Бронховаксом или Респивакс ?

  • 56 486
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Сериозни проблеми, наистина. Но защо си сигурна, че са следствие на Респивакс-а?

# 46
  • Мнения: 822
Предполагам, че е така, защото свекърва ми същата година по време на прием на респивакс се разболя от пневмония - мъжът на сестра ми също.
Говорих тогава с лекарката и тя ми каза, че и други хора са споделяли подобни проблеми и каза, че е възможно.
Все пак е ваксина и трябва да сме по-внимателни.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 880
пия за втора година Бронховаксом, мъжа ми също. изкарахме миналата зима доста по-леко от предходната с ваксината против грип. не знам дали е късмет, тази година ще видим как ще е newsm78

има хапчета и за деца, но аз не знам как ще дам капсулка на Ники, той е почти на 4 г. вие как се справяте?

# 48
  • Мнения: 3 461
Много съм доволна от бронховаксома, но имам наблюдения само при възрастни, на малките не съм давала още. Имам въпрос, след като си започнал курса февруари, може ли да се повтори сега през зимните месеци или трябва да се чака една година?

# 49
  • Мнения: 7 201
Имам въпрос, след като си започнал курса февруари, може ли да се повтори сега през зимните месеци или трябва да се чака една година?
Да,може.Нашата педиатърка ни е казвала,че са достатъчни 3 мес. пауза след последния прием на дадения имуностимулатор. Peace

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Имам въпрос, след като си започнал курса февруари, може ли да се повтори сега през зимните месеци или трябва да се чака една година?
Да,може.Нашата педиатърка ни е казвала,че са достатъчни 3 мес. пауза след последния прием на дадения имуностимулатор. Peace
Не трябва ли да минат 6 месеца? Но при всички случаи от февруари до сега са минали 6 месеца.

# 51
  • Мнения: 2 821
Давам на дъщеря ми Бронховаксом. Остана ни третата доза. Чудя се дали може в същото време да почна профилактично Осцилококцинум. Някой прилага ли така?

# 52
  • Мнения: 44
И аз искам да ви попитам нещо.
Дали мога да давам бронховаксом и изопринозин?В момента малката е с хрема и личната ни изписа изопринозин.В листовката пише,че не се препоръчва да се дава с имуносупресивни средства.Бронховаксома не е ли точно имуносупресивно?След 4 дена,ще почвам да и давам последните 10 капсулки и сега се чудя,този изопринозин дали да го почвам изобщо.
Вие какво мислите?Или най-добре утре да звъня на педи.
Благодаря  bouquet

# 53
  • в джунглата
  • Мнения: 916
На нас са ни изписвали изопронизим когато съм давала и респивакс, така че мисля че можеш да го даваш.
Относно по темата за първи път давам респивакс, след началото на първия прием хванахме херп ангина( много често сме имали), но тази път я изкарахме без температура и лекарката ни каза че е от респивакса. Така че комплексно мнение все още нямам но засега съм доволна, а и мисля че и се увеличи от него апетита Grinning

# 54
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Респивакс Peace!

Давам на дъщеря ми Бронховаксом. Остана ни третата доза. Чудя се дали може в същото време да почна профилактично Осцилококцинум. Някой прилага ли така?

Няма проблем. Профилактично се дава една доза седмично.

# 55
Няма проблем-Бронхо-Ваксомът не пречи на действието на изопринозим

# 56
  • Мнения: 142
Аз съм давала на дъщеря ми заедно Изопринозин и Бронховаксом.
 Не съм доволна нещо, защото откакто сме започнали курса с Бронховаксом-а, е направила 2 пристъпа на астматичен бронхит ( без да имала проблеми до тогава) като първия беше точно след като изминаха 10 дена от приема. За 20 дни е изпила 2 антибиотика, сега сме на второто шише от втория и гърдичките и продължават да свирят.
 Така че, явно е различно при всеки.

# 57
  • Мнения: 822
А някой знае ли какво представляват тези ваксини? Какво точно съдържат и как действат?

# 58
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
А някой знае ли какво представляват тези ваксини? Какво точно съдържат и как действат?

Не са ваксини, а имуностимулатори.
Ето, прочети тук: http://www.bda.bg/bdias/12311s.pdf - Респивакс

http://www.bda.bg/bdias/25053s.pdf - Бронховаксом

# 59
  • Мнения: 822
mari_eta, много благодаря за информацията   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт