Руло "Алисиа"

  • 24 918
  • 124
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 676
Момичета, имам въпрос за пилешкия вариант. Какъв е спояващият елемент? Имам предвид, че пилешките филенца не са като каймата и се чудя дали няма да се разпадне много лесно като започна да го режа...

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 16:17 от cvyrche

# 46
  • София
  • Мнения: 2 671
И аз направих една интерпретация:

Наредих отдолу пушена пуешка шунка.Отгоре сложих следната смес:нарязани сварени картофи,настърган кашкавал,сирене,3 яйца,копър,черен пипер.Пече се около 20 минути!


Поздравления за икономичния на мазнини (а и финикийски знаци също) вариант! Кажи, моля те, каква гъстота трябва да се получи пълнежа, за да стегне добре?

# 47
  • Мнения: 3 367
..добра рецепта..правих го в пуешки бекон уж да по-полезно..нещо е малко кофти на миризма този който купих (по принцип не купувам бекон и хич не разбирам)..но като цяло е чудесно на вид и вкус!

# 48
  • Мнения: 1 116
..добра рецепта..правих го в пуешки бекон уж да по-полезно..нещо е малко кофти на миризма този който купих (по принцип не купувам бекон и хич не разбирам)..но като цяло е чудесно на вид и вкус!
О и аз се излъгах да купя веднъж пуешки, много е гаден, изкуствена работа отвсякъде. Веднага се изхвърли. По-добре пробвай с прошуто, то не е мазно.

# 49
  • Мнения: 1 708
И аз направих една интерпретация:

Наредих отдолу пушена пуешка шунка.Отгоре сложих следната смес:нарязани сварени картофи,настърган кашкавал,сирене,3 яйца,копър,черен пипер.Пече се около 20 минути!


Поздравления за икономичния на мазнини (а и финикийски знаци също) вариант! Кажи, моля те, каква гъстота трябва да се получи пълнежа, за да стегне добре?



Като прибавиш сиренето,кашкавала и подправките към картофите,слагай яйцата едно по едно докато картофите поемат яйцата,т.е не трябва яйцата да са течни и така ще прецениш колко яйца ти трябват за твоето количество картофи.

Не разбърквай яйцата предварително а ги чуквай направо в сместа.

Дано си ме разбрала  Crazy

# 50
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз ще го пробвам- май ще заменя бекона с шунка/видях че се е получило/,но и варианта с тиквичките не е лош,ама мъжлето си е месоядно,но за мен може да си го спретна
  bouquet

# 51
  • Мнения: 266
Моето руло в момента се пече.По-късно ще пусна снимка. Wink

# 52
  • Мнения: 9 093
Поразена съм от рецептата, побързах да скокна до магазина за някои продукти - вместо бекон ще сложа пуешка пушена шунка на Браво (готовите нарязани парчета). Мисля, че другото ще го направя според оригиналната рецепта. Може би картофите ще ги направя като за картофено пюре, с подправки, без яйце...ще видим.
Ако се пресрамя, ще пусна снимка Crazy

# 53
  • София
  • Мнения: 3 679
Искам да го направя утре,но вместо картофите накрая си мислех за картофено пюре newsm78
Дали ще стане или ако не сложа яйца няма да може да се "слепи"всичко
Помагайте че съм в дилема,а ми се искаше да е с картофено пюре,но как да сложа и яйца в/у него Thinking

# 54
  • Мнения: 1 818
vnd,пробвай с пюре как ще стане...Аз бих направила така...на дъното на формата нареждам бекона,след това разстилам картофеното пюрето,което съм приготвила със сметана,вместо с мляко,2 сурови яйца ...Така при обръщане на формата пюрето ще е отгоре...След това бих сложила кайма,омесена с гъби и 1-2 нарязани сварени яйца или някакъв нарязан колбас ...Пробвай ако искаш някакъв такъв вариант...може да се сложи и тук печена чушка...ще стане по-красиво и сирене топено за спойка на пластовете.Трябва хубаво да се притисне с длан всичко,преди да се сложи да се пече...Прочетох,че мислиш да го правиш със шунка,вместо бекон...сложи на дъното на формата фолио намаслено...след това нареди шунката ...тя не е мазничка като бекона    bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 3 679
Да оточня сега- да не стане гаф че мисля пред свеки да го представям.
Слагам фолио,после редя шунката,пюрето,разбити сурови яица- така ли?
Каймата...топеното сирене...чушката.
Отгоре пак шунката
Значи при обръщането ще е така-отгоре картофеното пюре,после яйцето,чушка,топено сирене и кайма.
А ако го направя както е показано и преди картофеното пюре сложа разбитите яйца и върху тях пюрето?Така няма ли да се получи?

# 56
  • Мнения: 1 818
Аз имах предвид яйцата да се сложат във пюрето...но щом ще се представяш пред свеки,направи някоя от изпитаните ни рецепти.

# 57
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Чудесно звучи и изглежда, ще се пробва в скоро време.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз имах предвид яйцата да се сложат във пюрето...но щом ще се представяш пред свеки,направи някоя от изпитаните ни рецепти.
gaby_s - "забърках го"- сложих фолио,наредих парчетата пушен бут,после каймата,топеното сирене,червена чушка и накрая картофеното пюре+две яйца в него.
Сега се пече- мерише приятно и дано да стане,ако не няма да го предлагам на свеки а мъжлето ще го хапне
Ще пиша после какво е станало- стискайте палци Praynig

Стана страхотно!!!!
Ето ви малко снимки като доказателство
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170946&photo=15
Сервирах го със сметанов сос на Маги и направо е СУПЕР!
gaby_s получаваш милион целувки от мен за помощта и тази рецепта
п.с. Свеки остана очарована Simple Smile

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 13:47 от vnd

# 59
  • Мнения: 2 126
Слагам фолио,после редя шунката,пюрето,разбити сурови яица- така ли?
Аз да питам трябва ли фоли да се застеле във формата?Не останах с такова впечатление от обясненията на Габи Thinking newsm78
vnd, твоето руло изглежда чудесно.Вкусно ли беше? Wink

Аз като гледам колко варианти и все сполучливи сте дали направо се чудя с кой да започна Laughing
Между другото имам повечко хамбургски салам в хладилника та ми се въри в главата дали да не го оползотворя него на първо време.Как мислите дали ще зе получи като заместител на шунката и бекона?Може и малко кисели крастваички да се поръсят някъде по "трасето".......

Общи условия

Активация на акаунт