Случвало ли ви се е да викате Неволята?

  • 1 654
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
Аз научих съпруга, как се поправят бушони. Едно дете съм и тати ме е учил на всички мъжки дейности. Не ми се опират.  Последно сама си монтирах новата пералня. Не ми е проблем като мога да си го свърша сама. Обаче пък не съм готвачка. Някак си на мъжо по- добре му се получават манджите от мен. Иначе съм женствено миньонче с хубав маникюр. Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679

 Embarassed...обаче си признавам, че съм проектант и първата ми работа беше във фирма за довършителни работи - ако не ми беше професия и не бях сигурна какви ги върша и аз щях да викам баткото с кангото Laughing
Ето, виждате ли, казах аз Wink Не става от всяко дърво свирка! Който за каквото е учил и каквото му иде отръки, иначе е смехория. Най-обичам да се явявам по дела във ВАС, винаги има някоя бабка от село Горно Мъйново, която е решила, че адвокатин не й трябва и може сама да си каже мъката пред върховните съдии. Забавата е голяма Laughing

# 17
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Обичам да пипам и да разнищвам технологията на разни "мъжки" майстории,засега  не от зор, ами за кеф. Стига да не работя за време. Обикновено има някакъв кусур по дизайна, то ми е запазена марка, но рядко ми се случва да завторя същата операция, че да я усъвършенствам Laughing.

# 18
  • Мнения: 2 070
Завиждам ви, много сте оправни. И аз бих си построила къща или обзавела жилище сама, тръпката е голяма сигурна. Ама като не мога.

# 19
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Същата съм като Дона Флор, само без маникюра (не ми се отдава) и не съм единствено дете Sunglasses

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Завиждам ви, много сте оправни. И аз бих си построила къща или обзавела жилище сама, тръпката е голяма сигурна. Ама като не мога.
Вервай ми, и с майстори тръпката не пада по долу Joy

# 21
  • Мнения: 2 891
Баща ми ме е правил за Крум  Whistling . Обичам да ремонтирам разни работи, но от ток ме е страх. Съпругът ми също, та по този въпрос  се отнасяме до специалисти. У нас, като има нещо за монтиране и инсталиране, по-скоро ще се сбутаме, кой да го направи пръв  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 438
Преди двадесет години бъдещия ми мъж с активната помощ на баща си и активното даване на акъл  на майка си правят сами обитаем неговия панелен апартамент; направо се учат да шпакловат, лепят плочки, сглобяват мебели или сами ги правят и т.н. Баш майстора ряпа да яде.
В момента живеем в това жилище, като всичко самоделно беше махнато, иззстъргано, отлепено и т.н. и с майстори беше направено като по каталог. Майсторите, които бяха професионалисти, не спряха да се чудят как са издържали нещата /най-ярък ми е спомена за коментара за фазата и нулата на допълнителните лампи и контакти, които са работили на магия и е цяло чудо, че не сме пламнали./ и как въобще хората са се захванали с това. Всъщност мъжа ми се занимаваше с тях и въобще повтаряше, че за всяко нещо си има хора, а той повече няма да се прави накакъвто не е.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз доста често съм викала неволята и съм правила неща дето не съм и сънувала, че мога.
 Само дето приказката аз я разбирам другояче - не за ремонти и такива, дето мога да  викна някой, а тогава когато те свари насред път(например) и няма помощ от никъде дори да искаш.

 Със сестра ми, ученички токущо взели книжки се качваме на служебната кола на баща ми и пукаме гума. Ама то привечер, започна да се стъмня, повъртяхме се, повъртяхме(нямаше мобилни), викнахме неволята и накрая я сменихме тази гума, а дори не бяхме виждали как се прави.  

# 24
  • Мнения: 2 070
Етиа , аз също това имах предвид, просто примера, който споменах беше за ремонти, понеже това момиче наистина не може да си позволи разни неща, нито пък  има към кой да се обърне за помощ...Та от там и темата тръгна да става като за Нашият Дом, което се надявам да се промени, ако има някой какво да поразкаже.

Браво на теб и сестра ти. Не се виждам в такава ситуация, сигрно ще нощувам там докато мине някой и му предадем да се обади на някой друг или пътна помощ...

# 25
  • Мнения: 1 937
Случвало се е да викам неволята. От чужбина. Щото не отлепяше ни на френски, ни на английски, ни на още няколко други езика. Говореше само български!
Няма да разкажа подробности.

# 26
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 781
Доста често виках неволята като живеех сама, та кой ли майстор ще се съгласи да дойде посреднощ. Сега тук например сами си направихме оградата, дека и сменихме целите балкони. Смея да твърдя , че се справихме по добре от майсторите тук /гледам оградата на едни съседи, няма две равни летви, а нашата е като по конец/. Сега си слагаме самни плочки в кабинета, няма проблеми /по-добре сами, отколкото по 12 долара на плочка за поставянето/. Сега има интернет и в него ръководства ,кое как се прави.
Замислих се, че думата "неволя" е наистина в женски род.

# 27
  • Мнения: 1 732
Виках я. Последният път като се счупи казанчето на тоалетната чиния.
Ама тя не дойде  Confused

# 28
  • Мнения: 3 521
Сетих се за един много "неволен" случай - на сватбата на мой колега, бяхме се събрали у тях, аху-иху, майка му носи някакви сладки с орехови ядки, кумата - тогава бременна, награби една шепа, отхапва от първата сладка и се чува едно хрущене прааас - половината и преден зъб остана в ореховката. до подписването остават 45 мин. - ни за зъболекар има време, ни за нищо. Мъжът и на бъзик вика "Бе я в тая къща Канаконлит няма ли?" Намериха от някъв комшия и така-залепиха я мацката.

# 29
  • Мнения: 223
не,дано не ми се случва!

Общи условия

Активация на акаунт