БЯЛ СПИСЪК за майстори по всякакви ремонти

  • 1 035 033
  • 4 992
  •   1
Отговори
# 1 995
  • Мнения: 19 527
Мога да дам координати на човек, от който аз съм доволна. В къщи е правил ВИК, поправял е душ кабината.  С негови колеги ни монтираха соларен панел с бойлер, а при мои приятели в къщата направиха локално парно. Телефонът е 0897955618, казва се Веселин. С колегите, с които е идвал работят бързо и оставят след себе си чисто. Да чукам на дърво досега след тях не сме имали рекламации.
Надявам се, че фамилията му не е Михов. Точно тази сутрин даваха репортаж за един такъв "водопроводчик" - Веселин Михов. Има много писано за него и тук във форума. Викаш го за нещо дребно, той ти разлива мръсна вода зад канала в тоалетната и ти взима 840 лв за 40 минути работа. А истинската цена на услугата, ако въобще има нужда от нея е от 40 до 60 лв. Наистина се надявам да става въпрос за съвсем друг човек, просто исках да напомня още веднъж, че има и такива "майстори". Направил заедно с жена си десетки фирми и ходи го търси по името на фирмата......

# 1 996
  • София
  • Мнения: 1 744
Тамън похвалиш някого и разочарованието не закъснява. Преди месец похвалих Румен Янков и снощи дълго си мислех дали да пиша, но пиша тук от 8 години и не съм подвела никой, така че по-добре да разкажа.

След като Румен завърши ремонта по банята, съпругът ми го търси няколко пъти за 1-2 дребни неща, които искаше да се дооправят в банята. Първо Румен бил казал, че трябва да помогне на бременна, после че ще мине за ключа и ще ги оправи докато сме на море, после спрял да си вдига телефона, когато мъжът ми звънял и си пишели СМС. Аз не винях Румен, защото обектът се води приключен.
С Румен имахме уговорка, че ще ни направи и друго помещение-малка тоалетна. И снощи изненадата ми беше огромна, когато му звънях, а той и на мен не вдигна, пращайки ми съобщение "Какво има? не мога да говоря". Беше около 19ч. Писах му, че го търся за правенето на тоалетната. Каза, че бил почнал работа към фирма и няма да може да я прави. Продължихме да разменяме съобщения, в които исках да уточня дали не съм го обидила с нещо, дали не сме го засегнали, че не ни пресира времето в момента, но явно не искаше или не можеше да свърши обещаното, както и можеше да пише, но не можеше да говори.
Пиша тук, защото всички, на които пратих отзиви за Румен на ЛС или прочитайки предното ми мнение, са потърсили услугите на Румен и са наясно дали лъже или не. Може и да е претоварен човека, само аз на ЛС го похвалих на 5-6 човека, но постъпката не е за подминаване.

