"Спирате ли на пешеходните пътеки?"

  • 2 875
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 993

Е, аз бях в Тимишоара, там хората били друга ракия! Grinning
По-ското букурещци караха на по една ракия Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 199
Спирам на пешеходни пътеки, за да минат шофьорите! Hug
Mr. Green И аз така правя !  Laughing

 newsm45 и аз така скоро един щеше да ме блъсне на пешеходна пътека, но не успя спря на време и блъсна човека до мен  Cry 

досега само веднъж шофьор ми е спирал на пешеходна пътека и не беше със софийска регистрация...
не съм шофьор, НО НА ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА НЕ СЕ СПИРА , поне аз не съм виждала...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Винаги когато има пешеходец спирам да мине, независимо дали има пешеходна пътека или не. Мисля, че няма нищо лошо в това, напротив - може да спасиш един човешки живот! Преди година и половина бях в Смолян и останах приятно изненадана от това как там водачите спираха в момента в който видят че стъпвам на платното с или без пешеходна пътека. Попитах приятелка която живее там дали това е обичайна практика или чиста случайност. Тя отговори, че винаги спирали  Rolling Eyes . И се уверих в истинността на думите и през останалата част от престоя си там. Направих сравнение с родния ми град, и за съжаление не можах да намеря нищо общо  newsm78

# 18
  • Мнения: 2 407
Ако много сум се засилила,няма как,но като цяло да.

# 19
  • Мнения: 5 393
Да, винаги спирам, защото освен шофьор съм и пешеходец и много се ядосвам,когато някой не спре за да мина-особено ако съм с детето #Cussing out Естествено, преди да стъпя на пешеходната пътека се оглеждам и ако има силен трафик изчаквам малко-не се юрвам напред като кон с капаци.

# 20
  • Мнения: 4 555
Спирам на пешеходни пътеки, за да минат шофьорите! Hug
Точно от тази групичка съм и аз  Joy

# 21
  • Мнения: 4 733
Да, винаги.

# 22
  • Мнения: 3 576
Спирам и очаквам същото отношение, когато аз съм пешеходец.
Редовно се разправям, ако някой се осмели да не ме пусне на пешеходна пътека!

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Спирам на пешеходни пътеки, за да минат шофьорите! Hug
hahaha hahaha hahaha
В повечето случей да.

# 24
  • Мнения: 1 027
ПОНЯКОГА спирам. Първо гледам да не застрашавам живота на пешеходците, а след това и на останалите водачи. Освен това съм стигнала до извода, че мога да застраша нечий живот, ако спра в дясната лента и дам път на пешеходеца, той стигне до средата на платното (без видимост към лявата лента) и там да го отнесе някой баровец, който лети по лявата лента с "мръсна газ".


Аз съм била на платното при такава ситуация и посочения баровец ми се разкращя "къде ходиш ма!!!".
А и шофьор съм била в такива ситуации, но се старая да спирам независимо от скоростта на идиота зад мен, все пак е длъжен да спазва дистанция  #2gunfire

# 25
  • Мнения: 2 563
1 на 1000 спира, да.   Sick Драйфа ми се от софийските шофьори.

# 26
  • Мнения: 7 723
Ако има пешеходец- спирам.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Спирам на пешеходни пътеки, за да минат шофьорите! Hug

Нали? И аз така hahaha

# 28
  • Мнения: 9

 Да почти винаги,когато хората искат да преминат. newsm10

# 29
  • Мнения: 3 423
При тазгодишното ми турне из България
ми направи впечатление, че шофьорите
спират пред пешеходците. Похвално е.
В Германия това не ми прави впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт