ВАЖНО! До раждалите в Св. София ( Тина Киркова)

  • 7 721
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 506
Цитат на: Lilly
Цитат на: lilla
..... ЗНАМ, ЗНАМ, че ви е страх....
Лили  Я н о в а

  202uu   202uu   202uu
Само че за съжаление голяма част хората ги е страх да дават гласност по медиите. Ограничават се само с писане по форуми...


Мили Лилита,
Не мисля, че проблемът е в страха. Хората, изпатили си от подобно отношение,  имат доста (и по-големи) грижи на главата освен да дават гласност по медиите, което при това е свързано с доста болезнени спомени (например, аз откакто видях тази тема отново по сто часа на ден си преживявам гадното раждане).... Отгоре на всичко и резултатът е меко казано съмнителен, тъй като лекарите се подкрепят и е малко вероятно (ако не и хич) някой да да каже нещо срещу колега...
Аз определено бих участвала в подписка, но нямам време нито желание да ходя сама да се разправям, еле с медиите.
Междувременно, ако мога да предупредя някого, пък било то и по форумите, с удоволствие ще го направя.

# 31
  • Мнения: 521
Pimpa, много си права за всичко, което си написала и най-вече за Благова и Янков. Въпросния изпълнителен директор е точно такъв какъвто го описваш. Мазен и абсолютно безхаберен. Прави се на много добър , а всъщност не е в състояние да вземе каквото и да билорешение. Да не забравяме все пак , че над него има и други хора- така наречения Управителен Съвет.

# 32
  • Мнения: 834
Е да, обаче коя болница ще си изгони някой от НЕКАДЪРНИЦИТЕ при условие, че след това изгонения ще ходи и ще развява кирливите ризи на останалите там СВЕТИЛА на медицината. Признавам, че навсякъде има некадърници, които на всичкото отгоре имат високомерие и претенции без покритие, но я ми кажете има ли изгонен лекар от болница, било то и провинциална! Личния ми гинеколог, нямащ нищо общо със Св.София, ми каза че санкциите за лекарите са само парични наказания и служебни мъмрения. Той участва месечно поне по два пъти в разни лекарски комисии назначени от НЗОК по жалби на пострадали и има съответните наблюдения.
Да не забравяме, че това е БЯЛАТА МАФИЯ в нашата държава. Силно се надявам , че и за тях Господ ще се забави, но няма да забрави. Ако всички сме готови за дългата борба - така да бъде!!!!

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
При цялото ми уважение към всички майки, които по една или друга причина имат болезнени спомени от раждането си в тази болница искам да взема отношение в темата. Тази тема беше пусната като призив да се направи подписка от майчета недоволни от д-р Благова. Нали така ? И конкретно от педиатричното отделение на болницата. И също така имаше отправен апел доволните да не пишат, а само недоволните.
Ето, аз не съм писала досега, защото съм доволна и уважих молбата ви.
Но ми е трудно да замълча вече, защото виждам как темата се изражда. И от такава насочена конкретно срещу педиатричното отделение и един единствен лекар в него, взе да се превръща в тема плювка срещу цялата болница, включително и директора и.
Е не съм съгласна пък !
Защо не пишете срещу тази докторка, ами взехте да плюнчите болницата ? Ако така стоят нещата, не виждам нещо което да ме задържи да не вляза в спор и да не се намеся в темата.
Защото аз съм доволна от там, познавам десетки други доволни майки от там, чела съм стотици мнения по форумите на доволни майки от там. И ми се струва абсурдна идеята някой да призовава към лична тема за негативни мнения само, не дайваки се възможност на другите да вземат отношщение и по този начин да се получава  едностранчиво представяне на нещата в болницата.
Давате ли си сметка колко бъдещи майки четат тази тема, такива които са решили да раждат там ? И ако са нови ? Влизат в темата ви и почват да четат само негативни мнения. В началото срещу педиатърката, след това срещу други лекари гинеколози, та до самият директор.
Моите уважения, но смятам, че д-р Янков е един от най-добрите ръководители на АГ болници в София. Това е единствената общинска болница, която постоянно се обновява, условията се подобравят там и това е първият и единствен управител до сега, който направи опит да се пребори с корупцията въвеждайки системата на регламентирано плащане.
Мисля, че д-р Янков е изключително добър администратор и ми е крайно не приятно да чета пристрастни мнения написани само и единствено поради желанието да се плюе.

Моля и модераторите да вземат отношение по тази тема !
Но аз мисля, че това което се случва тук не е редно.

# 34
  • Мнения: 4 371
Евала, Додо

# 35
  • Мнения: 3 506
Че темата се измести, измести се. Не само с мнения за болницата, а и с мнения за оплакването като такова. Но чак пък модераторите да се намесват  Shocked
Пък ти щом си толкова притеснена от "едностранчивото" представяне на нещата, пусни една нова тема за хвалебствия на болницата и докторите там. И ги похвали. Може даже да призовеш да я заковат и нея, та да не остане незабелязана. Тъкмо бъдещите майки, решили да раждат там, ще имат достатъчно материал за четене, ще си сложат розовите очила и ще вярват в християнското отношение People Angel ...................................

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: Maria.St
Че темата се измести, измести се. Не само с мнения за болницата, а и с мнения за оплакването като такова. Но чак пък модераторите да се намесват  Shocked
Пък ти щом си толкова притеснена от "едностранчивото" представяне на нещата, пусни една нова тема за хвалебствия на болницата и докторите там. И ги похвали. Може даже да призовеш да я заковат и нея, та да не остане незабелязана. Тъкмо бъдещите майки, решили да раждат там, ще имат достатъчно материал за четене, ще си сложат розовите очила и ще вярват в християнското отношение People Angel ...................................


Дрън-дрън...

# 37
  • Мнения: 46 515
Виждам, че вече не се пише само по темата, затова да си кажа и аз. Според мен в Света София си вършат работата, ако си платиш. Отидеш ли по каналния ред /както аз се опитах/ никой не го интересува. Сигурно има и изключения, но това е като цяло. Срещнах безхаберие за мен и детето ми, както и директно искане за пари, повече не се върнах, .

# 38
  • Мнения: 1 753
Додо, права си донякъде.
Мисля, че бъдещите мами, които четат темата трябва да знаят за опасностите, на които могат да се натъкнат. Тоест могат да извлекат само полза от подобна тема. Ако аз съм знаела за тези неща преди да раждам щях по съвсем друг начин да реагирам на възникналите проблеми.
От моят личен опит от въпросната бонцица мога да кажа следното. Лекувала съм се в отделението по стерилитет и ин-витро. Личните ми съприкосновения с докторите сам са само положителни и с основание мога да кажа че си разбират от работата. От 24 часовият ми престой в предродилна зала всички смени от акушерки и доктори се държаха перфекто, професионално и отговорно. Самото ми раждане протече много добре и отношението на акушерката Росица Найденова, докторите Манчев, Янакиева и Панова беше подкрепящо и пак казвам - много професионално.
Но не всичко свършва с раждането. Напротив. Всеки знае колко трудни са първите дни и седмици след раждането. А още по-трудни става със болно бебе. И то не по твоя вина, а по вина на мърлявото поведение на докторите от Детско отделение. За никой не е тайна, че във въпросната боница (и не само в нея) има стафилококова инфекция. Но не е само това. Начинът по който работят там, безхаберието на всички доктори и възможността да се получи информация САМО и единствено от шефката им - Благова, която е скарана с доброто поведение и общуване - това е престъпно! Там има пълна липса на информация. Колкото и да настояваш всички те препращат към Благова, която от своя страна пести думите си и не желае да дава никакви обяснения, освен ако не си заведеш мъжа, майка си и ако може цялата рода, не я "хванеш за гушата" и не я попиташ КАКВО СТАВА С БЕБЕТО ТИ. Мисля, по-точно съм сигурна, че аз съм една от многото, които биха подкрепили тези твърдения. Всяка родила майка е достатъчно лабилна психически, объркана, незнаеща какво да прави, за да я объркват още повече, или по-лошо - да не й обръщат внимание.

И затова призовавам всички бъдещи мами запътили се да раждат там - не си давайте бебетата в Детското отделение. Знам, че е много трудно в първите дни изтощени и объркани да се грижите за бебетата си. Но все пак - вземете си бебетата при вас, кърмете си ги и ги давайте в Детското единствено за изследванията и васкините. Питайте за ВСИЧКО и всеки път, когято някой се докосне до бебето. Питайте и настоявайте да ви обясняват - какви изследвания правят, защо ги правят, как са бебетата ви - ВСИЧКО. Изисквайте пълна и обстойна информация!!! записвайте си всичко, което ви казват и въпросите, които имате! Докторите, и по-точно Благова (защото съм сигурна, че тя ще си остане там, до пенсия) са ДЛЪЖНИ да ви казват всичко и да ви обясняват всичко - включително за кърменето, за начина на хранене след изписването и изобщо за гледането на бебетата.

Е, това е. Малко дълго стана, но все пак исках да изясня моята позиция.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
ОК, Съгласна съм. Реагирах не заради Благова и Детското, а в мига в който видях как отношението се разпрострира и върху други лекари и то не от Детското отделение, та дори до директора на болницата.
Това беше причината да се възмутя. Но мисля, че в предишното мнение ясно съм го написала Grinning

# 40
  • Мнения: 112
Цитат на: dodo_dodo
ОК, Съгласна съм. Реагирах не заради Благова и Детското, а в мига в който видях как отношението се разпрострира и върху други лекари и то не от Детското отделение, та дори до директора на болницата.
Това беше причината да се възмутя. Но мисля, че в предишното мнение ясно съм го написала Grinning

Ясно с това визираш мен. Нима нямам право да изразя озлоблението си към доктор отговорен за смъртта на бебчето ми?
Нямаш идея каква е болката да загубиш бебето, което си го носила 9 месеца до сърцето си. Да, загубих момиченцето си, защото д-р Бечев не можа да познае че раждането е започнало.
Радвайте се на децата си!

# 41
  • Мнения: 3 506
Цитат на: kotarche
Цитат на: dodo_dodo
ОК, Съгласна съм. Реагирах не заради Благова и Детското, а в мига в който видях как отношението се разпрострира и върху други лекари... Grinning

Ясно с това визираш мен....


Разбира се, че имаш право! Пожелавам ти всичко лошо да е зад гърба ти!
Споко, не визира само теб, имаше и други постинги, споменаха се и други имена и веднага се намериха хора да се възмутят... Ех, че е готино да се говори в трето лице...

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: kotarche
Цитат на: dodo_dodo
ОК, Съгласна съм. Реагирах не заради Благова и Детското, а в мига в който видях как отношението се разпрострира и върху други лекари и то не от Детското отделение, та дори до директора на болницата.
Това беше причината да се възмутя. Но мисля, че в предишното мнение ясно съм го написала Grinning

Ясно с това визираш мен. Нима нямам право да изразя озлоблението си към доктор отговорен за смъртта на бебчето ми?
Нямаш идея каква е болката да загубиш бебето, което си го носила 9 месеца до сърцето си. Да, загубих момиченцето си, защото д-р Бечев не можа да познае че раждането е започнало.
Радвайте се на децата си!


Ей, Котараче ! Въобще не съм визирала теб !
Днес прехвърлих новите мнения по темата и в едно от тях ми се наби, че някой беше писал срещу Динчо Георгиев. Дори не помня кой ник беше. Аз самата не познавам този лекар, но съм чела страшно добри отзиви за него в клубовете из нета. Независимо от това, забележката ми беше насочена единствено и само към факта, че темата измести първоначалната си идея и е на път да се превърне в нещо съвсем различно - една от хилядите За и Против дадена болница. А такива мнения винаги ще има за всяка една болница ! Мислех, че не това е идеята и.
Нямам достатъчно убедителни думи с които да изразя съчувствието си към твоята болка. Мисля, че такова нещастие НЕ БИВА да се случва на нито една майка и че болката вероятно е неописуема. За себе си мисля, че не бих имала сили да я понеса.
Съжалявам ако мнението ми те е огорчило по някакъв начин. Не съм целяла подобен ефект. То беше насочено единствено и само към последните мнения по темата...както вече написах.

# 43
  • Мнения: 3 506
Цитат на: dodo_dodo
Дрън-дрън...


И пляс-пляс.
Нека подрънкам още малко: Интересно ти като надълго и нашироко описваш недоволството си от ВСИЧКО и ВСИЧКИ в една друга болница, дали и ние трябва да се възмущаваме  Confused:

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: Maria.St
Споко, не визира само теб....


ВЪОБЩЕ не визирам нея !
Не изопачавай мнението ми. Бях достатъчно ясна.
Започваш да ми лазиш по нервите.

Общи условия

Активация на акаунт