 Смятах да не обръщам внимание на това мнение ,но доста се подразних.Ето цялата история:
 При първия оглед щяха да се правят една баня и една тоалетна.Разбрахме се за цената.След няколко
дни ми сервираха ,че ще се прави едно общо помещение.Ще се бутат стени и т.н.Цената за работа беше непроменена от моя страна.Беше ми изпратен проект ,който въпросната госпожа нямаше време
да изкара на хартиен носител.Аз си го разпечатах сам.На самия проект няма абсолютно никакви размери на стени,отвори,изводи на вик и т.н.Аз трябваше да гадая къде да пускам изводи за вградени
душове и т.н.Да не говорим,че има доста променени неща от проекта и това което направих в действителност.Ето тук можете да видите банята http://rumen1972.snimka.bg/daily/klementina.829069
На 5 ден от моята работа ми звънят от чужбина и искат да извикам човека от баня Нео да дойде да
вземе размери за вратите,защото те бързали.Нищо ,че банята беше строителна площадка.Един ден пращах снимки за да уточним къде да слагам вградения душ.Отделно бях сложил праг,който те бяха
поръчали.В последствие този праг беше изкъртен и около 1кв почки и беше направен праг от плочки.
За да ми усложнят работата поръчаха да дойдат и да ми монтират шкафа с мивката,огледалото защото
нямало къде да се измият.Нищо,че имаха друга мивка в кухнята.А не ми питаха как ще шпакловам и боядисам тавана.Е постарах се да не счупя нищо при работата по тавана.Отделно фугирах легнал пода
под шкафа,но и това е без значение за тях.По време на ремонта на мен ми се случиха няколко неприятни инцидента.Умря ми куче,протече ми бойлер в къщи,сипаха ми бензин вместо дизел в колата
и за капак ми удари градушката и ми счупи предно стъкло и задно дясно.А когато ми удари градушката
след като разбраха за щетите следващите думи бяха а кога ще свършиш банята,защото си идваме от чужбина.Да не говорим,че толкова бързаха,че когато шпакловах тавана искаха да се боядиса веднага.
Бях пуснал печката в банята и работех при около 40 градуса температура в помещението,но за тях това е без значение.Когато си тръгнах си оставих прахосмукачката да си изчистят коридора с уговорката на другия ден да мина да си е взема.На другия ден отидох ,че нещо единия вентилатор не работеше.Оправих проблема.Не бяха готови с прахосмукачката и думите им бяха ела да си е вземеш по-късно.Вярно минах 7 км в едната посока и 7 км в другата,но това няма значение.вечерта минах още 14км за да отида да си е взема вместо те да дойдат да ми е донесат.Все пак на тях правя услуга.После решиха,че ще ходят на море и във времето,когато са на море да отида да свърша едни дребни неща,за
които за тях са половин час работа.Една тухла да залепя на тавана,което е 1 ден залепване.2 ден шпакловане с лайсни и след няколко дена да се боядисва.Нещо дребно ,което отнема почти 3 дни.А дали съм свободен,за тях е без значение,защото те са хората с пари и могат да те правят на маймуна.
Могат да ти звънят когата на тях им е удобно а дали съм карал и съм изпрати смс,че не мога да говоря,за тях е без значение.Да не говорим,че снощи в 1.30 часа получих смс.Няма значение дали ,че по това време може и да спя.Вярно бяха ме поканили на обяд с тях,но след като любезно им отказах
въпросната г-жа си изля мъката тук,че не съм си свършил работата при нея и сега съм им отказал.
Накрая да обобщя в живота не всичко става с пари трябва да има малко уважение и към труда на останалите хора.Мисля,че тука доста хора от форума могат да потвърдят,че съм ходил само за консултация даже и посреднощ и пари не съм взел на никого.На доста хора съм обеснявал по тел какво да правят и съм им спестил доста пари.

# 1 997
  • Мнения: 19 527
Да, аз мога да потвърдя, че Румен Янков е идвал в къщи при доста аварийни ситуации без забавяне, свършвал си е перфектно работата. Включително и точно на Великден си остави семейството и дойде да ми оправи теча, който беше предизвикал наводнение. При нужда наистина първо на него се обаждам и досега не ме е подвеждал. Не искам да се меся в спора с госпожата, не съм наясно със ситуацията но искрено се надявам и за в бъдеще да мога да ползвам услугите на Румен, който явно никой не отрича работи много добре.
А историята разказана от двете страни звучи съвсем различно, единствено неоспорваното е, че той си е свършил работата, за която са се уговорили по най-добрия начин, независимо какво му е струвало това.

# 1 998
  • София
  • Мнения: 1 744
0889436998 Николай алпинист

# 1 999
  • Sofia
  • Мнения: 3 046
Няма да позволя в темата да се уреждат лични отношения и да се запълва с обяснения за конкретни случаи.
Това не е тема за един майстор!

# 2 000
  • Мнения: 48 068
Търся майстор за шпакловка на стени и таван и обръщане на прозорци за София, спешничко

# 2 001
  • Мнения: 976
абе аз да взема да постна едни средни цени за Софето обаче  Grinning  „
http://stroitelniremonti.org/%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B8%D1%8 … 0%B5%D0%BD%D0%B8/
    Държа да предупредя, че тези цени най-често са "интернет-цени" или с други думи - уловки. Пише цена на кв. метър, но не се уточнява, че това е цената за една ръка шпакловка или боядисване например. И когато вече си се вързал с дадена фирма или "майстор", тогава цените се удвояват, утрояват и така... Да не говорим, че има качество и качество - скоростта намалява качеството и обратно. А в последно време всички искат ремонтите светкавично, но си има технологични изисквания. Сериозните майстори не работят на тези цени, но и не дават качество тип "вземи парите и бягай", защото рекламата им е доволният и препоръчващ ги клиент.

