Частни уроци - касов бон?

  • 5 002
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 161
Не помня по мое време да сме ходили на частни уроци и въпреки всичко,сме знаели дотолкова материала,че сме били приемани в елитни училища. т.е. преподавало се е по-добре.Подчертавам-по-добре,а не че са били по-малки изискванията.!!!
Аз съм ходила на частни уроци по математика и литература след 7 клас.Била съм отлична ученичка и пак съм ходила на уроци.Кандидатствах в езикова гимназия и ме приеха.Нищо лошо не виждам в частните уроци,но не всеки учител може да подготви добре детето.Те добрите се знаят.

# 31
  • Мнения: 1 172
В школи и учебни центрове ще дадат касов бон (при поискване, в повечето случаи). Някой учител, който си работи от тях си, едва ли.


М/у другото точно това пък е един сериозен проблем на частните школи - нелоялната конкуренция от страна на преподавателите, които работят у тях си, без да декларират тези си приходи и без да плащат данъци върху тях. Съответно и могат да подбиват цените колкото си искат. Знам за цени в провинцията (но в значително голям град) от 1 лв / учебен час, частен урок по математика.

# 32
Знам за цени в провинцията (но в значително голям град) от 1 лв / учебен час, частен урок по математика.

да бе да, за 1лв уроци, представям си какви за уроците и кой ги води


а за инвестирането на време за децата вместно частни уроци - при работеща мама как точно се намира време, вечер след 19,00 ч - това ще бъде ужас за детето и абсолютно няма да е от полза

# 33
  • Мнения: 1 172
Знам за цени в провинцията (но в значително голям град) от 1 лв / учебен час, частен урок по математика.
да бе да, за 1лв уроци, представям си какви за уроците и кой ги води

Пенсионирани учители на 70 + години. Не искам нищо лошо да кажа за възрастта им, нито мога да оспорвам качествата им като преподаватели. Явно и те си имат клиентела.

А пък частните уроци не се дават само на кандидат-студенти, или кандидат-гимназисти, а и на доста закъсали ученици (такива, дето се борят за 3ка). Така, че не е нужно всеки учител, който дава частни уроци да е кой-знае колко напред и да работи в кой-знае колко динамични условия Wink

# 34
  • Мнения: 24 467
Моят син ходи само на английски, в школа, където се издават документи за получени суми, включително и за учебниците и учебните тетрадки, дори без да се изискват- плащаш и получаваш документа. При частен учител за самостоятелна работа не съм го водила, надявам се да не ми се налага, самата аз никога не съм ходила.
Моят баща пък казваше, което напълно споделям, че училището е за нормални хора и при положени нормални усилия нормалният човек би се справил. Той е бил /и е/ преподавател. Дори за кандидатстуденски изпити не съм ходила на уроци. За какво да ходя- да ми прочетат тема по история, която мога да си прочета и сама? Или за да ме учат тепърва на правопис по български език, който ако до края на средното училище не съм овладяла, едва ли ще го овладея за няколкото месеца подготовка. Това е личното ми мнение за необходимостта от частните уроци от такъв характер, не ангажирам никого с него.
Виж, езикът е друго нещо, той трябва да се упражнява и 2 часа седмично са крайно недостатъчни за доброто му овладяване.

# 35
  • Мнения: 1 172
За какво да ходя- да ми прочетат тема по история, която мога да си прочета и сама?

А, тук си в грешка. Ходи се, за да си запишеш темите под диктовка и да знаеш после точно какво да пишеш на изпита. Освен това, по правило, в последния момент се спускат "нови изисквания" по темите, които целят да маркират учениците, ходили на курс при еди-кой си преподавател. Т.е. работите им да бъдат разпознати въпреки анонимността. Защото пък от успеваемостта на учениците на даден преподавател зависи колко хора ще посещават курсовете му през следващата година (следващите кандидат-студенти).

В общия случай се ходи не за да научиш нещо, а за да те НАУЧАТ кой си и как да те разпознаят в купчината изпитни работи.  Наблюденията ми са конкретно от курсове по история при преподаватели от СУ (за право), и от курсове по химия и биология за влизане в МА.

# 36
  • Мнения: 24 467
Може, не споря, аз също си ползвах историята за прием точно в СУ, ама нямаше кой да ме разпознае, поради изложените вече от мен причини. Пък явно някой се е припознал  Laughing, тъй като "минах" летвата тогава.
Ако пък оценяващите знаеха, че съм учила по търновските теми, цял живот нямаше да допуснат такъв отявлен еретик да припари във ВУЗ-а.

# 37
  • Мнения: 1 172
Може, не споря, аз също си ползвах историята за прием точно в СУ, ама нямаше кой да ме разпознае, поради изложените вече от мен причини. Пък явно някой се е припознал  Laughing, тъй като "минах" летвата тогава.

Аз твърдя, че това е eдна разработена схема за влизане в елитните училища. Но не твърдя, че всички влизат по този начин Wink

Малко офф, но не мога да се сдържа: Мога само да ти се възхищавам, че си се справила успешно с изпит по история   bouquet За мен това е най-трудния предмет. Радвам се, че в средното образование приключих с него (надявам се завинаги).

# 38
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За мен това е най-трудния предмет. Радвам се, че в средното образование приключих с него (надявам се завинаги).[/i]

и аз и аз, но това е друга тема.

Частните уроци са хит на съвременната младИеж. Едно време нямаше (или почти нямаше) такова нещо. Но и качеството на образованието бе на светлинни години напред, в сравнение със сегашното.
Тъй, че сравнения и заключения не може да се правят.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Дъщеря ми от няколко години ходи на частни уроци по английски. Не получавам касов бон, естествено. И през ум не ми е минало да си искам. Сега съм записала момчетата на "училище". Плащам си за което /докато стачкуват само, защото са подивели/. Пак няма касов бон.

И какво значи да си искам касов бон? При мен, например, е невъзможно да отида да консултирам клиент без да си нося фактура за това. И моята работа е от подобно естество, затова го споменавам...

Общи условия

Активация на акаунт