18 ромски семейства се сдобиха с нови жилища за 25-30лв. наем!

  • 7 584
  • 220
  •   1
Отговори
# 180
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
а онзи тъп , гаден и крадлив циганин, когото мразите също е бил малко детенце, живял е в кал и мърсотия, не е имал какво да яде, родителите му са го биели и са го карали да рови по кофите .... а когато е тръгнало на училище, българчетата са го наричали мръсен циганин и са го ритали ...накрая образа , който това дете изгражда в  главата си е, че той е мръсно и гадно същество, което не става за нищо
Уважавам мнението ти,но пак се стигна до прословутата дискреминация,по мое скромно мнение децата на държавата са едно цяло и това което казваш се случва масово на много деца,в момента държавата ни е мащеха на собственото си поколение.

# 181
  • Мнения: 9 990
А, настаниха ли  се вече?Как ги стопанисват ме вълнува?Плащат ли ток, който са потребили или и това им е даром?И друго ми е интересно-какъв процент от тези интегрирани роми с такъв летящ старт-дом и безплатни консумативи-ще се реализира-изучат, работят, градят кариера, доказват.Или пак ще е ден за ден.Щото и аз искам като тях, ако може...

# 182
  • Мнения: 335

... ако изведнъж българите се сменят с американци, а циганите си останат...

Споко, на американците вече им дойдоха бомбардировачите.
Скоро ще дойдат и останалите американци по другите си бази.
Циганите ще си останат.
Нециганите в България ще са нужни да обслужват и едните, и другите.

Всичко ще се нареди.

http://bulgaria.actualno.com/news_127411.html
"Съвместни българо-американски полети се провеждат в Граф Игнатиево"

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-10-09&article=206721
"САЩ срещу Русия в небето над Пловдив"


ПП Какво е това опиянение на българина все да си мечтае да е някой друг. Киркегор (друг ли) ги обясняваше тия работи със степените на отчаяние:
1. (степен) Да не искаш да бъдеш Аз...
2. (степен) Да искаш да бъдеш друго Аз...
3. (степен) Изобщо да не искаш да бъдеш...

Трябва да питам някого от клуба на задграничните български защитници на "малцинства" у рОдината ни, че те са най-вътре в нещата у нас.

А, някой вече е питал, кой какъв искал да бъде...
Не ще да е само от отчаяние.

# 183
  • Мнения: 9 990
Ти па що не се сетиш, че в мечтата да си като тях  не е вложен действително такъв смисъл, а е ирония? Tired

# 184
  • Мнения: 2 759
                    Подкрепям напълно Алиса   bouquet и Сикрет   bouquet, а най-голямо впечатление ми направи постинга с разбивка на парите, вложени в жилищата  Peace.

# 185
  • Мнения: 9 990
Реално-не се хващам за това, че са им дали жилища.А за това-на какво приличат вече тези жилища?Пред очите ми са циганите  в съседната къща-общината ли ги настани, те ли са самонастаниха-все тая-не ме интересува.НО-откак са там-стана сметище.Ще ме прощавате, ама това е вече гаврата.Жилище, равноправие, интеграция, другарско подаване на ръка-ама тази кочина как пък за ден-два изникна там бе?Аз си изхвърлям боклука в кофата за боклук, не я трупам около дома си.Около новите им жилища градинката как е вече?Аз познавам лично една циганка, на която прането и е по-бяло от моето.Тези са единици обаче.Изключения от правилото.Разчети-неразчети, безплатен ток и жилища-не ми е до това-до нестопанисването ми е обаче...

# 186
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Имам предвид, че на нашите тъй обгрижвани, насърчавани да се учат , да напредват, да са инициативни и борбени ,на нашите обичани деца им е трудно в училище .... какво остава за тези малки циганчета, които всеки бута надолу, всеки индиректно или съвсем директно нарича боклуци и ги мрази .... какво е виновно детето, че няма кой да го изкъпе, че ходи скъсано и мръсно, че го карат да рови в кофите и да стои на улицата и да проси .... съдба

Не искам да бъда друга, искам да живея с толерантни хора, такива, които дават шанс на тези по- отдолу да напреднат, да се изкачат ...без да им завиждат

# 187
  • Мнения: 9 990
Е, толкова много цигани не са в гетото, а са в блоковете в Люлин и Надежда...Шанс?Ето им шанса, защо се правите на слепи?Имат дом, имат безплатно училище...В тези блокове обаче вече няма ни врати, ни прозорци и децата пак не ходят на чуилище.Защо?Шанс им се даде толкова много пъти.

# 188
  • Мнения: 335


                    Подкрепям напълно Алиса   bouquet и Сикрет   bouquet, а най-голямо впечатление ми направи постинга с разбивка на парите, вложени в жилищата...


