Купя ли си нова прежда, някой с шалче се урежда - 9

  • 88 842
  • 349
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 287
Летяща,аплодисменти и от мен за произведенията ти!Едва ли ще достигна висотата ти!

# 241
  • Мнения: 1 072
А, мерси, но да знаете, че всичко е грим, осветление и чаровни манекенки.  Wink

Това са teo7777, Zorie и Дуци. И разбира се човек, разбиращ от фотография - аплодисменти за лулу!.

# 242
  • София
  • Мнения: 1 802
Летяща, моите най-искренни почитания! Всичко е много стилно, класно и слънчево! Ти си майстор, фотографа също, момичетата и произведенията ти - красиви! Браво!   bouquet

# 243
  • Мнения: 641
Летяща, поздравления!!!

След всичко казано до тук мога само да пожелая мнооого клиенти и още повече поръчки Hug!

P.S. Критики и съвети... тц, няма!

# 244
  • София
  • Мнения: 1 802
kabzimalka, Айля, браво! Страхотни неща правите! Айля, ти с каква лекота говориш и явно плетеш  ooooh! На светлинни години съм от такива постижения! Обаче съм се амбицирала и заяла със себе си и ще се боря докато не изплета нещо практично.
Иначе имам напредък, приличам си по нещо с Летящата - плета и разплитам моя бъдещ шал вече 6 пъти. Не мога да намеря още прежда, за да го довърша и само го мисля и прекроявам  Mr. Green

# 245
  • София
  • Мнения: 3 200
Момичета, чудя си се нещо аз.
Замислила съм да си оплета болеро от късичките и ми е чудно има ли вариант да се изчисли на колко бримки да заплитам или трябва с проба-грешка?

# 246
  • Мнения: 461
Летяща, поздравления!!!

След всичко казано до тук мога само да пожелая мнооого клиенти и още повече поръчки Hug!

P.S. Критики и съвети... тц, няма!

 
newsm10 


Момичета, чудя си се нещо аз.
Замислила съм да си оплета болеро от късичките и ми е чудно има ли вариант да се изчисли на колко бримки да заплитам или трябва с проба-грешка?
smile3501

Зависи от дебелината на преждата, която си избрала, а по правило куките трябва да са 2 пъти по-дебели от преждата.
За да не разплиташ много, първо си направи мостра с плетката, която ще плетеш и си изчисли  колко бримки трябва да заплетеш първоначално.
Примерно:
Ако 20 бр. са 12 см  на мострата
        X бр.   -   40 см (или колкото ти трябват)
12.X=20.40
Би трябвало да започнеш с 66-67 бр. на гърба, ако моделчето е стандартно. За предниците (1/2 от гърба) - трябва да прецениш според модела им.
Ако има копчета - предвиждаш плюс 2 см на всяка предница за биета, като не забравяш да направиш от едната страна илици за копчетата. Биетата може да се наплетат допълнително при завършване на плетивото - заедно с вратната извивка.
За сложните и нестандартни модели, така или иначе ти трябват схема и описание, по които горе-долу преценяваш с каква прежда и куки да плетеш, ако не можеш да преизчислиш бримките точно за твоя номер.
Като за начало избирай по- лесни моделчета  Wink , а ние тука ще обираме овациите  Sick Wink

# 247
  • Мнения: 668
Добро утро!

Вчера доплетох едно съвсем мъничко бебешко чорапче, колкото да се упражня и да си докажа, че не съм забравила. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183696&photo=6
Днес ще оплета и другото, надявам се. Може да не са за бебето, но ще станат за куклите на Вики.

 Simple Smile

# 248
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Кравичке, страхотни са нещата! Направо са супер!
Имам един въпрос. Не съм много в час напоследък. Как си плела шалчето тип Воуг?Има ли нейде схема? И каква трябва да е преждата за да седи мекичко и леко косматичко? Мохер добре ли е като идея?(Много е красиво, но ми иде скъпо за мен, та затова ако мога бих си рекла на работа ръчички  bouquetbouquet  bouquet
Страхотна си! Просто шапка ти свалям bowuu

# 249
  • Мнения: 1 072
За това ли става въпрос? - http://pleta-razplitam.mylivepage.com/page/Vogue_2007

Ако да ще ти пиша всичко, което знам.

# 250
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
За това ли става въпрос? - http://pleta-razplitam.mylivepage.com/page/Vogue_2007

Ако да ще ти пиша всичко, което знам.

Не ето тоз ми легна на сърце - http://pleta-razplitam.mylivepage.com/page/Silverrose

# 251
  • Мнения: 498
Още един поклон за сръчните ръце на Летящата крава както и за моделите и фотографа. Наистина съм впечатлена от това калко различно изглеждат нещата на едно красиво вратле и през обектива на отличен фотограф. Всичките модели ги бях виждала преди когато ни ги показваше Летящата, но сега ги видях с други очи. Аз съм си набелязала наметката със цветлетата, мисля че имаше някъде схемата за нея. Ако не успея да я намеря, когато и дойде времето ще питам пак.

На мен ми хареса дрешката на Нана в днешния "Сблъсък". Като да е проста кройката, а? Нещо като пончо, ама с ръкави? Само повечко врътка с шарките. Аз съм захванала толкова много неща, че едва ли скоро ще стигна до нещо такова, но ме впечатли, та за това реших да споделя.

Последна редакция: нд, 21 окт 2007, 18:03 от Snejana_G

# 252
  • Мнения: 1 072
Зпейте!

Мохер не е много добра идея. За да стои оперено е необходимо преждата да е твърда и по-плътна. С мека прежда ще се прегъва и ще се губи плетката. Препоръчвам ти габровските прежди "Лори" и там още една. Те са със 60% вълна и топлят много. Също са космати.  Mr. Green

..... Наистина съм впечатлена от това калко различно изглеждат нещата на едно красиво вратле и през обектива на отличен фотограф. Всичките модели ги бях виждала преди когато ни ги показваше Летящата, но сега ги видях с други очи. ...

 hahaha Снежина забиваш нож в сърцето ми. Имам комплекса на некадърноснимащия.

Последна редакция: нд, 21 окт 2007, 12:47 от Летящата крава

# 253
  • София
  • Мнения: 1 802
Тъй като повечето магазини за прежда са затворени се опитвам да разуча една плетка, но нали и с руския съм много добре  ooooh!....
Може ли някой да помогне с превод?

1. 2 петли провязаны вместе лицевой со скруткой -

2. накид -

# 254
  • Мнения: 1 072
1 две бримки изплетени заедно, лицево със свиване/ усукване
2 наметка

скрутить - свивам, завивам, усуквам. Ще трябва да определиш от контекста.

Общи условия

Активация на акаунт