Нещо забавно

  • 2 875
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 555
Предполагам, че всички сте попадали в ситуация, когато ви се е налагало да казвате някои от тези неща:
http://de.fishki.net/picsw/082007/23/futbolka/1.jpg
 Joy

Може да допълните списъка според българските нрави за вмешателство.

# 1
  • Мнения: 620
бебето е на три седмици, какво значи дали слушка !?!  #Cussing out

# 2
  • Мнения: 4 555
Аз си спомням, че като малка най-редовно ме питаха кого обичам повече - мама или татко. Направо се изумявах от този въпрос и винаги се чудех какво да отговоря. Обаче никоя лелка не го пропускаше...

# 3
  • Мнения: 1 715
Синът ми беше ревливо бебе и една съседка един ден дойде да пита:Какво  му правим на това дете та плаче толкова

# 4
  • Мнения: 1 347
1. Защо е с бибка? Ще му се изкривят зъбките!
2. Лапа си пръста! Ще му се изкривят зъбките!
3. Ау, то спи, количката не може ли да падне в легнало положение?
4. Ау, колко е късно! Милото, сигурно му се спи!
5. Играчката му падна! Да не я лапне!
5. Пипна кучето! Да не си лапне пръстите!
6. Защо няма още обувки? (на 7 мес.)
7. Защо му давате да се изправя? Ще му се изкривят краката! (на 7 мес. и половина)
8. Ау, седна на земята!
9. Ау, седна на тревата!
10. Криви са му крачетата, да му ги вържете да се изправят!
11. Защо е с памперс, много е голям? (на 1 г. и 6 мес. е в момента)
12. Защо е без шапка? (ръкавици, грейка...)
Синът ми обаче не разбира. Затова аз според настроението си и симпатичността на "загрижения" човек отминавам, отговарям хладно или пък се усмихвам. Но само чакам въпросите кого обича повече (може да го науча да отговаря "кучетата"  Grinning ), предложенията за бисквитка, забележките от непознати и прочие. Искам такава фанелка!!!

# 5
  • Мнения: 288

10. Криви са му крачетата, да му ги вържете да се изправят!


Shocked
Никой не е посмял да ми дава съвети , но  въпроси от рода: Слушка ли?;Папка ли?;На кой я кръстихте?; А ами тя вече ходи ли?( на почти 2г); направо ме  Twisted Evil #Cussing out

# 6
  • Мнения: 1 216
Имахме един съсед, който искаше да му дам брат ми (6г по-малък от мен) за няколко дни и нали сме били бозайници - щял да го храни с боза. Повтаряше го всеки път щом ме видеше

# 7
  • Мнения: 1 715
По този повод и аз имам интересна случка.Свекъра се казва Димитър,но от много малък му викат Боби и всички го знаят така.Когато родих синът ми девер ми вече имаше вече момче кръстено на другия си дядо,затова ние уважихме свекъра и го кръстихме Димитър.Един негов колего знаейки обаче,че той се казва Боби се обърна и каза:Горкият човек една снаха не взе да го уважи и да кръсти детет на него

# 8
  • Мнения: 4 496
-И трите ли са ваши?!?Не се ли бият?
-Защо му е толкова дълга косата?
-    ruporuuСпинкате ли?Ааааа,то не е хубаво да спи толкова малко?Хм,не и е спокоен съня.Да не е от зъбките?

# 9
  • Мнения: 1 516
Какво яде? ( на 3 м.)
Слушка ли? ( пак на толкова)
Спинка ли ?( пак на толкова)
Защо не му сложиш едни чорапки ( 35 градуса на сянка, вади ми се стичат по гърба...
Защо спи по корем, няма ли да му стане нещо? ( на теб става ли ти като спиш така)

# 10
  • Мнения: 3 376
Моля преведете какво пише на тениската,че не разбирам руски Rolling Eyes

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Моля преведете какво пише на тениската,че не разбирам руски Rolling Eyes

Благодаря много но:
На моето дете,не му е студено
То обича на седи на асфалта
Няма да му изстинат ушите без шапка
На вашето,не му ли е топло?
това нещо не го разбрах Embarassed
той не иска бонбонка
той не иска брат си/ newsm78/
Обича майка си и баща си еднакво!

Надявам се да нямам грешки Wink

# 12
  • Мнения: 288
Съседката: "Много плаче ,буди ни в 8 сутринта!" Shocked
На което аз:"Ами,  устата ли да и запуша?"   Mr. Green
Тя:"А ,не ! То е дете ,не разбира!" Joy newsm78

# 13
  • Мнения: 1 715
Моля преведете какво пише на тениската,че не разбирам руски Rolling Eyes

Благодаря много но:
На моето дете,не му е студено
То обича на седи на асфалта
Няма да му изстинат ушите без шапка
На вашето,не му ли е топло?
това нещо не го разбрах Embarassed
той не иска бонбонка
той не иска брат си/ newsm78/
Обича майка си и баща си еднакво!

Надявам се да нямам грешки Wink
...То не може да понася непознати......То не иска братче...

# 14
  • Мнения: 4 784
Аууу, защо е без чорапи?
Колики има ли?
Реве ли много?
Кърмиш ли? Защо не!!!! Това е най-доброто за едно дете?!!
Още не яде манджи! Аз на моите на 3 месеца им давах.....!


# 15
  • Мнения: 2 978
Това са все въпроси, които ако погледнете от страни се задават, без човек да се замисли. Просто да се наведе да пипне бебето/детето, да каже нещо, да спре до вас и да ви види,  и тогава излизат всякакви бисери. Нормално е.

# 16
  • Мнения: 3 376
jorjito и valq_78 благодаря!!!  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 924

Кърмиш ли? Защо не!!!! Това е най-доброто за едно дете?!!





И съответно в случай,че кърмиш по-голямо бебе:"Ама докога ще го кърмиш?!!"

# 18
  • Bapнa
  • Мнения: 762
1. Защо е с бибка? Ще му се изкривят зъбките!
2. Лапа си пръста! Ще му се изкривят зъбките!
3. Ау, то спи, количката не може ли да падне в легнало положение?
4. Ау, колко е късно! Милото, сигурно му се спи!
5. Играчката му падна! Да не я лапне!
5. Пипна кучето! Да не си лапне пръстите!
6. Защо няма още обувки? (на 7 мес.)
7. Защо му давате да се изправя? Ще му се изкривят краката! (на 7 мес. и половина)
8. Ау, седна на земята!
9. Ау, седна на тревата!
10. Криви са му крачетата, да му ги вържете да се изправят!
11. Защо е с памперс, много е голям? (на 1 г. и 6 мес. е в момента)
12. Защо е без шапка? (ръкавици, грейка...)
Синът ми обаче не разбира. Затова аз според настроението си и симпатичността на "загрижения" човек отминавам, отговарям хладно или пък се усмихвам. Но само чакам въпросите кого обича повече (може да го науча да отговаря "кучетата"  Grinning ), предложенията за бисквитка, забележките от непознати и прочие. Искам такава фанелка!!!

 Joy Joy Joy И аз искам такава фанелка  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 4 451
И аз, и аз! Laughing
* Ама наистина ли се казва Мария като баба си, да не е нещо друго, пък вие така да и казвате?
* Каката помага ли за бебето? Гледа ли ти го?
* Тази количка удобна ли му е за спане? Не му ли се изкривява врата в нея?
* Бебето плаче ли? А събужда ли се вечер?
* Не му ли стяга ластика на панталона?
* Защо няма шапка? (Ами, сваля я, и не търпи, пришки ми излязоха на устата да обяснявам).
* На 1г. и не ходи още? Пък сина ми на времето проходи на 9м. А на 8м. всичко говореше.

# 20
  • Мнения: 2 849
:Горкият човек една снаха не взе да го уважи и да кръсти детет на него
Joy JoyСладур .
И аз, и аз! Laughing
* На 1г. и не ходи още? Пък сина ми на времето проходи на 9м. А на 8м. всичко говореше.
И със зъби се роди  hahaha

# 21
  • Мнения: 603
Искам такава тениска, но бих добавила:
*добре е облечено така
*няма нужда от още една пелена
*не е гладно
*бибата не й пречи

# 22
  • Мнения: 306
Защо реве?/каката ревеше ден и нощ/Един ден не издържах детето реве, пищи и викам на една : Ами убодох я!
Момченце е нали???/за каката, а аз на 1г.и 1м. и обици и сложих и пак така ме питаха и казваха ама много е красиво това момченце и какви къдрици има леле..../
Да не е болно това дете?То сега много болни деца има!
Ама много е малка!Не може да е на 1 годинка.Сигурна ли си,че не е на 5месеца?Да не е седмаче?Ама това дете храниш ли го?Яде ли?Как роди?Кърмиш ли?
На кой го кръсти?
Нашари ли ги,а???? и т.н.

# 23
  • Мнения: 5 362
И до сега все ни питат: "На кого се е метнала толкова руса?",или пък "Че то никой от вас не е със сини очи?!?" .Ей на тези неща ми е писнало да отговарям вече.И идеята за тениска много ми допадна Wink Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 974
И до сега все ни питат: "На кого се е метнала толкова руса?"

Този и на мен ми е любим:) ( и аз съм светлчика)

И непрекъснато питаха дали е момче, въпреки 100-те фиби и ластици по иначе не толкова много коса:)

# 25
  • София
  • Мнения: 721
И непрекъснато питаха дали е момче, въпреки 100-те фиби и ластици по иначе не толкова много коса:)

Аз пък се потрисам като започнат да питат момченце ли е или момиченце - в тъмносинята количка, с панталонки, мъжка шапка, видимо момченце - защо го правят тея хора newsm78

Последна редакция: пн, 27 авг 2007, 19:21 от pontes

# 26
  • Мнения: 603
Мен не са ме питали. Направо ми заявяваха, че е момче, защото, видиш ли, нямала фиби и кукуригу.
Е по това вече се определя пола - по фибите и кукуригуто  Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 1 081
Защо реве беше култовата реплика  #Cussing out от страна на свекър ми. Всеки път не пропускаше да попита, сякаш нарочно го правеше.

# 28
  • София
  • Мнения: 721
Аа, забравих друго любимо - детето се лигави, текът му лигички, защо не го извеждаш с лигавник? Обяснявам, че му растат зъбки и е нормално - тц тц тц, поне една салфетка му сложи на вратлето да не си цапа блузката Tired

# 29
  • Мнения: 1 701
Веднъж едно детенце попита "как се казва?", отговарям "Калина", а тя пак - "момче ли е или момиче?"...  Joy
А по въпроса за тениските - ето тук могат да се поръчат: http://portokal.bg/

# 30
  • Мнения: 288
За какво купувате това АМ, аз мойте от първия месец ги хранех с кисело мляко!
Ами защо е със синъо одеалце ,като е момиченце?

# 31
  • София
  • Мнения: 5 766
Защо реве беше култовата реплика  #Cussing out от страна на свекър ми. Всеки път не пропускаше да попита, сякаш нарочно го правеше.
и аз най-много се дразня на това
Веднъж едно детенце попита "как се казва?", отговарям "Калина", а тя пак - "момче ли е или момиче?"...  Joy

 Joy Joy

# 32
  • Мнения: 588
       На пазара: - Госпожо, направете забележка на детето, че пипа гроздето.
       - Слагайте му шапчица /навън е 40 градуса/, че да не му щръкнат ушичките!

# 33
  • Мнения: 94
Най любимия от всички ми е "Много е сладък , на кой прилича?"
А ние с мъжа ми си приличаме като брат и сестра  Mr. Green
Още по-любимо е като някой категорично ми заяви "Въобще не прилича на тебе, направо е одрал кожата на бащата си" #2gunfire

# 34
  • Мнения: 3 698
Готина тениска.Забавна тема  Grinning


"Любими" са ми въпросите:

-Момченце ли е?  /когато дъщеря ми е в розова рокля и шнолки със същия цвят/

-Защо така се търкаля по земята?  /...аз ако знаех.../

-Не е ли леко облечена?