Аз пък подкрепям трудовите цигански кланове, вдигнали собствени къщи като тази:


картинка от "Ромите и престъпността: полицейска статистика и реалности - част 5"



Не е лоша дописката, откъдето е картинката.
Ама много скучна, бе.
Как да разваляме хубавата тема с цитати от там:
"...Семейният криминален бизнес на ромите обхваща най-разнообразни дейности от кражби на домашни животни, през джебчийски мрежи, незаконна сеч, кражба на метални отпадъци, лихварство, сводничество и контрабанда на стоки, цигари или антики..."

Затуй:
На хаирлия да са 18-те общински апартаментчета срещу мижавите 11 000 000.
Днес така, утре - на всеки по 11 000 000.

# 189
  • Мнения: 2 759
...Не искам да бъда друга, искам да живея с толерантни хора, такива, които дават шанс на тези по- отдолу да напреднат, да се изкачат... без да им завиждат...
                      bouquet

# 190
  • Мнения: 494
  Aбе,то шанс че им се дава-дава им се,но те го правят на пух и прах...признават си го самите им лидери!Просто с тях не е лесно.Ако сте запознати професионално с "Ромската политика",както аз имам щастието(нещастието newsm78),то тогава ще разберете следните няколко неща-за финансирането на проекти,като този,за който става дума в темата,се вземат по-малко от 4 % от онези пари,заради които мрънкат повечето хора(от данъците,таксите и пр.на съвестните граждани).Всичко останало са пари "от вън",както обичаме да ги наричаме.Тъй че,ако ще се сърдите на някой-обърнете се към фондациите и организациите на Запад,които с много хуманизъм и свръхидеализъм се надяват,че ще очовечат за кратко един етнос,който сам признава,че не иска,не му е в природата и в културата(,а и го мързи) да бъде очовечаван(разбирай интегриран).Но това не е мисия невъзможна,защото сред тях вече има добре осведомени и образовани хора,което ми дава надежда.Начало е ,все пак!
  Мой много свестен колега,работещ в ромска фондация и самият той ром,след като от почти 10 години се занимава с подобни програми отсича,че няма смисъл да се търсят виновни за това защо ромите са такива,каквито са,а е важно да им се НАЛОЖИ да станат други,за да живеят в цивилизацията и в 21 век.За което,казва той ,и аз съм 100 % съгласна с него, трябва почти насилствено(със сурови глоби и лишаване от привилегии)да се научат,че всички имаме право на човещина и помощ,но и всички сме длъжни да си изпълняваме задълженията.

# 191
  • Мнения: 312
а онзи тъп , гаден и крадлив циганин, когото мразите също е бил малко детенце, живял е в кал и мърсотия, не е имал какво да яде, родителите му са го биели и са го карали да рови по кофите .... а когато е тръгнало на училище, българчетата са го наричали мръсен циганин и са го ритали ...накрая образа , който това дете изгражда в  главата си е, че той е мръсно и гадно същество, което не става за нищо
Уважавам мнението ти,но пак се стигна до прословутата дискреминация,по мое скромно мнение децата на държавата са едно цяло и това което казваш се случва масово на много деца,в момента държавата ни е мащеха на собственото си поколение.



А аз пък искам да попитам secretgarden дали си спомня съвсем пресния случай,когато група циганета пребиха едно българско момиче от дом за сираци само ,защото не е имало пари,които да им даде. И след като са я пребили,защо са съблекли момичето голо!????? Не смяташ ли,че преиграваш с това си изказване? Доста обидно е хора като теб да се наричат българи!

# 192
  • Мнения: 2 759
...А аз пък искам да попитам secretgarden дали си спомня съвсем пресния случай,когато група циганета пребиха едно българско момиче от дом за сираци...
                    Може ли да го играя Сикрет за малко? Да, има престъпници сред циганите. Има и престъпници сред българите. А ние българите се водим образовани, интелигентни и живеем в нормална среда. И какво от това? Престъпниците са престъпници. Не вярвам да може Сикрет да ти каже защо са съблекли момичето, и никак не ми е ясно защо питаш нея?

# 193
  • Мнения: 150
Госпожата, работеща по "ромска" програма и с "роми", нима вече и на български не можем да говорим в България?

Превод за българите, все още мъчещи се със славянския си език, със славянската си писменост - циганска програма, цигани.

Или може би трябва да се смени названието на пушкиновата поема, а преводачите - осъдени?

# 194
  • Мнения: 494
  Стояне(ако визираш мен),това с езика,в каква връзка е с темата?Не пиша,за да се заяждам.За разлика от теб.Щом искат да са роми-роми да са!Това е бял кахър!Много по-важно е другото,което пиша,но по тази тема,изглежда 99% от хората не виждат по-далеч от тесногръдата си омраза,както в твоя случай(не казвам,че омразата не е резонна,а че така няма нищо да се оправи!Давайте напред,бе хора!). Peace
  Извинявам се за спама...явно Стоян е "заразен"(имам предвид красноречивото му обяснение на "абревиатурата" СПАМ).

Общи условия

Активация на акаунт