"Ангелска целувка"?

  • 18 397
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Много от вас споделят,че децата им имат такива родилни петна. И понеже съм чувала,че това е характерно само за децата родени по естествен път/получава се при 'охлузване' по време на раждането/ искам да попитам:Има ли и такива, които са родили секцио и  са забелязали,че бебето им има такова родилно петно?
Ако петното е между веждите, се получава, когато вадят бебето (за главата). Ако е на носа или другаде, по може да е охлузване от раждането, мисля аз.

# 16
  • Мнения: 729
Много от вас споделят,че децата им имат такива родилни петна. И понеже съм чувала,че това е характерно само за децата родени по естествен път/получава се при 'охлузване' по време на раждането/ искам да попитам:Има ли и такива, които са родили секцио и  са забелязали,че бебето им има такова родилно петно?
  Да,има. Аз родих секцио и Моника имаше такова петно на левия клепач.Вече почти не се забелязва(само когато плаче)

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
Синът ми има на бедрото близо до сгъвката и отзад на тила. Още не са изчезнали, а вече е почти  на 1г и 4 м.

# 18
  • Мнения: 1 101
Сина ми има същото петно между веждите под формата на V и отзад на тила. В болницата ми казаха, че до първата годинка ще изчезне. Нищо подобно - вече е на 2г и 4 месеца и все още ги има и двете петна. Роден е нормално.

# 19
  • Мнения: 1 314
И двете ми деца са родени нормално, и двете имат белег. Дъщеря ми има кафеникав, на тила , и като расте , и белега расте! Синът ми има белег между веждите, който се оказва много разспространен, вече много дечица виждам с такъв, почти му изчезва, но когато плаче или си търка очичките и белега се вижда доста. Не вярвам и неговия да изчезне напълно, тъй като оказва се , при нас има и наследствен фактор точно с белези по челцето!

# 20
  • Мнения: 4 451
И двете ми дъщери се родиха с такива "петна" на тила. Голямата е вече на 5г., но още го има. Е, доста по-бледо е, но и косата напълно го е скрила. Grinning

# 21
  • Русе
  • Мнения: 150
Аз родих секцио и си имаме кви ли не белези!Май не само Ангел ни е целувал?Червен на тила!Кафеникав на 2-3 места !И един сив на крачето!Не са грозни ,а са много чаровни ,пък и не са големи.За сега не са изчезнали ,но ние сме още на 8 месеца!

# 22
  • София
  • Мнения: 44 122
миии аз имам родилно петно на крака....още си е там....

# 23
  • Мнения: 1 938
"Ангелска целувка" - не наричат ли така хемангиомите?

# 24
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
"Ангелска целувка" са червените петънца по клепачите на очите.Тези на тила се наричат "Ухапване от щъркел".Когато се роди,Виктор имаше петно между веждите и едно на нослето(всеки втори ме питаше да не си е одраскал носа  #Cussing out),които избледняха с времето и изчезнаха.Петното му на тила обаче още стои.Избледняло е,но си го има.Дано с течение на времето и то се скрие. Praynig

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
Много от вас споделят,че децата им имат такива родилни петна. И понеже съм чувала,че това е характерно само за децата родени по естествен път/получава се при 'охлузване' по време на раждането/ искам да попитам:Има ли и такива, които са родили секцио и  са забелязали,че бебето им има такова родилно петно?
Има, има Grinning На тила и м/у веждите. Не знаех за "ангелската целувка". Хареса ми Wink

# 26
  • Мнения: 2 005
На моя приятелка дъщеричката имаше на челото, но до годинка и половина вече не се забелязваше - изчезна, така че не се притеснявай  bouquet

# 27
  • Мнения: 550
"Ангелска целувка" - не наричат ли така хемангиомите?
И аз мисля,че става въпрос за хемангиоми.Хубаво е да се направи консултация със специалист,но в повечето случаи сами изчезват до третата година Peace.Няма нищо страшно!
Е,при нас петънцето не изчезна,все още си го имаме-това е част от чара на моя син! Laughing
Ще изчакам да порасне достатъчно за да го лекуваме с лекарствата,които ни препоръчаха.

# 28
  • Мнения: 2 039
След годинката изчезва.Не се тревожи! thumbsup

Точно така  Peace Валко имаше на левия клепач и вече няма нищо там   bouquet

# 29
  • Мнения: 2 978
Имаше на единият клепач..изчезна преди да направи годинка.

Общи условия

Активация на акаунт