Къде е(са) детето(децата)ви? (деца до първи клас)

  • 2 655
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Скъпи мами.......Имам едно питане,което не искам да се превръща в полемика, дискусия(който желае да си отвори друга тема за дискусии), а ще съм благодарна ако се включите в анкетата - къде са децата ви,докато вие работите(а може и да не работите и да сте си в къщи с децата)? Или по друг начин казано - Децата или кариерата????

При мен важи последната опция - т.е. имам гъвкаво работно време и не винаги най-малкото е на ДГ понякога ходи, понякога е при мен. Въпреки,че в последно време по-често ходи на ДГ,а не е в къщи. Но общо взето ако имам възможност предпочитам да е при мен.  Големите са ученици и тях не ги включвам в анкетата.

Лично аз предпочитам да си гледам децата и колкото е възможно по-късно да започна с ДГ. Как е при вас? Ако съм пропуснала някоя опция - ще я добавя.

Благодаря ви!  bouquet

# 1
  • Мнения: 7 723
На детска градина.

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз гледам детето си  bouquet

# 3
  • Мнения: 605
И двете са на детска градина.

И двете баби/дядовци работят
Детегледачка - не можах да намеря, а между нея и градина за тази възраст предпочитам градината.
Работи ми се  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 229
На детска градина.
Работното ми време позволява да я взимам рано и след това сме заедно.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Доскоро майка ми я гледаше, но тръгна на градина. Аз я гледах до 2,4 години.

# 6
  • Мнения: 3 479
Матей започна да ходи на градина на 3г и 9м, дотогава го гледах аз. Криси ще си го гледам и него до 3г в къщи, после и той ще тръгне на градина.

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Гледам си го...на 3 е

# 8
  • Мнения: 1 470
Големите са на училище естественно,а тази година ги записах и на занималня...Малкият предпочитам да е на ДГ,в случая за сега ясла,и не защото няма кой да го гледа,а заради програмите на обучение там...Но като цяло работното ми време е много относително,и когато не съм на работа,винаги съм с тях...

# 9
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
На детска градина.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На детска градина.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 118
Ех, сбърках гласуването, помислих първоначално, че става дума къде са децата сега по време на стачката..... ooooh! Може ли да се добави опция за коригиране на глас към анкетата?

# 12
  • Мнения: 1 589
На детска градина

# 13
  • Мнения: 14 133
 На детска градина.

# 14
  • Мнения: 1 520
Моето е на детска градина.
А аз още нямам работа.

Но според мен средата там след третата годинка е по-интересна, обучителна и занимателна за едно дете.
А моето е от обожаващите градината и всеки ден си тръгваме след хиляди обяснения и обещния, че утре пак ще е там.

# 15
  • Мнения: 656
На детска градина.

# 16
  • Мнения: 645
На ясла. От следващият месец почвам работа.

# 17
  • София
  • Мнения: 607
На детска градина е. Преди беше на ясла, тръгна малък, на 1г и 3месеца. Бабите работят, а са и доста далеч.

# 18
  • Мнения: 4 841
Ех, сбърках гласуването, помислих първоначално, че става дума къде са децата сега по време на стачката..... ooooh! Може ли да се добави опция за коригиране на глас към анкетата?

 doh doh doh И аз така... ама няма как да залича гласа си. Отметнах "на детегледачка" (по време на стачката),  а всъщност реалния отговор ми е "на детска градина"

# 19
  • Мнения: 7 821
Ех, сбърках гласуването, помислих първоначално, че става дума къде са децата сега по време на стачката..... ooooh! Може ли да се добави опция за коригиране на глас към анкетата?
Готово.

# 20
  • Мнения: 5 393
Вече от 10тина дни е в яслата.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цоцоланке...  Hug
Искам някак да гласувам и за 2-те деца. Но не се сещам как да стане?  Thinking
Искам да кажа, че 2-рото ми дете е нон-стоп на ДГ. Виждам, че добре му влияе и съм доволна. 1-вото ми дете хич не вирееше там и я гледах до 6г. възраст. За малко бях почнала работа и я гледаше жена - ами толкоз ми бе гадно, че не съм с нея...
Обаче сега с малкия, хич не изпитвам такива скруполи.

# 22
  • Мнения: 3 360
Аз ги гледам.

# 23
  • Мнения: 2 722
Гласувах с последната опция, защото 50% от децата са на детска, другите 50% у дома  newsm47

Милен ходи на детска градина, защото иска да е с дечицата, а Митко още се учи да ходи.
Като проходи и махнем памперса, ако има желание и него ще го "огрее" яслата, но не по-рано от септември догодина /поне на дадения етап си мисля така/
Работата ми не страда, защото така съм си опекла нещата, че мога да се занимавам и с децата и с работата.
В 16 часа прибирам баткото от градина, за да се навилнее навън и подкарваме колелетата.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 388
На детска градина.

# 25
  • Мнения: 4 621
На ясла Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 261
На детска градина,въпреки че бих искала от време на време да е с мен.

# 27
  • Мнения: 1 744
Каката е на детска градина.
Бебетата ще ги гледам до 2г.и 6м. и ги давам на градина.
Обичам да си стоя вкъщи и да си гледам децата, но повече от 2-3 години вкъщи ми идва множко. Но предпочитам някоя работа с повече свободно време, за да бъда повече време с децата.

# 28
  • София
  • Мнения: 142
На детска градина Simple Smile

# 29
  • Мнения: 251
На детска градина!

# 30
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 514
Детска градина и детегледачка. Такъв отговор няма в анкетата и не мога да гласувам.

# 31
  • Мнения: 1 279
Каката ми е втори клас в момента.Ходи на училище, а през другата половина от деня я гледа майка ми.Преди това ходеше на детска градина.Малкия е на 3 години.Ходи на градина, а преди това ходеше и на ясла.Когато се разболеят, също разчитам на майка ми.Да ми е жива и здрава, че много ми помага!

# 32
  • Мнения: 1 234
На детска градина, но от половин година. До 2 години и половина го гледах аз, после бабите - година и половина и сега вече е на градина.

# 33
  • Мнения: 753
аз ще комбинирам детска ясла / баба

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Баба й я гледа, докато сме на работа с тати. Но щом някой от нас се върне или излезе в отпуска, си я поема и бабата е свободна  Peace

# 35
  • Мнения: 5 228
Аз имам много гъвкаво работно време, така че половин ден я гледа баба й, половин ден - аз. Скоро ще тръгва на детска градина.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 027
Баба й я гледа, докато сме на работа с тати. Но щом някой от нас се върне или излезе в отпуска, си я поема и бабата е свободна  Peace
И ние сме на същия вариант.

# 37
  • Мнения: 1 035
Първо да кажа ,че предпочитам да гледам децата си.Но в България са малко хората ,които могат да си позволят да предпочитат(каквото и да било).Каката я записах в детска градина но около четири години.Малките - близначките,за да се подсигуря, записах на детска ясла .От този месец са приети ,но няма да ги пусна.Започвам работа в началото на декември с гъвкаво работно време и ще се редуваме със свекърва ми да ги гледаме.Мисля като навършат три год. да ги пусна, но работното си време няма да променям ,за да може да съм на разположение максимално.

# 38
  • Мнения: 2 255
от 1,7 г. той на ясла - след 1 мес. и аз на работа  Peace
сега той на ДГ - аз пак на работа  Joy

# 39
  • Мнения: 342
Дари е на 3 и 10 месеца,все още не е ходила на детска ,гледам я в къщи.

# 40
  • Мнения: 11 607
Цоцоланке...  Hug
Искам някак да гласувам и за 2-те деца. Но не се сещам как да стане?  Thinking
Искам да кажа, че 2-рото ми дете е нон-стоп на ДГ. Виждам, че добре му влияе и съм доволна. 1-вото ми дете хич не вирееше там и я гледах до 6г. възраст. За малко бях почнала работа и я гледаше жена - ами толкоз ми бе гадно, че не съм с нея...
Обаче сега с малкия, хич не изпитвам такива скруполи.

Шани, чувствата ни са взаимни......  bouquet

За теб звездите ми говорят с последната опция - 50:50.....

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Тери тръгна на ясла,а аз до края на месеца започвам работа/и съм безкрайно нещастна/.

# 42
  • Мнения: 29
Каката е ученичка, при това целодневна, а малкият от 1 месец е на ясла, преди това 7 месеца го гледа леля ми
Наложи се да се върна на работа още зимата Sad

# 43
  • Мнения: 7 201
Гледам си го все още.Като не може да вирее в ДГ и е все болен.  Sad

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
Гледах си ги сама, а сега са само по половин ден на училище.
Децата много бързо се променят докато растат и искам да съм пряк свидетел на тяхното най-бързо развитие. Кариерата не е сериозен проблем, защото мога през целия си останал живот да се занимавам с нея. Но децата ми ще пораснат и всеки ще си поеме пътя. Поне в началото да съм с тях, а вече сами започват да се справят все по-добре. Едно, че съвестта ми е чиста, и друго, мога сравнително спокойно да се развивам.
Да е жив и здрав таткото, че се грижи толкова години за нас.

# 45
  • Мнения: 139
Но според мен средата там след третата годинка е по-интересна, обучителна и занимателна за едно дете.
А моето е от обожаващите градината и всеки ден си тръгваме след хиляди обяснения и обещния, че утре пак ще е там.

smile3521

# 46
  • Мнения: 6 417
До 4-годишна възраст гледах детето си сама. След това една година помагаха детегледачки, а от януари ходи в детска градина.

# 47
  • Мнения: 1 877
И двамата си ги гледаме със съпруга ми

# 48
  • София
  • Мнения: 1 783
Половин ден ден майка ми/ половин ден аз. Когато съм в отпуск - 100% аз.

# 49
  • Мнения: 5 183
Тръгна на градина на 3,5 години.
До тогава си го гледах аз.
Скоро ще е ученик.
Тук училището е от 5-годишна възраст.

# 50
  • Мнения: 3 456
На детска градина, но когато е болна ( твърде често) е с детегледачка.

# 51
  • Мнения: 1 006
В момента го гледа свекърва ми.Догодина живот и здраве се гласим за градина,ако ни приемат.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 264
Вече месец е на половин ден на ясла, следобедите при мен. Simple Smile

Една година беше по цял ден на ясла.

# 53
  • Мнения: 8 999
Навършиха 3 г. и тръгнаха на детска градина. Определено аз вече не им бях достатъчна. Колкото и да се заблуждаваме, ние майките, децата ни имат много по-малко нужда от контакт с нас, отколкото ние с тях. Те определено се забавляват по-добре с връстниците си, а и усвояват по-пълноценно от преподаватели, а не от родители. Детската градина не е пречка да общуваме пълноценно с децата си, нито да им отделяме достатъчно време.

# 54
  • Мнения: 100
Аз я гледам

# 55
  • Мнения: 842
Баткото е на детска градина, а дребния все още аз си го гледам.

# 56
  • Мнения: 6 164
Аз го гледам, не ми се пуска на ясла на година и 1/2, а и трябва да уча, не да работя сега.

# 57
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моята опция я няма, или ако може авторката да ме насочи коя да избера за следното:
И работя и децата ми не ги гледа никой друг, освен родителите им. Когато аз съм на работа, съпругът ми си е у дома и обратно.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 999
Май и моята я нама  newsm78

Гледах я до навършване на 4 месеца /работех от вкъщи или я водех с мен в офиса/, после бавачки до 1 г. и 11 месеца. От тогава е на градина. Когато аз не мога/вечер/ я гледа бавачка или баща й или при командировки, варицела и прочие - баба й.

 

# 59
  • Мнения: 867
До 3 месеца си го ледах изцяло, след това свекърва ми до 12.00 часа и после си го поемах пак, работата ми позволява, тъй като съм свободна професия.
Откакто е на 1.6 година вече оставам до 13.30 на работа.

# 60
  • Мнения: 247
На ясла Wink

# 61
  • Мнения: 27 524
Лично аз предпочитам да си гледам децата и колкото е възможно по-късно да започна с ДГ.

Също, даже бих я пропуснала или евентуално една преди първи клас, все пак да свикне. Гледаме си го у нас, с мъжа ми си работим вкъщи. Твърдо съм против яслите, а за детските градини съм ЗА по принцип, но да се пречупи през детето - ако е като моето - чувствително, плахо и плашливо - не. Ако е буйно, непукистче, контактно и живо - за.
Отделен е въпросът, но не и маловажен, че не всеки има възможност да си остане вкъщи и да го/ги гледа... Ако не можех, сигурно щях да го пусна, защото тук няма кой да ни помага. На нашите бих го оставила, на свеки - не  Mr. Green

# 62
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз си гледам детето.
Работя отвкъщи и това с което съм се захванала изисква толкова време, колкото аз си реша!

# 63
  • Мнения: 46 553
На 3г. и 1м. тръгна на градина.

Предпочитам да си я гледам до предучилищна и щях да направя всичко възможно, но желанието й да ходи на градина е огромно и всичко друго остана на заден план Tired

# 64
  • Мнения: 37
Малкия е на детска градина, а баткото на училище.
Работя на 4 часа за да успявам да ги взема навреме (нямаме кой да ни помага)

# 65
  • Мнения: 186
Понеже сме сами-нямаме баби и дядовци при нас,малката е на ясли,а баткото е вече ученик,но преди това беше на детска градина.

# 66
  • Мнения: 3 886
На детска в останалото време аз си ги гледам Peace

# 67
  • Oslo
  • Мнения: 659
Малкият е на градина, баткото(10г.) го взима и води според моите смени. Без неговата помощ едва ли бих се справила, нямаме баби никакви.

# 68
  • Мнения: 16
На грдинка е работното ми време е доста ,но после прекарвам изцяло времето си с него понякога наистина  се затъжвам страшно и ми си ще да спра работ но уви

# 69
  • Мнения: 3 153
Ами последните 3 седмици ние си го гледаме с баща му...............иначе на детска, като не са в стачка!

# 70
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
На градина по принуда. Не градя кариера, не съм такъв тип.   Ако можех да си остана в къщи, мисля че бих осигурила на децата си доста по-пълноценно прекарване на времето, отколкото ДГ.

# 71
  • Мнения: 8 917
До 3 години с детегледачка, а вече и на градинка Peace

# 72
  • Мнения: 5 362
На ясла,а после живот и здраве,ще е на градина Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 172
Гласувах с опцията - на детска градина, а иначе бих искала да мога да си позволя 50/50 - аз/градина, но за сега не е възможно.
Гледах го сама до 2г. и 9 месеца, после за около месец и половина - бабите го гледаха у дома, а сега, съвсем от скоро - на детска градина.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт