Бебето ми е на 5 и половина месеца и гледа рекламите по ТВ?!

  • 3 603
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 90
Здравейте мами!!Не знам точно, в кой момент бебка се научи да гледа ТВ и да обръща по-специално внимание на рекламите.Тя вече дори познава специфичната мелодия и каквото и да прави когато чуе че започват и обръща веднага глава:))Чувала съм че не е хубаво да гледат от малки телевизия,но какво да направя-понякога дори я успокояват!!Помогнете!!
   При вас имало ли го е този проблем и наистина вреди ли много на очичките или си е Божа работа??

# 1
  • Мнения: 5 362
Като бебе това й беше любимо занимание - рекламите  Laughing
Сега телевизор почти не поглежда.За увреждане на очите не мога нищо да кажа,а и телевизорите вече са съвсем различни,не като едно време.Не им разбирам на разните им там кинескопи и т.н  Crazy

# 2
  • Мнения: 4 451
При мен този проблем съществува до ден днешен с голямата ми дъщеря. Но тя е хиперактивна и гледането на телевизор продължително време и влияе зле. Става по-нервна. От доста време не пускаме телевизор в  нейно присъствие. А малката изобщо не се заглежда в телевизора.
Дали вреди на очите, мисля, че да. Аз самата съм с увредено зрение от телевизор, но признавам, че като дете прекалявах с гледането на какво ли не и седях много близо до него.
Все пак мисля, че нямаш повод за притеснение. Малката едва ли гледа прекалено дълго.

# 3
  • Мнения: 1 371
И моето си гледка. От време на време. Реклами, филми, новините -  всичко, което дават. Да си гледа, само да не повлие на очите му.
 Simple Smile

# 4
  • Мнения: 872
Е,ти нали не я оставяш да гледа по цял ден ТВ  Simple Smile.Моята също се заглежда,понякога толкова съсредоточено,че не обръща внимание на нищо друго

# 5
  • Мнения: 292
Ние също сме така.Мисля,че е присъщо за всички деца.Не мисля,че няма  нещо притеснително,аз поне не вярвам.

# 6
  • Мнения: 1 924
Ние вкъщи не гледаме ТВ и съответно нямаме телевизор, но съм забелязала,че малкият все по-често обръща внимание на компютъра,особено като си пуснем някой филм.Предпочитам да го държа далеч обаче, не смятам,че е подходящо за малки деца.

# 7
  • Мнения: 4 111
И моете дете гледа, не се тревожа за това.

# 8
  • Мнения: 11 009
Дъщеря ми се заглежда в телевизора и в монитора, когато има нещо шарено, но засега не виждам нищо притеснително.

# 9
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И Вики като бебе гледаше рекламите и сега продължава. Може би причината е, че са по-шаренки и бързо се сменят картинките Rolling Eyes

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ами нормално е. Кутията, от която излиза музика и прдлага цветни, при това движещи се картинки и на моя Пеш му е любима, но все пак той не прави това по цял ден, а като видя, че прекалява просто спирам телевизора. Най-вече гледам да не е залепен за него.

# 11
  • Мнения: 1 733
Мисля, че всики деца обичат да гледат рекламите. Калоян е като хипнотизиран по време на рекламните блокове.

# 12
  • Мнения: 5 401
Аз не разрешавам да се гледа ТВ!  Peace Още са малки! Скоро няма да можем да ги отлепяме от компютрите и от ТВ-екраните, така че ако сега е времето да им се окаже контрол, то не бива да се изпуска заради тяхното здраве. Да, интересно им е, може и да стимулира работата на мозъчетата им, но мисля, че има разнообразни варианти, които не са така вредни.

# 13
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Рекламите са и нашата страст. И детските филмчета също. По принцип през деня докато е с майка ми, не гледа телевизия, но вечер когато сме си вкъщи пускаме телевизора. Той си играе и като започнат рекламите се центрира срещу телевизора и гледа. Като свършат си продължава с игрите. Дали вреди... кой да ти каже.

# 14
всички бебета се впечатляват от рекламите,Александър също от рано започна да се заглежда по тях,а сега като му пуснат любимите,чак започва да подскача и да пляска с ръце

# 15
  • Мнения: 1 183
И ние сме така  Laughing от далго време,не ме притеснява изобщо това,нека да си гледа(не цял ден де),даже на рекламите се храним и може да изяде всичко което и набутам в устата  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 047
  До година и нещо въобще не пусках тв в нейно присъствие, после вече й стана като мания, сама си пуска тв, но за разлика от повечето деца търси не реклами, а сити. Компютърът също много го обича, не можех да я откъсна от него. Дори не искаше да излизаме на разходка.

  Всъщност съм много против това - със сигурност се уврежда зрението, очите й след 15-минутно взиране са червени и подути, да не говорим, че и игрите отиват на заден план. Мислех, че ще е временно, но така и не отшумя, затова не й давам вече да гледа нито едното, нито другото.

  Разбира се постоянно се говори колко са безвредни новите монитори и тв, но на практика виждам, че това не е вярно. И от двете ме боли глава, а очите ми кръвясват  Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 2 005
И ние обичахме да гледаме рекламите - не мисля , че е проблем Peace

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
И Тери беше голям фен на рекламите.Сега вече почти не им обръща внимание.

# 19
  • Мнения: 2 309
Вкъщи ТВ непрекъснато работи, концентрира се върху него не повече от минута-две и после продължава да си играе или каквото там прави, не мисля че вреди, ако не се гледа постоянно. Все пак докато беше бебе се опитвах да я ограничавам, ако лежи - слагах възглавница между нея и ТВ, за да не  привлича погледа, ама като почна да седи стана по-сложно.

# 20
  • Мнения: 2 885
Има бебешка телевизия BabyTV. Хваща се със сателит.
Много е хубава. Няма никакви реклами.
www.babytvchannel.com е сайта.
Моят син гледа само това цял ден.

# 21
  • Мнения: 1 420
Моята беба е на същата възраст и се зазяпва в Тв-то. То е доста далеч от нея, не знам какво вижда, но не мисля, че е голям проблем. В единия момент гледа, в другия си играе.

# 22
  • Мнения: 210
Моята дъщеря е на почти 10месеца и тя обужава да гледа рекламите,като чуе,че започват и зарязва всичко останало,но пък иначе не обръща особено внимание на другото което дават по телевизията,фен е само на рекламите. Thinking

# 23
  • Мнения: 1 477
Ванката пък гледа сериали даже повече и от мен  Laughing

# 24
  • Мнения: 4 496
Има нещо в начина,по който се правят рекламите...Всички деца се заглеждат...И моята също... Grinning

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и моята дъщеря се заглежда по рекламите
Не знам до колко е вредно... има много по-вредни неща от ТВ,
а и тя не си задържа погледа там повече от 2-3 мин.

# 26
  • Мнения: 368
Да, така е, малките деца обичат да гледат реклами. Още от момента, в който погледът им започне да се привлича от движещи се предмети и да обърщат глава по посока на звука. Рекламите са кратки, с весели мелодии и шарени, което ги превръща в магнит за децата.

Няма нищо страшно в това, единствено не трябва да се използват, за да се успокоява детето, за да не привиква към телевизията, а впоследствие към компютрите като начин за успокояване.

# 27
  • Мнения: 649
Реклами и интригуваща музика им привлече вниманието от 6-тия месец, така и до днес. Чуят ли реклама, новини, времето и т.н. тичат към ТВ-то Laughing. Но в тяхната стая ТВ-то е нависоко и не им вреди толкова, докато пред този в хола винаги слагам масичката само и само да са по-далеч от него.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 773
рекламите задължително се гледат у дома  Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 3 099
Пазя го от телевизора. В началото извърташе глава и зяпаше настървено, но напоследък, в редките случаи, когато има включен телевизор в негово присъствие, не му обръща внимание...

# 30
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 941

Спираш телевизора и готово!  Grinning

Ние телевизор нямаме. Досега синът ми е гледал 2 пъти детски филмчета, съвсем наскоро, за около десетина минути, заедно с мен и с баща си. На гости като сме ходили и е бил пуснат телевизора, не се е заглеждал особено. Книжки обаче може да иска да четем и цял ден.

Не мисля, че едно малко бебе има нужда да гледа ТВ. Това е начин за облекчение на родителите просто. Иначе на някои места по света се препоръчва деца до 2 годинки да не гледат никаква телевизия. А след това - максимум половин час на ден.

# 31
  • Мнения: 169
Ние сме така от 3 месе4на възраст ,не се 6а6каи ,няма ло6о 6том и харесва и не е от мн близо. Пък и скоро 6те и писне ,на нас ни писна само прогнозата за времето по нова я грабва за малко.Само гледай да не прекалявате Grinning

# 32
  • Мнения: 46 535
Ето мнението ми от стара тема, не се е променило  Simple Smile

На 7 месеца гледаше нон стоп, не подбираше- реклами, филми, новини ... Crazy никога не съм я ограничавала, в един момент просто й омръзна и започна сама да гаси телевизора, сега и това отмина, не му обръща внимание, впечатляват я само по-динамичните песни и то за да танцува, не толкова да ги гледа.

Аз самата съм ограничавана като дете и какво от това? Сложих 5.5 диоптъра на 6 години и от горе на всичко сега съм телеман, явно мерките имат обратен ефект Tired

Според мен и при вас ще отмине, но ако се притесняваш, спри телевизора и пусни музика  Grinning

# 33
  • Мнения: 3 069
Вики от 3 месечен разпознаваше рекламите от всичко останало.
До сега нищо му няма на детето, не мисля да го лишавам от това удоволствие.

# 34
  • Мнения: 8 769
И моето се заглеждаше.
Нормално е-расте, започва да разпознава и разучава различни звуци, картини....

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
И Тери се прехласваше по рекламите.Сега почти не им обръща внимание.

# 36
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
Симеон е на 3 месеца и също гледа ТВ.Докато го пребличам или си лежи в гимнастиката се обръща и си гледа.Телевизора е далече от него,не е наврян в екрана,а и се случва рядко/за по-малко от 5 мин на ден/.
Червената Кралица,извинявай но не разбрах в спалнята ри няма телевизор или въобще  newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 1 750
И моята госпожица е почитател на рекламите, чак е пристрастена. Телевизорът е като фон в хола и почти не го забелязва, но почнат ли рекламите вниманието й е здраво приковано и нищо друго не може да я впечатли повече. За мен това е нормално - рекламите са динамични, за кратко време се сменят различни мелодии, говор, интонация, картини, цветове и т.н.
Не мисля, че е страхотен проблем, даже това е част от опознаването на света. Може би е добре да изключваш телевизора за определени периоди или да слагаш бебка по-далече от него.

# 38
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Вики също се зазяпва, но не му позволяваме много много да гледа  Peace И аз съм на мнение, че е рано още и после няма да мога да го отлепя нито от тв-то, нито от компютъра ...  Peace Особено към лаптопа проявява огромен интерес  ooooh!

# 39
  • Мнения: 2 746
Хехехехе, сладури  newsm62
Това трябва да се включи в някое социологическо проучване за рекламите, които според мен са ужасно досадни.

# 40
  • Мнения: 1 216
Рекламите са машина за пари, така че анонсите (шапките) за реклами са с добре преценени повтарящи се мелодии, които ти се забиват в мозъка. Освен всичко звука на рекламите е по-висок и изведнъж се извисява над останалия шум/звук.
 Мисля, че няма малко дете или бебе, което да не реагира на рекламите.
Големият ми син хвана епохата на тигъра Мърдок по БТВ и като го видеше се накефваше много. Сега ще видим ситньо какво ще завари!
Не се шашкай, ако не искаш да гледа просто при ТВто и готово!

# 41
  • Мнения: 2 677
И синът ми гледа от 3 месечен.
Не знам какво толкова притеснително има в това, че чак и помощ да търсим.
Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 1 092
и според мен е нормално и няма място за притеснение  bouquet
рекламите са с динамична музика и бърза смяна на картинки,което неминуемо привлича вниманието на бебоците Peace

Общи условия

Активация на акаунт