# 2 002
  • Сф
  • Мнения: 10 739
не не са уловки- майстора , който познавам работи на тия цени скоро направи баня, качествено, но не искам да споря с теб. А труда си е труд, няма значение колко време ще отнеме.Сметката е по операции, а  не по дни.Да, бавничко работи, именно защото е качествено, но затова пък непрекъснато го търсят и си има работа, дори понякога вика още хора. Иначе цените са осреднени, ако си обърнала внимание, 1, 2 отгоре на кв. метър няма да качи сметката.Проблема, е че хората не знаят как да си изчислят точно ремонта.Но може и да се попита предварително колко ще излезе нали?+- 500 лв например?Например масово се смятат плочките само като квадврати, без цокли и тнт. къртене; , Така една баня лесно става 2000лв. Тези цени , които съм дала дават все - пак представа ориентировъчно, това е пода-по- ниско не, пък някой може да си иска и 90 лв на монтаж на бойлер например. Peace Даже наскоро видях пак в нета, някаква фирма именно 90 лв за домашни поправки- всмисъл, ако нещо не може да се изчисли или са няколко неща.Също така обаче едни познати - паркет слагат, като ги викне техен клиент например за една лампа не му взеха нищо - само за бензина.За климатика викам познат и ми взима по 20 лв-сменя бушон, сестра ми за да дойдат само и взеха 50 лв-тя си вика други. Тъй- че като основа са тези цени които съм дала от нета, не съм ги измисляла аз, само твърдя, че са реални. Peace

# 2 003
  • Мнения: 976
   Просто предупреждавам, че има много излъгани клиенти, и аз не споря Peace

# 2 004
  • Мнения: 493
Здравейте,

налага се да прибегна до форума. Имам проблем пак с пустата баня. Там нещата винаги са сложни и скъпи!
Търся си майстор за лепене на плочки. Банята ми е напълно подготвена от другия майстор, който ми движи нещатат в апаратмента, но той плочки не лепи. Подготвил е стени, гипоскартони, ВиКто също е готово.

Мнооого ви моля, някой , който наскоро си е  правил баня, да ми препоръча човек за плочките.........и ако не му с еструва нахално да ми пусне и снимки на изпълената баня.

Ще бъда много благодарна за отзиви!  Praynig

# 2 005
  • София
  • Мнения: 4 349
Някой да има координати на майстор или фирма за покриви в София, от които е доволен  newsm78 newsm78 newsm78 След градушката имаме изпочупени керемиди и трябва да се сменят  Praynig Praynig Praynig Praynig

# 2 006
  • Мнения: 146
Търся майстор за  окачен таван, преградна стена, шпакловка, боядисване и промяна на ел. изводи

Апартамента е около 50кв. Иска ми се по възможност да е един майстор. Някакви отзиви за Жоро Исаев www.joroisaev.com

# 2 007
  • Мнения: 807
Здравейте,

не успях да открия тема за облепване с фолио, затова питам тук.

Искам да си облепя входната врата с фолио и търся човек/фирма, която да предлага услугата. Имате ли опит с това и някакви контакти на хора, от които сте доволни? Или ако има цяла такава тема - споделете, за да я изчета  Grinning

# 2 008
  • гр.София
  • Мнения: 2 762
Здравейте,

не успях да открия тема за облепване с фолио, затова питам тук.

Искам да си облепя входната врата с фолио и търся човек/фирма, която да предлага услугата. Имате ли опит с това и някакви контакти на хора, от които сте доволни? Или ако има цяла такава тема - споделете, за да я изчета  Grinning
и мен ме интересува същото, искам да си облепя външната врата с фолио, но само от вътре  Mr. Green

# 2 009
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Намирате потребителката Тайна, писала е назад в тази тема, тя може да ви даде препоръки.

Общи условия

Активация на акаунт