а когато сняг запръска,що ще чиним ний зимъска?

  • 2 550
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 460
я кажете обичате ли зимата?какво правите тогава,когато разходките са поограничени?
аз обичам зимата и тогава започвам лудо шиене на гоблени!обичам я още,защото я свързвам и с Коледа! :: а вие??

# 1
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Обичам зимата от две години насам. Поради причини, които съм писала тук. Мързи ме пак да ги споменавам.
Иначе не, не харесвам Коледа и Нова Година. Не харесвам да ми у студено, не харесвам да се обличам с няколко ката дрехи.  Crossing Arms
Не харесвам и снега. Мин. зима в Пловдив изобщо не валя и дано тази пак да е така. И като дете не харесвах снега, нито снежните топки и снежните човеци.

# 2
  • Мнения: 25 600
А какво ви пречи и сега да си шиете гоблените?  newsm78

От какъв зор и ние трябва да мръзнем, само защото искате да шиете гоблени???  Shocked Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 389
Отсега си представям зимата ...

Ще завали тихо и красиво, малките ледени кристалчета ще блестят на светлината на лампите. Общината ще ревне "Снегът ни изненада".

Вечер ще се гушкам на топло с чаша вино до единствения работещ радиатор в апартамента. А на края на месеца ще се чудя какво съм направила, че да имам 150 лв. сметка за ток и показанията на електромера пак няма да съвпадат с фактурата ....

Ще духа и варненския вятър ... но той е поносим. В сравнение с другите зимни абсурди.  Wink

# 4
  • Мнения: 460
А какво ви пречи и сега да си шиете гоблените?  newsm78

От какъв зор и ние трябва да мръзнем, само защото искате да шиете гоблени???  Shocked Crossing Arms
ами коледата,как да си я докараме, а?? newsm78 Joy Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Зима в София? - Неееееееееееееееее smile3514

# 6
харесвам зимата заради многото празници и алкохолни нощи с приятели пред каминката на топло  Mr. Green
определено не ми допада мисълта за катове дрехи и студ ,но пък аз съм в испания тук не е толкова студено и сяг почти няма  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 3 838
Не обичам никак зимата и студовете, ледения вятър и разните му там простуди и вируси. Миналата зима, хем беше топло и всеки месец си бях болна поне по веднъж. Отделно скандални сметки за парно, навличане, пързаляне по поледиците и всякакви подобни екстри... Не, благодаря.

# 8
  • Мнения: 460
момичета много е весело с вас! Joy Joy Joy Joy

# 9
  • Мнения: 460
ама я си представете в тези студени нощи,плътно прегърнати под топлите завивки с вашите сладурковци!! Hug

# 10
ама я си представете в тези студени нощи,плътно прегърнати под топлите завивки с вашите сладурковци!! Hug
определено звучи по примамливо от това да се хлъзгаме потни на 45 градуса
и да стоим на един метър разтояние

# 11
  • Мнения: 8 999
Мразя зимата - действа ми страшно депресиращо. Студено, кално, гадно, тъмно. С нищо не ме радва. Дори и Коледата ми се помрачава от факта, че е през зимата. Какво лошо има да е през лятото - в Австралия също си имат Коледа, нищо че не е зима! И в Калифорния.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 176
Зима в София? - Неееееееееееееееее smile3514
Crazy то не е бяла пухкава зима, а е люд вятър, не обичам зимата!
 Въпреки, че кожа пред камина, червени вина, пантофи с животни, мляко с какао, къщичка в планината ... ме изкушават, но само като си помисля ...  cold

# 13
  • Мнения: 6 993
Обичам, обичам!
Обичам навън да е студено, да се прибера вечер на топло, да си направя чай, да се сгуша в онова-нещо-дет-баба-ми-го-оплете-в-първи-курс, да си слушам коледно-зимната компилация и да си пиша на лаптопа. Или с Иц да се гушим в одеалата и да играем на игри.
Обичам и да вали истински сняг! Както по-миналата година в Етрополе...
Иначе зимата в София си е кофти, да. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 9 903
ама я си представете в тези студени нощи,плътно прегърнати под топлите завивки с вашите сладурковци!! Hug

бе да ти кажа, и това омръзва.
Благодарим за зимата, но ако няма сняг, не щем. Зима в София - наистина Нееееееееееееееее!

# 15
  • Мнения: 460
еми елата при мен-в прованса!!чудно е!вали пухкав сняг,парното ми е на 6,пия си чайчето и се гушкаме! Hug Hug Hug
чудно е на вън да го пиеш чая ,а снега да те обсипва!направо си е супер!! Hug

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ох, от кога съм дала заявка след октомври да следва април, ама....

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ще се загащвам....

# 18
  • Мнения: 460
ще се загащвам....

що бе? newsm78 парното на "МАХ" и ти вътре по прашки!ако имаш мъж,той да му мисли!! Hug

# 19
  • Мнения: 3 423
момичета много е весело с вас! Joy Joy Joy Joy

На мен па ми е весело с момчетата.  Joy Joy Joy Joy

# 20
кажи къде са тези момчета че и аз да се развеселя

# 21
  • Мнения: 460
момичета много е весело с вас! Joy Joy Joy Joy

На мен па ми е весело с момчетата.  Joy Joy Joy Joy
ей,лиске я дай малко момчета и насам да ми стане още по голям купона!! Laughing Laughing

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не ми харесва зимата, защото:
- не обичам да се навличам;
- ходя пеш(работата ми е близо до дома), а това през зимата е гадно;
- тук почти не вали сняг, а ако завали, се стапя бързо и става голяма кал;
- харчат се много пари за отопление;
- започват грипове и всякакви кашлящи и смъркащи вируси;
- ако реша да изляза, трябва да се навра в някоя задимена дупка, наречена кафене;
- на децата им писва дълго да не излизат и стават докачливи;
- трудно и почти невъзможно е да се ходи на излет с палатка;
- няма зеленина и почти никакви плодове;
....

# 23
  • Варна
  • Мнения: 672
Според учените вече няма да има студ, сняг и гадни зими Simple Smile

# 24
  • Мнения: 4 300
Не я обичам зимата. Но тогава някакси осъзнавам какъв кеф е да се прибереш у дома, да се увиеш с най любимата си жилетка, чукнала вече десетина зими, която не ти се откъсва от сърцето да хвърлиш, и всякакви ей такива неща..

# 25
  • Мнения: 3 622
Не обичам зимата, защото това нашето не е зима тук във Варна. Само вятър и студ и ако случайно реши да завали то се стапя до ден, два и става гадна киша. Пък аз както съм и зиморничава и обичам да стоя на топло не ми се мисли пак колко пари ще отидат за отопление.
Обичам зимата само през седмицата, когато ходим на ски в планината. Там е тихо и спокойно и има много сняг.

# 26
  • Мнения: 2 897
ама я си представете в тези студени нощи,плътно прегърнати под топлите завивки с вашите сладурковци!! Hug

Ааа,не,не си представям аз такива неща.Това си го правя и без да е кучешки студ.
Зима...сняг...студ...не,мерси.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 867
Обичам студената снежна зима през почивните дни. Камината гори, виното се редува с шери, децата се търкалят в снега на двора и имам повече време за четене.
Калта и задръстванията в понеделник сутрин обаче ги мразя.

# 28
  • Мнения: 265
Обичам зимата и пролетта, и лятото,и есента.Всеки сезон има свое очарование.Всеки път, когато се сменят сезоните ме изпълва приятно очакване на прекрасните мигове,които предстоят.Зимата свързвам с утрините-светли и чисти,ябълковите клони,отрупани със сняг и тук там останали червени, дребни ябълчици.Котешките стъпки през поляната,сред сребърен блясък.Зимата е смеха на дъщеря ми, когато се пързаля или правим снежен човек,или лягаме погръб в снега,за да си направим снежна снимка.
 

