Влизат ли ви вируси от торентите?

  • 1 504
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Не ми се е случвало  Rolling Eyes
Нали за това има антивирусни програми....

И на мен.

# 16
  • Мнения: 2 161
От AXel Net изтеглих игра с вируси.не ми се е случвало друг път.

# 17
  • Мнения: 5 255
Не ми се е случвало.

# 18
  • Мнения: 3 042
Ми аз съм с Nod32 сега, .............., имам и  FireWall.

 Peace

Вируси от торенти при мен не са влизали. Grinning

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 241
На нас ни влизат от локалната мрежа #Cussing out И антивирусна имаме, и фаъйруол, и пак влизат гадовете Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 1 120
Ми аз съм с Nod32 сега, .............., имам и  FireWall.

 Peace

Вируси от торенти при мен не са влизали. Grinning
И при мен не са влизали, а тегля филми всекли ден Grinning

# 21
Това:
Да възможно е да влязат вирусчета.
според мен не е вярно.

А това:
Влизат отвсякъде.
Имам чувството, че и през прозореца влизат.
Не се притеснявай. Ще чистиш по-честичко.
както и това:
Чак пък и анкета си пуснала. Вируси влизат отвсякъде дори и без да теглиш нещо пак може да ти влезе (вирус де не нещо друго Simple Smile )
Така че антивирусната да работи на 6 и нямаш проблеми. НОД е добра антивирусна  Simple Smile
са пълни глупости.

Наличието/липсата на вируси е следствие най-вече от интернет културата/поведението на потребителите на компютъра. Наличието на антивирусна програма/файъруол само помага. Ако се посещават рискови сайтове и се клика навсякъде и се тегли каквото и да е ... и най-скъпите антивирусни не помагат.

Смея да твърдя, че ползвам активно торент системата от самото и създаване, макар и да не мога да се похваля с огромен трафик - само няколко терабайта е - има хора с десетки, вероятно със стотици. Досега съм виждал няколко торента с вируси, които са били своевременно изтривани, а наличието на вирус в торента е било единствено поради незнанието на ъплоудъра, което пък е следствие на слабата система за подбор на ъплоудъри.

А на теб
да. и след като 2 пъти го карах на ремонт заради вируси, просто спрях да тегля. бяхме с НОД. сега сме на АВГ, но не смея да се пробвам  Rolling Eyes
ще кажа, че вероятно вирусите не са били от торент, а и да са били, то четенето на коментарите към всеки торент е полезно ПРЕДИ да го изтеглиш smile3503

Всичко дотук написах защото смятам, че вируси през торент системата е трудно, да не казвам невъзможно да се разпространяват. Ще говоря конкретно за БГ тракерите защото потребителите, които ползват чужди тракери са сравнително малко. Основните причини за липсата на вируси, според мен, са следните:
- Повечето тракери имат рейтинг система, както и възможност за коментари от потребителите, което моментално би изкарало наяве наличието на вирус в торента.
- Наличието на сравнително многочислени екипи от модератори, които имат контрол над качваните торенти, както и над потребителите.
- Всеки потребител малко или много се старае да поддържа висок коефициент и качването на вирус няма как да спомогне за увеличаването му.
Мирослав

# 22
  • Мнения: 3 146
Изключително много ви благодаря на всички за информацията. Зная, че темата е малко глупава, но нивото на потребителите тук ми позволява да получа концентрирано качествена информация. Благодаря още веднъж!

Общи условия

Активация на акаунт