Какво да правя?

  • 3 547
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
най-много харесвам педиатърката на Ади, защото не изписва антибиотик за щяло и нещяло. Поради тази причина за 2г и 7мес живот Ади не е пила антибиотик.

Та мисълта ми е, докторите в 99% от случаите се презастраховат.

# 16
  • Мнения: 2 006
Маги-по-добре се посъветвай с друг доктор,но си мисля,4е ако подържаната температура е пове4е от три дена -антибиотика е за предпо4итане.Тук са много ''трудни '' ,когато става въпрос за антибиотик и никога не ни предписват преди 4етвъртия ден и слава богу ,защото ако организма успее сам да се справи ,то това е до към 3 ден Thinking
Пиши как сте и бързо оздравяване.

# 17
  • Мнения: 89
Цитат на: Vache


Александра е правила страхотни ангини и не е имала дори покашляне. Кашля, когато беше с пневмоня. Никога при ангините!!!! Винаги е пила антибиотик след 3 дни с Т над 39 градуса или ако при прегледа на смивиците докторката диагностицира ангината като бактериална.
Ако детето не държи висока Т според мен може да й даваш Проспан, но я следи непременно! И като се върнете в София иди на лекар. Аз лично вече знам как да й гледам гърлото, а  и дава.. винаги когато сливиците й затулят гърлото и завдига 39 картинката ми е ясна. Всеки път стига до антибиотик, винаги изчакваме и не бързаме, но резултата е такъв... тя има уголемени сливици по рождение и явно е наследила моите проблеми...[/quote]


Това все едно аз съм го писала. От както се научих как да преглеждам гърлото си спестих много неприятности.
Изчакаи с антибиотика. Прави чай с теснолист живовляк.Тои помага много на гърлото.

# 18
  • Мнения: 1 038
Цитат на: Liorena
най-много харесвам педиатърката на Ади, защото не изписва антибиотик за щяло и нещяло. Поради тази причина за 2г и 7мес живот Ади не е пила антибиотик.

Та мисълта ми е, докторите в 99% от случаите се презастраховат.


Нашто педи е същия,антибиотик изписва в краен случай/досега не ни е изписвал/
Миналия път,като си бяхме на Ловеч,Мони я хвана хрема със сълзене на очите/хремите винаги ги изкарва със сълзене на очите/И тогава отидохме при същата лекарка,която естествено ни изписа антибиотик,но мъжо ме убеди да й го даваме,за да не се тормози детето излишно. #Onfire  #Milti  #Onfire

# 19
  • Мнения: 1 038
Цитат на: A.A.M.Belev
Маги-по-добре се посъветвай с друг доктор,но си мисля,4е ако подържаната температура е пове4е от три дена -антибиотика е за предпо4итане.Тук са много ''трудни '' ,когато става въпрос за антибиотик и никога не ни предписват преди 4етвъртия ден и слава богу ,защото ако организма успее сам да се справи ,то това е до към 3 ден Thinking
Пиши как сте и бързо оздравяване.


Вчера и днес не ми е вдигала температура,през ноща я наблюдавах да не би случайно да вдигне,но не.
И сега си мисля да не и го давам.В момента сме на Проспан и витамин "С".
Вие какво мислите по-въпроса Confused:

# 20
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Да споделя и моя опит:
Боби е боледувал 2 пъти тази зима - всеки път не исках антибоитик и лекувахме с какво ли не - в резулат накрая пак опирахме до антибиотика  Cry
В петък вдигна висока температура, кято поддържаше и през ноща, а в събота го преггледа лекарката и каза, че е с ангина. Предложи да го лекуваме 3 дни, а след това да го прегледа и ако не се оправя да изпише антибиотик. Този път предпочетох да не чакам да се влошава, а от самото начало да пием антибиотика  Crossing Arms  В неделя беше вече чисто нов; няма температура и въобще не изглежда като болно дете. За сравнение предишните 2 пъти по 2 седмици се влачиха боледуванията му  Crossing Arms Сега съм доволна, че започнахме от рано и за 3 дни се оправи дечко  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 4 027
Аз също знам че след трети ден с висока температура се дава антибиотик, защото се счита че се развива някаква бактериална инфекция.Зачервеното гърло не е за подценяване, защото може да е ангина както е писала Ваче.При ангината няма кашлица обаче.А ушите гледаха ли?

# 22
  • Мнения: 1 038
Цитат на: EliG
А ушите гледаха ли?


Да,но каза,че нищо и няма на ушите #Onfire  #Milti  #Onfire

# 23
  • София
  • Мнения: 4 027
Цитат на: Magimon
Цитат на: EliG
А ушите гледаха ли?


Да,но каза,че нищо и няма на ушите #Onfire  #Milti  #Onfire


Това е добре.
Бързо оздравяване !

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Magimon
Цитат на: A.A.M.Belev
Маги-по-добре се посъветвай с друг доктор,но си мисля,4е ако подържаната температура е пове4е от три дена -антибиотика е за предпо4итане.Тук са много ''трудни '' ,когато става въпрос за антибиотик и никога не ни предписват преди 4етвъртия ден и слава богу ,защото ако организма успее сам да се справи ,то това е до към 3 ден Thinking
Пиши как сте и бързо оздравяване.


Вчера и днес не ми е вдигала температура,през ноща я наблюдавах да не би случайно да вдигне,но не.
И сега си мисля да не и го давам.В момента сме на Проспан и витамин "С".
Вие какво мислите по-въпроса Confused:


Ееее, значи се оправя детенце! Може вирусче да е било и да се е преборило! Няма страшно! Grinning

# 25
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Magimon
От няколко дена Мони вдига по 38-39 градуса температура.
Днес я заведох на доктор/в момента сме в друг град и за това пускам темата/ и се оказа,че има зачервено гърло.След,което ни предписаха антибиотик Ospexin.
Та въпроса ми е,трябва ли да я тъпча с антибиотик,като няма нито кашлица,нито хрема?
Започнах да й давам Проспан за гърлото,днес не е вдигала температура.
Да не говорим,че "умната"докторка започна да ми обяснява,как мога да си увредя детето,ако не го лекувам правилно,демек да си пием антибиотика за да ми е мирна главата.
Оф не знам,след всичко,което ми наговори докторката.......


А секрет от гърлото взеха ли и? Иначе и аз не бих давала антибиотика, обаче ако е стрептококова инфекция? Тогава задължително трябва да се пие антибиотик, защото може да се развият много сериозни усложнения от стрептококите. Тя хубаво ти е говорила, защото е така, обаче да беше поставила диагноза вместо да говори напразно. Много е лесно - взема се секрет и се изпраща за бактериологично изследване. Ако се докаже стрептокок се започва  антибиотик; ако не - караш си на парацетамол и други симптоматични средства. Обикновено резултатите са готови за 1-2 дни, а има и моментни тестове......

# 26
  • Мнения: 1 038
Цитат на: Laura


А секрет от гърлото взеха ли и? Иначе и аз не бих давала антибиотика, обаче ако е стрептококова инфекция? Тогава задължително трябва да се пие антибиотик, защото може да се развият много сериозни усложнения от стрептококите. Тя хубаво ти е говорила, защото е така, обаче да беше поставила диагноза вместо да говори напразно. Много е лесно - взема се секрет и се изпраща за бактериологично изследване. Ако се докаже стрептокок се започва  антибиотик; ако не - караш си на парацетамол и други симптоматични средства. Обикновено резултатите са готови за 1-2 дни, а има и моментни тестове......


Не и взеха секрет,дори не и преслуша гърдите,като я попитах няма ли да я преслуша,тя ми отговори"Ооо аз само,като и видях гърлото ми стана ясно за,какво става въпрос,ще ви предпиша антибиотик,защото............."и ми наговори тези работи,за това,какво могло да стане,ако не се води правилно лечение и т.н. #Splat  #Splat  #Splat

# 27
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Magimon
Цитат на: Laura


А секрет от гърлото взеха ли и? Иначе и аз не бих давала антибиотика, обаче ако е стрептококова инфекция? Тогава задължително трябва да се пие антибиотик, защото може да се развият много сериозни усложнения от стрептококите. Тя хубаво ти е говорила, защото е така, обаче да беше поставила диагноза вместо да говори напразно. Много е лесно - взема се секрет и се изпраща за бактериологично изследване. Ако се докаже стрептокок се започва  антибиотик; ако не - караш си на парацетамол и други симптоматични средства. Обикновено резултатите са готови за 1-2 дни, а има и моментни тестове......


Не и взеха секрет,дори не и преслуша гърдите,като я попитах няма ли да я преслуша,тя ми отговори"Ооо аз само,като и видях гърлото ми стана ясно за,какво става въпрос,ще ви предпиша антибиотик,защото............."и ми наговори тези работи,за това,какво могло да стане,ако не се води правилно лечение и т.н. #Splat  #Splat  #Splat


Може би е видяла налепи по гърлото, което е характерно за стрептококовата ангина, обаче знам ли? Ти пак я заведи при педиатъра си, нищо че вече не "е болна", да видят отново, защото миналия март (2004 година) дъщеря ми боледува 6 седмици като на всеки 5-6 дни вдигаше температура. Нашата педиатърка ме обвини в параноя, защото я водех всяка седмица, но за съжаление винаги през подострата фаза, та тя си мислеше, че си въобразявам, докато в крайна сметка и я заведох с висока температура и отпусната; тогава се поизплаши  и и изписа антибиотик, който пресече каквото е имало (слава богу). "За спомен" ни остана един подут лимфен възел, който в момента разследваме. Дано се окаже, че не е нещо сериозно!

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Лаура, а имаш ли представа тези моментни тестове за стрептокок имали ги в БГ? Аз четох в дира за тях, ама от Докторка, която е в Щатите. Тук не съм чувала да ги прилагат, поне не по обикновените поликлиники. На Алекс й взеха секрет..

# 29
  • Мнения: 3 743
И на моя син вчера му взеха гърлен секрет, но резултата ще е готов след 4 дни ?!?!? А до тогава ...
Някой знае ли къде правят такива моментни тестове?

Общи условия

Активация на акаунт