Защо температуропонижаващите НЕ помагат?

  • 3 948
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 575
аз пък като редувам си го пазя за през нощта- от него съм най-доволна, за най-дълъг период "държи" смъкната температурата. Иначе при висока и ние сме с хексалгин.

Точно в това се състои вредното му действие - прекалено агресивен е - сваля бързо температурата, което не било добре.
И защо редувате, при положение, че детските препарати за сваляне на температура съдържат парацетамол. Все едно е дали даваш един или редуваш.
Нурофенът би трябвало да е нестероиден противовъзпалителен препарат; не парацетамол, като останалите/калпол,ефералган.../. А Хексалгин е течен аналгин.

# 16
  • Мнения: 1 883
Нурофенът би трябвало да е нестероиден противовъзпалителен препарат
А нашата педиатърка казва , ч Парацетамола е противовъзпалителен ooooh!


аз пък като редувам си го пазя за през нощта- от него съм най-доволна, за най-дълъг период "държи" смъкната температурата. Иначе при висока и ние сме с хексалгин.

И защо редувате, при положение, че детските препарати за сваляне на температура съдържат парацетамол. Все едно е дали даваш един или редуваш.

Редувам защото вдига ТП преди да са минали 4те часа , а нали Парацетамол не можеш да дадеш преди 4 часа??

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Педиатърът, при когото водих Калина последния път ми каза, че няма никакъв смисъл от редуване на Нурофен и Панадол например  Thinking

# 18
  • Мнения: 1 883
Педиатърът, при когото водих Калина последния път ми каза, че няма никакъв смисъл от редуване на Нурофен и Панадол например  Thinking
Защооооо???

# 19
  • София
  • Мнения: 4 575
Хм,
Педиатърът, при когото водих Калина последния път ми каза, че няма никакъв смисъл от редуване на Нурофен и Панадол например  Thinking
,
аз пък знам, че точно парацетамол и НПС се редуват. То няма и как да се дават Ефералаган и Калпол/Панадол/, те съдържат едно и също всички.

# 20
  • Мнения: 1 030
Нурофенът съдържа Ибупрофен, а не парацетамол като Панадола и Ефералгана. Определено много пъти съм чувала, че парацетамола е по-безвреден от ибупрофена.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Педиатърът, при когото водих Калина последния път ми каза, че няма никакъв смисъл от редуване на Нурофен и Панадол например  Thinking
Защооооо???

Хм,
Педиатърът, при когото водих Калина последния път ми каза, че няма никакъв смисъл от редуване на Нурофен и Панадол например  Thinking
,
аз пък знам, че точно парацетамол и НПС се редуват. То няма и как да се дават Ефералаган и Калпол/Панадол/, те съдържат едно и също всички.

Не знам  Thinking
А и не го питах, защото не обичам да я тъпча с много лекарства и така или иначе нямах намерение да редувам.

# 22
  • Мнения: 455
Нурофенът съдържа Ибупрофен, а не парацетамол като Панадола и Ефералгана.
Peace
Когато Симона имаше температура редувах Нурофен и свещички Ефералган,защото вдигаше температура преди да са минали 4 часа и трябваше някак да я поддържаме по-ниска.Затова през 3 часа ги редувах,ако има температура,разбира се!
Така беше 2 дни,докато започна да ни действа антибиотика /те действали след 3-4 прием/.
Това знам аз! newsm78

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Нурофенът съдържа Ибупрофен, а не парацетамол като Панадола и Ефералгана.

И точно по тази причина се редуват двата медикамента. Друг е въпросът, че много лекари не са привърженици на това редуване.

Много пъти се е случвало да не мога да овладея Т на детето. При остри вирусни инфекции поддържа три дни висока Т и това е. Понякога успявам да сваля до 38, но за кратко.

# 24
  • Мнения: 6 315
Ибопруфенът е вреден (т.е. може да доведе до сърдечни проблеми), ако се злоупотребява с него или се приема дълго време! С парацетамола също трябва да се внимава за да не се предозира. Повечето лекари намират редуването на панадол/нурофен за излишно.

Според мен при висока Т най-ефикасни са свещичките - много по-бързо се абсорбират,не дразнят лигавицата и поне при сина ми те действат безотказно (друг е въпросът, че това го прилагам в наистина краен случай). С аналгина винаги съм била много внимателна и гледам да го избегна. Хладки вани и обтривания с мокра кърпа винаги са помагали. Мокрите студени кърпи се слагат под мишниците, на ингвиналните сгъвки...

Викуна, нямам представа защо не са подействали лекарствата. Пиши как е детето.

# 25
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
За жалост, сигурно вирусът си е такъв! Thinking
Моят племенник от няколко дни е така, макар че пие АБ. Сваля Т за около 4 часа и после, хайде пак... Sad
Онзи ден пак го заведоха на лекар, но при друга/на частно/ и тя му сменила АБ с друг, дала му е един куп сиропи за кашлица. За сваляне на Т е казала да се дава комбинация от Нурофен и Калпол по 5 мл. заедно, през 8 часа! newsm78 ShockedДетето е на 4 годинки, но е едър за възрастта си!
На мен лично тази комбинация ми се струва въз множко, но все пак не съм доктор...  Naughty
Днес вече детенце е по-добре, оправя се Grinning

На всички с този проблем желая скорошно оправяне! Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Според мен при висока Т най-ефикасни са свещичките - много по-бързо се абсорбират,не дразнят лигавицата и поне при сина ми те действат безотказно (друг е въпросът, че това го прилагам в наистина краен случай). С аналгина винаги съм била много внимателна и гледам да го избегна.

И аз съм по-доволна от свещичките, пък и нямахме избор, защото тя повръщаше всичко, което сложи в уста, включително и Панадола. Педиатърът не беше очарован, като му казах, че искам да предпише свещички. Каза, че на тази възраст вече помнят...Аз затова й обяснявах всеки път, когато й слагах свещичка какво точно правя и защо...
Аналгин досега не съм давала.

# 27
  • Мнения: 1 883

Викуна, нямам представа защо не са подействали лекарствата. Пиши как е детето.
Благодаря мноого по добре . На ясла е от вчера и е много щастлива. Peace

# 28
И моето дете вдигаше температури, които не падаха от нищо. На края давах Панадол със 5к-ки течен Аналгин. и влажни обвивания. Много ме беше страх, особено след като направи фебрилен гърч.
Така, че вредно или не, по-добре да не стигне до гърч.
Успех.

# 29
  • Мнения: 144
Аз също съм доволна от Нурофен.Моята докторка ми препоръча т.нар. "вълшебно лекарство"при температура 39 С-Нурофен 5мл.с 3-4 капки хексалгин.Действа бързо и безотказно.Много съм доволна.Пожелавам на всички  дечица много здраве и по-малко вируси през тази зима! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт