Как се самосъхранявате?

  • 1 645
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 57
Въпросът ми когато ви се е случило нещо лошо, нещо което ви е разтърсило, как си стъпвате на краката, образно казано. Независимо за какво се отнася, загуба на близък човек, предателство, опропастени мечти и т.н.

# 1
  • Мнения: 1 771
Вярата ми е тази която ме запазва от ударите на живота.
Надеждата, че най тъмно в нощта е преди зазоряване . . .

# 2
  • София
  • Мнения: 442
Не правя нещо специално. Страдам си и когато ми се проясни пред очите решавам накъде ще вървя.
Във втория етап /проясняването/ помага да се концентрираш върху нещо. Работа, спорт, езикови курсове, каквото си харесаш

# 3
  • Мнения: 2 563
Въпросът ми когато ви се е случило нещо лошо, нещо което ви е разтърсило, как си стъпвате на краката, образно казано. Независимо за какво се отнася, загуба на близък човек, предателство, опропастени мечти и т.н.

Отдавам се на нещата, които ми носят удовлетворение, които ме карат да се чувствам пълноценна.

# 4
  • Мнения: 4 155
Рева, разхождам се сама или тичам. Става  и като карам бързо  по празни улици.

# 5
  • Мнения: 3 674
Голям удар за мен  беше смърта на баба ми... Sad     Падам...изправям се на крака...пак ставам. Моля Бог да ми даде сили и енергия ...и  пак с нови сили продължавам напред...!  Praynig

# 6
  • Мнения: 3 271
Аз съм в подобна ситуация в момента. Знам, че в случая не е нещо фатално, но мен ме удари много силно, най-вече предвид, че променя посоката на живота ми напред тотално. И вече седмица не мога да се отърся, връщам се към тази мечта с всяко нещо...
Преди в подобни ситуации ме е спасявало само времето, музиката, да се съсредоточа в нещо друго, което обичам. Но сега дори и тази ми мотивация я няма, всичко помага моментно...
Нямам рецепта сега. Надявам се времето да ме излекува.

# 7
  • Мнения: 1 568
Забелязала съм се ,че започвам много да чета! Специализирана литература ,купувам книги.........действа ми добре,заблуждавам се ,че се променям ...до следващият път  newsm78

# 8
  • Мнения: 2 401
С много много работа, време да не остава.  За мен само там е спасението.

# 9
  • Мнения: 3 146
Варвам в Бог. Вярвам, че се случват правилните неща на мен самата. Когато се случи нещо лошо на мой близък, просто стискам зъби и продължавам.

# 10
  • Мнения: 24 467
По- малко емоции от негавитен характер, повече- от друг такъв. Повече разум при вземане на решенията, неспазване на правилото "Залудо работи- залудо не стой!", приемам лично твърде малко неща и нито за миг не съм жалила.
На първо място за мен е съхраняването на психиката, търсене на равновесие и спокойствие, избягване на нервните ситуации и невротичните хора /последните ми лазят по нервите, не ми дават нищо положително/.
Конкретно- когато нещо лошо се е случило винаги в първия момент се парализирам, няма емоции, няма нищо. Давам воля на последните когато съм сама и кога малко мога да преосмисля последиците и начините, по които мога да предотвратя или поне смекча последните.
Вярата е нещо твърде лично, за да я обсъждам тук.

# 11
  • София
  • Мнения: 161
Не правя нещо специално. Страдам си и когато ми се проясни пред очите решавам накъде ще вървя.
Във втория етап /проясняването/ помага да се концентрираш върху нещо. Работа, спорт, езикови курсове, каквото си харесаш

newsm10 newsm10 newsm10

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Наревавам се.

# 13
  • Мнения: 7 386
                    Просто си мислим,че се самосъхраняваме. Cry Първият удар  нанася поражения ,които трудно се забравят.От тук нататък всичко зависи от силата на характера и съпротивителната сила , жаждата да компенсираш,но колкото и да си силен пораженията остават дълбоко в теб.Лично аз излязох на "светло" с помощта на момичета от форума претърпяли подобни удари.Получих подкрепата на приятелско рамо и сила да продължа,независимо от факта,че нощите отново са безсънни и съмненията гризат ли гризат.Човек е настроен винаги да се надява , "че утрото е по-мъдро от вечерта", но никога не забравя вечерта. Peace  bouquet

# 14
  • Мнения: 3 271
факта,че нощите отново са безсънни и съмненията гризат ли гризат.Човек е настроен винаги да се надява , "че утрото е по-мъдро от вечерта", но никога не забравя вечерта. Peace  bouquet

Така е. Прочетох себе си в теб   bouquet
Дано сутрините са все повече. И да има повече слънце в тях.

# 15
  • Мнения: 2 270
Варвам в Бог. Вярвам, че се случват правилните неща на мен самата.
Peace

# 16
  • Мнения: 251
Последно време ми е все по-трудно!
Особено, когато нещо се е случило и знам, че не мога да го променя или върна  Sad
Първо се наревавам, после работа и пак работа!
Сега по-често търся помощ от съпруга си, докато преди се справях доста успешно сама  Tired

# 17
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Имаше и сълзи. Много сълзи. После отивам на фризьор. Набелязвам си нови цели. Неща, които близките са искали да осъществим, но не са дочакали. Работя. Много. Чета, рисувам, чистя, готвя, играя с децата . .
Сега започвам деня си с думите: ДЕНЯТ Е ПРЕКРАСЕН, НАЛИ? И с усмивка. Каквото и да става.
И . . най-тъмно е преди зазоряване! Стисни зъби и го дочакай. Най-добре, тръгни да пресрещнеш слънцето!   bouquet

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 179
Не се самосъхранявам - раздавам се...

# 19
  • Мнения: 8 999
Нямам рецепта - опитвам се да си запълня деня и главата с други занимания.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 672
Нямам рецепта - опитвам се да си запълня деня и главата с други занимания.

Точно  smile3501

# 21
  • Мнения: 1 277
Като ми се случи нещо лошо - страдам си, плача си...Времето постепенно наистина лекува стари рани. Като се замисля - вярата в доброто наистина е добър вариант за самосъхранение, но е трудно в такива моменти да не се отклониш от този позитивизъм.

# 22
  • Мнения: 473
Усамотявам се и дълго време седя в църква, когато няма никой в нея и там наистина намирам покой за душата си. Иначе страданието си го изживявам, няма друг изход, но се зареждам сред природата, в църква, и най-важното седя си сама. Много ме зарежда усмивката на детето.

# 23
  • Bapнa
  • Мнения: 762
И аз нямам рецепта - оправям се както мога и както дойде  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 397
Дистанцирам се от ,как да го кажа,собствената си личност и се опитвам да погледна обективно на ситуацията. В смисъл,че моят проблем няма никакво значение за света,природата,вселената или каквото там се сетите и че след няколко години сигурно няма и да си спомням за него.Защо тогава да се тормозя,просто чакам да отмине.

# 25
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
В такъв случай и аз обичам да ходя на църква- там се чувствам защитена , и после си казвам че имам прекрасно момиченце което има нужда от майка и то не каква да е, а усмихната и силна духом - за да помагам на нея трябва аз пъво да съм добре и да заредя нея с добри емоции.

# 26
  • Мнения: 750
Как ли...?
Ами...нямам рецепта за това!И всеки път когато ми се наложи да се съхраня...да я практикувам!
Винаги е разли4но!
Но,всеки път оставям сърцето ми да си изстрада болката,поплаквам си и не се крия!Не слагам фълшивата маска на ''вижте ме аз съм щастлива''...хората около мен разбират веднага ако нещо ми се е слу4ило...
Това е...нито вървя по празни улици,нито спортувам,нито ходя по барове да се  напия от мъка...Просто оставям сър4ицето ми да преживее и това!Онова 4увсто....като 4е ли си прашинка във облак от прах...то те съхранява!То те кара да се бориш да ''оцелееш'' отново!А когато в най-тъжната минута,на клепа4а ти спре сълзата...и надроби на весели пар4енца света...разбираш,4е си приклю4ила със болката поне за миг!И си съхранена....до следващият път! Thinking

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 10:22 от Djane

# 27
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Нищо не ме спасява , страдам , плача много , нямам желание за нищо......и така само времето ме лекува

# 28
  • Мнения: 410
На скоро ми се наложи да изпитан за кой ли път самосъхранението си.
Потдатлива съм на болката,чуствителна съм и трудно се скривам зад някаква маска.Усещам,че с всеки изминал път,час от мен си отива и се питам защо се подлагам на това,като не във всичките случей е нужно да си създавам такава болка.Поправимо е,но за да не си причинявам аз болка и мъка,трябва да страдат други.
Сложно е,но винаги си казвам,че каквото и да се е случило,важното е че сме живи и здрави и че детето ми с всеки изминал ден все повече ме радва и предизвиква любовта ми Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт