Кръвна група

  • 12 339
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: X
Аз и мъжът ми сме А+, а детето - 0+. В болницата установиха, че аз съм А2+ и обяснението беше, че може би мъжът ми е А0, но не са го изследвали. А свекърва ми беше (лека и пръст) - 0+. Така че .........

# 32
  • София
  • Мнения: 2 356
Мерси Маргарита,   bouquet
много полезна страница.
значи извинявам се за невежеството в по горния си постинг за Резус факторите.
Ето този  Embarassed Embarassed Embarassed
Искам да попитам ако и двамата родители са с 0 +, може ли детето да е 0-?
Мисля, че не.

# 33
  • Мнения: 68

Здравейте,

http://www.biology.arizona.edu/human_bio/problem_sets/blood_type … d.html#calculator

това е линк, където можете да видите каква вроятна кръвна група може да получи вашето дете.

# 34
  • Мнения: 686
Според вас, ако майката е кръвна група 0, а плодът се окаже с кръвна група А или Б, има ли някаква опасност за нея или за плодът. Въпросът ми възниква, тъй като 0 кръвна група са универсални кръводарители, но на тях може да се прелива кръв само от 0 кръвна група. Ако бъде извършено някакво кръвопреливане от А и Б кръвна група се образуват антитела? И такива антитела не се ли образуват и срещу плода с кръвна група А или Б? newsm78
Ще се радвам, ако ми кажете какво мислете по въпроса, особено майки с 0 кръвна група.

# 35
  • Мнения: 2 332

Здравейте,

http://www.biology.arizona.edu/human_bio/problem_sets/blood_type … d.html#calculator

това е линк, където можете да видите каква вроятна кръвна група може да получи вашето дете.
Мерси за полезния линк Simple Smile.

# 36
  • Мнения: 686
И аз посетих този линк и резултатът ме притесни, че задължително бебето ще е или с кръвна група А или Б. Моята, като е 0 дали ще има някаква несъвместимост?  Confused:

# 37
  • Мнения: 6 315
Има опасност от АБ0 несъвместимост, но обикновено тя не е изразена така силно както при случаите с различно Rh на майката и на детето.

Синът ми имаше по-силно изразена жълтеница и веднага го изследваха за несъвместимост. Не мисли в момента за такива неща Simple Smile. Ако много се притесняваш говори с наблюдаващия те лекар.

Тук има малко инфо: http://www.obgyn.net/english/pubs/features/presentations/panda13 … h ISOIMMUNISATION

# 38
  • София
  • Мнения: 2 356
Има опасност от АБ0 несъвместимост, но обикновено тя не е изразена така силно както при случаите с различно Rh на майката и на детето.

Синът ми имаше по-силно изразена жълтеница и веднага го изследваха за несъвместимост. Не мисли в момента за такива неща Simple Smile. Ако много се притесняваш говори с наблюдаващия те лекар.


И аз смятам, че sunlight не бива да се притесняваш. Дъщеря ми също имаше по-силно изразена жълтеница и ми обясниха, че било заради въпросната кръвногрупова несъвместимост - аз съм 0-, а бебето А- (и таткото А-). Не е нещо страшно. Успех   bouquet

# 39
  • Мнения: 686
Маргарита, благодаря ти сърдечно   bouquet за отговора ти на моя въпрос и за презентацията в PowerPoint! Много е полезна! Добре, че поне имам резус фактор положителен!  Simple Smile
Denat, благодаря ти   bouquet за успокоителните думи, наистина имах нужда от тях

# 40
  • София
  • Мнения: 13 206
Маргарита, както винаги, много точна в отговорите   bouquet

Ние също имахме такава несъвместимост с дъщеря ми. Аз съм с 0, а тя е с А1. Имапе много силно изразена жълтеница, някъде около 1 месец я държа.. Когато питах гинеколожкта си за тазо АБ0 несъвместимост тя ме попита и като разбера какво ще направя?... Нищо не може да се направи по време на бременността, но това е добре да се знае ако детето е със силно изразена жълтеница след раждането...

Общи условия

Активация на акаунт