# 29
  • Мнения: 184
Мразя зимата! Боже, колко я мразя!
Студено, кално, тъмно, гадно, ужасно.
Седем години живот в Сибир ми стигат. Айде, баста. И тук ли има зима?!
Най - гадното е, че се стъмва много рано и човек не може да си свърши работата, не може да се разхожда в парка до девет вечерта и да си пие биричката с приятели.
Абе, защо ни е тази зима?!

# 30
  • Мнения: 4 621
Мразя студа, мрачното време, късите дни.
Обичам натрупалия сняг, уюта на топлия дом и светлите празници Коледа и Нова година Hug

# 31
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Мразя зимата! Мразя да ми е студено! Мразя да съм навлечена! И пак да ми е студено. Мразя кишата и студения вятър!
Дори къщата с камината предпочитам да посещавам през лятото. Или най-късно края на септември, както ще направим другата седмица. Огънят да гори за уют, а не за топлина.
С две думи - МРАЗЯ ЗИМАТА!!!

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Много обичам зимата, есента и пролетта. Лятото ми е най-противният сезон.

# 33
  • UK
  • Мнения: 3 959
Обожавам зимата, искам сняг, искам Коледа...

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не обичам зимата и студа.
Но след като изкарах една Коледа и Нова година в Ямайка, на палми и без никакво настроение, съм много щастлива, че България не е на тропиците.
Само се надявам тази зима да е топла като миналата.

# 35
  • Мнения: 460
Обожавам зимата, искам сняг, искам Коледа...
и вс.желания се сбъдват,нали?? People Santa

# 36
  • Мнения: 494
Сняг обичам само по Коледа и Нова година.Едва изтърпявам дългите и много снежни зими.А като онази,преди няколко години,с гадните -28 градуса...ей тия направо ги проклинам ден и нощ! Close

# 37
  • Мнения: 3 537
Не я обичам.Но пък обичам Коледа.Голямата елха във всекидневната,подаръците под нея... Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 1 299
обожавам началото на зимата, снегът, Коледа, Нова година.... Не харесвам януари и февруари...много са ми тежки тия месеци...

# 39
  • Мнения: 4 733
Обичам зимата, чувствам се на мястото си именно през този сезон.

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тази година ще учим детето да кара ски, кънки на лед... и изобщо- интересна се очертава зимата...ако вали сняг, обаче ... ако няма сняг  Confused

# 41
  • Мнения: 4 451
Харесвам зимата. Бяла и красива като мечтите ми. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 7 111
Харесвам зимата, докато траят зимните празници. После да си ходи. Няма нищо интересно в ранно стъмване, навличане с един билюк дрехи и миризма на изгоряло наоколо.

# 43
  • Мнения: 4 668
Не обичам зимата , нито пък празниците ме впечатляват кой знае колко  Sick
Най омразното ми е сутрин да стържа лед от колата и да газя в калните локви и преспи във вечно непочистената София .
Колкото до гушкането ... трябва да стане студено ли , за да се гушкаме ? През останалото време не може ли ?

# 44
  • в Низината
  • Мнения: 705
От скоро започнах да обичам зимата. Щом дойде средата на ноември и започвам да правя планове за Коледните празници. А и емоциите по празниците не мога да ги заменя с нищо - пазаруване, гостуването при роднини и приятели. Прекрасно е да сме тримата заедно, да украсяваме елхата, да чакаме с нетърпение подаръците. Зимата ме кара да се чувствам като дете, напомня ми много мили моменти...

# 45
  • Мнения: 6 167
обичам зимата. мечтая и тук да завали сняг. и да правим снежни човеци в двора.
зимата е едно такова .. гушкаво време, уютно.

# 46
  • София
  • Мнения: 62 595
и скъпо

# 47
  • София
  • Мнения: 2 958
Обичам всички сезони. Във всеки намирам нещо прекрасно.
Но в София я няма вече онази зима от детските ми години. Миналата зима, например , ми беше горещо с ботуши. Rolling Eyes Нямаше сняг. Само по планините. Добре е ,че поне там имаше, та  да покараме ски.
А едно време така се отрупваха дърветата със сняг ,че на нашата улица се обазуваше снежен тунел , много красив.

Общи условия

Активация на акаунт