Как научавате децата си да заспиват сами?

  • 3 231
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 701
Според мен си е до дете. Моето си заспива само от самото начало - слагам я в леглото, прегръдки, целувки, пожелания за лека нощ, да сънува птички и цветенца и готово!   Heart Eyes
НО! Ако не й се спи - няма сила, която да я накара да легне...  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 937
Ами с рев - близо 4 месеца спяхме заедно защото се будеше често така ми беше по лесно само да подам цица и да заспи. И като навърши 9 месеца си казах край - креватчетото ти няма да стой като склад на дрехи изчистих го и така първата вечер с шишето изцедена кърма заспа без проблем (пояснявам че вече си държеше шишето сама), но на следващите 2 беше ад. След баня рев не искаше да влиза в стаята дори като знаеше какво предстой, не искаше шишето ужас ви казвам. А дъщеря ми има много силен глас надалеч са ни чули. Не можех нищо да направя оставих я да седи в кревата като се съпротивляваше до колкото може но не можеше още да се изправя сама и това беше плюс оставих единия мобилен при нея от коридора звънях като се засилваше рева. Тя млъкваше за малко колко да си поеме дъх и така около 6 безкрайни минути после просто млъкна и заспа. Третата вечер общо взето същото но без телефони и плака само 4 минути взе си шишето и заспа така както заспива и до днес. Знае си иска си шишето и вече като й се спи го показва като се опитва да се качи в креватчето от към решетката и вече ние знаеме че й се спи. Това е!!!

# 47
  • Мнения: 630
Не съм я учила. Тя винаги е предпочитала да си заспива сама, никога не е искала на ръце. Когато е била много неспокойна, по време на никнене на зъб примерно, и духам със сешуарчето малко и това я успокоява. Иначе като й се приспи, я слагам в леглото, понякога четем приказка, друг път не и я оставям да си заспива. Така е от самото начало.

# 48
  • Мнения: 423
Като не го приспиваш и дондуркаш още с идването ви от родилния дом Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 3 682
Мъничко е още и ще ти е трудно Tired
Съвет не мога да ти дам,понеже аз дуддурках сина си до 1г и 2месеца.
Лесно е да кажеш - не гушкай,не люлей на ръце,но много трудно се устоява на детските сълзи. Аз се заричах да него правя,а ето резултата.
Но пък лесно се отучи-само да 3дни!!!

# 50
  • Мнения: 159
Какви капризи на 3 месеца, бе??? Shocked
Уморих се да пиша в ПОДОБНИ теми, че бебчетата имат  нужда от мама, 24 часа в денонощието, и че това е най - естественото нещо на света. Rolling Eyes Синът ми половин година ми е бил на ръцете, никога не ми е тежало, особено пък да си помисля, че се глези... #Crazy
Всичко с времето си, наистина идва времето, в което бебетата се превръщат постепенно в малки деца, тогава идва и стремежът към самостоятелност и по - малката нужда от мама... Но това НЕ се научава. То си идва естествено. Не можеш да наложиш нищо на едно малко човече, което е противно на природата му.
Опитът около мен, пък и прочетеното ми доказват, че именно майките, които се опитват да НАЛАГАТ някакво криворазбрано "възпитание" (напр. оставяйки децата си да реват, или пък невзимайки ги на ръце и пр. "методи" Sick), най - дълго време се оплакват от деца - лепки  Laughing, изнервени, ревливи, не-заспиващи сами и пр. И обратното - нелишаваните от любов, гушкане и внимание деца нямат нужда непрекъснато да си ги просят и растат общителни, спокойни и самостоятелни.
При мен това правило важи на 100%. Wink
Олче!! Явно не си се сблъсквала с проблеми при деца на такава възраст. Като казвам,че се глези имам в предвид,че наистина се глези!Не знам дали си виждала случай, в който 1 дете като иска нещо се опитва да го постигне на всяка цена,нищо че е само на 3 месеца!Аз наистина си имам малко сладко терористче,което адски мн обичам и явно може и наистина да съм го разглезила,както твърдят всички мои познати.Не казвам,че трябва да се прилагат някакви страшни мерки,но просто питам за мнение!Нали за това са форумите,не за да ми кажеш дали трябва или не трябва да го оставям да плаче сам в легълцето си,а за да си извадиш сам извод как може да облекчиш положението на себе си и на детето си!

# 51
  • Мнения: 3 886
Децата ни учат, не ние- тях Wink
Гушкай го, няма лошо щом иска.
Ще дойде и момента, в който ще започне и сам да заспива Wink
....Но понеже ще продължиш да го гушкаш,тоя момент ще дойде късно,когато кръста и бъбреците ти са се скъсали.Ама ти го гушкай де.
Peace Peace Peace

# 52
  • Мнения: 1 531
щом иска - давам   Heart Eyes  на тази възраст лигавене няма  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 480
от как се е родил просто го оставям в леглото и като му се приспи си заспива. Проблем не съм имала

# 54
  • Мнения: 17 407
МАлката заспива сама от известно време- не съм я учила. Пробвах да я гушкам, да и давам да суче, но плачеше. Реших да пробвам да я оставя в леголото и така се успокоява и заспива сама.
Каката обаче е голям зор- от бебе, та до ден днешен не заспива сама. Нищо не може да се направи, пък и на мен не ми пречи да я гушна, или просто да легна до нея Peace

# 55
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Точно на вашата възраст аз започнах да я приучавам да си заспива сама на леглото.
След баня я слагам в креватчето й, и докато й давах млякото, тя заспиваше.
Сега е малко по-различно. След като си изяде млякото още малко си играе, но пак си заспива сама в леглото

# 56
  • Мнения: 676
Аз никога не съм имала този проблем, но и никога не съм го люшкала, за да заспи - откакто се е родил го слагам в кошарата напоследък с по няколко плюшени играчки дърпам завесите, ако е през деня и излизам от стаята - той се върти, играе и по някое време заспива, аз после само отивам да го завия и да му махна играчките да не му пречат - същото е и вечер.Ако проплаче му давам биберон.

# 57
  • Мнения: 128
към всички , чиито деца заспиват сами - моля не бъдете толкова сигурни че това ще  е вечно и да критикувате другите. дъщеря ми заспиваше сама до преди месец и никога не ми е създавала проблеми... сега се приспиваме на ръце . на 1 г. и 2 месеца е , и не иска да заспи сама в кошарата , нито на леглото до мен ... знам че е погрешно на ръце и то тепърва да свиква , когато другите деца се отучват , но какво да правя като само това е начина.....

# 58
  • Мнения: 223
Период е, ще отмине! Всеки рано или късно започва да заспива сам!

# 59
  • Мнения: 865
от как се е родил просто го оставям в леглото и като му се приспи си заспива. Проблем не съм имала
PeaceДари си знае,че след къпането и храненето трябва да си заспива.малко си играе в леглото и после  smile3524

Общи условия

Активация на акаунт