Как протича една нормална консултация при педиатъра ви?

  • 1 805
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
мерки,теглилки,преслушване,гърло,фонтанела.пооощрява ме да и се обаждам за всяко нещо и като и звънна,отива половин час в разговори ooooh!доволна съм от нея засега,най-вече заради това,че не ми се прави на великия лекар-специалист и уважава правото ми да взимам решения за детето Peace
И нашата е така. Не се ходи с час. Всеки понеделник има детска консултация и мога винаги когато поискам да отида, както и през останалото време, но понеже е джипи и тогава преглежда и други хора, освен деца и евентуален контакт с болни не е желателен. Иначе при всеки преглед ни дава дата за следващия задължителен такъв. По време на консултацията - тегло, ръст, обиколка в см на глава и гърди, гърло, двигателни умения, евентуално препоръчва някакво хранене, слагат ваксината и това е. Ако имам въпроси - задавам, отговаря ми и така...По телефона я търся за каквото ми скимне да я питам и ми отговаря най-подробно.

# 16
  • Мнения: 2 677
Не спазвам предварително записани часове. От консултация за консултация си уговаряме ориентировъчна дата. Консултации има всеки ден. Лекарката, при която е записан сина ми, също е и семеен лекар, но децата винаги са на първо място. Никога не сме чакали, независимо колко харо има.
Иначе консултацията протича обстойно: задължителните мерки, преглед, мерене обиколка на глава и гръден кош. Никога не претупва нещата. Отговаря на въпросите ми задълбочено, а дори и да няма какво да пита, винаги подробно ме насочва относно новостите спрамо възрастта му за предстоящия месец.

# 17
  • Мнения: 148
Запис, че скоро и мен ще ме интересува Peace

# 18
  • Мнения: 55
Звучи ми доста претупано.При нас е друго- винаги ни дава час- е, може да изчакаме, но в рамките на няколко минути.Винаги преди ваксина е преглеждала сина ми.Съвети за хранене, за развитието на детето, въобще ни казва всичко, което детето трябва да прави на тази възраст.Когато съм я търсила по телефона за съвет, винаги се обажда и ме изслушва;поне до сега винаги е била права в преценките си и много се надявам и занапред да е така.Колкото до факта, че преглежда и възрастни -и нашата има, но си е направила график- часове за консултации, часове за болни бебета, за посещения и има ред.Въпрос на организация на работа.По- добре я смени, но проучи добре при какъв лекар ще запишеш детето си ,за да не стане "от трън, та на глог".

# 19
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И на мен ми звучи претупано. Ние всеки месец си имаме час. В това време се приемат само бебета .Първо се теглим, мерим височина, преслушва гърдите, опипва фонтанелата, преглежда гърлото. След това пита за хранене, зъбки, проблеми дали има, имам ли въпроси и т.н. Ако трябва да се ваксинираме чак тогава поставя ваксината. Меренето и ваксинирането го извърпва акушерката. Направлението за педиатър ми го даде без да питам още на 2-я преглед. В общи линии от моята съм страшно доволна. И въпреки различията в начина на хранене - аз захраних късно и до сега предимно яде кърма, много добре се разбираме и ме подкрепя

# 20
  • Мнения: 11 004
Мери дължина на бебето, обиколка на главичката и на гръдния кош. След това я тегли и бие ваксина, ако е време за имунизация. Ако имам въпроси към педиатърката, й ги задавам.
Лошото е, че не става със записване, а отиваме и чакаме на опашка. Не ме притеснява чакането, а това, че винаги има хремави и болни деца. Confused

# 21
  • Мнения: 90
При нас протича по-различно. Има дата и час и последния се спазва. Винаги преди ваксина прави преглед, мерки, теглилки, пита какво ново е усвоила през миналия и обяснява, какво горе-долу какво да очаквам през следващия месец ( въртене, пълзене и т.н), гледа зъбите, фонтанелата, препоръчва схема на захранване. Много е любезна и не си претупва работата. Ако можеш я смени, дори и само заради висенето пред кабинета, все пак става дума за бебе, що за отношение   Crossing Arms

И при нас протича по този начин.Много съм доволна Peace

Общи условия

Активация на акаунт