Германската Нова Медицина на д-р Хамер

  • 127 881
  • 884
  •   1
Отговори
# 315
  • у дома
  • Мнения: 708
Танина, защо не пишеш на лични на Кристиян?
За ГНМ ще трябва ЯМР задължително от това което съм чела.. а вие май не сте готови за това?

Не дадох на детето да суче, защото мъжът ми не ми разреши. Опита се с някви си думи да ме убеди, че това нямало да ми помогне по никакъв начин.
Тук не съм съгласна - аз моето го кърмих до към 2 годинки и нещо - не търпя някой да ми се присмива или да ми прави забележки по въпроса - всяка майка си го чувства различно. Има нчкои които пък с еотвращават да кърмят - то си е тяхна работа и не смея да ги съдя. Но ако имаме нужда и аз и детето - веднага бих го накърмила. Татито да не ми се бърка  Naughty - връзката майка-дете е много силна в първите години..

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 23:31 от fastuche

# 316
  • Мнения: 598
Така е, и на мен ми харесваше да го кърмя, но просто се наложи отведнъж да спра. И това много ми тежеше. А сега няма кърма и да искам не мога да го нахраня. Просто му казах на детето, че съм го кърмила и си го обичкам, и че аз съм му майката. Надявам се това да помогне и на него и на мен и на татко му  Praynig

# 317
  • София
  • Мнения: 897
Танина,
Относно кърменето. Аз кърмих дъщеря си до 3г9м. Тя сама се отказа в един момент. По-късно няколко пъти се случваше да си иска пак "ам". Обяснявах и, че вече няма и я гушках и и давах да опита. Имай пред вид, че много бързо забравят как се суче. Та тя поседя, поседя, видя, че няма и това е.
Дай на детето да опита и да види, че няма. Гушни го и постойте така двамата. То има нужда от близостта ти и сигурността на нещо познато. Не го отблъсквай и не му отказвай.
И запомни, че сексуалният подтекст е само в твоята и на съпругът ти глави.
За детето ти това е съвсем друго нещо.
 Hug  bouquet

# 318
  • Мнения: 3 506
И в крайна сметка не разбирам защо трябва мъж ти да знае, щом е такава драма за него. Предполагам не е по цял ден с теб и детето. Както казва Bise, вероятно цялата работа ще продължи точно една минута - детето ще помирише гърдата, ще близне (при добро желание може да му изцедиш 2-3 капки), няма да се сети как се суче и ще приключи. Какво толкова  newsm78

# 319
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Сега разбрах от друга тема ,че преводите са само на лични или мейл. Може ли някой да ми ги пусне ? мейла ми е - milena_zlateva@abv.bg

# 320
  • Мнения: 2 761
Танина,зарежи го този компютър и иди да си по4ине6 някъде извън къ6ти с мъжа ти.Ни6то добро няма да ти донесе това постоянно измъ4ване и вну6ение за какви ли не болести.
Аз пък не виждам за6то навивате жената да кърми,след като е престанала отдавна и това и създава допълнителни грижи и проблеми с мъжа и.
И на мен ми се бе6е наложило на времето да спра(след 14 месеца ако изоб6то има зна4ение това),изживях го драмати4но първите дни и толкова.Ако има6е кой да ми го припомня постоянно сигурно няма6е да се 4увствам добре.

# 321
  • Мнения: 4 414
Танина,зарежи го този компютър и иди да си по4ине6 някъде извън къ6ти с мъжа ти.Ни6то добро няма да ти донесе това постоянно измъ4ване и вну6ение за какви ли не болести.
ей това е и моето мнение. вчера мъжът ти щеше да получи белодробна емболия, днес има тумор в мозъка, утре какво ще бъде?! спри се малко.
за детето, смятам като МарияСт и Бизе. аз също бих постъпила по този начин. нито ти имаш кърма, нито то помни как се сучи, така че нещата ще приключат бързо и завинаги. на тази възраст децата дори не осъзнават, че има разлика между половете, камо ли да имат сексуални помисли.

в момента чета "Болестта като път". мисля, че има много общо с ГНМ. това, което ме притесни е, че има много конфликти, за които дори не подозираме. например пише, че гаденето по време на бременност е признак, че подсъзнателно искаме да отхвърлим детето. същото важи и за преждевремените раждания. аз родих преждевременно, през цялата бременност имах леки контракции. детето беше планувано и чакано. но след като прочетох това, си дадох сметка, че особено с първо дете жената повече или по-малко има някакви притеснения - дали ще се справи, как ще бъде, здраво ли ще е детето. очевидно тези неща работят на подсъзнателно ниво и правят бели newsm78 малко страшничко ми стана.

# 322
  • Мнения: 4 150
http://www.youtube.com/watch?v=Imp2kxSV0Bw

http://www.youtube.com/watch?v=qpIodAOQtd4
Тук говори на италиански Марко Пфистер,който се окаzа доносник.МОже да се прочетат писмата на Хамер до него на всички страници.

Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 01:32 от Christian

# 323
  • Мнения: 2 761

в момента чета "Болестта като път". мисля, че има много общо с ГНМ. това, което ме притесни е, че има много конфликти, за които дори не подозираме. например пише, че гаденето по време на бременност е признак, че подсъзнателно искаме да отхвърлим детето. същото важи и за преждевремените раждания. аз родих преждевременно, през цялата бременност имах леки контракции. детето беше планувано и чакано. но след като прочетох това, си дадох сметка, че особено с първо дете жената повече или по-малко има някакви притеснения - дали ще се справи, как ще бъде, здраво ли ще е детето. очевидно тези неща работят на подсъзнателно ниво и правят бели newsm78 малко страшничко ми стана.


Ами според мен може да се тълкува и като за6титна реакция на тялото на майката да изхвърли 4уждото тяло(в слу4ая се явява детето)-страх от непознатото.
Тук следва пренастройка на  хормоналната система(примерно като гадене),и ако с нея вси4ко е наред и работи правилно,плода се запазва(примерно ти осмисля6,4е иска6 това дете)..Ако не6то не е както трябва-плода се изхвърля,следва аборт.И об6то взето тръгне ли едно дете да излиза ,колкото и да е неприятно не трябва да се спира.За6тото природата по-добре знае какво да прави.Или пък майката уж желае детето,пък всъ6тност има страхове как 6те се справи и го иска пове4е заради мъжа си,роднините и т.н.

Между другото това за преждевременното раждане при теб,според мен е свързано с катастрофата,която си преживяла като бременна.
Най-вероятно си изпитала страх дали вси4ко с детето 6те бъде наред,оттам леките контракции, и преждевременното раждане се явява разре6ение на твоите страхове,или конфлкта.

Според последни данни пове4ето от проблемите със сърде4но-съдовата система,дихателни проблеми,други дефекти при децата,  се дължат не на наследствени фактори,а са вродени по време на бремеността.
Затова трява да се избягват кафета,цигари,алкохол,6офиране в напреднала бременност и не само тогава може би,нездравословна храна,силни емоции като тъга и гняв и пр.

# 324
  • Мнения: 4 414
Между другото това за преждевременното раждане при теб,според мен е свързано с катастрофата,която си преживяла като бременна.
майка ми е убедена, че е така...без да е чувала за ГНМ, пренаталното възпитание и т.н....
аз преди смятах, че причината е в инфекцията, която моят лекар сметна, че няма нужда да лекува. сега вече не съм толкова убедена.
между другото, в същата книга има и доста за "инцидентите"/какъвто е и катастрофата/...че те всъщност са знаци...но така и не мога да открия какъв знак е бил точно този наш инцидент newsm78 все още го мисля.

# 325
  • Мнения: 3 506
А в "Болестта като път" не са ли доста различни конфликтите? Аз имам много бегли спомени от тази книжка, но някой някъде беше дал линк към таблица с коя болест с какъв конфликт е свързана и ми се сториха различни от тези на Хамер.

# 326
  • Мнения: 2 761
Таблицата мисля бе6е от книгата на Луиз Хей.В "Болестта като път" конфликтите ги свързват най-ве4е с агресивността и потиснатата сексуалност(което аз пове4е приемам като основа на конфликтите). Има и др. подобни книги.Всеки си прави някакви тълкувания.Понякога уцелват.

# 327
  • у дома
  • Мнения: 708
Мария,  има ли таблица с болести-конфликти на Хамер?

може ли някой да ми я прати плийз?  Praynig

# 328
  • Мнения: 4 414
не зная дали са различни, защото още не съм стигнала до самите симптоми...просто прескочих и прочетох предварително за катастрофите и за преждевременното раждане, защото ме интересуваха, а с дребната вкъщи много бавно напредвам...сега продължавам подред Wink ще споделя по-нататък.

# 329
  • Мнения: 4 150
Фьстьче,
Има таблица на Хамер zа болестите.120 см на 160 см.
Наряzал сьм я,Ще я копирам и Ще си я праЩаме,но на емаили,иначе тук не е поzволено.
Имам и таблица и на нервите сьЩият раzмер.
Таблиците са правени от Хамер.
Ето малко от нея..
http://www.pilhar.com/Hamer/NeuMed/Tabelle/tabelle.htm
А тук е по букви на симптомите и zаболяванията
http://www.pilhar.com/Hamer/NeuMed/Terminol/A.htm

Омега,
Цитат
Според последни данни пове4ето от проблемите със сърде4но-съдовата система,дихателни проблеми,други дефекти при децата,  се дължат не на наследствени фактори,а са вродени по време на бремеността.
ИмаШ ли линк или друго да прочета?Иначе сьм сьгласен,потвьрждава се от ГНМ.

Внимавайте с "Болестта като пьт" и всички книги на Рюдигер Далке и Детлефсен...Има доста плагиатство,но променено според официалните zакони...т.е. наместено е както zакона го иzисква,а не както е реално.
И двамата ги поzнавам лично.Лисици. Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт