Имате ли такива деца?

  • 6 675
  • 120
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 392
Кажете ми моля ви някоя от вас има ли такова дете , което да пищи буквално като животно и да нервничи постоянно, ако нещо не му се огоди .Моето е такова на 1г и 6 месеца и през уикендите докато не е на ясла ни докарва до нервни кризи с баща му понякога.Ако има някакви успокоителни медикаменти за изключително нервни деца моля ви някоя мама да ми каже за да може да го успокоя и умиря поне за малко, също така за момента знам че не се дължи на никнене на зъб.Тази сутрин ни събуди още в 5 часа и започна едно пищене защото не го взех от леглото до 10 часа.Е , все пак и ние искаме да спим понякога.Има ли някоя майка с подобно дете ,че вече започвам да си мисля че само ние сме със случай като този.
Това доста ме учуди. Rolling Eyes Детето ходи на ясла вече, а пък не може само да слезе от леглото.  Thinking  Да не би да искаш да кажеш, че има ограда на креватчето?
Не е ли по- добре да помислиш за по- разумен вариант, така че и ти да си почиваш малко повече и детето да е по- независимо и да не страда?

# 31
  • Мнения: 9 903
ох, пак съм аз, ама защо да няма ограда на креватчето?  Яслата и оградата какво общо имат  Thinking

# 32
  • София
  • Мнения: 622
Влязох, за да прочета как се справяте с подобна ситуация, а вместо това някакви вездесъщи майки четат морал и размахват пръст...
Момичета, като ви чета някои от вас си мисля, че това не е форум за взаимопомощ, а нещо като другарски съд! Има ли смисъл да се търси помощ тук ако ще се нахвъряте така върху някой изпаднал в нервно състояние?! Или може би някои "съвършени" майки си мислят, че като размахат пръст помагат на някого?! Особено ме изуми въпроса на една форумка как се било получило бебето на питащата... Просто нямам думи!!
Да, има и някои по-крайни отговори, но темата наистина е зададена така, че човек остава с впечатлението, че майката много се дразни на детето и то в малкото време, когато са заедно, едва ли не като някаква пречка, която трябва да се неутрализира дори с медикаменти. Мое би родителите са свикнали на ежедневието без детето през седмицата и укендите превключването им е трудно.
 Авторката получи много добронамерени отговори и съвети. И да това си е форум за взаимопомощ, но няма как да се очаква от нас да почнем да се оплюваме от децата си и да заблеем като овци след първоначалния постинг, за да отговорим на нечии разбирания за помощ. Дано момичето се вслуша в по-искрените изказвания, понякога всеки има нужда от отрезвяване.

# 33
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Имат общо оградата и яслата и то много според мен? Щом си преценил, че детето ти е достатъчно самостоятелно, за да ходи на ясла, не му ограничавай движенията поне в къщи. Говоря за безопасни такива - затова обезопаси си къщата и го пускай да ходи... Моето дете е много луда глава, но откакто проходи и се научи сам да слиза от спалнята, сме махнали решетката и така сам решава кога да се качва и слиза/ вечер я доближаваме до спалнята - така хем не пада, хем започна да си спи в кошарката, защото преди това не искаше там, а при нас - за да може поне малко да поспим/ Когато той реши - идва при нас. В началота по-често, сега вече сам отива там като му се приспи/. Съветвам те да пробваш - ако кошарата няма колелца като нашата - има такива за мебели - по 1 лв. са. Монтират се супер лесно. И още - когато много си изнервена, отиди в другата стая и постой там, поплачи и си кажи, че все пак е прекрасно, че сте живи и здрави - при мен това много действа, защото често боледуваше. И го оставяй сам само ако си обезопасила всичко. Да не стане беля. И нашите деца са така, не ни завиждай - и аз не съм спала откакто родих повече от 2ч непрекъснат сън, но като остарея ще се наспя...

# 34
  • Мнения: 1 367
Ти сериозно ли говориш? Как ще оставиш детето да реве 5 часа????По-добре ли се почувства от това?Или може би успя да се наспиш?Казваш,че тези ревове се случват,когато детето не е на ясла /или градина,не запомних/.Това значи ли,че там то е спокойно?Ако е така,задай си въпроса защо на чуждо място,заобиколено от чужди хора,то не плаче,а у дома,на сигурно място,при мама и татко,се държи като "животно".

# 35
  • Мнения: 502
Разбира се, че има разумни отговори и никой не казва, че трябва да се блее в хор... Но въпросното "отрезвяване" едва ли ще се получи след злобни забележки от рода на "Ти поради как забременя - случайно, планирано, многоочаквано." Това си е избиване на комплекси, а не опит за отрезвяване на някой си...

# 36
  • София
  • Мнения: 2 227
не я съдете така. Всяко дете е различно, всяка майка също. Аз също не съм склонна да разнасям бебе/дете навсякъде и да му угаждам непрекъснато. Нито да го завивам дори и два пъти нощем. Може да е съкровище и божи дар, и пак да реве като магаре за нещо, дето и то не е сигурно какво е.
Сигурна съм, че не става дума за 5 часа рев, защото не биха могли да спят през това време - също предполагам, че е липса на две запетайки, които променят смисъла. Точно както е казала бубчето15.
Но медикаменти - твърдо не! Променете режима,  вземете го да спи при вас цяла нощ, никаква грубост, никакви караници и т.н.

обаче - допълвам, понеже видях твой стар постинг - че не ходиш на работа, докато той е на ясла - всъщност нямаш основателна причина да недоволстваш.

Съгласна съм на 100% с Тити.
Аз имам същия проблем. Малкият изпада в истерия от най - малкото. Тогава нито гушкане, нито милувка помагат!!! Започва да си бие главата където намери. Крясъците могат да те проглушат. Да не говорим, че на вечер ставам по 16 пъти. В такъв момент го водя в банята и му мокря лицето със студена вода и след като му отвлека вниманието, започвам да успокоявам, милвам и целувам. По принцип съм доста строга майка, също така не давам да ми глезят детето. Като казвам "глезят", нямам предвид милват. Просто не позволявам на никой, да му разрешава да прави каквото му скимне. И питам аз: Коя ще е тази майка, която има право да ме съди?!?!  На такива майки или не им обръщам внимание, или ако прекалят ги "срязвам" на момента. И още нещо: моето дете е дългоочаквано, но в никакъв случай няма да го глезя. Аман от "светици". Crossing Arms

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
 #Crazy newsm78

# 38
# 39
  • Мнения: 953
Е честно направо ми стана мъчно за децата.............

Предлагам да ги дресирате да се държат като възрастни, никакви прегръдки, внимание и прочие защото като нищо ще се разглезят.
То нали знаеш ще реве, ще реве и накрая ще вземе да мъкне.
А после се чудите защо децата са нервни истерични и т.н - ми те са ваше огледало.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 227
Е честно направо ми стана мъчно за децата.............

Предлагам да ги дресирате да се държат като възрастни, никакви прегръдки, внимание и прочие защото като нищо ще се разглезят.
То нали знаеш ще реве, ще реве и накрая ще вземе да мъкне.
А после се чудите защо децата са нервни истерични и т.н - ми те са ваше огледало.

Ти или не четеш, или си решила просто да се заядеш. Вземи първо да прочетеш, пък тогава пиши.

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Тази сутрин ни събуди още в 5 часа и започна едно пищене, защото не го взех от леглото, до 10 часа.
Само да кажа,че като се оправи пунктоацията в изречението и смисъла става коренно различен,излиза,че понеже не го е взела веднага в 5,детето е пишяло после до 10ч Peace

Моите уважения, но независимо от пУнктУацията, смисълът на изречението си остава същият. Така или иначе детето е ревало от 5 до 10. С и без запетайки, това изречение носи точно този смисъл.

А отсносно ходенето на ясла и оградата на леглото- по- тъпо нещо не бях чувала  ooooh!

# 42
  • София
  • Мнения: 622
Разбира се, че има разумни отговори и никой не казва, че трябва да се блее в хор... Но въпросното "отрезвяване" едва ли ще се получи след злобни забележки от рода на "Ти поради как забременя - случайно, планирано, многоочаквано." Това си е избиване на комплекси, а не опит за отрезвяване на някой си...
Да, права си това си е лична нападка.

# 43
  • София
  • Мнения: 323
Аз имам две деца. Едното беше планирано, другото случайно. За второто не бях готова, но когато стана факт, се оказа, че го обичам точно толкова, колкото и първото. До тук с желаните и нежеланите. Що се отнася до отглеждането им, нервите и прочие- то на всеки, бил той родител, му се случва да си изпусне нервите. Ако някой твърди обратното, то като майка с 13 годишен стаж, няма да му повярвам и дори бих го нарекла лъжец. За петте часа рев- сигурно не са толкова. Не мисля че трябва да приемаме нещата буквално. Но факта е, че колкото по нервна е майката, толкова по -нервно става детето. Бих си позволила да посъветвам майката, да се опита да се поуспокои, да потърси и други начини да почива повече, да релаксира и да се въоръжи с търпение-ще и трябва, тъй като безсънните нощи и ранното ставане никога няма да свършат. Децата порастват, но техните потребности като че ли стават повече, както и вниманието и времето, което трябва да им отделяме. Моите деца са големи, но и те стават рано и пускат телевизора или шумят с нещо или дори се карат за нещо и аз естествено се будя и ставам, дали за да помагам в домашните или да решавам изхода на епични битки, водени за пликче фулмастри например. Не съм си доспивала от 13 години и май се усещам, че ако някога се дразнех и се самосъжелямах заради това, то сега съм свикнала с факта-приела съм го и съм заживяла с него. И дори скоро стана така, че се събудих сутринта сама, защото децата бяха при майка ми, станах , направих си кафе, погледнах часовника и- какво да видя, то било още 7 часа. И после се чудим защо бабите ставали рано. Стана много дълго, така че търпение, много обич, малко нерви, повечко оптимизъм и- всичко ще е наред.

# 44
  • Мнения: 2 818
 Rolling Eyes Аз пък разбрах, че защото не го е взела в 5, то е ревало до 10, а не че го е оставила сам до 10ч.
Иначе и Алина е имала такива кризи на тази възраст - бих казала че беше ужасно, защото още не говореше, искаше нещо, не преприема отказ и не може да обясни какво иска. И ако това е 1324354тото нещо за което не я разбирам точно е нормално да изпадне в криза. След месец два се научи да казва поне да и не, та след 10-ина въпроса от моя стана се разбирахме. (Да добавя, че Алина в този период, като бонус не даваше никой да я гушне, а още по-малко да я гали, да й пее песни и тн.... ! )

И да ме извиняват мамите на бебета под годинката, ама рева на 6-10 месечно бебе няма нищо общо с истериите, които може да разиграе едно дете на година и половина.

Общи условия

Активация на акаунт