тези изменения не се различават от херпесния обрив по устните. Траен имунитет липсва.
След оздравяване вирусът остава в организма и след време отново се активира и предизвиква отново повтаряне на болестта. У възрастни хора херпес-симплекс вирусът причинява същите проблеми по устните и гениталите, като инфекцията е по-честа у жените.
Лечение
Обикновено заболяването преминава без лечение. За предпазване се употребяват антисептични пудри и разтвори. При чести рецидиви се прилага антихерпесна ваксина.

# 52
  • Мнения: 7 419
ако имаш вагинален херпес можеш да заразиш партньора си,което не може да се случи ако ти е излезнал херпес на устната и целунеш някого.


  Как става заразяването с лабиален херпес в такъв случай? За да го носиш в организъма,все някак трябва да е попаднал там,нали?newsm78 По какви пътища влиза в организъма?
  Някой би ли ми обяснил ,какво е това:АФТИ? Confused

# 53
  • Мнения: X
ако имаш вагинален херпес можеш да заразиш партньора си,което не може да се случи ако ти е излезнал херпес на устната и целунеш някого.
  Как става заразяването с лабиален херпес в такъв случай? За да го носиш в организъма,все някак трябва да е попаднал там,нали?newsm78 По какви пътища влиза в организъма?
  Някой би ли ми обяснил ,какво е това:АФТИ? Confused
Не е вярно - заразяваш се и при целувка, и при сексуален контакт, дори и при използване на общи кърпи, тоалетни принадлежности, ... (един и същ вирус е все пак) - ако ти е силна имунната система, няма да ти излезе веднага, а при евентуален срив.
 Афти са малки ранички (язвички), които се появат по лигавиците. Понякога са болезнено петънце, понякога като малки леко болезнени пъпчици Peace

# 54
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз на херпеси съм ужас. Много ми излизат, въпреки че откакто родих ми се струва, че се поразреди появата им. Някой път ми излизат по 3, а веднъж дори цялата уста ми беше така, като станаха на рани, два дни бях на сокове през сламка, защото едва си движех устата от болка. Cry  Ходих на лекар и ми каза, че е хронично и няма отърване / за себе си говоря / и че всеки път при нерви или отслабнала имунна система ще ми излизат и така цял живот  Sad Забелязвам, че по- често ми излизат, ако се притеснявам и нервирам. Третирам най- вече с паста за зъби.

Афти ми излизат по- рядко, но се случва. Тях със содя за хляб  Sick - супер гадно е, но поне при мен действа. Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 4 766
От много време не са ми се появявали афти, а херпес никога не съм имала, за щастие. Praynig Ако все пак ми се появи някоя си жабуркам ( Crazy ) устата с малко паста и вода няколко пъти на ден и я изплаквам и с вода за уста (всякакви марки). Ако е по-голяма и неприятна- сода за хляб  Peace

# 56
  • Мнения: 2 849
Херпесът го лекувам със счукан аспирин
и омешан с паста за зъби- веднага го прегаря! Wink
Златна си ще го пробвам,често имам този проблем.Аз само с паста за зъби съм пробвала и няколко пъти с хомеопатия,ако хвана херпеса навреме .

# 57
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Само да вметна, че Гранофурин се продава в една аптека на пл. Славейков, в безистена с/у Макдоналдс!

# 58
  • Мнения: 1 733
Много често ми излиза херпес. Нищо не помага освен Ациклостад. Продава се в аптеките - кремче, струва някъде около 5 лева. Ако се намажеш само като усетиш, че излиза херпес (без да се е появил видимо), е излиза. Ако вече е излязъл и намажеш, минава за около 3-4 дни, а не както е без лекарство за около 8-10. Поне при мен така действа.

# 59
  • Мнения: 354
Афти ми излизаха в студентските години след всеки изпит- май от напрежението.А херпеси в момента доста често на единия пръст на дясната ръка - винаги там.Четох доста в нета и разбрах, че човек си носи този вирус ( вирусът на Варицела зостер) и може и 20 години да не е имало проява и в даден момент да се отключи. Почти не лекувам херпеса, болезнено е, но май свикнах вече.

Общи условия

Активация на акаунт