пари или свободно време?

  • 4 108
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 801
Мисля, че отговора е логичен....и въпроса....малко глупав ( извинявам се), просто не мисля, че съществуват здравомислещи хора, които да предпочетът първия вариант.
ооо, я иди вклюкарника, където пуснах само анкета, без да споделям ситуацията ни...исках да видя какво предпочитат другите жени, щото вече почвам да си мисля, че аз нещо не съм наред, че искам мъжът ми след 18,30 през седмицата и в събота и неделя да е с мен и детето ни...(най-добрия вариант) или ако бачка през седмицата до 8-9 вечерта, поне през уикенда да е с нас....Аз като почна работа и детето на ясла и двете ще сме събота и неделя в къщи, а мъжът ми вечно на работа.....еее, как ще стане тоя номер, кога ще се виждаме.....не мога да избера повечето пари, колкото и да ми се иска да можем да си позволяваме повече неща, пред това детето ми да живее в щастливо семейство, па макар и обличано с дрехи втора употреба, примерно..... Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля, че отговора е логичен....и въпроса....малко глупав ( извинявам се), просто не мисля, че съществуват здравомислещи хора, които да предпочетът първия вариант.
А защо мислиш така? Аз например съм живяла с мъж на мижава заплата и цялото свободно време на света и мъж с по един свободен ден в седмицата, но с прилично заплащане/мъжът е един и същи, периодите са различни Laughing/ Категорично преди се карахме повече. Пък се имам за здравомислещ човек...той също...Просто след един определен момент вече нещата не стават само с едната любов, това е факт Peace
В конкретния случай на фурор - правилно сте постъпили, щом той не се е чувствла добре в работата си. Моят бачка много, но обича това, което прави и е добър в него. Ако го накарам да се откаже, за да е повече с мен и детето, ще е тъпо и егоистично от моя страна.

# 17
  • Мнения: X
Мисля, че отговора е логичен....и въпроса....малко глупав ( извинявам се), просто не мисля, че съществуват здравомислещи хора, които да предпочетът първия вариант.
ооо, я иди вклюкарника, където пуснах само анкета, без да споделям ситуацията ни...исках да видя какво предпочитат другите жени, щото вече почвам да си мисля, че аз нещо не съм наред, че искам мъжът ми след 18,30 през седмицата и в събота и неделя да е с мен и детето ни...(най-добрия вариант) или ако бачка през седмицата до 8-9 вечерта, поне през уикенда да е с нас....Аз като почна работа и детето на ясла и двете ще сме събота и неделя в къщи, а мъжът ми вечно на работа.....еее, как ще стане тоя номер, кога ще се виждаме.....не мога да избера повечето пари, колкото и да ми се иска да можем да си позволяваме повече неща, пред това детето ми да живее в щастливо семейство, па макар и обличано с дрехи втора употреба, примерно..... Wink

Понеже аз също мисля, като теб, мога да добавя само че е наистина жалко за жените, кото предпочитат парите пред семейството си. Гадно е 1-во да искаш от някой да работи като  луд а ти да си пляскаш задника, 2-ро да лишаваш детето си от необходимия му контат с другия родител , и не само детето а и себе си, 3-то след време то да си мисли, че такова е нормалното семейство понеже мама и тати така живеят и 4-то рано или късно такова смейство се разпада, понеже не трябва да изключваме чисто нормалните елементарни нужди на двамата родители един от друг, които несъмнено след известно време ще  преоткрият вниманието в някой друг.....я мъжа в колежка с която е нон стоп заедно, я някака друга ситуация но.....
както и да е, аз не съм от тези хора, нито мъжа ми, не познавам такива семейства около нас, така че, хич не ме интересуват, да се спасяват подобни женки Peace

# 18
  • Мнения: X
Мисля, че отговора е логичен....и въпроса....малко глупав ( извинявам се), просто не мисля, че съществуват здравомислещи хора, които да предпочетът първия вариант.
А защо мислиш така? Аз например съм живяла с мъж на мижава заплата и цялото свободно време на света и мъж с по един свободен ден в седмицата, но с прилично заплащане/мъжът е един и същи, периодите са различни Laughing/ Категорично преди се карахме повече. Пък се имам за здравомислещ човек...той също...Просто след един определен момент вече нещата не стават само с едната любов, това е факт Peace
В конкретния случай на фурор - правилно сте постъпили, щом той не се е чувствла добре в работата си. Моят бачка много, но обича това, което прави и е добър в него. Ако го накарам да се откаже, за да е повече с мен и детето, ще е тъпо и егоистично от моя страна.

 След като и на двамата ви е добре така, може да бачка и изобщо без да се прибира у вас нали? Това си е ваш проблем, но ако го прави по задължение - за пари, за по-голям кеф и охолство - няма нужда Peace
 А и как да се скараш с някой, който не виждаш... newsm78

# 19
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Фурор, всъщност проблемите ви са били два - че съпругът ти не е харесвал новата си работа (аз също си спомням темата ти) и че ти не си харесвала работното му време. Сега имате един - ниските финансови постъпления, но имате и достатъчно време да се опитате да го разрешите по удовлетворителен и за двама ви начин.

Ако харесваше работата като търговец, тогава едва ли толкова лесно би се съгласил да я смени, а и dara е права, че не би било редно да се упражнява натиск върху израстването (от какъвто и вид да е то) на партньора. Наличието на семейство и дете са фактори, които би трябвало да мотивират и да бъдат включени в това израстване, не да се явяват като пречка.
При нас се получава така, че и двамата харесваме работите си и често се налага да бачкаме по 12-15 часа, но никой (вече Laughing) не си позволява да прави фасон на другия. Наваксваме с оптимизиране на организацията, с пълноценно общуване, когато сме заедно. И имаме баби наблизо, де, въпреки че и с тях се налага да се съобразяваме.

Пожелавам ви и двамата да си намерите нови (или допълнителни) работи с време и заплащане, които ви устройват.

# 20
  • Мнения: 4 447
Ами няма среден вариант, моя мъж работи, има време и за нас, но пък не мога да кажа, че сме лишени от нещо.

Т.е. работи доста, на 2 мсета, но пък има време и за нас. Понякога се налага Съботата да бачка, но пък е рядкост.

 Heart Eyes

И не съм гласувала.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
както и да е, аз не съм от тези хора, нито мъжа ми, не познавам такива семейства около нас, така че, хич не ме интересуват, да се спасяват подобни женки Peace
Това беше грубо, глупаво и невъзпитано. Няма да е зле да се научиш да котролираш емоциите си така, че да не използваш обидни епитети по отношение на хора, които имат мнение, различно от твоето.

# 22
  • Мнения: 4 651
Много си крайна KATI_Z. Аз не мога си представя ситуация, в която ще накарам мъжа ми да си смени работата, ако САМ не иска. Ако го експлоатират като вол - той сам ще се усети и ще напусне, няма нужда да му казвам аз, че 200 повече не компенсират липсата му на почивка и свободно време за семейството.  Също така не виждам и как ще го накарам да работи почти без почивка, защото аз искам по- висок стандарт.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Гласувах с втора опция. Може много да се дискутира по темата, но нямам желание да го правя.

# 24
  • Мнения: X
Гласувах с втора опция. Може много да се дискутира по темата, но нямам желание да го правя.
Съгласна съм с Рени. Hug
П.П Била съм участник и в двата варианта...

# 25
  • Мнения: 4 447
Тука се заформя една ситуация - сития на гладния не вярва.

Убедила съм се, че за мъжа до определена възраст кариерата е много важно нещо. Той трябва да се докаже, да си стъпи на краката, да е сигурен. Когато мъжа ми работи до късно, сме се карали за това, че ни пренебрегва, че това и онова, но на мъжа му трябва признание и самочувствие. Как ще го заставиш да иде да бачка за 20лв (примерно) и да си дойде вкъщи да си търкате......примерно. Ами, че ти ще го смачкаш, бе. Много зависи и от хората, но в 99% от случаите, когато мъжа и жената имат обща работа, и са по цял ден заедно, си омръзват, карат се по-често и т.н.

Това за намирането на колежка направо ме разби. И не знам как точно да го изкоментирам newsm78

# 26
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
работя от 8:30 до 17:00 и в 17:30 съм у дома с малката. Изкарвам добри пари, не работя в събота.
Включи и 3-та точка. "Мъжа ми има свободно време и изкарва добри пари"
Все още капитализма не ни е захапал толкова здраво, че задължително да се избира една от 2-те точки.

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 14:50 от Labrador

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Не че вторият отговор идеално ми пасва, но категорично съм против първия.

Въпросът за свободното време не опира само до време за мен и децата, а за усещането на приятен вкус от живота. И важи и за двамата партньори.
За мен ако някой (напр. мъж) има свободно време, което му дава възможност да се разтовари, то той ще е в състояние след време да намери начин да изкарва и повече пари. Е, има някакви вариации във времето.

# 28
  • Мнения: 4 447
раборя от 8:30 до 17:00 и в 17:30 съм у дома с малката. Изкарвам добри пари, не работя в събота.
Включи и 3-та точка. "Мъжа ми има свободно време и изкарва добри пари"
Все още капитализма не ни е захапал толкова здраво, че задължително да се избира една от 2-те точки.

Това имах предвид и аз, трета опция, моля  Crossing Arms

 Grinning

# 29
  • Мнения: 7 201
В момента сме на вариант 1 и честно казано вече ми е писнало  Sick
Така че гласувам с две ръце за вариант 2  Peace
И с два крака! thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт