Детето ми яде само сладко!

  • 8 118
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 244
По рождение децата си падат по сладкото. НЕ случайно кърмата е сладка. В последствие при захранването се препоръчва най напред сладникави зеленчукови пюрета като постепенно се включват и другите ззеленчуци. За плодовете няма какво да добавя.
Няма как да се избегне слабостта им към сладкото.
Номера е ние така да ги изработваме, че да не се налага да мрънкат или да избират.
Имам късмет че моите и двамата ядат много плодове та се опитвам да докарвам повече откъм тях. Даже обяснявам вече на щерката че е по полезно плодове отколкото шоколад. Не че не ядат, не ги ограничавам, ама използвам желанието за познание в моя полза. Сега се изяжда с удоволствие една ябълка и тогава примерно малък сладолед
Въпрос на мамене и подход.
Не се оставяйте обаче да ви манипулират.ного бързо се научават на това

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Няма начин да избегнеш сладкото и колкото по-голямо става детето толкова по-трудно става да контролираш какво, кога и как яде. Не може да отидете на гости или парти и тя да гледа другите деца да лапат сладости,а ти да я дърпаш от страни и да и викаш не маме не е здравословно. Или пък да отиде на гости на приятелче за деня и ти да започнеш да даваш наставления на другата мама, каква здравословна храна да дава на твоето дете.
Гледай в къщи да нямаш сладки неща, като шоколадчета и кексчета и само когато излизате навън и се присети и поиска и купувай.
Моят е на 8год. и пак като огладнее не търси готвено, ами шоколади и чипсове.
Не я наказвай с лишаване от шоколад или поощрявай с даване на такъв, защото това само ще стимулира интересът и към него.

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цитат на: debelanata
Даже обяснявам вече на щерката че е по полезно плодове отколкото шоколад.

Хаха Деби, и аз моят го обучавам в здравословния начин на хранене Wink Един ден милият дойде при мен  и вика мамо, всеки път здравословно се храним, хайде днес за вечеря да си поръчаме една пица  Stuck Out Tongue Гледаш ли докъде съм я докарала  Laughing

# 18
  • Мнения: 1 383
Цитат на: debelanata
По рождение децата си падат по сладкото. НЕ случайно кърмата е сладка. В последствие при захранването се препоръчва най напред сладникави зеленчукови пюрета като постепенно се включват и другите ззеленчуци. За плодовете няма какво да добавя.
Няма как да се избегне слабостта им към сладкото.
Номера е ние така да ги изработваме, че да не се налага да мрънкат или да избират.
Имам късмет че моите и двамата ядат много плодове та се опитвам да докарвам повече откъм тях. Даже обяснявам вече на щерката че е по полезно плодове отколкото шоколад. Не че не ядат, не ги ограничавам, ама използвам желанието за познание в моя полза. Сега се изяжда с удоволствие една ябълка и тогава примерно малък сладолед
Въпрос на мамене и подход.
Не се оставяйте обаче да ви манипулират.ного бързо се научават на това


Най-после разумно мнение. Който не се е мъчил да опази дете от сладко той не знае какво е. Аз успях до към 2 год. възраст. Бяхме само на обикновени бисквити и някоя торта на детски рожден ден. Обаче детето расте, разширява контактите си и сладкото настъпва. Не може да го държиш встрани като някой сектант. При моя син процесът се разрасна лавинообразно, но никога не е било за сметка на храната. Винаги съм била доктатъчно твърда да не давам сладко без да си е изял яденето. Само че беше започнал да иска сладко след всяко хранене, дори затова склоняваше да се нахрани, за да си получи сладкото. Проблемът частично се разреши като поотрасна. На 4 години е достатъчно разумен и приема по-лесно  ограниченията когато има подходящо обянсение. Сега гледам да му давам сладко веднъж на ден, в краен случай два и подбирам какво да му дам - да не е голямо, да има все някаква хранителна стойност. Плодовете са нещо отделно. Яде ги също един-два пъти на ден, но в никакъв случай не може  да заместят сладкото. Но и аз не мога да се откажа напълно от сладкото, какво да искам от детето.

# 19
  • Мнения: 4 244
Цитат на: meri_ark
Цитат на: debelanata
Даже обяснявам вече на щерката че е по полезно плодове отколкото шоколад.

Хаха Деби, и аз моят го обучавам в здравословния начин на хранене Wink Един ден милият дойде при мен  и вика мамо, всеки път здравословно се храним, хайде днес за вечеря да си поръчаме една пица  Stuck Out Tongue Гледаш ли докъде съм я докарала  Laughing

Мери, кажи ми кое не е здравословно на пицата, особено ако детето само я е правило - ми то има в нея всичко - и зеленчуци, и въглехидрати и белтъчини. Аз като му омеся едно тесто и тя го меси до припадък, после нарежда отгоре саламчета ил друга плънка, и като ръси кашкавала, как няма да е здравословно.
За мен няма нездравословна храна, а нездравословен режим на хранене и съчетаване на храните. Въпрос на виждане, де
Няма да казвам сега докато си бяхме на баба на гости що месеница се изяде с боза и разнии други работи от кухнята на баба, дето тя помага да ги прави. Как да му кажеш че не са здравословни, особено като яде с апетит.
Просто трябва да яде правилно - в малки количества и по често.

Ми колко са им големи стомахчетата, а? Колкото юмрука им!

# 20
Голяма дъщеря  Arrow  хранене  Arrow кошмар за мене
Започна с характер от малка. Предпочитания винаги към плодовите пред зеленчуковите пюрета.
На втори етап - инат (може би). Пиеше мляко без ограничение. Искаше си по всяко време. Реших да го намаля до два пъти на ден - сутрин и вечер. На края стигнах до един път - сутрин.
 Започна пък едно люто ядене на кисели плодови млекца (последните и до ден днешен обожава, но ги давам за десерт).
 Плодове също много обича. Може цял ден само тях да яде, но ядене да не докосне (дали пък тук аз не дадох лош пример с моите гладолечебни курсове Thinking  Embarassed )
 Неща, които що годе обича да яде са - краставица, кашкавали, но само ако са на квадратни листчета или на пръчици, саламчета с формата на влакчето Томас, запарени кремверши, скара, чипс (картофки, които обаче се пекат във фурната), филия намазана само с масло, баница (това от две седмици го ХАРЕСА), ориз, фиде, сладките хич и няма да ги вмешавама, но съм започнала да НЕ купувам такива за да не се "дразни" .
Върл противник на готвените яденета Embarassed . И най-лошото е, че тя казва, че НЕ харесва нещото преди въобще да го е опитала (и отказва да го опита, но и аз не насилвам).
Съгласна съм и с Мери Арк, че с възрастта контрола става по-труден, особенно като тръгнат на училище и по гости.
Най-големият ми кошмар е, когато каката нищо не е яла за деня и на пук (що ли) не иска и да яде каквото и да й предложа. Една вечер я държах да видя за колко пък ще изяде една пържола (уж ги харесваше) - отне й 4-ри часа. Държи храната в устата и не ще да дъвче и да гълта. Е какво да правя в такъв момент Neutral Face   Confused:
Малкото  Arrow обратното на кака си. (да чукам на дърво) .Поне на този етап хапва каквото й предложа.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Колкото повече сладко й даваш, толкова повече ще иска. Действа като наркотик. Аз внимавам да не вижда много шоколади и бонбони, че веднага започва да ми мрънка.

# 22
  • Мнения: 265
Моя син иначе не е злояд, но по едно време започна да си пропуска обяда и вечерята и кара само на закуска и следобедна закуска, понеже тогава давам сладко. Е, отучихме се и сега се храни нормално, но...как го постигнахме  #Silly Много обяснения, че за да сме здрави и силни трябва да папкаме и супичка и манджичка. Преди да започне обяда слагам и десерта на масичката (толкова колкото съм предвидила, само за саслаждане дето се вика). Обясняваме си, че това е за него и супата и десерта. В началото само няколко лъжички супа изяждаше и веднага на десрета се нахвърляше, но понеже десерта е предвидливо по-малко количество, той оставаше гладен и после отново се прехвърляхме на супата.
Опитайте и така и най-вече според мен ако не сте давали десерт след супата дайте му ама много мъничко. Късмет и търпение!

# 23
здравейте и аз имах същия проблем но мисля че някак си успявам да го преодолявам Мони е на 1год и 4месеца също много обича сладко баба и като и даде един малък шоколад и си го изяжда и още иска и през целия ден нищо друго не ще да яде защото сладкото убива апетита така съм чувала и от едно известно време не и давам никакво сладко/шоколади/и опитвам с плодовеи и по този начин си похапва и повече манжички и съм забранила да и дават шоколади или най-много един път в седмицата #Silly

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Не забранявам сладко на Цвети, защото забелязах, че когато не и е позволено иска много повече.
Проста правя така, че почти да не вижда сладки неща. В къщи обикновено няма и ако ми каже "искам шоколад" й казвам, че нямаме, но можем да отидем двете до магазина и да купим. Обикновено я примързява.
Често си играем да изброяваме полезните храни /за каво са полезни - сиренцито за костите и зъбките и т.н./ и вредните /например сладкото е вредно, когато се яде по много, защото разваля зъбките и ставаш дебел/
Понеже аз много обичам шоколад срам не срам си признавам, че си купувам тайничко, крия си го и го ям вечер, след като заспи Цветелинка Embarassed  Embarassed

# 25
  • Мнения: 1 250
Чела съм, че при консумиране на сладко, в човешкия организъм се отделя ендорфин. Та какво чудно има в това детето да харесва сладко.

Не давах на дъщеря си сладко, докато една детеглечка не почна да слага захар в попарата, въпреки забележките ми. Както знаете тези хора твърдят, че никога няма проблеми, че всичко е наред, зада не "тревожат" майката (ама това е друга тема).
Сега тя като отвори хладилника (на 3години е) и като не види мед (това обича най-много), почва да си иска да купим.

Моите спомени от дете пазят моменти като изяждане на 2 кутии шоколадови бонбони за 1 ден. Баба ми я пенсионирали на 40 години поради диабед. Досега нито едно от изследванията ми не е с повишена захар. А сега не обичам да ям сладко (освен шоколад), предпочитам домати със сирене. Единствения проблем, който съм имала от сладкото е проблема със зъбите. Но при добра хигиена и достатъчно сирене, може да се избегне.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 300
Яде сладко, защото му се дава...като спрете да купувате сладкиши и бонбони ще спре и да яде...
Няма нищо по-лесно от това да контролираш колко сладко консумира детето...

# 27
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Elfi
Яде сладко, защото му се дава...като спрете да купувате сладкиши и бонбони ще спре и да яде...
Няма нищо по-лесно от това да контролираш колко сладко консумира детето...


Абсолютно.

# 28
  • Мнения: 1 220
Цитат на: Liorena
като има кой да дава, ще има и кой да взима.
предполагам, че вкуса на сладкото не е открила сама - някой и го е показал.
 202uu

# 29
По темата:Мисля,4е не трябва да ограни4авате децата си.Доказано е,4е мозъкът се храни с глюкоза...особено в първите години на растеж на едно дете са нужни пове4е глюкоза в храната.Не слу4айно кърмата има сладникав вкус а не солен.Този период на сладкояденето продъжава от 2годишна до 6 годишна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт