18 ромски семейства се сдобиха с нови жилища за 25-30лв. наем!

  • 7 596
  • 220
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 645
Веднъж на пазара видях плачещо циганче и понечих да го черпя  бонбон, тъкмо си бях купила цял плик ...майка му не искаше да го вземе ... разпитваше ме от къде съм го взела, защо го давам... според мен и ромите много ги е страх от нас  ...даже съм чувала, че плашат децата си, че българин ще ги вземе ... така че не може да се каже, че те правят добро за нас, нито, че ние правим нещо добро за тях... живеем в два свята ...а това, че някой депутат отвреме на време се прави на интересен и им подарява по няколко апартамента  Rolling Eyes ... говори колко на повърхността се движи той ... как не се интересува наистина , а само позира ... но пък и настройва останалите българи срещу циганите ...защото от немотия сме се научили да завиждаме и да искаме циганите на сапун, заради 20 апартамента
Аз не искам "циганите на сапун" искам равни права и задължения за всички български граждани.

# 136
  • Мнения: 312
Така като чета, май започнахме да се делим на За и Против циганите. Аз,че съм си расистка,така е,ама ще се опитам да бъда по-обективна. Циганите ги е имало и винаги ще ги има(за съжаление не можем да ги направим на сапун-тук визирам просещите и крадящите от нас).Разликата обаче е,че в цивилизованите европейски страни не се практикува този абсурден метод: "Ще им вземем душичката на работещите,за да може някой друг да роди 15-тото си дете". Не съм чувала досега такива помощи да се раздават в Европа по етнически признак, ако греша ме поправете. Ще дам пример с Финландия,защото що-годе знам как стоят нещата тук. Финландия дава бежански обежища на наистина нуждаещи се (като кенийци, сомалийци и т.н.),като в същото това времем обаче финландския народ не гладува и не мизерства.
Какво се случва в България? Точно обратното!!!Вместо правителството да помага и да се грижи преди всичко за хората,които го заслужават, то нажежава и така напрегната обстановка в страната. Еми, това не мога да го разбера- знак на съпричастност ли е или е ЧИСТА доза подигравка.

# 137
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аз съм за човешките права,но и за човешките задължения-като граждани на Република България.Не трябва да се прави етническа разграниченост що се отнася за помощи,плащане на всякакъв вид консумативи и т.н.......Крайно време е някои съсловия да се интегрират и да имат не само права ,но и задължения.Лесно се живее на чужд гръб...... Simple Smile

# 138
  • Мнения: 270
Холограма и к.а.л.и прави сте.Не е редно държавата да взима от нашите пари и да дава на тези, които само искат и искат....Но всеки етнос живеещ сред нашите предели е такъв какъвто ние сме го направили за съжаление.Някой помни ли че по Живково време те не се брояха и за хора.Е те  там е проблема. Нямат образование, а необразованият човек е опасен първо за себе си и както се вижда след години за всички останали. Аз съм ЗА образование, но такова което учи на елементарни неща и начин на живот най напред.После ако желаят развитие още по добре. Не бих се лишила от 100 Чирковци например.И чааааак накрая има начини да бъдат включени в кооперации. т.е сами да си издигнат жилищата със своите ръце и ако е нужно поколенията им да плащат цената им.Което ме навежда на мисълта, че е добре на първо време да не могат да продават. Защото така наготово все си мисля , че вече даже може и да са изпили някой апарамент. Не е проблема в раждаемостта , а в начина на живот. А проблема на Бг е че се правят по две деца макс в семейство под предлог ,че няма пари.... Е, щом има за интернет или други угодийки що да няма за дете...АЗ съм за множенето и образованието на нашите  baby_neutral  baby_neutral  baby_neutral  baby_neutral  baby_neutral  baby_neutral  baby_neutral  baby_neutral  baby_neutral  baby_neutral  baby_neutral  baby_neutral

# 139
  • Мнения: 335
Холограма и к.а.л.и прави сте...
...Но...
...Някой помни ли че по Живково време те не се брояха и за хора. Е те  там е проблема...

Благодаря ти, че ме оценяваш високо.
Ама с това за "Живковото време и циганите" се оля драстично.

С тия, които помнят, няма проблем.
От тия, които си измислят приказки "за едно време" и другите, дето съчиняват нови приказки за сега, идват проблемите.

ПП Като промият окончателно мозъците на поколенията, които наистина няма да има какво да си спомнят, на тях няма да им се слушат и приказки. Ще е едно голямо мазало от вакум и невежество в мозъците, дето няма да има кой да го "интегрира" към нормално мислене посмъртно.



# 140
  • Мнения: 2 032
Половината от средствата за този блок, дето толкова ви бърка в ..., са от Европейската Банка за Възстановяване и Развитие. Това не са "вашите" милиони, откъдето и да ги погледнете.

Другата половина също не са "ваши", по няколко причини:

-преди 2 години имаше тема тука, и се видя, че повечето жени в този форум, или не работят, или пък не плащат данъци спрямо реалната си заплата;

-даже и това да се е променило, това дали 18 семейства ще платят наем 30 лева или 3000 лева, вас не ви засяга: ако го няма този блок, вие по-богати ли ще станете? "Печалбата" на тези социално слаби семейства не е ваша загуба. Даже и те да нямаха тази придобивка, това не значи, че разликата между пазарния наем и този, който те ще плащат, ще се усети по какъвто и да било начин в живота на Холограма, к.а.л.и, рали и т.н.

Приказка: да, редно е една себеуважаваща държава да има начини да подпомага най-слабите. Това не подлежи на спор даже. А това, че някой имал право да живее само в жилище, което е издигнал със собствените си ръце, ме разсмя много (но да те оставя да продължиш със шпакловката на блока си, за да можеш да се нанесеш преди зимата.)

Насаждането на омраза не води до нищо добро. В много страни е наказуемо. Изявления като "изгоря им къщата с 3-те деца, ама сигурно не са се трогнали, защото са цигани" са просто грозни и срамни. Чудовищна реакция на смъртта на 3 деца.

Да, харесва ви или не, проблемът е, че като си толкова презрян и низвергнат, като нямаш  реален шанс да си намериш работа, не ти остават много опции в живота. И нямаш много да губиш. Оставаш си извън обществото. Но не се "подчиняваш" и на правилата му. Ако за тези хора не се намери начин да надскочат мизерията, проблемът няма да изчезне, а ще се задълбочи.

Също така, ако на т.нар. служители на властта,  не им отърва да прилагат закона еднакво спрямо всички ( било то защото някой много хубаво се пързалял на кънки (ама карал пиян и убил невинни хора) или пък защото други са от гетото, к'во да ги пра'иш), вината е на тези, на които им се плаща да полицайстват или съдят или да политико-измислят. Тях ги избирате (пряко или косвено) вие.

# 141
  • София
  • Мнения: 11 130
Половината от средствата за този блок, дето толкова ви бърка в ..., са от Европейската Банка за Възстановяване и Развитие. Това не са "вашите" милиони, откъдето и да ги погледнете.


Република България става член на ЕБВР(Европейската Банка за Възстановяване и Развитие) през 1990 г., като дяловото участие в капитала на банката. е 158.0 млн. евро, представляващи 15.800 броя акции.

Банката ще разшири кредитирането на общините в областта на градския транспорт, битовите отпадъци, преминаването на топло снабдяването на търговски режим.

Я пак помисли чии са милионите !
Чии са според теб 158.0 млн. евро дялов капитал ?!
И кой ще връща милионите от банката, защото те са кредит ?!

# 142
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Алиса,моля да не въвличаш името ми в тема(става въпрос за новите жилища) ,която не съм коментирала- обвиняваш хора без да си прочела техните мнения или поне  да се опиташ да разбереш какво пишат-в моето изказване става на въпрос за задълженията на гражданите,не само за правата,за интегрирането или в България социалната обстановка  няма нужда от такова,нима всичко е нормално,да започвам ли да изброявам-защо децата  не посещават учебните заведения,защо масово не са на работа,защо живеят в мизерия и мърсотия(само погледни фургоните-намиращи се на пътя за Европа),защо децата им са мръсни и неизпрани-масово са без възпитание за лична хигиена и полова ограмотеност(популацията при такива съслойки се развива със зашеметяваща бързина),защо са толкова агресивни(болшинството),защо по траймвай и тролей,пешеходни пътеки-гражданите са ограбвани по този брутален начин-може би тези жени ,момичета и момчета-не са способни по друг начин да си изкарват хляба,защо цели квартали не си плащат сметките за ток и вода,защо правителсвото не направи наистина нещо та тези човешки същества да са полезни на обществото и на себе си  и да престанат да живеят като паразити-това се отнася за всеки който се опитва да живее като пиявица на гърба на трудолюбивия и почтен български гражданин-който е с нарушени човешки права за съжаление ,особено през последните 17 години! Thinking

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 17:40 от k.a.l.i.

# 143
  • Мнения: 2 032
Европейската банка не използва акционерния си капитал за финансиране на заемите, които отпуска.

В случая, който дискутираме, даже не става дума и за заем, а за дарение.

Змгъц, няма нужда да използваш препинателните знаци по истеричен начин.

# 144
  • Мнения: 2 032
Рали, опасявам се, че няма да прочета мнението ти, ако не го разчлениш.

Но по диагонал мернах смехотворни неща, и се развеселих, мерси:

Образът на "трудолюбивия и почтен български гражданин" отдавна не го бях срещала.

Замисляла ли си се, че майките на някои "неизпрани деца" нямат перални, а някои нямат и течаща вода.

# 145
  • Мнения: 685
Замисляла ли си се, че майките на някои "неизпрани деца" нямат перални, а някои нямат и течаща вода.

Няма и да имат! Защото не плащат това което ползват, а го крадат. А пералня и да имат ще я дадат на вторични суровини, всеки ден тази гледка "цъфти" по улиците...

Каква беше темата, а накъде тръгна сега?

# 146
  • Мнения: 524
Със сигурност парите за къщичките са от европейски организации, целящи да интегрират циганите, но със сигурност половината от парите са откраднати от нашите ромски организации (или техните лидери), а с остатъка са построени къщите. Като стана въпрос за перални и течаща вода, ами контейнерите за боклук, които са сложени в циганската махала, винаги са празни, около тях обаче тонове боклуци. Искам да кажа, че и да има, и да няма, положението е същото.

# 147
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
На колко трябва да ти го разчлена за да можеш да го прочетеш? Laughing

# 148
  • Мнения: 27 524
Какво ще кажете по въпроса ?

Ще кажа две неща:
1. Грешка
2. Въпрос на време е да подпалят паркета и да вкарат коня в хола  Joy
Циганското си е циганско, където и да го сложиш  Peace

# 149
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Що се отнася за хигиената -липсата на течаща вода не е  единствената причина за външния вид и бит на определени граждани-всичко е въпрос на възпитание , ограмотяване и трудолюбие. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт