Как научавате децата си да заспиват сами?

  • 3 211
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 496
Малката си изпива шишето ,бута го да падне през решетката,обръща се и заспива.Това-ако няма никой в стаята.Не съм я учила.Имало е и случаи,когато е искала да се гушка и така да заспи.Но са рядкост. Flutter

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 22:50 от красим

# 31
  • София
  • Мнения: 4 588
Моят син от 1-2 месеца си заспива съвсем самичък. Като го нахраня обикновено към 10, заспива веднага след това. Не съм го учила, той сам започна така да заспива. Peace

# 32
  • Мнения: 9 903
винаги си е заспивал в леглото. Заспиване на ръце имаше, когато заспиваше на гърдата, но винаги го местех. до шестия си месец спеше в бейби порт близо до мен, то е уютно и меко, закътано легло. после - в креватчето. Не съм приспивала, освен в инцидентни случаи. Чак сега взе да се опъва да не иска да си ляга, но то е друго.
Много деца заспиват лесно, ако се оставят в самостоятелна стая.

# 33
Аз досега 6 месеца съм приспивала няколко пъти,броят се на пръсти. Незнам но според мен това зависи от две неща комплексно. От бебето и от майката. Марти си заспива или тихичко мрънкайки си /то по скоро като пеене едно такова/ или играейки си с нещо. Не съм го учила -това си от него. Но определно ако майката всеки път го люшка на него му харесва повече и иска следващия път пак така. Просто усеща че о няма онова люшкащото движение. Може би още в началото бебчовците трябва да свикнат самички да си заспиват-после става навик като при нас. ..но при някой може би е по-трудно.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Не съм го учила да заспива сам, а и не смятам за необходимо да го правя. Заспива доволен, спокоен и усмихнат след много целувки, гушкане и люшкане.  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 5 079
Какви капризи на 3 месеца, бе??? Shocked
Уморих се да пиша в ПОДОБНИ теми, че бебчетата имат  нужда от мама, 24 часа в денонощието, и че това е най - естественото нещо на света. Rolling Eyes Синът ми половин година ми е бил на ръцете, никога не ми е тежало, особено пък да си помисля, че се глези... #Crazy
Всичко с времето си, наистина идва времето, в което бебетата се превръщат постепенно в малки деца, тогава идва и стремежът към самостоятелност и по - малката нужда от мама... Но това НЕ се научава. То си идва естествено. Не можеш да наложиш нищо на едно малко човече, което е противно на природата му.
Опитът около мен, пък и прочетеното ми доказват, че именно майките, които се опитват да НАЛАГАТ някакво криворазбрано "възпитание" (напр. оставяйки децата си да реват, или пък невзимайки ги на ръце и пр. "методи" Sick), най - дълго време се оплакват от деца - лепки  Laughing, изнервени, ревливи, не-заспиващи сами и пр. И обратното - нелишаваните от любов, гушкане и внимание деца нямат нужда непрекъснато да си ги просят и растат общителни, спокойни и самостоятелни.
При мен това правило важи на 100%. Wink

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 11:19 от ol4eto

# 36
  • Мнения: 649
От съвсем малки бебета реших, че няма да мога да смогна да ги приспивам на ръце и двамата и затова винаги съм ги оставяла да заспиват сами. До 6 месечна възраст през деня спяха в количката, вечер със заспиването в креватите нямахме проблем. Щом реших, че е време да спят и през деня по креватите си, имаше период от 2-3 дни, в които плачеха по 5-10 минути, но свикнаха.

# 37
  • Мнения: 1 138
Тъкмо се нагласих да пиша и прочетох мнението на Олчето.
Абсолютно подкрепям това кето е писала  202uu

Вики вече е на година и три месеца и все още вечер заспива при мен, на гърда.
През деня заспива сам, но тогава е с баба си.

# 38
  • Мнения: 560
Децата ни учат, не ние- тях Wink
Гушкай го, няма лошо щом иска.
Ще дойде и момента, в който ще започне и сам да заспива Wink
....Но понеже ще продължиш да го гушкаш,тоя момент ще дойде късно,когато кръста и бъбреците ти са се скъсали.Ама ти го гушкай де.

# 39
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Винаги е заспивал сам, може би защото нямаше колики. До 5-я месец заспиваше докато го кърмя.
След това с помоща на музикалната въртележка над кошарата - слагах го, завивах го, пусках въртележката и иазлизах. Докато спре музиката, той вече беше заспал.
Сега пак заспива сам - слагам го в чувалчето и излизам.

Батко му имаше много силни колики и чак след 1-та годинка започна да заспива сам. Първо колики, после зъби - ад  Sick

# 40
  • Мнения: 311
Ами оставям го и той заспива, другото ее кошмарно (всеки път на ръце).

# 41
  • Мнения: 1 420
Научих дъщеря ми да заспива сама когато беше на 4,5 месеца. Преди за да заспи трябваше люляне, сучене, друскане и т.н. В количката изобщо не искаше да заспива и като излезехме на разходка и й се доспеше започваше мрънкане, което после преминаваше в рев  ooooh! 2 дена й трябваха да се научи да заспива сама. Просто я оставях в кошарката, когато видех, че вече й се доспива. Първите 2-3 пъти дръпна голям рев, но веднъж заспа ли сама, вече нататък нямаше проблем. Играя си с нея, четем приказки, но като я видя, че й се доспива, я слагам в кошарката и без мрънкане след 5мин е заспала. Мисля, че така е много по-добре за нея, а и за мен  Grinning Нашия трик е, че до нея слагам една голяма възглавница. Тя се сгушва до нея и заспива моментално  Wink Също така можеш да пробваш и с песничка, която да пускаш, когато слагаш бебчето в леглото - така следващия път като легне ще осъзнае, че е време за сън. Успех  Hug

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Още не съм я научила да заспива сама. Все още трябва аз или баща й да легнем с нея, за да заспи. Било то на обед или вечер.

# 43
  • Мнения: 27 524
Никога не съм започвала. Свикне ли, много е трудно отучаването. Винаги е заспивал сам в леглото си.

# 44
  • Мнения: 8 999
Времето за сън е време за сън и нищо друго. През деня, когато са будни, има достатъчно поводи и време за гушкане. Никога не съм ги приспивала на ръце, нито пък са спали в нашата спалня - от първия им миг вкъщи си бяха в тяхната стая и спяха в техните легла. И тъй като не знаеха, че може и по друг начин, не са протестирали.

Общи условия

Активация на акаунт