-Къде си го повела детето #Cussing out хайде води го да спи, сигурно много му се спи, спинка ли ти се бабе? #Cussing out 

-Ама моля ви вземете си /шоколадче, вафла, зрънчо, фъстъчки.../, ама нека си вземе, ееееее, защо не й давате, ще й се прияде, поне от вафлата й отчупете  Mr. Green /за бебе на 8-9 месеца/

-бабе, не сядай на земята, ще си изцапаш дрешките  Joy

...тези и разни други любезни предложения и съвети редовно получавам от непознати, но много загрижени баби ...

# 35
  • Мнения: 144
-Момченце ли е?  /когато дъщеря ми е в розова рокля и шнолки със същия цвят/

-Ама моля ви вземете си /шоколадче, вафла, зрънчо, фъстъчки.../, ама нека си вземе, ееееее, защо не й давате, ще й се прияде, поне от вафлата й отчупете  Mr. Green /за бебе на 8-9 месеца/


Тези и на мен са ми любимите, просто  #Cussing out Sick #Cussing out.

Веднъж бях облякла дъщеря си с розова рокля, с куп къдрички и паднелки по нея, бях й вързала 5 - 6 опашлета с дискофибички и въпреки всичко един безкрайно любезен дядо, който като по чудо се обърка да ми помогне да кача количката по едни стълби, през цялото време докато ги изкачвахме, говореше на дъщеря ми в мъжки род: "Ей, сега ще го изкачим юнака", "Той като порасне ще ме познава и ще ме поздравява" и пр. и пр., но аз му бях толкова благодарна, че ми помага, че го оставих да си мисли, че е момченце  Laughing.

# 36
  • Мнения: 4 555
-Защо така се търкаля по земята?  /...аз ако знаех.../
Joy Joy Joy

Иначе това с тикането в устата на бебето всякакви шоколадови вафли е много редовен номер. Хем от любезност го правят, не върви да се скараш  Rolling Eyes

Аз си признавам, че съм правила някои от споменатите коментари  Embarassed Главно свързани с приликите на бебето. Казвала съм на майката "Изобщо не прилича на теб"  Embarassed
Но на мен явно ми е вродено. Една съученичка твърди, че навремето съм и казала "И майка ти е много хубава и баща ти е много хубав, ама ти на кого ли си се метнала"  Joy Аз не помня да съм го казвала, ама щом го е запомнила толкова години  Embarassed

# 37
  • Мнения: 490
Лелеее, ама той спи по корем...няма ли да му стане нещо...още ли спи по корем?
Еййй, много гласовит бе...те мъжете са по-капризни. /това съседката отгоре/
Ох, как го е ухапал комар, ама ти не го ли пазиш?
Не му ли е тясно в количката?


Прочетох и много от любимите си Joy

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 730
Аз веднъж отговарям на въпроса на една баба "момче ли е", че е момиченце щерката и тя ми каза "Карай, няма нищо". Ами нищо няма да ми е жива и здрава, нито мога да я върна, нито съм искала, то не може всички да са момчета.
Дъщеря ми също е със сини очи за разлика от мен и баща си, сестрата при педиатърката ни казва "На кого са тези сини очи?"  и мъжът ми й каза "Незнам", повече не ни е закачала за очите й Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 701
Аз веднъж отговарям на въпроса на една баба "момче ли е", че е момиченце щерката и тя ми каза "Карай, няма нищо". Ами нищо няма да ми е жива и здрава, нито мога да я върна, нито съм искала, то не може всички да са момчета.
Дъщеря ми също е със сини очи за разлика от мен и баща си, сестрата при педиатърката ни казва "На кого са тези сини очи?"  и мъжът ми й каза "Незнам", повече не ни е закачала за очите й Simple Smile
И Кали до скоро беше със сини очи, сега са пъстри - почти зелени, а като ме питат на кого са тези очи, казвам - на баща й /в негово присъствие, разбира се, а той е с кафяви добре, че той има чувство за хумор, но хората доста сконфузено се засмиват/!  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 537
Най ме дразни като почнат: "Какво е бебето?" Отговарям :"Момиче". "Ами щото гледам зелена количка и не може да се разбере." Защо пък трябва да се разбира отдалече не мога да разбера. Ако искат може да сложа една табелка на количката: Момиче Simple Smile Другото, аз не държа да е непременно с някакви "момичешки" цветове - розово, червено и т.н. и като разберат, че е момиче: "Ама ти що си го облякла със синьо, то момиченце"   Joy А като е с розово пак ме питат и коментар съответно: "А то всякакви хора има", т.е. като си си облякала момчето с розово е много грешно ли какво  #Crazy newsm78

# 41
  • Мнения: 2 039
Ама че забавна темичка  Joy

"Ако го беше кърмила повече, сега щеше да има зъби"  #Cussing out

Иначе най-мразя когато някой започне да го пита него,бебето,неразбиращото и неговорещото:
-ти да не си гладничък?
-не ти ли се спинка?
-студено ли ти е на краченцата?
-искаш ли солетка  #Cussing out
...и т н.  ooooh!

# 42
  • Мнения: 2 616
Моля преведете какво пише на тениската,че не разбирам руски Rolling Eyes

Благодаря много но:
На моето дете,не му е студено
То обича на седи на асфалта
Няма да му изстинат ушите без шапка
На вашето,не му ли е топло?
това нещо не го разбрах Embarassed
той не иска бонбонка
той не иска брат си/ newsm78/
Обича майка си и баща си еднакво!

Надявам се да нямам грешки Wink

Аз ще си напарвя и аз една такава тениска, че аман вече от "доброжелателни" бабушкендри  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

И до сега все ни питат: "На кого се е метнала толкова руса?"

Този и на мен ми е любим:) ( и аз съм светлчика)

И непрекъснато питаха дали е момче, въпреки 100-те фиби и ластици по иначе не толкова много коса:)

Нас пък постоянно ни питат дали не сме момиче, щото видиш ли имал гривничка, червена против уроки, и де знаели  #Cussing out То какво ли ги и интересува, ама .....

# 43
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
На нашето бебе на един месец беше тогава една съседка  ми каза..
-Иве тя твоята дъщеря не реагира..
И аз се опулих   Shockedи викам ,,как така? ,,
А съседката:-Еми като я викам по име не се обръща, явно не чува..
 Shocked
Нямам думи просто..  Shocked

# 44
  • Мнения: 4 447
преди 40-тия ден:

- Ааааа шумовете не им пречат, те до 40 ден не чуват и не виждат  Shocked
- Давай вече на АМ, стига си се мъчила, то и без това после кърмата става нехранителна
- Хайде, вече няма ли да почнеш да кърмиш само от едната, ами все от двете да даваш

Мъжа ми редовно ме вбесяваше, когато детето се буди нощем за вода:
- Зъбки, зъбки ще са! Или :
- Абе да не е от зъбките?
- Сигурно му растат още зъбки (това от скоро)

А ние изкарахме 4 зъба без да ги усетим дори.

- А какво яде, пюренца, нали? (на 3м. ooooh!)
- Е, как няма да му даваш вече коричка хляб да гризе, ма трабвя бе! (Кайо е на 6м и половина)

Седим на пейка. Кайо се смее. Често се разхълцва лсед това. До нас сяда някаква жена. Той нещо й е лендзи, а тя с равен и каменен тон:
- Детето хълца. Дайте му вода!
- Ами, нищо му няма, няма и да я иска, след малко ще му мине. Той винаги прави така.
- Жаден ли си? - няма отговор от сина ми. И тя пита:
- На колко е детето?
- На 8м - казвам.
Без отговор.

 bowuu Joy

# 45
  • Мнения: 2 327
Редовното обяснени:
- Кърмиш ли го?
- Ами не, не може да суче
- Дръж го по дълго на гърдата той ще се научи...
Ще се научи ама друг път, имаше вродено увреждане, което не му позволяваше да прави вакуум.

- Ма много дълго го храниш това дете! (ами трудно се храни, гладно ли да го оставя)

Черпят го с голям и твърд бонбон и аз обяснявам, че не може да яде такива бобони.
- Не яде, щото не му давате! (Не му давам, щото не може)

По върпоса за имената майка ми беше ошашкала неин познат. Детето носи името на баща ми. Среща я въпросния познат, който ги знае двамата и пита как се казва внучето. Майка ми: Гинко, на мене е кръстен!

# 46
  • София
  • Мнения: 5 192
   Някой ще ми обясни ли защо всички внушават, че на момченцата "нещо ще им стане", ако не хапнат задължително от всеки боклук изпречил се пред погледа им. Постоянно отказвах вафли, пасти посред лято, огромни бонбони и т.н. Деликатно отвличах вниманието на детето, докато с тайнствена физиономия, тихичко обяснявах, че още няма годинка и да не настояват. Ей, те с висок тон ме заобикалят и му тикат. И ме гледат осъдително- "Недей така, момченце е, ще му стане нещо на детето!" Отврат до полуда! Ами аз пък като видя деца, не ям пред тях или пък първо питам родителите, но без да правя разлика в пола.

     "Да оставя детето да плаче, за да му се развиват дробчетата..." -и то казано от педиатри.

    "Ау, хълца! Дай му вода!... Ама как така нямаш?!... Как така не обича?!... Как така само на кърма?!... Без вода не може!"

    И друго много гадно е, че всеки срещнат питаше 2-3-годишното ми дете "А ти нали ходиш на детска градина?". Когато го взех първия ден от детската градина, по пътя към къщи, той гордо ми каза, че ако някой сега го попита, вече ще отговори: "Да!Ходя!"

# 47
  • Мнения: 4 447
И не знам защо, но много се дрзня, когато ме попитат:

"Момиче ли е?" , дори и облечен в синьо...

Той не прилича на момиче, дори не му е дълга косата, не знам, мисля, че някои го правят нарочно Crossing Arms #Cussing out

А количката дори ни беше тъмно синя (като по-малък), а сега лятната е синьо и зелено. Не, че са само момчешки цветовете, де, но нали уж.... да.

И на мен са ми казвали, как така само на кърма, ама без вода не може, трябва - бла-бла...

- И да му слагаш по малко сол и захар в пюрето!


# 48
  • София
  • Мнения: 5 192
   Забравих:   "Много е добре да се дава на новородените червено вино, за да спят по-добре- така правели задължително старите хора едно време." Свекърва ми настояваше на Коледа (на1 месец бебе) да "близне", после на всеки празник да "сръбне". От 3-годишната му възраст му сипва и на него при наздравици и много настоява да отпие.
   Тя имаше и култовата реплика за възпитание на 10-11-месечно, като пуши с видимо удоволствие пред него: "Мария пуши цигарка! Ето така!"

# 49
  • Мнения: 4 555
   Забравих:   "Много е добре да се дава на новородените червено вино, за да спят по-добре- така правели задължително старите хора едно време." Свекърва ми настояваше на Коледа (на1 месец бебе) да "близне", после на всеки празник да "сръбне". От 3-годишната му възраст му сипва и на него при наздравици и много настоява да отпие.
   Тя имаше и култовата реплика за възпитание на 10-11-месечно, като пуши с видимо удоволствие пред него: "Мария пуши цигарка! Ето така!"
Ееее, не  #Cussing out Това вече е престъпление  Close

# 50
  • Мнения: 5 362
   Забравих:   "Много е добре да се дава на новородените червено вино, за да спят по-добре- така правели задължително старите хора едно време." Свекърва ми настояваше на Коледа (на1 месец бебе) да "близне", после на всеки празник да "сръбне". От 3-годишната му възраст му сипва и на него при наздравици и много настоява да отпие.
   Тя имаше и култовата реплика за възпитание на 10-11-месечно, като пуши с видимо удоволствие пред него: "Мария пуши цигарка! Ето така!"
Е**ти,това вече е вулгарно направо!

# 51
  • Мнения: 4 447
Интересно ми е, ти, на твойто умно свеки, какво ми казваш след тези умопомрачителни умозаключения  Thinking

# 52
  • Мнения: 1 174
Имам близнаци момиче и момче,един господин ме попита защо едното е в розово,а другото в синьо Crazy,е очевадно е.Играят ли си заедно(когато бяха на 7-8- месеца)Браво на таткото,ама как така момиче и момче?еееее ами ей така Mr. GreenОфф и хиляди други,писнало ми е........

# 53
  • Варна
  • Мнения: 567
Направо ми иде да напиша една огромна табела - МОМИЧЕ!
Облечена в розово отгоре до долу, но може би заради  малкото коса, пак я изкарваха момче. Ама не да питат какво е бебето, ами направо "Момченце е нали", "Ау какво момченце" и т.н.
Последно миналата седмица в чакалнята на лекарката, както си беше с рокля в количката и вече с доста косичка, една баба пак я взе за момче.

На второ място на табелата ще бъде - не, не й е студено. Не разбирам защо някои хора (не само баби) решават, че на моето дете трябва да му е студено като е без чорапи, дълъг ръкав и т.н. при 40 градусовите жеги навън. Те да не би да са с дълги ръкави и чорапи.

А последно, когато първите 6 месеца беше само на кърма и не искаше вода. "Ама как така без вода?", "не може", "ще го умориш от жажда" и т.н.

Сега чакам да порасне малко и дойде време за въпроса "Ти кого обичаш повече мама или тати?".

# 54
  • Мнения: 4 447
...

Сега чакам да порасне малко и дойде време за въпроса "Ти кого обичаш повече мама или тати?".

Е, т'ва вече е отвратно ooooh!

някой да каже оригинален и затапващ отговор, че да сме подготвени. Пуууу Crossing Arms

# 55
  • Мнения: 36
Ама как без чорапки, ау и ръцете са му голи. Завий го това дете - да не сме като циганите я - коментар на свекъра.

# 56
  • Мнения: 4 447
Ама как без чорапки, ау и ръцете са му голи. Завий го това дете - да не сме като циганите я - коментар на свекъра.

 Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha hahaha

да не би да е било мръсно? тцтц тц...малееееее #Crazy

луда работа.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 192
 
Цитат на: bilyanam в вторник, 28 август 2007, 11:28
   Забравих:   "Много е добре да се дава на новородените червено вино, за да спят по-добре- така правели задължително старите хора едно време." Свекърва ми настояваше на Коледа (на1 месец бебе) да "близне", после на всеки празник да "сръбне". От 3-годишната му възраст му сипва и на него при наздравици и много настоява да отпие.
   Тя имаше и култовата реплика за възпитание на 10-11-месечно, като пуши с видимо удоволствие пред него: "Мария пуши цигарка! Ето така!"


По въпросите за храненето, пиенето, телевизията, печенето на слънце и т.н. сме на крайно противоположни мнения. Освен това страда от психическа глухота- мой термин- не ме чува, каквото и да кажа.
   За цигарите се потресох и обясних, че е нелепо да учи бебе да пуши, а тя каза че само му обяснява, да знае какво е това. Казах, че му се забива в мозъка за цял живот ако тя така щастливо му внушава удоволствие и отсега ще иска да опита. Освен това фасовете на улицата тогава бяха сред най-интересните неща за лапане и моята идея беше да ги тъпчем с крака, вместо да ги вдига и да ги лапа. С нейното "обучение" тя ми разби стратегията! Идваше ми да й издърпам цигарите и да ги стъпча показно, както и с фасовете, но нищо не направих и повече нищо не казах. По-късно видях ,че доста деца "пушат" солетки. Както и моето, но след доста месеци.
   За виното вече разчитам на детето да отказва, но и него не го слуша. На последния общ празник тя му сипва наравно с нас  и 100 пъти му каза да пийне само, ей така, за здраве, а той накрая почти се разрева: "Не чуваш ли, че не искам! Гадно е!"
   Общо взето ограничавам контактите, а когато ги има рефренът е: " Деца по книга не се гледат... Смешни сте вече с ВАШИТЕ консерванти...Жал ми е за тебе миличко-какво си беличко! Съблечи му блузката, де! На плаж сме все пак! (в 12 ч. аз от час умолявам да си вървим и накрая извличам детето от плажа, с което ме обявяват за луда)..."
  

# 58
  • Мнения: 254
Ех, ама хубаво се посмях в тая темичка  Mr. Green Т'ва нашия народ личните пространства за нищо ги няма  Mr. Green "Еври'бари на магари", така да се каже. Та по темата и наша случка:
Дъщеря ни се казва Ирника ( името идва от това на българския хан Ирник - за справки "Именик на българските канове", а не от микс между баба Иринка и дядо Николчо Wink).
Та малко след като се роди, някаква позната среща майка ми и когато нашата баба се похвалва, че си има внучка ( за протокола майка ми се казва Юлия), жената отсреща я пита как се казва. Майка ми гордо отвръща: "Ирника", а онази я поглежда съчувствено, въздъхва и казва: "Е, няма нищо. Да е жива и здрава!"  smile3508

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 13:50 от Teamea

# 59
  • Мнения: 306
Цитат
Дъщеря ми казваше : И мама и тати!
Те пак питат и тя пак : И мама и тати!

# 60
  • Мнения: 553
В магазина непозната майка:
Ти не даваш ли ОЩЕ кисело мляко???? /сина ми на 2,5 м/
Викам: Не.
Тя: Алелеее, ама трябва! Аз на мойта и давам от много малка. /Сякаш бебе на 2,5 м е много голямо.../

На улицата баба:Тури му шапка на това дете! /Той под сянката на количката и чадърчето/

# 61
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Ама как без чорапки, ау и ръцете са му голи. Завий го това дете - да не сме като циганите я - коментар на свекъра.
Eдни майки обличат децата като циганите  Mr. Green ..а други пък ги кърмят също като циганите..ама всички забравят колко са калени циганските деца  Whistling

# 62
  • Мнения: 1 347
Най-хубаво е когато детето само затапи когото трябва. Моят син още не приказва, но чакам с нетърпение момента. Дотогава продължаваме да се забавляваме с едновремешните лафове на брат ми, който им беше цар. Ето един показателен случай отпреди двайсет и кусур години:
Брат ми беше прословуто злоядо дете (както и аз и както и двамата отдавна не сме  Mr. Green ). Всички много се тревожеха защо не ядем и даваха всичко от себе си да погълнем калориите на поне още една лъжичка. Както и да е. В столовата на почивната станция сме и вечеряме... от два часа. Брат ми (на 3 г.) само гледа съсредоточено в чинията си и нищо не хапва. Накрая една жена от съседната маса не издържа и казва: "Хайде бе, Саше, виж, чинията ти е пълна!". На което брат ми, без да вдига поглед от чинията си, хладно отвръща: "Мама ми е казвала, че не е възпитано да гледаш в чуждите чинии!"
 Party

# 63
  • София
  • Мнения: 17 592
"Кърмите ли се?"

Така и не разбрах дали се предполага и аз да бозая от бебето.

>Храни се с АМ.
"Въх, ама защо така?"

Интересно, дали резултатът тук е различен според причината?..

# 64
  • Мнения: 4 546
въпроси към момченцата:
расте ли пишката?
там ли е пишката?
ще ти откъсна пишката
всичките умнотии се казват като нещо много забавно. само дето на мен не ми е забавно. и забелязвам, че репликите за пишката се употребяват само от мъже.поне аз не се сещам да съм ги чула от жена.
за кърменето, водата, подсладената вода и дрешките, няма да пиша и аз - явно на никой не са му се разминали

Общи условия

Активация на акаунт