Научи се да се изправя в леглото и забрави,че то е за сън!

  • 1 962
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 734
Ох,аз да не кажа голяма дума и да я урочасам,но я оставям яко да се измори и вече заспива.Стигнах до извода обаче,че ако я наблюдавам през цепката на вратата безкрайното й лягане и ставане ме изнервят страшно много,дразня се и не издържам и се намесвам.Опитвам се да я слагам легнала,да я поклащам и т.н.,което води само до кански рев и така заспиването става мисия невъзможна! jasmina76 ,моята дъщеря е по-малка,но също заспива сама в леглото от 4 мес.Минавахме през няколко кризи,когато ревеше и неискаше да спи и мога да ти кажа,че помага единствено това да я оставиш да се нареве(това ако си убедена,че плачът не идва от болка или някакъв друг дискомфорт).При вас като по-големи може да има и страх от тъмното,така че ако не си сложила слаба нощна лампа,можеш да пробваш това.Аз свързвам този рев с кризите на растежа,убедила съм се,че при нас минава за около седмица.Приспиването в количката върши работа при много крайни ситуации,но аз не смея да го практикувам много,защото се страхувам да не свикне само с люшкане.

# 31
  • Мнения: 674
 Ние вече минахме през това! Моето зверче беше същото - научи се да се изправя и разбира се толкова й харесва, че не призава нищо друго, освен да стои права! За седмица-две доста добре усвои да не пада ooooh! и сега е съвсем стабилна. Става, сяда, ляга, без никави проблеми! Grinning Наистина като при вас, след като се изправеше, не знае после как да седне, освен като падне! hahaha Съответно се ударяше в някоя табла или решетките и ревввв!
 Мога да те успокоя, че няма много да продължи това! Радвай й се и я наблюдавай какво прави, защото е момент, който много бързо минава. Много ми става мило като се сетя как неумело Габи падаше по дупе - супер учудена, и как се мъчеше да се хване за решетките и след като успееше стискаше толкова силно, докато пръстите й побелеят! Mr. Green
 Иначе задължително леглото трябва да е на ниска степен! Ако още не го прави, скоро ще започне да се навежда напред и да има огромното желание да падне на земята! Shocked

# 32
  • Мнения: 128
трябва постоянство
започнеш ли да я приспиваш няколко дни подред в количката, после мнооого трудно ще се върнете към заспиването в кошарата
при нас това важи в пълна сила

знам , затова две седмици търпеливо я приспивах по половин час, даже се случвало и по час... но снощи  стана нетърпимо... пищиии ревеее... ще ми кажеш ли какво важи в пълна сила при вас? свикна в количката ли ....направо вече незнам какво да правя..

# 33
  • Русе
  • Мнения: 2 354
дъщеря ми го може от 2.5 мес.
Случва се насън да се разбуди и веднага започва да се катери по решетката, за да стане права  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 128
Не ми дава сърце да я оставам да реве така . Тази нощ я оставих, но за малко. Плака ужасно .. и накрая пробвах на ръце- не става и айде в количката. Вашите дечица са мънички и още не разбират много много , но при нас вече много трудно можеш да я излъжеш..всичко разбира. Стои изправена с шишето с водата и сочи вратата да излиза ...А и се спи две не вижда

# 35
  • Мнения: 653
за съжаление няма нещо , което да важи в пълна сила
но ето как стават при нас нещата: докато кърмех всичко беше чудесно, заспиваше, докато цокаше
после имаше един период, горе-долу колкото е твоето детенце, когато се приспивахме на спалнята двамата
после започна да се заиграва така, че започнах да го оставям в леглото сам и излизах от стаята
научих го , че едно мече е само, за да спинкат заедно и той си го гушва и се обръща и заспива много бързо
това е само когато е много изморен, но не прекалено, защото от превъзбуда понякога мнооого трудно заспива
друг трик, който използваме напоследък е с едно малко фенерче, гасим заедно лампата, пускаме фенерчето и така го оставям в леглото
понякога и това не работи
разбира се, не го оставям да реве много, защото после е по-трудно
познавам го кога реве от лиготия и кога, защото го е страх да е сам например
пробвайте с някоя играчка или с нещо, което знаеш , че е интересно и го давай само преди сън, за да не омръзне бързо
всички тия трикове действат две седмици и после сменяме тактиката

# 36
  • Мнения: 528
Леглото на най ниската степен и и даваш няколко играчки да се занимава и после седнала ще заспи .Ти лекичко ще я бутнеш и завиеш.Поне мойта така заспиваше.Споко това е преиод на израстването

# 37
  • Мнения: 474
   Започнах да я приспивам на спалнята, там няма на какво да се изправя, освен по мен...След десетина минути я премествах в леглото. Тепърва още колко номера те чакат ....

И аз така действах + спален чувал, за да не се отвива и да ставам и за това по още 10 пъти на нощ.  Mr. Green И търпение- като отмине този период направо скачате в нов с някакви нови предизвикателства и за двамата.  Laughing Гледай на нещата от смешната им страна иначе само ще се изнервяш.

Общи условия

Активация на акаунт