Нямаме зъбче още

  • 1 717
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 966
Не се притеснявай.
При всяко дете  е  различно. Peace

# 16
  • Мнения: 2 567
    Патология на зъбния пробив

Преждевременен се смята пробивът при временните зъби, когато те пробиват от 3 до 6 месеца по-рано от средните срокове за това, а при постоянните-над 1 година.Ранния пробив носи рискове, тъй като зъбните структури са с незавършено развитие, непълноценна минерализация и по-лесно се атакуват от кариесогенните фактори и се увреждат. Препоръчва се своевременно провеждане на локална и ендогенна флоурна профилактика.

Закъснял се смята пробивът на временните зъби,когато те пробиват над 5 мес.след средните срокове за пробив, а за постоянните-над 2 год. Препоръчват се средства с общо укрепващо действие.

При проблеми с пробива на зъбките на Вашето дете е най-добре да се консултирате със стоматолог!


Среден срок се води между 6ти и 8ми месец.

Тази извадка от статия, свързана с пробива на детските зъби може да ти е полезна.

# 17
  • Мнения: 508
Марти няма зъбче още Peace. Само връхчетата са наболи

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Чувала съм , че колкото по късно порастнат зъбките - ще са по здрави после. Peace
и аз съм го чувала

# 19
  • Мнения: 649
Колкото по-късно, толкова по-добре!
Чичо ми е нямал зъб до 2г и 1/2, а сега зъбите са му най-здрави от тези на цялата рода Party

# 20
  • Мнения: 858
Моята приятелка се тревожише за зъбчетата на детето си и при все че баща му е стоматолог го водиха да правят снимка,за да разберат какво става със зъбките.Първият проби на 1год и 4 месеца.

# 21
  • Мнения: 753
О никакви притеснения, скоро ще имате Hug

# 22
  • Мнения: 645
Първото зъбче на Марти излезе точно на 1 годинка и 1 ден! На две годинки имаше по - малко зъбчета от своите връстници. Няма страшно - ще излязат всички зъбки! Няма място за притеснение. Но не е вярно, че колкото по - късно поникнат зъбите толкова ще бъдат по - здрави. Поне при нас не е така. Най - вероятно е въпрос на ген.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Чувала съм , че колкото по късно порастнат зъбките - ще са по здрави после. Peace
и аз съм го чувала

  Peace

# 24
  • Мнения: 2 381
Не се тревожи.Първото зъбче на детенцето на моя приятелка се показа след годинката и оттогава зъбките му никнат като гъбки Grinning

# 25
  • Мнения: 3 116
Няма нищо страшно, на половината деца от парка зъбките избиха след навършването на 1 годинка  Peace Тамън по-бързичко ще избият и накуп че да не се мъчи детенцето  Hug

# 26
  • Мнения: 4 447
Няма място за притеснение, на някой им излизат и по-късно. МОжеш да му даваш хомеопатия, която помага за пробиването на зъбчетата. На Боарон - Калкареа Фосфорика 15 потенция. По 3 до 5 зрънца в лъжичка с вода се разтварят. Дава сеот 3 до 5 пъти на ден.  Peace

# 27
  • Мнения: 729
И Моника още няма зъби.От 2 дена е много кисела и сърдита.Венците и са мн. надути и всеки момент очакваме зъбче.А за капак - има и хрема.

# 28
  • Мнения: 5 362
Ще си имате,ще си имате....  Wink
Спокойно Peace


Чувала съм , че колкото по късно порастнат зъбките - ще са по здрави после. Peace
Не съм съгласна Naughty Няма гаранция за това.

# 29
  • Мнения: 339
Спокойно-има деца с по-късен пробив на зъбите. Като мойто и твойто дете! Моя Крис има първото си зъбче от 3 дни-точно на рожденния му ден изби. На сестра ми първият зъб проби на 1г.4 мес.-гени  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт