крем Валентина - как?

  • 4 973
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 422
Крема на тази торта е същото нещо, има доста идеи, бариации на крема , а и можеш да видиш снимчици.И аз, като теб сладко и солено трябва да видя как изглежда, за да пробвам рецептата.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10318.0

# 16
  • Мнения: 6 017
И аз, като теб сладко и солено трябва да видя как изглежда, за да пробвам рецептата.
приличаме си...  Hug ела да те гушна....

# 17
  • Мнения: 2 591
аз това нещо доста често го правех това лято, но не знаех, че се води крем, и че даже Валентина се казва  newsm78 hahaha много е вкусно! аз понякога даже пасирам плодовете и става еднородна смес  Peace

# 18
  • Мнения: 6 017
lst 
Благодаря за тортичката към която си ми дала линк...изглежда много вкусна, а така ми се прияде сега....  Wink

# 19
  • Мнения: 422
Някъде от интернет пространството бях изровила някаква рецепта за парфе, но аз го разсипах в чашки, без да правя блат и т.н...,

1 к. цедено мляко
1к.сок от компот/с по кисели е по готино-вишни, кайсии/
3 желатина
пудра захар по желание
1 яйце/може и без него/

Яйцето , цед.мляко, захарта се разбиват, добавя се сока от компота, като се оставя малко от него за разтапяне на желатина.След разтапяне се добавя ,  разбърква се и се рязлива по чашките.С плода от компота се гарнира крема от горе след като стегне за 2 часа в хладилник.

# 20
  • Мнения: 6 017
lst Това за крема ли е?

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687

   Така съм си го сейвнала:
1.   Разбърква се една кофичка кисело мляко  с 200 г. захар и една ванилия. Разтваряш си във вода едно пакетче желатин. Когато напълно се разтвори се прибавя към млякото. На дъното на купички за сервиране се поставят плодове от компот (може и пресни), а отгоре се изсипва сместа с киселото мляко и желатина. Украсява се по избор - кокосови стърготини, шоколадови пръчици, настъргани ядки.... Оставя се в хладилник 2- 3 часа .
Не е ли много 200г. захар на кофичка от 400г. мляко?

# 22
  • Мнения: 3 622
И аз това се чудех вижда ми се множко захарта и смятам да я намаля на половина. Защото този който съм яла не е много сладък, лекичко и много приято накисилява

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Аз писах, че моята рецепта е с 400 грама захар на 3 кофички мляко (може и три и половина).

# 24
  • Мнения: 6 017
Аз писах, че моята рецепта е с 400 грама захар на 3 кофички мляко (може и три и половина).
Така наистина май е много по добре. Хайде дайте снимки и кажете точно по коя рецепта го правите това кремче...

Общи условия

Активация на акаунт