Мед

  • 5 625
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 272
Обожавам мед! Мога да го ям с лъжица, мога и с ...пръст Wink Мога и в напитки...просто ми потекоха лигите само като си помислих Crazy

# 61
  • Мнения: 4 585


Яжте мед, но с мярка. Гъз глава затрива, все пак.
Аз го обичам със сиренце. На пържени филии с яйца, бухти, мекици.

# 62
  • Мнения: 14 133
И аз го обичам много- върху филийка с масло или пържена с яйца, в чай с лимон.  Laughing

# 63
  • Мнения: 13
Не го обожавам, ама все пак хапвам всяка сутрин по 1 лъжица заедно с мюслите за закуска.

# 64
  • Мнения: 1 002
щоуууууууууууууу, каза ти какъв му е точно състава ли hahaha
е кажете какъв е съставът му , не мъчете ССК .

# 65
  • Мнения: 4 371
Обичам мед, Пепи също. Особено като гледа Мечо Пух, точно както Калоян на Лили Laughing
Не му давам повече от три лъжици. Ако закусва кисело мляко с бисквити, също слагам мед(това е от скоро обаче).

# 66
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Минах през меденото изложение и забърсах 3 бурканчета различен мед Simple Smile

# 67
  • Мнения: 107
Меда и много хранителен и полезен

# 68
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Алергична съм  Sick Като дете ме тъпчеха с мед при всяка поредна болест и се чудеха що не помагал... Понасям го само в меденки...

# 69
  • Мнения: 2 336
Меда и много хранителен и полезен
Peace Peace Peace

# 70
  • Мнения: 985
Обичам вксусът на меда. Напомня ми за детството. Сякаш съм под стария сачак пред къщата на село и чувам металното ръмжене на центрофугата, в която татко слагаше пчелните пити. Рояк пчели бръмчат наоколо, усетили, че са отнели съкровището им. А ние, хлапетата, чакаме с нетърпение да потече меда. После бързаме да бучнем пръстчета в изцедените пити, току-що извадени от машината , в която до преди малко баща ми ги е  въртял до припадък. Все още има мед по тях. Последни  капчици събират сили, за да се отпуснат и да паднат на земята - като сълзи. Всяка ръчичка, добрала се до медната пита къса парченце и пъха в устата. Невероятна вкусотия. Медeна дъвка. Първо усещаш сладостта, която с всяко следващо дъвкване става все по- слаба, докато накрая в устата ти не остане парченце восък. Ако затвориш очи в този момент, непременно ще си представиш най-пъстрата поляна с цветя и ще усетиш аромата им. Или пък ще видиш най-кичестата акация (такива имаше много по нашия край тогава) и ще ти замирише... на детство.

# 71
  • Мнения: 3 861
Обичам вксусът на меда. Напомня ми за детството. Сякаш съм под стария сачак пред къщата на село и чувам металното ръмжене на центрофугата, в която татко слагаше пчелните пити. Рояк пчели бръмчат наоколо, усетили, че са отнели съкровището им. А ние, хлапетата, чакаме с нетърпение да потече меда. После бързаме да бучнем пръстчета в изцедените пити, току-що извадени от машината , в която до преди малко баща ми ги е  въртял до припадък. Все още има мед по тях. Последни  капчици събират сили, за да се отпуснат и да паднат на земята - като сълзи. Всяка ръчичка, добрала се до медната пита къса парченце и пъха в устата. Невероятна вкусотия. Медeна дъвка. Първо усещаш сладостта, която с всяко следващо дъвкване става все по- слаба, докато накрая в устата ти не остане парченце восък. Ако затвориш очи в този момент, непременно ще си представиш най-пъстрата поляна с цветя и ще усетиш аромата им. Или пък ще видиш най-кичестата акация (такива имаше много по нашия край тогава) и ще ти замирише... на детство.

ОХХХ....така си го написала, че видях и поляната и пчелите и малките пръстчета, а ароматът, леееле. Само че в устата ми няма медена дъвка  Crossing Arms . А искам да има, държа те отговорна за повишеното ми слюноотделяне в момента.
Вече веднъж ти писах мнението си за таланта ти. За втори път те поздравявам   bouquet

# 72
  • Мнения: 118
Обожавам топъл хляб намазан с масло и полят с мед  newsm74

# 73
  • Мнения: 985
ОХХХ....така си го написала, че видях и поляната и пчелите и малките пръстчета, а ароматът, леееле. Само че в устата ми няма медена дъвка  Crossing Arms . А искам да има, държа те отговорна за повишеното ми слюноотделяне в момента.
Вече веднъж ти писах мнението си за таланта ти. За втори път те поздравявам   bouquet

Уважаема,  доня КОПРИВА, мога само виртуално да почерпя с това
   

Малко извън темата, но както на времето моят дядо се е занимавал с пчеларство, така днес и баща ми започна да го прави. Извади същата стара центрофуга, нареди 10-тина шарени кошера, облече странният костюм и за радост на внуците си, започна да повтаря същите свещени действия, с които дядо ни пленяваше на времето. Винаги гледахме отстрани и по-надалече, за да не ни нажилят пчелите. И там, отстрани, всичко изглеждаше като някакъв магичен ритуал.  После цялата менажерия се преместваше пред къщата и когато дядо изваждаше първите изцедени пити, ние, внуците, се  спускахме като коте на риба. Наставаше борба голяма. Баба, уж ни гълчеше, че вече сме големи и не трябва да се борим така, после, че сме се омазали с мед и лепнем навсякъде, но и тя ни се радваше, лека й пръст и на нея. Толкова много години са минали от тогава само, че ми иде да заплача...по безвъзвратно отлетялото детство.

# 74
      И аз обичам много да консумирам мед.
      Ето да прочетете за него : http://abiconic.dir.bg/bees/med.htm
      Дано да ви е интересно и полезно.  newsm64   cook

Общи условия

Активация на акаунт