От кой месец-детска кухня

  • 2 985
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте маминки Heart Eyes
Кажете ми от кой месец се записва бебето на детска кухня?
Или сама трябва да му готвя?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 891
Май за всеки град е различно.При нас започва от 9-ти месец.Аз на 10 я записах но ядеше в повечето случаи само крема,и затова и готвя.След годинката може да пробвам пак.

# 2
  • Мнения: 27 524
Има различни, чувала съм за кухни дори от 3-ти месец, но не знам дали е било наистина. Има за 6 месеца т.нар. млечни, има за след 8, 10 и годинка. За мен най-най-рано след 8-ми месец е правилно  Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Навсякъде е различно.Тук е от 4-я месец.Аз я записах като стана на 6.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 973
Започнах да давам на дъщеря си храна от детска кухня на 1г. и 1 месец. В нашия град може да запишеш детето си на детска кухня от 8-я месец, ако не се лъжа  Embarassed.

# 5
  • Мнения: 393
В Бургас е от 9тия. Peace

# 6
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Записах го след 8-мия месец. Peace

# 7
  • Мнения: 669
в нашия град кухнята е на две групи от 6месеца до 1 година и от 1-3години.аз  записах сина си на 7месеца и половина

# 8
  • София
  • Мнения: 2 161
Здравейте маминки Heart Eyes
Кажете ми от кой месец се записва бебето на детска кухня?
Или сама трябва да му готвя?

A , за кой град питаш?

# 9
  • София
  • Мнения: 15 219
Общинските в София са след 10 навършени месеца.

# 10
  • Мнения: 1 701
Нашата е от 10-ти навършен мес., друг е въпроса, че не всяка манджа/супа/десерт стават за 10-месечно бебе /едно и също се готви и за 3-годишните/.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Зависи в кой град,има и от 5 месеца в някои градове.Моят син ядеше от частна кухня от 7,5 месеца,държавната доколкото знам е от 10 месеца.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Записах Тери на 1 годинка.

# 13
  • Мнения: 503
Има различни, чувала съм за кухни дори от 3-ти месец, но не знам дали е било наистина. Има за 6 месеца т.нар. млечни, има за след 8, 10 и годинка. За мен най-най-рано след 8-ми месец е правилно  Peace
Има има...в Търново Laughing По принцип е от 4м,но няма проблем и по-рано! Аз лично ,започнах от 6м.

# 14
  • Мнения: 1 092
а някой да знае в Пловдив от кога  newsm78

# 15
  • Мнения: 1 081
да трябва, не трябва ако не искаш, но за да го запишеш, трябва да е захранено с всичко, което се включва в менюто на ДК

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
При нас ДК започва след 6 м.

# 17
  • Мнения: 1 353
На всякъде е различно.Ти сама когато си прецениш тогава започни да вземаш храна от кухнята.Аз не съм я давала никога-аз готвех.

# 18
  • Мнения: 814
Ние почнахме с Хер Бебе от 11 м.

# 19
  • Мнения: 640
при нас е от 4-тия

# 20
  • Мнения: 2 908
При нас е от 6-тия.До скоро беше от 4-тия но го промениха,заради европейските изисквания. LaughingАз я записах на 6 месеца.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 963
При нас записват след 10-я месец - оттогава и ние вземаме.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 343
а някой да знае в Пловдив от кога  newsm78
В Пловдив е от 8-ми,но трябва да запишеш по-рано.

# 23
  • Мнения: 5 362
Аз лично започнах от 6-я месец да взимам храна от ДК.

# 24
  • Сливен
  • Мнения: 197
В Сливен започват от 4 месеца и половина,но аз записах Гоги от 4 месечен и си ги хапваше храните   food002

# 25
  • Мнения: 1 092

а някой да знае в Пловдив от кога  newsm78
В Пловдив е от 8-ми,но трябва да запишеш по-рано.

извини ме ,но не те разбрах нещо newsm78 - от 8 навършени месеца,но трябва да го запиша по-рано - кога

# 26
  • Мнения: 753
При нас от 4-я месец ..но аз записах моето след 7 месец, захраних по-късно

# 27
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Записах дъщеря ми на 5.5 месеца на ДК и с някои от месните пюрета дори захраних от там по-късно

# 28
  • Мнения: 4 451
При нас детската кухня започва при 7 навършени месеци. Тук не се дели на възрастови групи. Кухнята е до 2-годишна възраст и на всички се готви едно и също. Аз записах малката по-късно, защото до 6м. тя беше изцяло на АМ.

# 29
  • Мнения: 1 701

а някой да знае в Пловдив от кога  newsm78
В Пловдив е от 8-ми,но трябва да запишеш по-рано.

извини ме ,но не те разбрах нещо newsm78 - от 8 навършени месеца,но трябва да го запиша по-рано - кога
Извинете, че отговарям аз - по-рано се записва, не за да започне по-рано да яде от кухнята, а за да се пази ред - като в детските градини.

# 30
  • Мнения: 2 849
Кухнята е улеснение ,първо ,второ ,десерт .В София е от  10 мес ,в Ямбол беше на 3 групи и започваше от 4 месец .

# 31
  • Мнения: 669
в нашия град е на две групи от 6 месеца до 1 година и от 1-3 години. аз записах сина ми на 7 месеца

# 32
  • Мнения: 1 230
На 7 месеца започна кухня, но беше захранена почти с всичко  Peace

# 33
  • Мнения: 3 500
Ние почнахме от 10-ти месец.

# 34
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
И ние започнахме кухнята от 10м, въпреки че във варна общинските кухни са от 6м. Моето мнение е че ако имаш финансовата и физическа възможност е по добре да му готвиш сама.
От това което ми видяха очите  Sick....за 1-ва група всеки ден без изключение картофено пюре което дори не е истинско, а се вижда че е прахообразно. Sick Sick Sick

# 35
# 36
  • Мнения: 98
Аз записах моето мишле от петия месец и му е толкова вкусно,че не иска и  да помирише сега нещо друго,различно от ДК / с изключение на АМ ,РАЗБИРА СЕ /

# 37
# 38
  • Мнения: 30
при нас в Русе,млечната кухня е от 4-я месец.Но ние сме малки още за там Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 3 787
В София кухнята е от 10-ти месец  Wink.Записах го ,когато беше на 7 месеца,за да може,когато стане на 10,да му дойде реда CrazyВ София всичко е така Tired

# 40
  • Мнения: 30
Извинявам се! При 4 навършени е Embarassed

# 41
  • Мнения: 4 621
Записах Яна на Детска кухня от 10 месец Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 581
след 10 м.  Peaceпреди това дори и да има аз  не бих я записала Peace

# 43
  • Мнения: 1 986
  Още не съм я записвала на кухня,аз й готвя Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние започнахме като навърши 10месеца

# 45
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
ние започнахме в края на 9  м , но по принцип ако е захранено бебчето може и от 8 м .В частните детски кухни долната граница е 8 м но все пак вс. си зависи от бебето, води се по него дали е готово за детска кухня  Peace

Общи условия

Активация на акаунт