Позволени ли са зъбни снимки по време на бременност

  • 5 607
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 506
Както при всяко подобно изследване, става дума за отношение ползи/риск. Ако не е спешно, по-добре да се отложи поне за 2-ри триместър.
Между другото, обаче, дозата на погълнато лъчение при нормална зъбна снимка (а не панорамна) е нищожна. Много пъти по-ниска е от тази при белодробна графия например. А, ако има и оловна престилка, с която да се покрие торса, рискът наистина клони към нула.
Не си трови хубавите бременни дни с черни мисли Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 1 546
При мен пък случаят беше малко по-различен. Наложи се на синът ми да правят ренгенова снимка. В петия месец съм бременна. Нямаше кой да бъде с него защото бяхме в болница. Бях вътре в стаята където снимат снимките но....в кабинката, откъдето снимат лаборантите. Не ми облякоха нищо и ме успокоиха, че това дори е по сигурно и от жилетката. Някой да каже нещо повече по този въпрос? newsm78

# 32
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Не Naughty

# 33
  • София
  • Мнения: 622
Знам, че не е хубаво и особено през първите седмици, когато се оформят органите. Аз си правих в самото начало, но не знаех, че съм бременна, пих и много силен антибиотик за зъба и впоследствие няколко гинеколога ми препоръчаха аборт. Казаха ми, че има над 10 % риск плодът да е увреден. Поразрових се малко в английски сайтове и видях, че трябва да си направиш стотици снимки, за да се доближиш до заветните 5 рада (при които има опасност от увреждания) и решихме да запазим бебето. През бременността си направих всички възможни изследвания, синът ми се роди здрав, 4,700, най-голямото бебе в отделението. Добре, че не послушах лекарите...

# 34
  • Варна
  • Мнения: 506
впоследствие няколко гинеколога ми препоръчаха аборт. Казаха ми, че има над 10 % риск плодът да е увреден.
Да...по-лесно е да се презстраховаш, отколкото да си компетентен и да поемеш оправдан риск...

# 35
  • Мнения: 417
Доколкото знам, не. На мен (то и нямаше нищо спешно за правене) ми отказаха снимки и пломби, докато не се роди. Само почистване ми направиха.

# 36
# 37
Да, ако си с оловна жилетка Peace

Общи условия

Активация на акаунт