Човещина за децата ни!!! Моля, подкрепете ни!

  • 24 162
  • 654
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 249


Ако отглеждаш едно дете като животно една две години, после то наистина изглеждеа като дете с увреждане. По колко пъти на ден отговаряте на въпроси на детето си. По колко пъти го поправяте за неправилно изговорена дума. По колко пъти му обяснявате нещо. Колко често го водите на разходка. Да храниш и обличаш едно дете не е достатъчно да стане човешко същество. После идва ксениа и казва увреждания, олигофрения.
ето това е истината!!!
мислите ли,че на тези деца им пука дали на чаршафите им има кръпка примерно или са сатенени с мечета,мислите ли,че и на вашите собствени деца би им пукало преди да пораснат и придобият човешката суета newsm78
имам наблюдения върху едно момченце напълно сляпо в дом в софия-не можеше да ходи заради слепотата си,не пазеше равновесие-след много специални грижи от страна на специалист,който посещаваше дома мисля по проект-момчета сега се ориентира пефектно Peace-а ако същото това момче беше в дома в Могилино и до 3 годишната си въздраст не излизаше от креватчето си???нямаше л да прилича на скелет с атрофирали крайници???мислите ли,че щеше да ходи???
ето тук е най-голямото престъпление на държавата-витаминозна храна и професионална грижа от добри лекари-а това в село на гъза на географията няма как да стане
като много малка,едно момче от блока ловеше птички на полето и после ги гледаше клетки-подари ми една-след година исках да я пусна-дожаля ми...птичката не можеше да излети.....по-скоро прелиташе на къси разстояния и една котка закуси с нея-много плаках тогава...не съм си и мислела ,че някой прави това и с деца Crazy

# 16
  • Мнения: 153
чат чу, я  погледни какво си написала! Сляпото детен на твои роднини!?! Ама те си го гледат, а не са го захвърлили в дом за по лесно, нали... Я сега си помисли къде е вината за състоянието на тези деца. Семейството им не може да се грижи за ЕДНО дете и го захжърля, а тези жени трябва да се справят с десетки... как мислиш се чувстват те? И не ми казвай, че това им е работата и за това им плащат, преди да се замислиш колко всъщност им е заплатата...! Освен това някой беше написал, че някое дете изглеждало добре пи постъпването, а сега -не, емо увреждането се задулбочава, нормакно е когато не може да се излекува да се влоши. И другъде да го гледаха, пак така щеше да стане, ама нали BBC са се впечатлили, дай да се юрнем като овце потехния акъл!!!
 А условията в дома (имам предвид интериора) не бяха никак лоши, даже по добри от някои детски градини.
 Въобще хора, мислете малко преди да се разчуствате. И мен кадрите ме шокираха, и аз пописах писмото, но не мога да повярвм какви сме овце...

# 17
  • Мнения: 167
Привет, иска ми се из постингите да срещна нещо конструктивно-напр.нека да направим това и това-така и така.Защо превръщаме форума в говорилня и упражнения по реторика-кой от нас е готов да стане примен родител на такова дете и да му осигури ласкави квалифицирани грижи, кой от нас е готов да обърне света но да накара политическата машина, която се обслужва от държавата да създаде условията, за да не случва това във филма и това в нашите семейства, дето едва оцеляваме, за да не бъдат децата ни като във филма. Ние само коментираме без да предлагаме конкретни решения- поне да можехме въз основа на Конституцията и стотиците нормативи за правата на децата да осъдим политическите и държавни институции /Живко , къде си, приятелю любезен/. И не бъркайте в кървящата рана за лекарската безотговорност-лично аз мога да напиша трилър не по-малко зловещ от филма който коментираме- при всеки 10 деца с увреждания  в Добрич 7 са причинени по време на раждане или сбъркана диагноза. Хайде със здраве!

# 18
  • Мнения: 2 249
Много сте впечатлителни. За увреждането на тези деца не е виновна държавата, да не кажа, че количеството такива увредени деца в развити страни е много по-голямо (оцеляват повече може би). За мизерията ли са снимани тези кадри? Да ме прощават английските репортери, но България е бедна държава и това се знае. Не знам какво целят с тези кадри. Гледките в психиатриите са още по-шокиращи, да бяха снимали и там. С деца обаче по-лесно се шокират чувствителни лелки. Особенно ако са ходещи скелети. Защо не снимат интересно в каква мизерия живеят децата, съвсем здрави и нормални на една българска учителка или медицинска сестра (същите между другото, които ежедневно работят в подобни условия) . Убедена съм, че ще е не по-малко красноречиво. Crossing Arms
ей заради такива разсъждения ме е срам,че съм Българка -доста мои сънародници разсъждават точно така-как да им бръкна в мозъка и да го променя-??? Crazy

krasobr ,не на мен ми дават голямата заплата в минстерството за да давам точните решения на проблемите,както и никой от там не идва да решава моите проблеми в работата ми-нашата работа ту е да КРЕЩИМ  когато тези там не си вършат своята

да-слагам си ръка на сърцето и ти казвам-ако държавата ми осигурява средства досатъчни за да покрият лечението на едно такова дете,осигурява условия-ДА-БИХ ГО ВЗЕЛА И ГЛЕДАЛА В КЪЩИ!!! това не става само с добри намерения-става с пари


# 19
  • Мнения: 153
извинявам се за лошия правопис, но се ядосах много!!!

# 20
  • Мнения: 1 843
Позволих си от името на всички нас да пиша на Дарик радио, търсейки изричен контакт с Мартин Карбовски.
Текст:


Здравейте,

Във връзка с нарастващото негодувание на част от обществото по отношение на апатичната политика и занемареното отношение към българските деца по институциите, група от граждани и неправителствени организации, подемат инициатива като израз на желанието, да се вземат незабавни мерки за решаване на редица наболяли проблеми в тази сфера.

Поводът за избухването на това негодувание е филма на ББС за децата в с. Могилино, но с ясното знание, че тази не е единствената институция, в която децата се намират в постоянна занемареност, липса на хуманно отношение и прогресивна умствена и физическа деградация, молим за подкрепа в поредицата от стъпки, които планираме.

На първо място, тези дни се създаде петиция: http://www.bgpetition.com/izostaveni_deca/index.html

Поради това, че досега никой министър или държавна организация, не сметна за нужно да даде отговор на предишни наши запитвания и искания, имаме намерението да организираме в скоро време масивен граждански протест.

Моля Ви, да ни предоставите контакт за връзка с господин Мартин Карбовски, както и искрено се надяваме на Вашата подкрепа и реакция, в името на децата ни!

С уважение и надежда:
Български майки

# 21
  • Мнения: 2 249
ок е-само ако може пусни и линк към филма Praynig

# 22
  • Мнения: 2 249
извинявам се за лошия правопис, но се ядосах много!!!
права си-права си за всичко ,което си написала-и аз написах това в поста си в другата тема
не са виновни персонала а тези,които им казват как да гледат тези деца-и после контролират това-не може прости жени от забутано село без специално обучение да полагат професионални грижи-не,че са коравосърдечни и не желаят-просто никой не ги е научил как да го правят Peace

# 23
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Привет, иска ми се из постингите да срещна нещо конструктивно-напр.нека да направим това и това-така и така.Защо превръщаме форума в говорилня и упражнения по реторика-кой от нас е готов да стане примен родител на такова дете и да му осигури ласкави квалифицирани грижи, кой от нас е готов да обърне света но да накара политическата машина, която се обслужва от държавата да създаде условията, за да не случва това във филма и това в нашите семейства, дето едва оцеляваме, за да не бъдат децата ни като във филма. Ние само коментираме без да предлагаме конкретни решения- поне да можехме въз основа на Конституцията и стотиците нормативи за правата на децата да осъдим политическите и държавни институции /Живко , къде си, приятелю любезен/. И не бъркайте в кървящата рана за лекарската безотговорност-лично аз мога да напиша трилър не по-малко зловещ от филма който коментираме- при всеки 10 деца с увреждания  в Добрич 7 са причинени по време на раждане или сбъркана диагноза. Хайде със здраве!

ако погледнеш темата,която е копирана в края на първия постинг ще рабереш,4еконструктивното ни мислене е постигнало някакво развитие SunglassesИ за да се пусне настоящата тема с петиция може би е поработено и помислено кое и как.

ай ,със здраве на вси4ки дето си мислят,4е тука си лафиме щото дупките са ни пове4ко и не можем да смогнем с бъркането по тях  bouquet

който иска бе хора,ня сила не става.А на който му се коментира да си спести и да отиде малко да се погрижи за децата вместо да съди тоя и оня,да направи нещо конструктивно,да ни помогне в организацията на протеста,който предстои PeaceДа,ама за тов асе иска мотивация,желание и време.Е,някои го има,други явно-не.

Лек ден Shocked

# 24
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Позволих си от името на всички нас да пиша на Дарик радио, търсейки изричен контакт с Мартин Карбовски.
Текст:


Здравейте,

Във връзка с нарастващото негодувание на част от обществото по отношение на апатичната политика и занемареното отношение към българските деца по институциите, група от граждани и неправителствени организации, подемат инициатива като израз на желанието, да се вземат незабавни мерки за решаване на редица наболяли проблеми в тази сфера.

Поводът за избухването на това негодувание е филма на ББС за децата в с. Могилино, но с ясното знание, че тази не е единствената институция, в която децата се намират в постоянна занемареност, липса на хуманно отношение и прогресивна умствена и физическа деградация, молим за подкрепа в поредицата от стъпки, които планираме.

На първо място, тези дни се създаде петиция: http://www.bgpetition.com/izostaveni_deca/index.html

Поради това, че досега никой министър или държавна организация, не сметна за нужно да даде отговор на предишни наши запитвания и искания, имаме намерението да организираме в скоро време масивен граждански протест.

Моля Ви, да ни предоставите контакт за връзка с господин Мартин Карбовски, както и искрено се надяваме на Вашата подкрепа и реакция, в името на децата ни!

С уважение и надежда:
Български майки


 Hug

# 25
  • Мнения: 4 195
чат чу, я  погледни какво си написала! Сляпото детен на твои роднини!?! Ама те си го гледат, а не са го захвърлили в дом за по лесно, нали... Я сега си помисли къде е вината за състоянието на тези деца. Семейството им не може да се грижи за ЕДНО дете и го захжърля, а тези жени трябва да се справят с десетки... как мислиш се чувстват те? И не ми казвай, че това им е работата и за това им плащат, преди да се замислиш колко всъщност им е заплатата...! Освен това някой беше написал, че някое дете изглеждало добре пи постъпването, а сега -не, емо увреждането се задулбочава, нормакно е когато не може да се излекува да се влоши. И другъде да го гледаха, пак така щеше да стане, ама нали BBC са се впечатлили, дай да се юрнем като овце потехния акъл!!!
 А условията в дома (имам предвид интериора) не бяха никак лоши, даже по добри от някои детски градини.
 Въобще хора, мислете малко преди да се разчуствате. И мен кадрите ме шокираха, и аз пописах писмото, но не мога да повярвм какви сме овце...
алооооооооооо, мойто момиче аз съм се разчувствала преди много години, и не си чатя по цял ден във форумите, а действам, аз, и стотици като мен.............всички други сте закърнели мозъци, кото вместо да помогнат, да се включат и да действаме заедно, сте седнали тепърва да ми разисквате кое какво и ще
ако поне дума от написаното от нас беше прочела в хилядите ни писма, акции, петиции, протести, срещи, щеше да видиш умничката ми, че главното, което застъваме е, по - добра здравна култура на бъдещите родители, по добро заплащен на персонала, повече персонал, повече специалисти
абе вие сте изроди бе, заради такива като вас, народа ни си заслужава съдбата.............оф кво ли се занимавам да пиша, живейте си спокойния живто, съдете с лека ръка и да не ви пука...нема смисъл...................

# 26
  • sofia
  • Мнения: 7 477
моля ви,Спрете малко с медиите PeaceНе пускайте пове4е нищо.Като иамме яснота за протеста ще го пуснем поне два дни по-рано.Линда ще го напуска до вси4ки,но за сега освен петицията друго не им пускайте,моля ви PraynigЩе стане катъв развален телефон,4е не ми с емисли,ще си вкараме автогол страшен Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 537
 smile3518 Няма нужда да се карате, защото никой не знае как би постъпил ако има такова дете у дома. Майка ми работи в дом за сираци точно в патологичното отделение, наистина има деца, които няма как да се отглеждат в домашни условия, искат се много специални грижи за тях, като едно момченце, което отглеждат там, трябва да му се правят всекидневни бани със специален разтвор, трябва средата да е стерилна и т.н. Но родителите идват да го виждат всяка седмица и носят подаръци и дрешки, имат и второ дете, но не са забравили това, то не е отказано, то си е тяхно дете. Но има и хора, на които просто не им се занимава те смятат, че едно по различно дете би ги засрамило, би им запълнило цялото време, смятат го като грешка на природата  Cry Не може да се посочи една институция или пък семейството само като виновно, че тези деца са там а не при родителите им където им е мястото. Но голяма част от вината, че за тях не се полагат нужните грижи е на правителството. Не искам да съдя никой нямам това право, много мъчно ми стана и плаках през целия филм.  Cry Подписах петицията, дано да има отзвук по върховете.  newsm17

# 28
  • Мнения: 4 138
среща-неделя.
организирах къде.
казвайте кога.

# 29
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
 За мен е факт,че домовете съществуват.Факт е ,че условията са отчайващи.Факт е,че персонала е неадекватен.Но е факт,че тези деца/и възрастни/съществуват.И са тук.Колкото и да са "далеч"от нас ..те съществуват.И не е само причина Държавата,а Ние-хората.Обществото,на което му е по-удобно те да са по села и паланки.И може би си спомняте темата:"Бихте ли ли искали вашето дете да учи с дете с увреждане", и коментарите и условията ,които се поставяха в хипотетичната ситуация..да,но ако може да не е такова или онакова.
Истината е ,че за нагласа трябва да се лобира.Обществена такава.От лекаря,който изражда болното ти дете и не смее да те погледне в очите ,и ти предлага "онзи"вариант до родителя на "здравото"дете,който знае ,че диабета напр.не е заразен.

Общи условия

Активация на акаунт