Секцио - къде?

  • 1 887
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 470
Знам че има милион теми за секциото, но от тях тотално се обърках вече.
А този въпрос вече ме тормози  Rolling Eyes моля кажете от къде сте доволна, не за
обстановката ами за самата операция и за това как се възстановихте след това (знам че
при всеки е до организъм но е важно все пак как са ви я направили).
Много благодаря на отговорилите   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 701
Шейново.
В общи линии съм доволна, но все пак нямам база за сравнение.
Бях във ВИП стая, която не е нищо особено - сама си, могат да те посещават по всяко време.
Тоалетната не е към стаята, а ти дават ключ за тази в коридора и не е много удобно /но пък се раздвижваш/, няма мивка, но е чисто.
Относно възстановяването - операцията мина добре, станах на следващия ден и със всеки изминал час боли все по-малко /важното е да станеш и да се стараеш да ходиш колкото се може по-изправена/.
Лекарите и всички останали бяха доста любезни.  Peace

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз и двата пъти избрах една и съща болница (най-голямата и най-добре оборудваната).
Второто отначало бях решила да го раждам в Шейново (имам познат- д-р Лозанов), но се отказах- защо да сменям болницата, от която бях доволна?! И трети път ако раждам, пак ще ида там.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 899
По-важно е кой ти прави секциото, а не къде.
Но да отговоря: І-ва АГ "Св. София"

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Анкетата ти обърква, тъй като Шейново е Втора АГ болница. А ако имаш предвид Втора Градска болница - по-добре така го напиши.
А иначе за секцио по-добре Шейново, макар че лично аз не я харесвам тази болница и раждах в Окръжна.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
По-важно е кой ти прави секциото, а не къде.

Това е истината.
Важното е да попаднеш на свестен лекар, болницата няма чак такова значение - там си 5-7 дни, все се изтърпяват.

# 6
  • София
  • Мнения: 470
Анкетата ти обърква, тъй като Шейново е Втора АГ болница. А ако имаш предвид Втора Градска болница - по-добре така го напиши.
А иначе за секцио по-добре Шейново, макар че лично аз не я харесвам тази болница и раждах в Окръжна.
Благодаря за поправката  Simple Smile
Наистина са важни специалистите, а не болницата така че може да споделяте и имена
ако не ви затруднява.

# 7
  • Мнения: 1 701
Аз бях при Чалманов, но чух, че вече взимал скъпо...  newsm78 При евентуално второ раждане /каквото и да е/, няма да отида при него.

# 8
  • Мнения: 4 621
От личен опит бих ти препоръчала Света София - Др. Ташков Peace

# 9
  • Мнения: 4 447
Ако нямаш медицински показатели, раждай нормално! Peace Др. Ташков е перфектен за нормално!

# 10
  • София
  • Мнения: 676
 Секциото ми направи д-р Т.Димитров от "Шейново". Много съм доволна от професионализма му  Peace. Възстановяването беше малко по-малко. Гледах повече да ходя по съвет на лекаря. Напълно изправена ходех след 40 ден.
 Друг критерий е анестезиолога. Там всички са добри и се справят със спиналната.
 При мен се наложи в процеса на раждането, защото бебчо не слизаше.
 Ако не е по лекарски показатели, може да родиш нормално с епидурална упойка.

# 11
  • Мнения: 864
Шейново-доволна съм от операцията,а за възстановяването много си зависи от теб!Колкото по-бързо станеш и се раздвижиш толкова по добре  Peace

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В Шейново след секцио слагат торби с пясък на корема. Аз такива не съм и виждала...

# 13
  • София
  • Мнения: 4 899
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8520.0

Това е Белият списък на лекарите в София. Тук можеш да се ориентираш.
Аз лично за секцио препоръчвам д-р Кирил Киров от І-ва АГ "Св. София" /бившото "Тина Киркова"/ и
Анестезиолог - д-р Стоянов

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 280
І-ва АГ "Св. София" д-р Колева много съм доволна и се въстанових бързо почти не съм имала болки много е важно кои ти прави операцията! Иначе в тази болница задължително искай ВИП стая в общите е отвратително наложи ми се една вечер да изкарам там Sick

# 15
  • Мнения: 1 155
І-ва АГ болница "Св. София" - бившата Тина Киркова много съм доволна!!! Peace

# 16
  • Мнения: X
Шейново - доволна.
За торбите с пясък само да кажа, че хич не исках да ми я махат, защото ме болеше по-малко с торбата.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
Първа опция. Peace

# 18
  • Мнения: 564
Първа АГ - много съм доволна, но моето беше по спешност, а не с уговорка или заради мед. показатели.

# 19
  • Мнения: 1 701
В Шейново след секцио слагат торби с пясък на корема. Аз такива не съм и виждала...
И какво му е лошото на пясъка?  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 2 846
А защо само тези опции? newsm78

Лично аз родих със секцио в Първа АГ "Св. София" и се възтанових със скоростта на светлината. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 5 755
В Шейново, при д-р Т. Димитров, доволна.  Peace
Но и за 2-ра МБАЛ съм чувала хубави неща. (не е вече "Градска" Wink )

# 22
  • София
  • Мнения: 470
А защо само тези опции? newsm78

Лично аз родих със секцио в Първа АГ "Св. София" и се възтанових със скоростта на светлината. Peace
Ами защото към тези двете се бях ориентирала, даже сега като попрочетох още няколко теми
май клоня повече за Втора Градска, мисля дори че не прочетох лошо мнение за нея  Thinking

Но и за 2-ра МБАЛ съм чувала хубави неща. (не е вече "Градска" Wink )
И аз така знам че вече е 2 МБАЛ, ама май ме объркаха  Crazy

Даже ако може вече да ми препоръчате доктори от 2 МБАЛ и цени горе долу  Simple Smile
Благодаря на включилите се   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 371
Втора градска болница. Секцио по спешност. Възстановяването е индивидуално за всяка жена. Не помня името на лекаря, който ме е оперирал, ама и май никога не съм го знаела  newsm78 .
Колкото за торбите с пясък на корема - май слагат навсякъде, и във Втора градска слагат - от опит казвам.
Малко, чисто и най-хубавото е, че не пускат външни лица в отделението. Доволна съм.

# 24
  • Мнения: 592
І-ва АГ болница "Св. София" - бившата Тина Киркова много съм доволна!!! Peace
Peace

# 25
  • Мнения: 60
има ли някоя мама, която да даде съвет извън София къде е най-добре да се ражда.
предпочитам със секцио, защото имам чувството че само при мисълта за нормално раждане изпадам в шок  Shocked   Примерно някъде около Велико Търново??

усмивки

# 26
  • Мнения: 138
За извън София не мога да кажа, но за София , за мен единствено е Болница Токуда.
И аз като всяка бъдеща мама, бях много притеснена къде ще раждам , но и за секунда не съжалявам за избора си.
Страшно съм доволна и няма да се замисля, къде да отида за второто.....Дай Боже !!!

Общи условия

Активация на акаунт