За момиченцата и татковците

  • 1 996
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 401
Ами забелязвам напоследък ,че тати като се прибере и все едно ставам невидима и за двамата/бебка е почти на 5 м./Почва едно гукане едни усмивки и като излезе са малко от стаята аха да ревнем.И  той едно ''здрасти ''ако каже до там цялото му внимание е само за бебка даже не ме слуша като му говоря нещо?
Знам за връзката между бащи и дъщери,но при мен като малка не беше чак така.
А аз толква се старая и за двамата, но напоследък се чувствам като''обслужващ персонал'' и ми е криво.
Споделете как е при вас?

# 1
  • Мнения: 4 496
Малката е почти на 9 месеца,и при нас има гушкане и целувки.Но чак пък да не ми обръща внимание-не ми се е случвало. Sad

# 2
  • Мнения: 582
При нас не е имало такова нещо!

# 3
  • Мнения: 327
Ей,не го преживявай с подобна нагласа.Радвай се,че така татито се отнася с беба-значи много му липсва през деня.И при нас е същото и така тръгна отначало.Преди се дразнех,разбирам те добре,но откъм 8м.вече дори си почивам малко,докато се нарадват двамата.Сутрин жадно го гледа да я вземе и целуне,като тръгва,а после го стиска и плаче,защото вече разбира.Вечер е върху него все да я гушка и целува.И да знаеш,не е вярно,че не те забелязват-излез малко от стаята и ще видиш резултата.

# 4
  • Мнения: 5 362
И да знаеш,не е вярно,че не те забелязват-излез малко от стаята и ще видиш резултата.
Peace
Така е.
Колкото и да си гукат (и вкъщи бяхме така,а и още сме понякога) ако ме няма повече от 5 мин. и следва въпроса "къде е мама?",а после се започва и издирване по стаите Laughing
Хубаво е,че си обръщат внимание един на друг Peace

# 5
  • Мнения: 560
Опааа,намирисва на ревност.
Казваш,че при теб връзката баща/дъщеря не е била толкова силна,но в повечето случаи е така.Аз обожавах баща си.Мама също много я обичам,но с татко ми имаше нещо специално до края на живота му.

# 6
  • Мнения: 1 877
Радвай се на тази близост между тях!

# 7
  • Мнения: 2 746
Ами аз се разбирам много по-добре с баща ми, отколкото с майка ми.Както казва майка ми - любимката на тати.
Радвай се, радвай се и поощрявай връзката между тати и беба, а ти използвай времето, в което те се занимават да си почиваш или за нещо друго.Съпругът ми е много привързан към сина ни, точно както го описваш при вас, но да знаеш,че това е само от полза за семейните взаимоотношения / опит вече 8 години / Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 049
Малката скача от радост още като види баща си на вратата, че се връща от работа... и аз ги оставям да се нарадват с удоволствие  Simple Smile Малко и аз да си почина  Grinning  Гледам в последно време все ходи да го целува за щяло и нещяло, но им се радвам. Кога мен повече целува, кога него... не ги приемай нещата така. Майката е непрекъснато с детето, а с тати като се върне е просто по-интересно  Wink

# 9
  • Мнения: 469
Дъщеря ни е голямата слабост на баща си.
Отношенията им са много специални.Когато той се върне от работа аз вече не съществувам.Това само може да ме радва,защото се уморявам от вечните й инати.
Докато седне и тя му увисва на врата,разказва му как е минал денят ни,задава му разни въпроси,глези му се.Тати нищо не може да й откаже,а аз само я карам да прави разни скучни и досадни неща.
Забелязвам,че Вили обсебва вниманието му и той пред нея,не смее да се радва на Жорко.

# 10
  • Мнения: 5 228
Бащата също има нужда от общуване с детето. Ти си по-цял ден с нея и може би той също ревнува. Това, че се чувстваш пренебрегната, не е хубаво, трябва да го обсъдиши с него - най-вероятно той така е погълнат от детето, че изобщо не го осъзнава.

# 11
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Бащата също има нужда от общуване с детето. Ти си по-цял ден с нея и може би той също ревнува. Това, че се чувстваш пренебрегната, не е хубаво, трябва да го обсъдиши с него - най-вероятно той така е погълнат от детето, че изобщо не го осъзнава.
Напълно подкрепям  Peace.

# 12
  • Мнения: 3 376
Ами аз нямам момиченце,но ситуацията при нас е същата.Когато малкия види баща си останалия свят не съществува за него.В началото си мислех за това което бях чела като бременна-че бащата ревнувал майката от детето,а при нас е точно обратното Grinning Дори той се оправя по-добре от мен-докато го къпе,преоблича или му сменя памперса малкия обикновено не гъква,докато при мен се скъсва от рев.Просто баща му има друг подход,имат си техни игри и забавления,които например с мен не иска да си грае или с някой друг-те са само за него и тати.
Аз по-скоро се радвам,че имат такава специална връзка помежду си,макар че и мен понякога не ме забелязват. Crazy

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бащата също има нужда от общуване с детето. Ти си по-цял ден с нея и може би той също ревнува. Това, че се чувстваш пренебрегната, не е хубаво, трябва да го обсъдиши с него - най-вероятно той така е погълнат от детето, че изобщо не го осъзнава.
съгласна

# 14
  • Мнения: 1 672
нашия татко обръща внимание и на двете ни  Hug

# 15
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Опааа,намирисва на ревност.
Казваш,че при теб връзката баща/дъщеря не е била толкова силна,но в повечето случаи е така.Аз обожавах баща си.Мама също много я обичам,но с татко ми имаше нещо специално до края на живота му.
Тази дума бих използвала и за отношенията между щерка ми и баща и! Peace

# 16
  • Мнения: 3 478
Аз пък много се радвам на близостта им. То и аз съм по цял ден на работа, но аз се пада да я взема от гледачката и имам време с нея докато си дойде баща и. После идва неговия ред, на мен ми е от голяма полза, защото мога примерно за един час да си свърша нещо дето на мен ми се иска.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не е имало такова нещо при нас.

# 18
  • Мнения: 593
Аз нямам момиченце, надявам се да имаме, но съм убедена че мама си е мама и като нея втора няма. Радвай се на близостта им, тя е още твърде малка, ще дойде време и ще осъзнае че като мама др. няма. При моя син беше така и аз много се притеснявах че със всички жени(познати и непознати) се държи така все едно са му майки. А сега ела да видиш , само за една секунда не иска да стои при тати, не мога да свърша нищо.

# 19
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми е първото дете. Никога съпругът ми не ме е пренебрегвал, заради детето (а сега и децата).
Тя му е много на сърце, но не виждам и да дели двете деца. Засега поне.
Все пак, не го приемай толкова вътрешно. Може би просто му става мъчно за бебенцето и използва момента, докато е будна, да си играе с нея. И аз бих ти дала съвет, като по-горните-иузползвай времето да си починеш, или да се разходиш, или да се позабавляваш по женски (защо не), или за спорт.... Wink

# 20
  • Мнения: 7 914
mamamari
Ами забелязвам напоследък ,че тати като се прибере и все едно ставам невидима и за двамата
а ти не използваш ли времето да си починеш или да свършиш нещо... аз толкова се радвам когато мъжа ми и сина ми са само двамата ... Rolling Eyes ... даже се посрещаме с викове.. "хайде де тати липсваше мииии( аз от името на сина Crazy )"

И  той едно ''здрасти ''ако каже до там цялото му внимание е само за бебка даже не ме слуша като му говоря нещо?

а след като се изкъпи и приспи бебка, пак ли нямате време за да сте двамата? newsm78... в нашето семейство, това е нашето време с таткото- сядаме вечеряме, гледаме тв или си приказваме Peace


# 21
  • Мнения: 303
Ей, не ревнувай! Я си помисли колко време прекарваш ти с бебчо и колко време таткото. Нормално е и той да иска от време на време да е най-важен за дъщеричката ви. А като се замисля аз колко малко внимание обръщах на нашия тати заета изцяло с бебенцата ... Embarassed

# 22
  • Мнения: 4 401
Като изкъпем бебка всички сме толкова уморени,че рядко имаме сили и желание за каквото и да било.Освен това тя спи между нас и ако случайно се събуди на друго място ела да видиш рев.Мисля че я  е страх и сърце не ни дава да я местим в креватчето.
Като поговорих с татито ми каза че нямало такова нещо и си внушавам.Мислех си че и омръзва да е с мен постоянно,но да порасне още малко и  ще се възползвам от съвета да излизам и да ги оставям. Сега не смея че незнам кога ще иска да цока/няма никакъв режим Sad и аз съм постоянно на разположение/
Благодаря ви  много!

# 23
  • Мнения: 7 914
mamamari

нашия син също спи в нашата спалня и се побъркваме на моменти да пазм тишина Peace
 той е още на кърма и като го сложим около 19-20 да спи задължително се буди-23-24 часа... а времето между 19/20-24/24 часа си е нашето времето Peace

# 24
  • Русе
  • Мнения: 2 354
При нас като се прибере татито, само тя забравя за мен  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 891
При нас като се прибере татито, само тя забравя за мен  Mr. Green

И при нас е същото  Peace

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
С течение на времето връзката между моята дъщеря и баща й се задълбочава. До болезненост  Thinking
Много обича баща си. Постоянно приказва за него, когато го няма. Обаждаме му се найсе пъти на ден. Той я храни, той я облича, той я къпе. Даже и аз като съм там.
Но това само и единствено ме радва. Никога не се е прокрадвала и искрица ревност в мен. Напротив, наслаждавам се на всичко това.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Не знам как ще е при нас  newsm78
Само като си помисля, че докато кучето ни беше бебе и почти не ми обръщаше внимание, а само с кучо си играеше (е наистина тя беше едно уникално бяло пухче , сега е магаре) , представям си като се появи на "тати госпожицата" ...  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 3 500
ОХО! Колко позната история. Мъжа ми идва при нас събота и неделя и тогава цялото внимание на дъщеря ми се насочва към него. Аз все едно не съществувам. Почва се "тати, тати" през 2 мин. Сакън да не го изпусне. Само след него ходи, прегръща го, целува го, нощем спи върху него. Любов ли бе да го опишеш. И той е така към нея. Но аз много се радвам, щастлива съм да ги гледам двамата, не ревнувам  и грам не се чувствам ужасно.
И ти не трябва.

