Мами в Италия 68

  • 17 141
  • 270
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 359
Мамунке аз не разбрах точно ,вие ли сте кумовете или на вас ит.ще ви бъдат кумове.После къде ще бъде сватбата в Итали или в Бг. това в предвид кокошката.После какво те интересува точно имаш предвид таолета или какво точно.Без да навлизам в лично пространство кажи повече
Тсигумито какво фине направи.Според мен роди красавица и сега и се отвори работа да я пази от ухажьори Laughing

# 181
  • Мнения: 1 242
Права си, ов4ева.
Сватбата е в северна Италия. Младоженецът е италианец, булката е българка.
Кумовете нямат и идея как протича подобна сватба и питат. Mr. Green

# 182
  • Мнения: 3 388
Гери, честита годишнина от оттук! Да сте здрави и да се обичате още много дълго  Heart Eyes Hug  bouquet

# 183
  • Мнения: 5 476
Мамунката ,има и още един важен въпрос - сватбата в църква ли е или в съвета?
 newsm78
Както и в ресторанта ще има ли музика ,колко хора ще са, защото,  ако е сватба само пиене и ядене - речи не съм виждала ... Rolling Eyes

Сонче ,много ти благодаря,трогната съм. Grinning
 Да нацункаш Сами!  Heart Eyes Hug

# 184
  • Мнения: 3 388
Mamunke,

Сватбата е в северна Италия. Младоженецът е италианец, булката е българка.

такъв е и нашият случай!  Кумовете (италианци) купуваха неща от листа ноцце-то! Вдигаха тост и толкова- нищо по-особено не са правили. Нашите кумове бяха приятели, а не семейни двойки. Правихме граждански брак, може при църковен церемониите да са по-специални, но според мен пак си зависи конкретно от хората.

Щурите шегички в стаята ни в хотела ги бяха направили приятелите.

# 185
  • Мнения: 3 388
Сонче ,много ти благодаря,трогната съм. Grinning
 

Моля, моля  Hug

Сонче ,
 Да нацункаш Сами!  Heart Eyes Hug

Дадено!  Peace
Отговори, че чакал и ти лично да си го нацункала. Такива препратки не му минавали  Mr. Green

# 186
  • Мнения: 5 476
 Wink Никакъв проблем, с нетърпение чакам да отмине вълната роднини и гости и ще дойдем да ви видим!  Hug

# 187
  • Мнения: 359
Мамунке значи много си подробна  Rolling Eyes Значи нашите кумове ни направиха халките,тъй като беше царковен брак намерили православен поп да се включи в един момент като изненада но 2-3 дена преди това станала някакво разминаване,та намерили едно момиче българка,която в един момент по даден и от попа знак започна да чете на български пасажи от библията.Тъй като аз незнаех за това в първият момент се шашнах,но останах много ама много приятно изненадана.Родителите ми също.Зависи в ресторант ли ще е сватбата или в някоя градина пригодена за целта.Хора и ръченици при нас нямаше но някои друг танц завъртяхме.В общи линии сватбата протича под знака на плюскането,накрая младоженците подаряват на кумовете една голяма бонбониера,а на останалите гости по малка.Приятелите спретват шегички каквито вие си решите.Добре е да се съобрази облеклото с това дали е вечерна или дневна сватба.И друго не се сещам

# 188
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ами в Сицилия пак зависи от каква среда са младоженците, но е долу-горе църква, ресторант с малко музика, може и нещо като диджейводещ, много манджи, тост от диджея извикани, танци, накрая тортата рязана от младоженците с шампанско бонбониерите и до виждане. При снобите тук с многото пари сега са по-разточителни, имат и последни ергенски и момински нощи Mr. Green. Момичетата вечерят с приятелки, които подаряват бельо от по 200-300 евро и прочие. една моя дружка скоро бе на такава вечеринка.
Сонче, таман щях да правя апел где си, та да дадеш поне сигнал, че сте ок.Толкова дълго не си изчезвала.
Къде са Влади, елибели от Калабрия и мацето де чакаше момиченце, май от Салерно беше? А деалема?

# 189
  • Мнения: 764
И нашите кумуве ни подариха халките и отделно подарък,но и ние не правихме традиционна сватба,а кумувете бяха брата и сестрата на мъжът ми.
И изяснете на моми4ето,4е бонбониерите не са това което са LaughingТ.е. тук така нари4ат малко бижу,статуетка,кукла,вази4ка.....в разли4ните райони е разли4но,което младоженците подаряват на гостите,на кумувете е по скъпо обикновено.Ина4е ще вземе да 4ака шоколадова бонбониера..... Joy

# 190
  • Мнения: 2 804
Привет !
Аз вече съм сравнително добре , за мое нещастие обаче сега Самира ми се разболя .
Има висока температура и днес се размина с детската градина , ако и утре е така пак ще си остане у дома .
По въпроса за сватбите не мога да коментирам !
Омъжих се в БГ , пък и при нас  е различно вие знаете най-добре .
Не съм ви прочела писанията днес така , че отивам да ви чета .

# 191
  • Мнения: 2 804
Ники , Честит Рожден Ден !
Пожелавам ти много здраве , щастие , късмет и семейна любов !

# 192
  • Мнения: 170

НИКИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! Бъди винаги щастлива и обичана!

# 193
  • Мнения: 1 242
Благодаря ви, мадами!
Ясна е работата. От църквата - на масата и после танци-манци. И разбира се голямото манджаре.
Оттам нататък подаръкът ще бъде измъдрен.
За съжаление няма как да се хване падре-то в църквата, та да се скалъпи подобна изненада с пасажи на български, но и така ще мине.
Важното е, че кумовете нямат супер специални задължения по време на церемонията.

Имате по един бонбон от оная "бонбониера".  Laughing

Честит празник на Ники! bouquet

# 194
  • Мнения: 3 425
Честит Рожден Ден Ники   bouquet  Любов и Сбъднати Мечти   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт