Претенции за цвят

  • 2 420
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 640
 Здравейте, 
 Чудя се при вашите деца така ли е, както при моето.
  Моята 3-годишна мома отдавна/откакто проговори,всъщност/има все претенции за цвят-син!Избирам й блузка в магазин и я питам коя предпочита.Сочи и дърпа синята ,на  другите - никакво внимание.Аз й ги презентирам,навирам в очите,показвам апликациите им,изтъквам предимствата и красотата им.Разглежда ги набързо и хоп-грабва пак синята. 
  Тази вечер се прибирам у дома и нося нови хавлиени кърпички ,обяснявам,че сините са за баща й,а розовите за нея.Не,не и не! Розовите да бъдели за баща й/той се съгласи,защото нямаше избор/.
  За вчерашния рожден ден получи 2 кукли в сини дрехи и обувки,със сини аксесоари,защото такива си избра в магазина.Новите маратонки-сини са.И така нататък....
  Първият цвят ,който назова,когато проговори ,бе синият и всички други цветове тогава ги наричаше сини.После благоволи да им научи имената.
 
  Кои са предпочитаните от децата ви цветове?Има ли маниаци на  даден цвят като моята щерка?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И Мони е така. Само че е вманиачена на тема "Розово". В общи линии цветовете са "розово и всички останали". На моменти чак се изнервям, но поне знам, че като приготвя розова дрешка за сутринта, няма да има тръшкане. Ако пък е рокля, съвсем. Crazy

# 2
  • Мнения: 5 790
Много интересно ми стана....  Виктория няма такива претенци, но знае ли човек  newsm78 Харесва си различни цветове, няма предпочитания към определен цвят.

# 3
  • Мнения: 5 877
В началото беше "розово, другите цветове, синьо". Но това беше резултат от критериите в градината. След като помолих учителката за съдействие и тя разкрила пред децата чудната прелест на синия цвят, изведнъъъъж ни стана любим и годен за носене.

Сега пък ново двайсет - иска всичко да е в тон. Не може то така - да е с червена пола, а да не е с червена блуза. Рееев!

# 4
  • Мнения: 1 640
Да разбирам ли,Анда,че ще купувате нови гардероби Simple Smile,щом за всяка червена поличка се иска и червена блузка,чорапогащник,шапка,коланче,чантичка и ред други.Ами за жълтата,за синята и т.н. ви колекция от тоалети.

# 5
  • Мнения: 2 609
И при моята дъщеря няма още такива претенции за това какъв цвят са дрешките, но пък не пропуска според тях да избира ластичка и фиби за косичката. Flutter

# 6
  • Мнения: 5 877
Да разбирам ли,Анда,че ще купувате нови гардероби Simple Smile,щом за всяка червена поличка се иска и червена блузка,чорапогащник,шапка,коланче,чантичка и ред други.Ами за жълтата,за синята и т.н. ви колекция от тоалети.
Разбирай, че ми се наложи да седна да обяснявам на четиригодишно дете за Коко Шанел и въвеждането на панталона като дамско облекло, за да миряса и да обуе най-сетне нещо с крачоли.
Ако сте се чудили кои са тия двете лудите, дето са седнали насред книжарница на Графа да разглеждат дебелото издание на "История на модата" - ние бяхме.
Но вече поне кандиса.

# 7
  • Мнения: 8 999
И моята дъщеря се беше вманиачила на тема "розово". Направо ми се повръщаше от този цвят, но сега вече започна да харесва всички свежи цветове /тя е на 7 г./. Само с тъмно кафявото имаме проблем.

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Розово,следва го лилавото и с много големи компромиси се навива на нещо друго.Всъшност харесва и бяло,ама да има принцеси,барбита и други децорации от този род. Mr. Green

# 9
  • Мнения: 251
За цвят все още не е проявявала претенции!
Иначе за дрехи, ако на нея не и харесва, не мога да я накарам да ги облече!
От май месец сме на вълна поли и рокли!
До сега беше добре, ама вече е студено  Tired
Не знам как ще излизам с нея на глава сутрин за Д.Г.

# 10
  • Мнения: 3 367
..da,лилаво..не е до безобразие,отказах да купя лилави дънки и не страда много,но ако и дам избор това ще е..

# 11
  • Мнения: 2 567
Да, има претенции. От известно време иска все повече и повече да избягваме розовото  Simple Smile

# 12
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
За цвят все още не е проявявала претенции!
Иначе за дрехи, ако на нея не и харесва, не мога да я накарам да ги облече!
От май месец сме на вълна поли и рокли!
До сега беше добре, ама вече е студено  Tired
Не знам как ще излизам с нея на глава сутрин за Д.Г.

  Хехе и ние сме така.Успявам да ги склоня до градината да отидем с панталон,а там го сваляме и слагаме пола. Mr. Green

# 13
  • Мнения: 742
мани, мани,  изчакай да стане на 5  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 8 505
Винаги се мята на оранжево.Аз съм доволна Laughing
Леко претръпнала очаквам момента,в който ще заиска розово/лилаво,но...ще купувам,какво да правя...

# 15
  • Мнения: 4 406
дааа, моят малък вагабонтин се хвърля на червеното... успокоявам се, че може и по- лошо да стане- да поиска розово..

# 16
  • Мнения: 753
Моето детенце мисля му харесва оранжево и жълто

# 17
  • Мнения: 1 640
..da,лилаво..не е до безобразие,отказах да купя лилави дънки и не страда много,но ако и дам избор това ще е..
  Да,аз също не искам да се стига до крайности,затова си и правя труда да настоявам да обърне нужното внимание и на  предмети или дрехи в други цветове.Пък като се наложи,тайничко купувам в друг цвят и я поставям пред свършен факт.Не се сърди,приема си подаръка и толкова.Проблемът е само когато й предложа да избира,тогава знам какво ще избере.
  Между другото,аз като бях на 16-17г.бях се пощурила да нося все зелени дрехи,даже спирах хора по улиците да ги питам откъде са си купили дадена зелена дреха ,защото много съм я харесала.Сега като се замисля,сигурно съм била смешна за околните с тази си зелена мания,ама,на-глупава младост! Confused
  После /в по-зрели-студентски години/залитнах по червеното-коса червена,обувки,чанти,блузи червени,...
  А откакто родих -лилавото/незнайно защо,не мога да си обясня!/
  Та ,ако наистина крушата не пада по-далеч от дървото, очаквам в близките години щерката да изостави сегашната си страст-синьото! Mr. Green Поне тая надежда,че вече ми писна.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2007, 15:52 от Феята

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Не съм забелязала такива тенденции  Thinking Сякаш комплексно си харесва нещата.

# 19
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
В магазина Рони винаги първо се лепва за "йозовото" ooooh!....после купуваме това, което аз реша/убеждавам я, че и другите цветове са хубави Wink/, но не знам до кога ще успявам да налагам моя избор Mr. Green.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Проблемът с момичетата и розовото за мен става все  по-неприятен.
Вярно, че много се пропагандира розовото покрай Барби, но това вече е епидемия. Детето иска и нещо различно от розово, но  в 90% от случаите момичешките дрехи, обувки и др. са точно розови, на барбита. Кошмар. А ако намерим нещо друго, окаже се, че няма подходящ номер или са били малко бройки, защото момичетата търсели само розово.

Вече ми се повдига от розово, Барби и други подобни моди.

# 21
  • Мнения: 6 155
Моят син е естет - харесва това, което ми харесва и на мен.  Mr. Green
Все още не се е вманиачил по определен цвят.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Моят син е естет - харесва това, което ми харесва и на мен.  Mr. Green
Все още не се е вманиачил по определен цвят.

Точно затова казваш, че е естет. Почакай да видиш какви чудеса ще започне да измисля, когато някое момиченце му каже, че не й харесва как е облечен и го пита дали го облича майка му.

# 23
  • Мнения: 6 155
Моят син е естет - харесва това, което ми харесва и на мен.  Mr. Green
Все още не се е вманиачил по определен цвят.

Точно затова казваш, че е естет. Почакай да видиш какви чудеса ще започне да измисля, когато някое момиченце му каже, че не й харесва как е облечен и го пита дали го облича майка му.

За 3 годишни говорим, все пак Wink

# 24
  • Мнения: 1 622
Никакви претенции за никакви дрехи няма, камо ли за цвят.
Каквото му облека -това.
Мъжка му работа, влезем ли в магазин за дрехи почва да ме дърпа да си ходим. Вече без него купувам с уговорката да заменя, ако му е малко/голямо.

# 25
  • Мнения: 6 315
Харесва ярки цветове Simple Smile. "Оранджевото" и червеното са сред любимите му.

# 26
  • Мнения: 43
ние сме на седем и 90% от дрехите ни са в розово или с розово. Опитвала  съм да се наложа но после виждам зор с обличането почват гримаси и се стига до рев. Разбрахме се раницата за училище да не е розова ама познайте не успях поне не е с Барби. Пък и ако не си харесва нещата няма да се чувства добре в тях колкото и хубаво да и стоят.

# 27
  • Мнения: 2 556
Синът ми няма претенции не само за цвят, ами и за дрехи. За него дрехите са супер безинтересни и маловажни. А пък официално няма как да го облека просто, но аз не си го и помислям. Даже на първия учебен ден в събота ще е в спортен вариант.

Малката е голям любител на дрешки, но по цветове не е залитнала още. Но е малка, има време да се развихри.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
ние сме на седем и 90% от дрехите ни са в розово или с розово. Опитвала  съм да се наложа но после виждам зор с обличането почват гримаси и се стига до рев. Разбрахме се раницата за училище да не е розова ама познайте не успях поне не е с Барби. Пък и ако не си харесва нещата няма да се чувства добре в тях колкото и хубаво да и стоят.
Точно, получава се някакъв ефект на снежната топка. Повечето дрехи и обувки са в розово, защото има силна кампания от производителите на Барби стила. Момиченцата се поддават на това и все повече от тях започват да се обличат предимно в този стил. А тези, които не го искат, са ограничени откъм избор и асортимент и допълнително под влиянието на другите момиченца и рекламната кампания на производителя.
Нещо като Параграф 22 и е много трудно разкъсването на кръга

# 29
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
От една година на сам приоритетите по сила са:
Розов, Лилав, Цикламен, Бял
Ако може само с рокли да е облечена, или пък поли.
Аз също обяснявах за панталоните на дълго и широко.
Не иска да слага гуменки и маратонки, а само обувки
И аз прическите се перчи понякога, но обикновено там надделява мама.
Надявам се това с цветовете да е моментно, защото само там е непреклонна..

# 30
  • Мнения: 193
Проблемът с момичетата и розовото за мен става все  по-неприятен.
Вярно, че много се пропагандира розовото покрай Барби, но това вече е епидемия. Детето иска и нещо различно от розово, но  в 90% от случаите момичешките дрехи, обувки и др. са точно розови, на барбита. Кошмар. А ако намерим нещо друго, окаже се, че няма подходящ номер или са били малко бройки, защото момичетата търсели само розово.

Вече ми се повдига от розово, Барби и други подобни моди.

Да, да! И аз полудявам от туй розово! А като си помисля колко го харесвах... но е преекспонирано.
Непрекъснато питам в магазините: Имате ли да не е розово?!?!?!!?
Отговорът все е: Не!!!

Иначе ние мания нямаме, ама нашият цвят е червен; първо него научи и всичко червено я разнежва. Ама сигур щот е овне!

# 31
  • Мнения: 1 640
Проблемът с момичетата и розовото за мен става все  по-неприятен.
Вярно, че много се пропагандира розовото покрай Барби, но това вече е епидемия. Детето иска и нещо различно от розово, но  в 90% от случаите момичешките дрехи, обувки и др. са точно розови, на барбита. Кошмар. А ако намерим нещо друго, окаже се, че няма подходящ номер или са били малко бройки, защото момичетата търсели само розово.

Вече ми се повдига от розово, Барби и други подобни моди.

Да, да! И аз полудявам от туй розово! А като си помисля колко го харесвах... но е преекспонирано.
Непрекъснато питам в магазините: Имате ли да не е розово?!?!?!!?
Отговорът все е: Не!!!

Иначе ние мания нямаме, ама нашият цвят е червен; първо него научи и всичко червено я разнежва. Ама сигур щот е овне!

О,да!И моите впечатления са ,че едва ли не е задължително да купиш на момичето си розови дрехи и обувки.Навсякъде  по детските магазини има хегемония на розовото.Не че не го харесвам цвета,но е масово предлаган.

# 32
  • Мнения: X
Има да - розово  Crazy А на мен хич не ми допада този цвят, ама както и да е, детето си го харесва. Проблемът е, че сега всичко трябва да е розово, иначе няма обличане, особено, ако е в някой по-тъмен цвят.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 272
Само ще кажа че един ден когато и казах обувай си сандалите тръгваме ми се отговори "Нямам жълти" (беше облечена със жълта рокля)

# 34
  • Мнения: 1 640
Само ще кажа че един ден когато и казах обувай си сандалите тръгваме ми се отговори "Нямам жълти" (беше облечена със жълта рокля)
Е-хеее!Вие ни надминавате определено,може би с времето/порастването/ и нашите претенции ще растат. Grinning

# 35
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
За цветовете няма претенции. Преобладават розовите, но има всякакви цветове дрешки и няма предпочитания. За разлика от претенциите й за дадена дреха - напоследък отказва да облича гащеризони и сукмани, както и дънки. На морето заради един сукман направо изпадна в истерия- така се дра, че позеленя- ужас беше. И повечето случаи аз се предвам, обличаме това, което тя сама си извади от скрина, като все пак гледам да не прилича на някое шарено човече от анимационно филмче  Mr. Green

# 36
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Само ще кажа че един ден когато и казах обувай си сандалите тръгваме ми се отговори "Нямам жълти" (беше облечена със жълта рокля)

Това пък й е другия номер. Все иска едното да е съчетано с другото, не само дрехите, но и обувките, ластиците, фибичките...  ooooh! Поне повечето неща са в розово, така че не е голям проблем. Mr. Green

# 37
  • Мнения: 500
Не бих казала ,че има претенции към цвета,стига да е нещо ново,няма значение за нея! Mr. Green

# 38
  • София
  • Мнения: 210
Да разбирам ли,Анда,че ще купувате нови гардероби Simple Smile,щом за всяка червена поличка се иска и червена блузка,чорапогащник,шапка,коланче,чантичка и ред други.Ами за жълтата,за синята и т.н. ви колекция от тоалети.
Разбирай, че ми се наложи да седна да обяснявам на четиригодишно дете за Коко Шанел и въвеждането на панталона като дамско облекло, за да миряса и да обуе най-сетне нещо с крачоли.
Ако сте се чудили кои са тия двете лудите, дето са седнали насред книжарница на Графа да разглеждат дебелото издание на "История на модата" - ние бяхме.
Laughing Laughing Laughing Браво!!! Аз съм страхотен привърженик на научния подход, особено подкрепен от съответната литература. Но се смях сума ти време като си ви представих двенките. Според мен трябва тази лекция да я предоставиш за общо ползване. Аз съм много боса в историята на модата, но когато опрете до гражданските и политически права на жените се дам своята лепта в цикъла от лекции.
Иначе страшно се радвам, че подхванахте темата. Успокоих се като прочетох, че не само аз съм отвратена от розовото. Реакцията на продавачките в магазините обикновено подсказва, че аз трябва да съм страшно изключение и да ме е срам от това, щом изрично подчертавам, че не желая розово. 
Но сигурно съм и от по-тежките консерви, защото имам сериозни проблеми и с многото лъскавина и пайетки, а те също изобилстват по дрехите на пазара.
Колкото до предпочитанията на детенце, тя твърди, че харесва най-много червения цвят, но пък не ни се намират много дрешки в червено по причина, че просто не се продават такива. За сега гардероба й е издържан преди всичко в различни нюанси на синьото, бежавото и бледо зеленото.

# 39
  • Мнения: 1 640
   Цитат:   "Колкото до предпочитанията на детенце, тя твърди, че харесва най-много червения цвят, но пък не ни се намират много дрешки в червено по причина, че просто не се продават такива. За сега гардероба й е издържан преди всичко в различни нюанси на синьото, бежавото и бледо зеленото."

   Да,по-трудно се намират дрехи в червено,аз също специално съм търсила.Дрехи не мога да шия,но спално бельо от червен крипон уших.


   

# 40
  • Мнения: 516
Повече от година обличах сина си в червено. По негово желание. Не съм правила драми. Преживях факта, че избира и чорапите си в тон с блузата. Сега почти винаги пазарувам с него. И го оставям сам да си избира дрехите сутрин.
В момента няма вълнения толкова към цвета, колкото към апликацията на тениските.

# 41
  • Мнения: 1 426
Единствено в яслата съм им обличала дрехи по моя преценка... По-нататък - твърдо са си държали на своите си пристрастия.

# 42
  • Мнения: 2 722
Чак маняк на тема цвят - не, обаче я някой да се опита да го облече с дрехи, които не си подхождат цветово - абсурд.
За проба исках на един червен анцуг да сложа кафяви чорапи - о, забрави - по скоро щеше да излезе бос.
При това положение е направо кошмар избора на гуменки, маратонки, ботуши и сандали  newsm78
Сега и за детската градина има претенции да е в тон, та си имаме два цвята пантофи за двете гами дрехи  Joy

# 43
  • Мнения: 1 640
Моята дъщеря също иска дрехите й да са в тон,но не това ме притеснява,а че иска всичко да е в синьо/не се тръшка,но иска/.Преди дни купувахме пакети с балони.Аз гледах да има от всички цветове в пакета,а  тя дали помпичката за балоните е синя.Поскарахме се,поспорихме в магазина и накрая отстъпих.Явно помпата е по-важна от самите балони,нали е синя!Въобще за всичко иска да е синьо,това ме дразни.

# 44
  • Мнения: 43
Ходихме да гледаме за анцуг и познайте да нямаше други цветове тия хора където шият дрехи не познават ли други цветове. То и да искаш друг цвят за момиче няма. #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт