За един човешки страх

  • 3 561
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 468
Искам истината и само истината, колкото и тежка да е тя.
Лъжите, подозренията и съмненията ме изкарват извън равновесие. Ще стана още по-зле.

# 31
  • Мнения: 2 792
  Аз знам, че ще умра рано или късно, за момента (за добро или лошо) знанието за това е нещо хипотетично във времето, ако мое заболяване ограничи това хипотетично време в по-кратък и предполагаем период, бих искала да знам. На близките си бих казала, когато съм готова да научат, първо аз искам да го знам.

# 32
  • Мнения: 4 585





По-лошия вариант е да не могат да ти кажат какво ти има.
Още по-лошият е да не могат да ти кажат какво му има на детето ти.

# 33
  • Мнения: 2 792
По-лошия вариант е да не могат да ти кажат какво ти има.
Още по-лошият е да не могат да ти кажат какво му има на детето ти.
Вълк, нали знаеш, че винаги има по-лош вариант.
 Това да не могат да ти кажат какво му има на детето ти, не е по-лош вариант, гадно е дори да се разцъква като вариация на по-лошо. Това е от нещата, които не се случват на всеки, не са нормално следствие и никой никога не е подготвен.

# 34
  • Мнения: 4 585



Знам. Има ситуации, в които толкова неща поевтиняват, изветрят и дори нямат никаквоа стойност.
Съжалявам ако ви натоварвам. Не ми е мястото в клюкарника.
Веднъж сънувах, че съм останал сам на земята.
Намерих едно много ръждясаро Жигули, деемонтирах му вратите и задния капак, сложих десетина туби бензин в багажника и тръгнах да търся други хора. На пътя Жигулката беше пушка. Карах по осовата линия.
В едно село видях една дебела туркиня. Та тя ми вика, що не съм отишъл в Мототехника в Русе, да си взема нова кола. Ако си сам на земята, какво значение има цветът на колата ти?
След като се събудих и дни наред после марки коли, телефони, ланци за мен нямаха никаква, ама абсолютно никаква стойност.

пс Имаме съфорумка Кифла и постояно трябва да се съобразявам, че сте различни.

# 35
  • Мнения: 2 818
Искам да знам.

Ще търся причината (някой блокаж в мен) и ще се опитвам да го разплитам....

# 36
  • Мнения: 2 354
  Има два варианта, и при двата бих искала да знам.
  В първия - абсолютно безнадежден - за да подготвя някак близките си хора. Може би бих казала някои неща за живота на детето си, с които иначе бих почакала. Бих изтеглила повече отговорности във фланга на мъжа ми, така че да не се получи срив в системата, когато ме няма. Бих действала в посока постепенно оттегляне, поне на равнищата, на които мога.
  Във втория - лоша диагноза с 50:50 - не бих казала нищо на никой, докато не разбера в каква посока вървя. Дотогава бих искала да замина някъде поне за два-три дена, за да си поговоря сама. Бих се опитала всячески да сдобря тялото и душата си.
  Тъжно е. В момента слушам една много тъжна музика и направо ме разби с тази тема.

# 37
  • Мнения: 2 792
Говориш за неща, за които повечето хора си казват, че няма да се случат точно на тях, няма как да ги натовариш  Confused, освен ако не представи някакъв конкретен вестникарски пример, знам че съм цинична, не съжалявам за това.

# 38
  • Мнения: 4 390
Бих искала да знам и да, бих се подложила на преглед.
В никой случай не бих искала да си замина просто ей така, тънейки в блажено невидение.
Дължа го поне на детето си.

# 39
  • Мнения: 3 521
Бих искала да знам, естествено. Не знам дали бих го споделила с близките си, но неизвестността ме плаши много повече от предвидимото бъдеще.

# 40
  • Мнения: 3 880
Аз пък не се сещам за болест, която хем да може да се диагностицира, хем е смъртоносна, хем пък до последния ден да се чувстваш идеално, да си живееш живота както винаги и никой, дори и ти самият да не разбере, че е нещо сериозно newsm78
Месеци наред уж си болен, ама не си (защото не си отишъл на лекар) и в един хубав ден си отиваш "внезапно".... наистина не мога да се сетя за такава болест.... няма начин накрая тялото да не рухне и да разбие всички илюзии и заблуди. Такива истории има само по филмите ми се струва.

# 41
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Незнам newsm78много е сложно Crossing Arms
Пише се НЕ ЗНАМ отделно. Моля ви тази грешка направо ме изкарва извън нерви вече  Praynig
Бих искала да знам, но най-вероятно ще отлагам до последно и няма да ми се иска да повярвам, че на "МЕН" ми се случва такова нещо.  Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 47 998
е как, ще искам да знам със сигурност
първо- ако е някакъв ранен стадий или нещо подобно, може пък да има лек или облекчаваща или удължаваща живота терапия
второ- ако е заразно, да не заразя близките си и други хора
трето- да се сбогувам с децата си и да се уверя че ще има кой да се грижи за тях
както и да прекарам с тях последните си дни, вместо да съм на работа например и да си късам нервите до последно с глупости
въобще не разбирам как може да искате да не знаете newsm78

# 43
  • Мнения: 2 491
Да не му дойде на човек до главата, но си мисля че една такава иситна би довършила човек по-бързо...

А ако има шанс да се излекува и да се направи нещо по въпроса, ако е открито навреме Thinking

# 44
  • Мнения: 389
След като веднъж си приел факта, че все някой ден ще умреш, остава само въпроса колко време ще е до този ден.

Аз бих искала да знам. Отказвам да си ида без борба. Атеист съм, не вярвам, че има нещо след гроба.

Личи ми, че не съм губила близък, нали?

Общи условия

Активация на акаунт