Разликата между това да обичаш и да понасяш кърменето

  • 10 279
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Jade
Нямам никакви предразсъдъци относно възрастта на детето и кърменето, щом то изявява желание - да заповяда, все пак съм майка и на двамата, а имам и две гърди - по една за всеки Wink


Е, това май е малко крайно изказване дори и за някои екстремистки в този форум!  Laughing Все пак може да имаш дете и когато първото е вече ученик!  #Crazy
Иначе съм демократична личност и приветствам това всеки да прави каквото ще, ако не пречи на другите, но пък относно кърменето на голямо дете съм много крайно и непоколебимо отрицателно настроена, така че просто не ме сдържа да не се изкажа.  Embarassed  Wink  Ще простиш за което!  Wink

# 31
  • Мнения: 5 228
"...когато кърменото бебе погледне нагоре в очите ми, докато суче. Тогава се усмихва и в ъгъла на устичката му има малко мляко. Любовта и благодарността, които преминават в погледите на майката и бебето в този миг, го правят най-силния и магически момент" - ето това е магията за мен, описана с думи.
Благодаря ти, hedra, за приятните минути, докато четях статията!

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: Зъхи
Цитат на: Jade
Нямам никакви предразсъдъци относно възрастта на детето и кърменето, щом то изявява желание - да заповяда, все пак съм майка и на двамата, а имам и две гърди - по една за всеки Wink


Е, това май е малко крайно изказване дори и за някои екстремистки в този форум!  Laughing Все пак може да имаш дете и когато първото е вече ученик!  #Crazy
Иначе съм демократична личност и приветствам това всеки да прави каквото ще, ако не пречи на другите, но пък относно кърменето на голямо дете съм много крайно и непоколебимо отрицателно настроена, така че просто не ме сдържа да не се изкажа.  Embarassed  Wink  Ще простиш за което!  Wink

Не виждам нищо крайно в моя случай, но както и да е...
Повече от ясно е, че сме на различни мнения по този въпрос, но тук не му е мястото да го обсъждаме!
Хайде да не превръщаме хубавата тема в поредния спор, а да си говорим за добрите страни на кърменето и за удоволствието от него Wink

# 33
  • Мнения: 3 161
Jade, прекрасни сте, приличаш на богиня на плодородието с тези две деца на гърдите!

Ако баткото беше първокласник, много ме съмнява, че би искал да суче, биха го интересували други неща. Но твоят още е малък и явно има нужда от тази връзка с теб, и според мен е чудесно, че не му я отказваш. Е той едва ли суче през цялото време като бебето, нали? Има много деца, които ревнуват от по-малките си братчета и сестри, но предполагам, че при вас кърменето в тандем решава проблема?

Аз на моменти исках да суча от майка си дълго след като съм била отбита (имам спомен, значи в съзнателна възраст; но тя не ми даваше). Струваше ми се просто интересно, забавно, някакъв вид близост. Е сега освен екстремистка сигурно ще излеза и перверзна от малка още...  Wink

Имам и друг въпрос: как боледувахте тази зима? Знам, че при много семейства с второ дете голямото носи в къщи вирусчета и е голям проблем. Имаше ли влияние кърменето върху имунитета на баткото?

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: emem
Jade, прекрасни сте, приличаш на богиня на плодородието с тези две деца на гърдите!

Имам и друг въпрос: как боледувахте тази зима? Знам, че при много семейства с второ дете голямото носи в къщи вирусчета и е голям проблем. Имаше ли влияние кърменето върху имунитета на баткото?

Благодаря ти за комплимента, радвам се, че поне на теб не ти се струва смешно и глупаво Wink  

А за болестите какво да ти кажа, въпреки че ходи на ясла не боледува много от вирусни инфекции, до сега се е случвало само веднъж откакто се е родила бебка, за нещастие зарази и нея, но се оправиха за нула време с хомеопатични медикаменти...
При него проблема е друг, той има алергична кашлица и почти постоянно кашля, дори ми бяха казали, че е възможно да е бронхиална астма. Лошото е, че трудно се разбира дали кашля от алергията или от нещо заразно и така не мога навреме да им преустановя контактите.
Захраних го още на третия месец с плодово пюре, а със сок започнахме дори месец по-рано...Сега съм решила да не повтарям тази грешка при Тони и много се надявам Хомеопатията да помогне за алергията на Алекс

# 35
  • САЩ
  • Мнения: 323
Цитат на: Jade
Благодаря ти за комплимента, радвам се, че поне на теб не ти се струва смешно и глупаво Wink  


На мен също ми се струва прекрасно и се радвам много за теб и дечицата ти. Да са ти живи и здрави!

# 36
  • Мнения: 713
Цитат на: Tsvety
Много ми е мъчно,че от момичетата с които бяхме в болницата само аз и още едно майче останахме да кърмим-останалите ги отбиха,било поради неправилни лекарски съвети,било поради мързел и отвращение.

Ей това съвсем ме шашна Shocked - отвращение!!! Какво може да предизвиква отвращение от кърменето Shocked ! Боо може би трябва да се отвори тема за това и майки, които се отвращават да споделят. Според мен ако една майка е информирана достатъчно, ако обществото е настроено по-толерантно и ако има кой да помага със съвети, кърменето няма да е отвратително. Само че как да стане тази работа Shocked .
Jade, много сте сладки тримката Grinning и друг път съм ти го казвала.

# 37
  • Мнения: 3 161
Jade, четох ти отговора и в темата на Деметра за релактацията. Много красиво си разказала как си започнала, наистина ме развълнува, макар че не съм се замисляла сериозно досега за кърмене в тандем. Впечатлена съм, че въпреки че ходи на ясла, баткото е боледувал само веднъж тази зима! Мисля че е голямо постижение и си струва усилието, защото така пазиш и бебето. Повечето ми познати боледуват цялото семейство, като тръгне детето на градина, за ясла да не говорим. Браво на вас!

Сега остава да почнеш да кърмиш навън в тандем и ще събереш погледите на града!  Wink

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Еее, не се шашкай толкова, Анан. Наистина има майки, които се чувстват така относно кърменето. Понякога е заради мисълта, че секретира тялото им течности, друг път е заради преживяно сексуално насилие, и кърменето съзнателно или не се свързва с него; понякога пък е заради трайни предубеждения относно естествеността на кърменето. Понякога и най-голямата информираност не може да пребори такова вътрешно убеждение, а и си мисля, че е за нея ще е по-добре да храни от шише, ако съзнателно е взела решението, че в противен случай ще кърми насила и с потрес.

# 39
  • Мнения: 713
Боо, как да не се шашна, това със секретирането на течност от тялото пък съвсем ме довърши. Я да видим какво още секретираме - урина, слюнка, при хрема мукус от носа, пот. Сигурно изпускам нещо. Да се сравнява млякото със всички тях само защото се секретира от тялото и то от жлезите, които са си млечни ми се вижда малкоооо. Все пак така функционира тялото или пък да спрем да секретираме съвсем, че е отвратително. Пак си мисля, че имат нужда от помощ и информация ако те я искат. Ако не, ти си права, че щом кърменето прави една майка нещастна, то и бебето ще страда и е по-добре алтернатива да се търси. И все пак Цвети го казва като една от причините масово да не се кърми, затова ми се видя толкова обезпокоително. Наред с мързел Shocked и липса на адекватни съвети. За мързела - ми то кърменето е най-лесната работа след като се стабилизира и отминат първите кризи и рагади, които не е задължително да се появят. Но те сигурно НЕ ГО ЗНАЯТ. Няма миене на шишета, изваряване, приготвяне, мерене.
Я, да спра преди да съм засегнала някой, ако вече съм, се извинявам.

# 40
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това със секретите си е наистина така - има си жени,които несъзнателно приравняват кърмата с всички останали телесни течности и оттам идва необяснимото за тях отвращение от кърменето.Такива жени обикновено имат проблеми и с други неща - с възприемането на тялото си като цяло,не се харесват и не го ценят,комплекси и т.н.
Но иначе ми стана забавно друго - нали знаете какво всъщност са млечните жлези?Модифицирани потни жлези,нищо повече Laughing При това хранителната им функция се е появила на доста по-късен етап в еволюцията - първоначално само са отделяли вещества,които да убиват нежеланата флора в стомахчето на новороденото,т.е. имунологичните им функции са първични,а хранителните са дошли впоследствие Grinning

# 41
  • Мнения: 6 243
Цитат на: hedra
Това със секретите си е наистина така - има си жени,които несъзнателно приравняват кърмата с всички останали телесни течности и оттам идва необяснимото за тях отвращение от кърменето.

Не само жени... В доста законодателста има специални норми, които изключват кърмата от кръга на телесните секрети (кръв, урина) и така дефакто разрешават по отношение на кърмата да не се прилагат стриктните и строги ограничения, валидни при съхранение и транспортиране на др. телесни течности. Оттук и правото на кърмещата работеща майка по закон да може да съхранява контейнерите с кърма в хладилника на офиса. Wink

# 42
  • Мнения: 1 382
Оределено и аз съм от омагьосаните...много пъти съм се замисляла с колко любов кърма детенце  Peace

# 43
  • Мнения: 3 447
Страхотна статия newsm51 Току-що се връщам от поредното "магическо преживяване" и докато го слушах как шумно преглъща в тъмното си мислех, че никога няма да ми омръзне този звук и че това е най-хубавия звук, който съм чувала newsm53 Всъщност майчинското ми чувство се появи на третия ден, когато ми дойде кърмата и бебо засука...просто нещо се случи тогава. И не ме е пускало нито за миг, нито в трудните първи дни, нито сега, когато ме хапе и са ми разранени зърната, нито при безбройните нощни ставания. Не може да се опише с думи, то е усещане за хармония, за принадлежност, за дълбока връзка, за това, че точно в този миг знаеш кой си и защо си тук newsm10

# 44
  • Мнения: 1 735
Всичко е магия! От влюбването,секса,през зачеването,до бременността и раждането!Но кърменето е най-нежната от всички магии,които съм изпитвала досега през целия си съзнателен живот!  Two Hearts

При мен нямаше поносимост,дори в самото начало.Още най-първото кърмене (6 часа след раждането) беше магия и то каква...Зяпнах от учудване и ми се прищя да ми се махнат медиците от главата,за да споделя този момент насаме с малкото създание. Това първо кърмене ,няма да го забравя никога!

Общи условия

Активация на акаунт