Отговори
# 645
  • Мнения: 178
За сроковете,всички нарушават посочения такъв!
Което е адски порочна и непочтена практика.
След като са ми казали конкретен срок-ден/месец/час дори, аз държа да спазват уговореното.
Те искат от мен пари, нали?И ги искат в конкретно време, не ме чакат 10 години да речем, докато ги изкарам....А и аз не ги задължавам с конкретна дата, питам за кога е възможно, ако датата ме устройва, си стискаме ръцете, ако срока не ми е удобен, "Довиждане" и търся друга фирма.
Но да ме баламосват и да ме лъжат, само за да не ме изтърват като клиент, не на мен тия.
И след като не са спазили обещаното време, ето ви ги тук:
http://mebelimarini.com/contacts.html




Некоректно и нагло е и според мен.
Но,ако сте имали взимане даване с подобен тип фирми...знаете,че срока се определя и записва в договор,като предварително се заплаща част от общата сума и когато накрая дойде определения срок за монтаж и доплащане няма как да се откажеш от поръчката.
Вариантите са:1/отказваш се и ти потъват дадените до тук пари
2/ за да ти дължат неустойка,завеждаш дело/което аз лично не бих направила след опит с тромавата система../
3/ из4акваш известно време,защото си принуден.
Иначе на теория...е много лесно.

# 646
  • Мнения: 6 247
МЕБЕЛНА КЪЩА "ЯВОР"

# 647
  • Мнения: 197
Здравейте,
В никакъв случай не ползвайте услугите на "Сглобяеми къщи Дом Неделчева"-гр.Варна или другото име е "Имоти Неделчева".
Обещанията са големи ,сроковете са 40 дни за сглобяема къща  по договор...После започват с молби да се удължи срока.Наети са пълни некадърници за работници от г-жа Веска Неделчева и г-н Богомил Тодоров.Договора с тях е от 04.12.2014 и към днешна дата нищо не е завършено!!!Това ,което са направили дотук е пълно безобразие и големи пропуски!!!
Крайният резултат е ,че в момента се крият ,не стъпват на обекта, не се обаждат.
В момента започва игра на нерви и загуба на време!!!БЯГАЙТЕ НАДАЛЕЧ ОТ "СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ ДОМ НЕДЕЛЧЕВА"-ВАРНА!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 648
  • Мнения: X
С чиста съвест "поставям" в тази тема :"Черен списък..."
Ангел Карамичев
Перфектно и детайлно си върши нещата, но до то там!
Ако можете, го чакайте с месеци,....(години)
Кажете приличен майстор/и (може и на лични) за шпакловка на стая и коридор + боядисване на стените на същите помещения (ок.30кв.)(Варна). Наистина не е много като работа и не е никак сложна по моему, но тези сегашните просто ме мотаят.  Praynig[/i]

Няколкократно съм препоръчвала Ангел Карамичев.
GSM 0877 016 168 Vivacom
GSM 0988 820 273 Bob

Висше МЕИ. Работил е в проектанска. От 15 години се занимава с фаянс, теракот, ВиК, ел....
Пефекционист.

ПП Предварително си уговори срокове. Подпишете някакъв договор. Дано да може да поеме работата. УСПЕХ!

УговоркатА беше да започне от 15 май 2015!!!
(няма го до момента, а и въобще НЕ ме интересуват поредните му ангажименти)
ПП Ако може някой, нуждаещ се, то да го "чака"!

Последна редакция: ср, 10 юни 2015, 19:16 от Анонимен

# 649
  • Мнения: 1
Ламиниран паркет магазин БЕРГ ,Пловдив, пълни некадърници, големи мошеници, Паркета е некачествен, монтаж също. Ламината ни цъфна на третия месец.

# 650
  • Мнения: 797
Добрин Пенчев от Варна - мебелист. Бави поръчките с месеци , изпълнението му е задоволително, никаква комуникация с клиента, поръчваш едно, прави друго. Още си чакам една доставка, понеже я "забравил" .

# 651
  • Мнения: 307
Здравейте, купих 4 бр. врати от фирма www.vrati-bg.com. Монтажната фирма, с която те работят не довършва работата си по поставянето им вече 4 месеца. Трябваше да извършат допълнителна услуга по "подмазване" на вратите, за която аз да доплатя. Към момента не е подмазано, което означава че вратите не са напълно момтирани-первазите са подвижни. А аз съм заплатила пълната такса за монтаж. Също така към момента не мога да осъществя контакт със собственика на монтажната фирма ДНК Монтажи ООД. За тези 4 месеца, ги потърсих няколко пъти, като той обещава да звънне след секунда когато паркира или когато е с графика си и нещата стигат до там. Била съм свидетел как се отклоняват обаждания от други хора, докато слагаха вратите. Номерът сега: "Съм с клиенти, ще ви звунна след 10 мин" явно е практика. Ако имате интерес, опишете фирмите и дейностите им в списъка тук. Нека да кажа също, че поръчаните от мен врати бяха бели, а дойдоха бледо сиви, които се различават доста от бялата ми стена-не си въобразявам! В момента търся друга фирма да довърши започнатото. ВАРНЕНЦИ, НЕ РАБОТЕТЕ С ТЕЗИ ХОРА! КРАЙНО НЕКОРЕКТНО ОТНОШЕНИЕ!

# 652
  • Мнения: 4
БУЛГРЕС!!! Bulgres! След посещение на търговски обект Булгрес на бул. Симеоновско шосе 93Б, гр. София през месец февруари 2015 г. и заплащане на 200 лв депозит (който следваше да бъде приспаднат от крайната сума) ми бяха изпратени по мейл проекти и оферта за плочки и обзавеждане за баня, както и оферта за гранитогрес.
Търговецът не може да издължи платеното преди месеци, което не е известно до кога ще продължава.
На 31.03.2015 са доставени част от плочките за бяна, като за едната баня липсаха плочки за цяла поради некоректно изчисление от страна на служителката, а за другата баня липсваха 2 плочки, за които чакахме 3 седмици, за да бъдат свалени от пано в магазина. Тоалетната чиния беше счупена, като следващата трябваше да отидем да я вземем от самия магазин, без доставка. При всяко посещение следват обяснения и обещания (напр. "Складовият работник счупи тоалетната чиния.", "Шкафовете са надрани. Ще ги боядисат и ще ви ги доставим.", "Забравили сме, че са две бани и ще ви трябват 2 батерии, а не 1.", "Ще поръчаме и ще пристигне след 2 дни...., ...2 седмици, ....месец), които никога не биват спазени. Все още липсват шкафове в баните, огледала, душ-система, колана - шкаф, мивка, шкаф с мивка. А днес съпругът ми беше изгонен от магазина, защото тъси заплатените стоки.

# 653
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Привет, някой може ли да даде отзиви за baniata.bg обмислям да правя банята при тях - не намирам мнения  newsm78

# 654
  • Варна
  • Мнения: 1 243
Една фирма, която просто плаче да влезе в този списък - ФОРМЕТ България, Варна - блиндирани и интериорни врати. До вземането на поръчката и плащането всичко беше супер, разбира се. След монтажа на вратите дойде разочарованието - криви и усукани, недобре уплътнени, рязани като със секира.... За очевидно усуканата врата ми обещаха, че ще се свържат с монтажиста и ще ми върнат обаждането, е, чакам вече 2-ри месец...
ФОРМЕТ - не правете грешката да поръчвате при тях.  Naughty

# 655
  • Мнения: 25
Сотбис - Стоил Нешев - обявява, че прави цялостни ремонтии при оглед се държи интелигнентно и обяснява и разяснява кое как ще стане и "може да изпълни всичко" . След това се оказва пълна дезорганизация и немърливо отношение, високи цени, лошо изпълнение, забавяне, потресаващи резултатаи - криви тавани и стени, криво залепени плочки, нахално и високомерно отношение, водене на различен майстор всяка седмица и всеки нов майстор преправя на предишния глупостите. Непрофесионално извършени дейности, от единия до следващият ден не си спомня какво е взел донесъл и какво трябвало да се свърши и за кога.

# 656
  • Мнения: 2 140
Ако някой майстор ви казва, че може всичко от-до бягайте с 200 от него /личен опит/.

# 657
  • Пловдив
  • Мнения: 23 790
Ако някой майстор ви казва, че може всичко от-до бягайте с 200 от него /личен опит/.
Аз пък съм доволна от такъв. Даже съм го препоръчвала във форума. Преди години майстора и баща му ни ремонтираха целия апартамент, като започнаха с къртене, плочки, ново ВиК, каза - без електро и естествен паркет. Накрая даже и ламината ни сглоби и боядиса. А ел. инсталацията я направи мъжът ми - майстора прокара канали, мъжът ми навърза кабелите, електронен инженер е и има право да прави.

# 658
  • Мнения: 2 140
Ако някой майстор ви казва, че може всичко от-до бягайте с 200 от него /личен опит/.
Аз пък съм доволна от такъв. Даже съм го препоръчвала във форума. Преди години майстора и баща му ни ремонтираха целия апартамент, като започнаха с къртене, плочки, ново ВиК, каза - без електро и естествен паркет. Накрая даже и ламината ни сглоби и боядиса. А ел. инсталацията я направи мъжът ми - майстора прокара канали, мъжът ми навърза кабелите, електронен инженер е и има право да прави.

Значи не е направил от-до, а само баня - къртене, плочки и ВИК.  Peace

# 659
  • Пловдив
  • Мнения: 23 790
Ако някой майстор ви казва, че може всичко от-до бягайте с 200 от него /личен опит/.
Аз пък съм доволна от такъв. Даже съм го препоръчвала във форума. Преди години майстора и баща му ни ремонтираха целия апартамент, като започнаха с къртене, плочки, ново ВиК, каза - без електро и естествен паркет. Накрая даже и ламината ни сглоби и боядиса. А ел. инсталацията я направи мъжът ми - майстора прокара канали, мъжът ми навърза кабелите, електронен инженер е и има право да прави.

Значи не е направил от-до, а само баня - къртене, плочки и ВИК.  Peace
Не, и кухнята прави. И коридора, и терасата. И шкафовете в кухнята, че и 15 пъти ме търпя да си сменям мнението. И уредите нареди и нагласи по местата и пусна в експлоатация. Всичко от-до и накрая беше изчистено, не съм търкала следремонтно. Само душ-кабината монтира фирмата производител.

Общи условия

Активация на акаунт