Двумесечно бебе на ортопед ???

  • 4 585
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 623
Педиатърката ни ми каза , че трябва да заведа детето на ортопед - профилактично в Горна Баня и също така било платено.
Искам да попитам всички мами - първо задължителен ли е този преглед за бебетата и второ защо е платен - няма ли направление за него ?
Моля ви отговорете ми защото ми писна вече само от изваждане - тези лекари са ненаситни.

# 1
  • Мнения: 2 534
Трябвало е да ти даде направление , но мисля  че то важи само за ВМА при д-р Драганов . Ще ти дам телефона му , ако си вземеш направление за там .
Прегледа от април миналата година е задължителен , особено , ако детето е родено секцио или е недоносено .
В никакъв случай няма да ти навреди , не е болезнен за детето , а ти ще получиш много полезни съвети ...

# 2
  • Мнения: 2 534
И ние отидохме , когато детето беше на месец и половина и доктора ни каза , че сме закъснели дори .
Този преглед е хубаво да се направи до края на първия месец , за да може да се реагира само с гащички , а да не слагат гадните каиши , ако има луксация .

# 3
  • Мнения: 7 837
Цитат на: jenia vulova
Трябвало е да ти даде направление , но мисля  че то важи само за ВМА при д-р Драганов .

Направлението важи и в Горна Баня.

# 4
  • Мнения: 2 755
Трябва да ти даде направление. Добре е да се направи този преглед, дори когато става дума само за профилактика.

# 5
  • Мнения: 3 164
Ние с направление отидохме в Горна баня -платихме 15 лв за ехографа.изглежда самият преглед и евентуална рентгенова снимка са безплатни.но за ехото не е така-хитро измислено.нали?

# 6
  • Мнения: 1 809
Би  трябвало да НЕ е платено, след като е с направление.
jullianna, направление ти се полага за ортопед-искай си го и е напълно БЕЗПЛАТНО!

# 7
  • Мнения: 1 214
Настоявай за направление.Ти си в правото си.Ние ходихме при Тивчев в поликлиниката да кино Петър Берон-за там ми дадоха.Все пак казват,че в Горна баня са най-добрите,но и Драганов се ползва с голяма популярност.До третият месец трябва да ви прегледа ортопед,но все пак не чакай последният срок.След годинката,когато детето проходи  също се прави преглед при ортопед.

# 8
Цитат на: shoni
Ние с направление отидохме в Горна баня -платихме 15 лв за ехографа.изглежда самият преглед и евентуална рентгенова снимка са безплатни.но за ехото не е така-хитро измислено.нали?

Всичко е безплатно във ВМА
д-р Николай Драганов
ортопед - травматолог
0898503010
048980784http://www.n-draganov.com/a2/firm.asp?id=3107
така ще ти е по-лесно

# 9
  • Мнения: 2 534
Аз бях госта

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз също искам детето ми да бъде прегледано, не ме разбирайте погрешно, но ме е яд, че педиатърката ми заяви , че се плаща и аз исках да ви попитам дали това е нормално.
Благодаря ви и утре ще и искам направление в противен случай ще се оплача където трябва защото ми писна от търговци в бели престилки  Imp

# 11
  • Мнения: 46 515
Първо ще ти даде направление за ортопеда, който е в нейната поликлиника, а от него си искаш  "Талон три А", ако ти даде само "Талон три", ще трябва да си платите ехографа - виждам, че някои от майките не са знаели и са давали пари, които не трябва. Ние ходихме в Горна баня.
Първия профилактичен преглед се прави на 1 месец, втория е след навършването на 6 месеца.
Успех!

# 12
  • Мнения: 5 500
Д-р Алексиев - детски ортопед в Горна Баня. В понеделник бяхме при него, мислехме, че Цецо има проблем с крачето, слава богу не. Работи с направления. Един път месечно преглежда в Благоевград и веднъж във Враца. Пак с направления. От време на време и в Разград. Той каза, че първия задължителен преглед е на 6 седмици, за съжаление обаче ЗК не смята, че е задължителен. Но е много мил и никого няма да върне.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: nikol78
Първо ще ти даде направление за ортопеда, който е в нейната поликлиника, а от него си искаш  "Талон три А", ако ти даде само "Талон три", ще трябва да си платите ехографа - виждам, че някои от майките не са знаели и са давали пари, които не трябва. Ние ходихме в Горна баня.
Първия профилактичен преглед се прави на 1 месец, втория е след навършването на 6 месеца.
Успех!


Точно така.
Още една подробност има за Горна Баня. Освен голямата централна сграда има една по-малка-като се застане с гръб към входа на голямата сграда, се тръгва надясно, пресича се паркинга-едноетажна, боядисана в бяло и синьо. Там работят със Здравната каса и там важат направленията. Аз ходих с направление, но пък нямах Талон 3 (изобщо не знаех тази подробност и не ми се разнасяше напред-назад 2-месечно бебе), така че си платихме за прегледа. Иво го прегледа д-р Ивайло Ефремов-ние останахме много доволни, а и във форума се чуха доста добри думи за него.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хъъъъъъъъм,аз не го водих Thinking нашата компетентна педиатърка ми отговори,че мъжете не ходили на ортопед.Ако ми го бе казала сега,вече щях да я вдигна във въздуха,бая го прекали.Ама тогава бях една плаха майка  341uu   341uu   341uu

# 15
  • Мнения: 1 214
Биляна,не си водила бебчо на ортопед ли?Заведи го сега!

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: PrincesaDundesa
Биляна,не си водила бебчо на ортопед ли?Заведи го сега!

Вече е късно.А и педиатърката уж го преглежда!За сега проблеми няма.

# 17
  • Мнения: 7 837
Цитат на: biliana333

Вече е късно.А и педиатърката уж го преглежда!За сега проблеми няма.

Не е късно. Вторият преглед се прави около 6-ия месец.

# 18
  • Мнения: 1 809
Цитат на: biliana333
Цитат на: PrincesaDundesa
Биляна,не си водила бебчо на ортопед ли?Заведи го сега!

Вече е късно.А и педиатърката уж го преглежда!За сега проблеми няма.

дай Боже никога да няма проблеми  Wink
Обаче след като досега не ви е дала направление, имаш право да си го вземеш-не е късно Sign Exclamation
Заведи го, няма такова нещо,че момченцата нямат нужда от ортопед Shocked
Наистина, казват ,че момиченцата са по-застрашени от луксация, но това не значи, че напълно се изключват момченцата от профилактичен преглед Sign Exclamation
Първоначалният преглед се прави, за да се видят на ехографа ставите на бебето и евентуално(дано не се случва) вродена луксация, която няма нищо общо с тази,която някои деца получават следствие на неправилно повиване(дано няма още такива, които да използват пелени).
Ортопеда ти показва и упражнения, които да правите с бебчо кога, какви и т.н.
Ще ви каже също и кога да отидете отново на профилактичен преглед.
УСПЕХ Heart Eyes

# 19
Цитат на: jullianna
Аз също искам детето ми да бъде прегледано, не ме разбирайте погрешно, но ме е яд, че педиатърката ми заяви , че се плаща и аз исках да ви попитам дали това е нормално.
Благодаря ви и утре ще и искам направление в противен случай ще се оплача където трябва защото ми писна от търговци в бели престилки  Imp
   Ами след като предлагат услуги, които са ВИСОКО СПЕЦИАЛИЗИРАНИ, т.е. изискват подходяща квалификация за извършването им /не обща култура и усмивка на лицето/, ТРЯБВА ДА ПОЛУЧАВАТ ТОВА , КОЕТО ИМ СЕ ПОЛАГА! Grinning Не да взимат 200-300лв. и лаиците да ги ругаят и обучават как се работи. ДОКТОРИТЕ НЕ СА ШОФЬОРИ, ПРОДАВАЧИ ИЛИ ЧИСТАЧИ, за да получават техните пари. Докато е така - ще взимат пари. Не са благотворително дружество, я. newsm53

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: Anonymous
   Ами след като предлагат услуги, които са ВИСОКО СПЕЦИАЛИЗИРАНИ, т.е. изискват подходяща квалификация за извършването им /не обща култура и усмивка на лицето/, ТРЯБВА ДА ПОЛУЧАВАТ ТОВА , КОЕТО ИМ СЕ ПОЛАГА! Grinning Не да взимат 200-300лв. и лаиците да ги ругаят и обучават как се работи. ДОКТОРИТЕ НЕ СА ШОФЬОРИ, ПРОДАВАЧИ ИЛИ ЧИСТАЧИ, за да получават техните пари. Докато е така - ще взимат пари. Не са благотворително дружество, я. newsm53

Ех тез пусти гости ,брееей!!!Защо ли пък се сещам кой може да е,ама да не цитирам!Ами да не си ставал медицинско лице,мой човек.Случайно да си чул Хипократовата клетва,или гледаш повече на банковата сметка #2gunfire
За ругаене-някои аз също ругая и ще продължавам да го правя!Не може и за "Добър ден"пари да искате!На някои от вас и 200лв заплата ви е много!
Продавачите,чистачите и шофьорите също са хора,има доста по-възпитани от лекарите,тъй че айде си съобразявай приказките и слез малко на земята,че както високо летиш ДОКТОРЕ Sunglasses лошо ще паднеш!!!!!!
 Изказването ти е мнооого грозно,ама много!!!!!Всеки е учил за някаква професия и я практикува след това по желание.Всички взимат заплати и това не значи че лекарите трябва да взимат,а шофьори и чистачи не Wink
 Виж къде ти се губи възпитанието от първите 7 години Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Anonymous
Цитат на: jullianna
Аз също искам детето ми да бъде прегледано, не ме разбирайте погрешно, но ме е яд, че педиатърката ми заяви , че се плаща и аз исках да ви попитам дали това е нормално.
Благодаря ви и утре ще и искам направление в противен случай ще се оплача където трябва защото ми писна от търговци в бели престилки  Imp
   Ами след като предлагат услуги, които са ВИСОКО СПЕЦИАЛИЗИРАНИ, т.е. изискват подходяща квалификация за извършването им /не обща култура и усмивка на лицето/, ТРЯБВА ДА ПОЛУЧАВАТ ТОВА , КОЕТО ИМ СЕ ПОЛАГА! Grinning Не да взимат 200-300лв. и лаиците да ги ругаят и обучават как се работи. ДОКТОРИТЕ НЕ СА ШОФЬОРИ, ПРОДАВАЧИ ИЛИ ЧИСТАЧИ, за да получават техните пари. Докато е така - ще взимат пари. Не са благотворително дружество, я. newsm53


Споко де! Никой не казва, че лекарите не заслужават добро заплащане. Въпросът е съвсем друг-КОЙ да плати-Здравната каса или здравно осигуреното лице. При положение, че с направление прегледът ще бъде платен от касата, защо човек, който плаща осигуровки да не се възползва от тази възможност.

Бреййй, пък много се палите. Плащаме си на доктори-с или без нужда-няма да останат капо и те.

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Laughing защо ли и аз сещам кой е "Гост" Mr. Green
то няма как и да не сетиш, вече си имам изработен нюх към 80% от пишещите Laughing

# 23
ЛЕКАРЯТ НЯМА ПРАВО ДА ОТКАЖЕ ТАЛОН ЗА ПРЕГЛЕД ПРИ СПЕЦИАЛИСТ. Казвам ви го, защото работя в ЗКаса и съм наясно. Не е възможно един талон да важи само за Драганов ил пък за Горна баня. Талонът важи за всеки специалист, който работи със ЗКаса.

# 24
Цитат на: biliana333
Случайно да си чул Хипократовата клетва,или гледаш повече на банковата сметка
   Явно не знаеш, но точно Хипократ е казал, че на докторите трябва да се заплаща труда Grinning А ние не ви казваме "добър ден", А ВИ ЛЕКУВАМЕ, мила. Без нас ще си умирате. А колкото до възпитанието - явно ти го нямаш. Иначе щеше да уважаваш тези, които дават и съхраняват човешкия живот.  Laughing

# 25
  • Мнения: 3 042
Ми добре де! Лекувате ни, ами нали Касата го поема този преглед с талона? Тоест пак сте възнаградени за труда си! Какво негодувате? Какво спорите тука и приканвате майките на платен преглед?  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 46 515
Цитат на: Anonymous
Цитат на: biliana333
Случайно да си чул Хипократовата клетва,или гледаш повече на банковата сметка
   Явно не знаеш, но точно Хипократ е казал, че на докторите трябва да се заплаща труда Grinning А ние не ви казваме "добър ден", А ВИ ЛЕКУВАМЕ, мила. Без нас ще си умирате. А колкото до възпитанието - явно ти го нямаш. Иначе щеше да уважаваш тези, които дават и съхраняват човешкия живот.  Laughing


Ако не се осигурявах на 1200 лв. на месец, преди майчинството, щях да си платя. Сега обаче ще взимам всички направления, които се полагат за детето ми! И тези за ортопед са едни от тях!
Айде, като ти е малка заплатата си намери друга работа  Imp

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: Anonymous
Цитат на: biliana333
Случайно да си чул Хипократовата клетва,или гледаш повече на банковата сметка
   Явно не знаеш, но точно Хипократ е казал, че на докторите трябва да се заплаща труда Grinning А ние не ви казваме "добър ден", А ВИ ЛЕКУВАМЕ, мила. Без нас ще си умирате. А колкото до възпитанието - явно ти го нямаш. Иначе щеше да уважаваш тези, които дават и съхраняват човешкия живот.  Laughing

Ако някой ще умира това си ти и то от глад и мизерия Laughing Със сигурност пациент няма да повтор да дойде два пъти при теб и дано така стане!!!!!! Laughing
Това че съхранявате човешки живот е грандиозна глупост,поне се разсмях от сърце.
 Ако има хора доволни от лекарите,те сами им дават пари за благодарност,но такива хиени като теб остават на сухо!
 Бъди жив и здрав и повече не желая да коментирам простотията и алчността ти!

# 28
  • Мнения: 1 214
Биляна,заведи детенце на ортопед.Така ще си спокойна.Не искам да те плаша,но по-добре да напиша това.В никакъв случай не искам да кажа,че на твоето детенце му има нещо,но все пак щом са го направили за всички задължително вече сигурно има защо.
Детето на моя приятелка-момиченце се роди 2.200,42см.-1седмица след термина.Не знам какви проблеми имаше,но факта е че  изписаха детето  след 40 ден от болницата и до 6 месец никой не го прегледа за луксация,нито някой беше уведомил майката за този преглед.Откриха луксацията когато детето беше на 6 месеца.Опитаха със стремена,в корито в болница и накрая поставиха гипс,който махнаха,когато детето беше на 1.1м.,След това детето се научи първо да лази и около 2 м. след махането на гипса проходи.Сега е на  2г.3м.Дано не се случва такова нещо на друго детенце вече,но за това е необходимо и лекарите да си свършат работата.Опитът ме научи-педиатърът не е тесен спец. и не трябва да се доверявам напълно на неговите  диагнози.То ако ставаше така докторите щяха да са доктори по всичко!

# 29
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
PrincesaDundesa,искренно ти благодаря за съвета,знам че е така!Ще поискм направление на педиатърката,много гафове и се събраха и разбрах,че ртябва просто да съм нахална за всяко нещо,колкото и лошо да звучи Sad
Благодаря ти още веднъж!

# 30
  • Мнения: 2 755
Цитат на: biliana333
Хъъъъъъъъм,аз не го водих Thinking нашата компетентна педиатърка ми отговори,че мъжете не ходили на ортопед.341uu   341uu   341uu

 #Shocked  #Shocked  #Shocked  Смени си педиатърката!!!  #Cussing out

# 31
  • Мнения: 1 250
Цитат на: zvetizvetkova
Цитат на: biliana333
Цитат на: PrincesaDundesa
Биляна,не си водила бебчо на ортопед ли?Заведи го сега!

Вече е късно.А и педиатърката уж го преглежда!За сега проблеми няма.

дай Боже никога да няма проблеми  Wink
Обаче след като досега не ви е дала направление, имаш право да си го вземеш-не е късно Sign Exclamation
Заведи го, няма такова нещо,че момченцата нямат нужда от ортопед Shocked
Наистина, казват ,че момиченцата са по-застрашени от луксация, но това не значи, че напълно се изключват момченцата от профилактичен преглед Sign Exclamation
Първоначалният преглед се прави, за да се видят на ехографа ставите на бебето и евентуално(дано не се случва) вродена луксация, която няма нищо общо с тази,която някои деца получават следствие на неправилно повиване(дано няма още такива, които да използват пелени).
Ортопеда ти показва и упражнения, които да правите с бебчо кога, какви и т.н.
Ще ви каже също и кога да отидете отново на профилактичен преглед.
УСПЕХ Heart Eyes


1. Има специализирани тестове, с които се открива някаква дисплазия (луксация). Но те са възможни най-късно до 2рата седмица. И едва ли общопрактикуващ лекар може да ги направи. По-натам става с ехограф.

2. Дъщеря ми беше с вродена луксация, и не откривам голяма разлика в лекуването и последиците (дъщерята се оправи напълно) на вродената и придобитата луксация.

3. Статистиката при вродената луксация е момичата:момчета е 4:1

4. Колкото по-рано се открие, толкова по-бързо се лекува. Според проф. Владимиров "златната седмица" - първата седмица. Дъщерята я заведох на 2 дена на ортопед (е, вярно е че тя си беше омотала крака по невъзможен начин), така че няма минимална граница. Според д-р Драганов, във повечето европейски болници прегледа при ортопед се прави още в болницата.

5. Определено мисля че не е късно. Даже и 4 месец да я заведеш, пак се лекува, само че вече с каишки, не само с гащички.

А СЕГА ЗА ВСИЧКИ МАМИ - ИМАХМЕ ВРОДЕНА ЛУКСАЦИЯ, КОЯТО СЕ ОПРАВИ НАПЪЛНО ДО ТРЕРИЯ МЕСЕЦ САМО С ОРТОПЕДИЧНИ ГАЩИ.

Не се страхувайте, ходете на ортопед. И побързайте.

Общи условия

Активация на акаунт