# 29
Знаеш ли аз няма да ти говоря за ревност, а за необходимостта детето да има баща.
И до сега моята връзка с баща ми я няма. Докато растях той се интересуваше само от собствените си нужди и желания. Исках да му говоря той тихо, че гледам мач и т.н. След като майка ми и баща ми се разведоха той продължи да контактува с мен не като с дъщеря му, а с някои който има връзка с жена му, на която преди викаше вие само си ходете мен не ме мислете, а и до ден днешен след като си тръгнахме иска да се върне. Сега след като се роди дъщеря ми се прави на много загрижен, лигави се и се държи така все едно е бил най добрия баща.
Когато решихме с мъжа ми да имаме дете му казах мисли му от сега дали ще можеш да бъдеш добър баща, защото ако не си ще те убия.  За мен това е най-важното. Когато видя мъжа си да и говори, да и се радва, да трепери над нея, да се грижи за нея ми става така хубаво, чак ми се доплаква. Надявам се, дъщеря ми да има истински баща, това ще ме направи щастлива.
Ще разбереш с времето, че най-важното нещо е да имаш мъж около себе си, който да се грижи и да носи отговорност за детето ти, да ти дава сигурност и да можеш да говориш с него, да ти бъде приятел. Любовта и тръпката ще изчезнат между двама ви, но за сметка на това ще се радваш на един загрижен за семейството си и за детето си съпруг.

Радвай се на семейството и на детето си  Hug

# 30
  • Мнения: 2 631
Мисля, че е до характер и емоционалност.

У нас аз съм гушкащата, глезещата, целуващата.
Татито ни е по-спокоен и по-интровертен. Пак си има интимните моменти с децата, но в никакъв случай не са, както ги описва авторката на темата.

# 31
  • Мнения: 474
Бащата също има нужда от общуване с детето. Ти си по-цял ден с нея и може би той също ревнува. Това, че се чувстваш пренебрегната, не е хубаво, трябва да го обсъдиши с него - най-вероятно той така е погълнат от детето, че изобщо не го осъзнава.
Все пак е горд татко на принцеса  Peace ..... и при нас е горе-долу така, не се сърди.... Hug

# 32
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми обожава баща си. Той е любимия и възрастен. В момента, в който се върне в къщи и тя му се е метнала в ръцете. Но никога не е имало случай той да ме пренебрегне заради малката. А факта, че тя го предпочита пред всички останали за мен е супер - имам малко спокойствие понякога ( за кратко, разбира се)

# 33
  • Мнения: 795
Момиченцата май повече се гушкат с бащите си. Аз лично изпитвам огромна радост като ги гледам двамата, дори и да съм пренебрегната за малко   Heart Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 7 097
При нас никога не е било така. Чак сега Калина започва да се привързва към баща си.

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Момиченцата май повече се гушкат с бащите си. Аз лично изпитвам огромна радост като ги гледам двамата, дори и да съм пренебрегната за малко   Heart Eyes


И аз  bouquet

# 36
  • Мнения: 4 401
да продължа разказа- Тия дни извадихме поредните снимки с малката и татито  ги занесе в работата да се похвали.
Ами взел та махнал тези дето малката е голичка по гръб Shocked.
Не можело чужди хора да я гледат гола ,а тя е на пет месеца Shocked
И после аз съм била ревнива Joy

# 37
  • Мнения: 819
Искам и аз да стана невидима понякога...

# 38
  • Мнения: 2 908
У нас е почти така-като се върне от работа и тя умира от щастие-той я хваща и мен ме няма повече-е,поне за около 20 минути...Ама аз не се дразня-напротив-гледам да си почина и съм доволна.Тя си показва после,че без мама не може-той дори почва да ревнува,защото тя започва да ме търси и не иска да стои повече при него.А той не я е виждал цял ден...

# 39
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Определено момичетата се гордеят с бащите си,поне така е при нас!Не съм забелязала да има предпочитания,към мене или баща си.През деня е с мене и  вечер да отделя по голямо внимание на баща си,аз го приемам за нормално!

# 40
  • Мнения: 20
Мила радвай се на тази близост между тях и най вече от страната на таткото, защото нашия татко не ще и да чуе за нас и този вариант е много много по крив, целуни вашия татко и го насърчавай да продължи все така.

# 41
  • Мнения: 7 723
Ох, искам и аз поне за малко да стана невидима в къщи..... Rolling Eyes

# 42
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
При нас май повече внимание все още обръща на мен отколкото на бебето newsm78.Знам че това ще се промени в мига в който проходи и като си идва баща и от работа каже ,,тати,, Wink

# 43
  • Мнения: 983
При нас, едната бебка много обича тати. Сутрин даже се размрънква като тръгва на работа. Тати им обръща внимание, но не забравя и мен.

Общи условия

Активация на акаунт