Зинат - как да го изпием?

  • 29 415
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Един път сум купувала Зинат и беше ужасно горчив. Какво ли не опитах, но не успях да накарам беба да го изпие. Дори и да го преглътне, след минута повръщаше всичко. Отказах се изобщо от антибиотика и я следях сутрин и вечер при лекар накуде отива червеното и гърло. Слава богу размина ни се и без него, но си беше голямо притеснение. За мен това чудо няма изпиване. Попитайте и го сменете с друг.
Успех!

Хм, чак сега загледах за какво е повдигната темата. newsm78 Ама карай, ще го постна нищо че не е съвсем актуално. Embarassed

# 16
  • Мнения: 1 494
А кои са заместителите на Зинат-а? Ние ще го почваме и чак настръхнах като чета. Ние така сме повръщали Аугментин.

# 17
  • Мнения: 3 929
А кои са заместителите на Зинат-а? Ние ще го почваме и чак настръхнах като чета. Ние така сме повръщали Аугментин.
На нас в подобни случаи са ни изписвали Фромилид или Клацид, за да не пие зинат един след друг.

# 18
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
добави малко мляко къд дозата и давай половин час преди хранене

Повдигам темата понеже в листовката пише, че се дава  по време на хранене.  newsm78 Вие как го давахте, понеже от днес го почваме и ние, а сме от мнооого повръщащите Sad

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Повдигам темата понеже в листовката пише, че се дава  по време на хранене.  newsm78 Вие как го давахте, понеже от днес го почваме и ние, а сме от мнооого повръщащите Sad
Не съм го давала по време на хранене. Гледала съм времето което се приема да е удобно за мен и детето.

# 20
  • Мнения: 1 984
добави малко мляко къд дозата и давай половин час преди хранене

Повдигам темата понеже в листовката пише, че се дава  по време на хранене.  newsm78 Вие как го давахте, понеже от днес го почваме и ние, а сме от мнооого повръщащите Sad
вземете си 250/5 мил, така ще давате по малко и няма да трябва да вземате 2 опаковка, давате го в началото на храненето... със спринцовка...

# 21
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
добави малко мляко къд дозата и давай половин час преди хранене

Повдигам темата понеже в листовката пише, че се дава  по време на хранене.  newsm78 Вие как го давахте, понеже от днес го почваме и ние, а сме от мнооого повръщащите Sad
вземете си 250/5 мил, така ще давате по малко и няма да трябва да вземате 2 опаковка, давате го в началото на храненето... със спринцовка...
Изписаха ни 125/5 мл. и ни казаха да пием по 3 мл. /9 кг е детето/. Ужасен е момента на приема. Опитвам с какво ли не. Повръща всичко.  Cry Снощи извикахме бърза помощ, че вдигна 39,8 Т Като казах на докторката колко мл. пием антибиотика каза, че са сбъркали и да увеличим на 5 мл. Още по-голяма мъка. В крайна сметка за нашите 9 кг каква е дозата? На никой невярвам вече.  Cry

# 22
  • Мнения: 1 984
добави малко мляко къд дозата и давай половин час преди хранене

Повдигам темата понеже в листовката пише, че се дава  по време на хранене.  newsm78 Вие как го давахте, понеже от днес го почваме и ние, а сме от мнооого повръщащите Sad
вземете си 250/5 мил, така ще давате по малко и няма да трябва да вземате 2 опаковка, давате го в началото на храненето... със спринцовка...
Изписаха ни 125/5 мл. и ни казаха да пием по 3 мл. /9 кг е детето/. Ужасен е момента на приема. Опитвам с какво ли не. Повръща всичко.  Cry Снощи извикахме бърза помощ, че вдигна 39,8 Т Като казах на докторката колко мл. пием антибиотика каза, че са сбъркали и да увеличим на 5 мл. Още по-голяма мъка. В крайна сметка за нашите 9 кг каква е дозата? На никой невярвам вече.  Cry
125 мг. или ако използвате моя съвет - вместо 5 мл ще давате 2.5 мл. много по лесно. а и няма да взимате 2 - ро щише.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Като казах на докторката колко мл. пием антибиотика каза, че са сбъркали и да увеличим на 5 мл. Още по-голяма мъка. В крайна сметка за нашите 9 кг каква е дозата? На никой невярвам вече.  Cry

5 мл не е дозата на детето ти  Naughty Моята дъщеря е 20 кг. и в момента пие 4 мл.
Аз само като го помирисах преди да й го дам щях да повърна...Напомня ми на ужасно гадно лекарство от детството ми  Sick Очаквах да повърне, но първият прием мина успешно. А със спринцовка как да го давам - впръсквам го към бузата ли?

# 24
  • Мнения: 1 984
Като казах на докторката колко мл. пием антибиотика каза, че са сбъркали и да увеличим на 5 мл. Още по-голяма мъка. В крайна сметка за нашите 9 кг каква е дозата? На никой невярвам вече.  Cry

5 мл не е дозата на детето ти  Naughty Моята дъщеря е 20 кг. и в момента пие 4 мл.
Аз само като го помирисах преди да й го дам щях да повърна...Напомня ми на ужасно гадно лекарство от детството ми  Sick Очаквах да повърне, но първият прием мина успешно. А със спринцовка как да го давам - впръсквам го към бузата ли?
4 мл може би от 250/5 мл? иначе е много малко...

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
4 мл може би от 250/5 мл? иначе е много малко...

Да, правилно! Грешката е моя - не съм догледала, че zwetellina има предвид 125/5 мл  Blush

# 26
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз използвам спринцовките от Панадола и Хурофена. Много са удобни за прием на лекарства. Не го впръсквам наведнъж, а на няколко пъти по малко, защото мойта девойка плюе, а като е по-малко го гълта преди да е ревнала.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 5 731
Преди да дам на Иван лекарство го опитвам, за да знам с каква нагласа да го поднеса. Така стана и с Зинат. С каквото и да го разреждаш е ужасно. Горчи и чак ти се гади от него. Най - добре го дай с лъжичка и после малко сокче или нещо да не му е гадно на детето. Аз поне така правих. НО много трудно го пиеше. Винаги купувах втора опаковка, защото поне 5-6 дози от първата ги връщаше докато ги преглътне още.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт