Пътуване с бебе

  • 19 620
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 042
Здравейте мами!
в началото на май месец ни предстои пътуване около 250 км с 5 месечно бебе.
Нека тези , които са минали такова изпитание да кажат какво не трябва да забравям на всяка цена - за колата, престоите по пътя и тн, че още картинката не ми е много ясна:)
Павлина и бебе Съни

# 1
Здравей.Павлина можеш да си пътуваш спокойно с бебо.Моята бебка е почти на 3 месеца и от 42 ден пътува из цяла България,където имаме работа,защото няма на кой да я оставим.Слагаме я в един голям кош за изписване удобно,широко,завивам я иотделно количката с една чанта със специална мушама за преобличане,памперси-доста,шишеца с вода и мляко,кърма толкова колкото часове ще ни няма,храня я на 3 часа и например ако тръгнем в 7 сутринта взимам за 4 хранения до 19.00 ч./кърмата сутринта си я изцеждам и я разпределям на равни части за целия ден/само когато пътуваме/иначе я кърмя/.Взимам и мокри кърпички  за бебе и за мен за да си забърша хубаво ръцете като сменям памперса или и подавам биберон /за да съм чиста/разбира се ако има къде да се измия го правя/напр. на някоя бензиностанция или Хепи.И така.Не е трудно свиква се,просто нямам избор Simple Smile .Пък и така свикнахме със съпруга ми,че дори и да имаше къде да я оставя пак няма да го направя,толкова си я обичаме и сме по спокойни така като е с нас.А не се притеснявай бебетата обичат да пътуват от друсането в колата веднага заспива .Успех и дано съм ти била полезна.

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile) може да се добави и някоя любима играчка, на която може да се разчита в "критични" моменти, когато не детето му стане ужасно скучно вече.....Simple Smile
репертоар от песнички също не  е излишен:)

но 250 км не са ужасно много и има голяма вероятност през повечето време да имате едно спящо съкровище на задната седалка:)

иначе, това е то важното....памперси, мокри кърпички и храна...

хайде лек път:)

# 3
  • Мнения: 3 042
Мерси, Реза!
Виж за песничките не бях се сетила! Добра идея!
 Wink

# 4
  • Мнения: 2 693
Ооооооо, много обичам да пътувам с бебе! Много е забавно!
 Ние като пътуваме с Емката гледаме да почиваме по пътя докато той спи, иначе не е почивка...
 Бочко, така както сте тръгнали да тренирате Съни на дълги разстояния, ще ви чакаме скоро и в Сф! Да се обадите!

# 5
  • Мнения: 3 042
ее, Бобо, чак до София няма да стигнем, само до Сливен и Свищов, при бабите и дядите както се казва Wink
чакай да пораснем още малко...
Поздрави

# 6
  • Мнения: 8 769
Павлина,
Аз съм ти съгражданка, както виждаш Simple Smile . Когато дребното бе на 6 месеца,ходихме на почивка в Ахтопол-с пътуването нямаше проблеми на отиване-спа като къпана, събуди се 10 мин преди да пристигнем и орева света от глад. На връщане обаче спа едва 1 час и през другото време изискваше пълно занимание от моя стран .По едно време се измори и вече на влизане във Варна ревеше здраво.
По-ужасно бе пътуването до София, когато щерка ми бе на 7 месеца-и в двете посоки спа само по 1 час, през другото време бе много крива,защото в колата нямаше достатъчно място да се търкаля на воля. Голям рев беше и голямо изнервяне от моя страна.
Скоро (тя е вече на 1г2м) ходихме до Плевен-направихме нощни пътувания! Изключително съм доволна-детенце спи на задната цедалка, която направихме като голямо легълце, ние си пътуваме и си слушаме музик-КЕФ! Sunglasses

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Оо, пътувайте си с кеф Wink  Първото пътешествие на моя момък беше на месец и нещо - София -Бургас. Спа през цялото време. Пътували сме доста с него - сега ксто е по-голям му оставям разни висящи играчки на дръжката на столчето да си се забавлява.
Задължително измисли някакъв сенник, за да не му пече в личицето. Вземи вода, сок, чай - каквото пие дечко, понеже на път моя много ожаднява. Не го навличай, че от седенето в кошчето се запотяват. За престоя - сама ще усетиш кога детето вече се изнервя. По-важно е добре да проветрявате колата. Другите работи - мокри кърпички, пампи, храна - ти си знаеш Grinning

# 8
  • Мнения: 466
Лек път и не забравяй, че трябва да спирате по пътя, за да може бебо да глътне чист въздух и да се разведри малко.
Това за сенника е задължително, че иначе ще се опърже милото.  261uu

# 9
  • Мнения: 3 042
здравейте пак!!
Благодаря на всички мами за съветите, стягам багажа вече.
В неделя по живо, по здраво потегляме, пожелайте ми лек път и спокойно пътуване!
Като си дойда ще пиша как  е минало.
Павлина и бебе Съни Stuck Out Tongue

# 10
  • Мнения: 522
Момичета, решихме другата седмица да отидем с бебчо в Бургас за две седмици (докато още не са започнали жегите). Притеснява ме само това, че той е още много малък на три месеца и половина, а пътят не е никак малко. Освен това ми казаха, че малките бебета не понасяли смяната на климата. Споделете вие кога заведохте децата си за пръв път на море и как им се отрази това. Приемам всякакви препоръки и съвети!   grinning039

# 11
  • Мнения: 1 809
Вили,да ти кажа и ние смятаме да отскочим до морето за седмица или 10 дни с бебка началото на юни месец ,когато тя ще бъде на 5-6 месеца.
Ще бъдем с още две семейства с по 1 дете(те са по-големи на 2 и 3 годинки).
Решили сме да наемем вила с дворче и всичките й там удобства(санитарен възел за всяка от стаите,кухня и същевременно близо до плажа) ,за да е по-удобно за нас и дечицата.
Верно,че пътя е дълъг,но ние щес пираме да  почиваме на всеки 2 часа Wink
Дано на бебка й понесе-имам впредвид,че някои деца приемат пътуването зле(стават изнервени и немогат да си "намерят място" в колата) а други пък(както е нашата бебка щом потеглим и веднага заспива)  Laughing .
 При нас има и вариант да отидем до Севлиево и там да пренощуваме,а на следващият ден да продължим до морето.
Това наистина е по-добрия начин,понеже минаваме пътя от 400-500 км. за два дни Sunglasses


Прецени си,но не смятам,че ще има някакъв проблем.
Поздрави!

# 12
Здравейте момичета.А някоя от вас ходила ли е сбебето на хотел на морето?Чудя се дали ще е удачно?Не можем да наемаме цяла къща защото ще сме сами а нямамме роднини край морето а бебка ще е на 7,5 месеца септември и тогава мисля да идем за да не е много горещо.И какво носите по специално за бебето и нещо за удобно приготвяне на храната.

# 13
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Мисля, че пътят не е проблем.

Само от слънцето трябва да се пазите, че е много опасно!  Grinning

# 14
Ne se pritesniavai,patia niama da e problem.Prigotvi si dostatachno voda,sokcheta,hrana i pampersi.Dreshki za da se preoblichate ako se izpoti. Nashata dashteria prospa po-goliama chast ot patia.A tam prosto vnimavaite sas slanceto.Priatno izkarvane!

# 15
  • Мнения: 244
Цитат на: vilito
Момичета, решихме другата седмица да отидем с бебчо в Бургас за две седмици (докато още не са започнали жегите). Притеснява ме само това, че той е още много малък на три месеца и половина, а пътят не е никак малко. Освен това ми казаха, че малките бебета не понасяли смяната на климата. Споделете вие кога заведохте децата си за пръв път на море и как им се отрази това. Приемам всякакви препоръки и съвети!   grinning039


izobshto ne se pritesniavai, nashto bebe na 3 meseza izmina nad 5000 km s kola Simple Smile
njama strashno

uspeh

# 16
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Бебока беше на 14 дни, когато отидохме до морето (просто тогава ни се отвори възможност  Sunglasses ). Честно казано,  проблеми ми създаваха двете ми по-големи момчета, които лудуваха в колата. Нито с пътя, нито с промяната съм имала проблем. На морето също се раждат бебета  Simple Smile . Даже въздухът е много полезен. Ние с бебо тогава се разхождахме по сенчестите градинки, а на плажа ходихме заедно само веднъж, за да се топне мама  Grinning  Sunglasses . Бебо си стоя в количката на сянка и си спинка с кеф.
Важно е да имаш начин за стерилизация на шишета и биби (има таблетки за студена стерилизация на Chico) и внимавай с водата.

Поздрави и приятно къпане  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses

# 17
  • Мнения: 76
Цитат на: гост
Здравейте момичета.А някоя от вас ходила ли е сбебето на хотел на морето?Чудя се дали ще е удачно?Не можем да наемаме цяла къща защото ще сме сами а нямамме роднини край морето а бебка ще е на 7,5 месеца септември и тогава мисля да идем за да не е много горещо.И какво носите по специално за бебето и нещо за удобно приготвяне на храната.


Niama problem.Edistveno triabva da si vseme6 pove4e prinadlejnosti sa bebeto-el.kana sa isvariavane na voda ,pureta i tem podobni.Dobre e da si nosi6 sa vseki slu4ai i malko lekarstva sa parva neobhodima pomost.Sa edno beb4e e dostata4no antipiretizi,a i na vsiakade ima doktori.No v kraina smetka,kolkoto i goliam da e bagaja,ti niama da go nasi6 na grab:-))

S golemia mi sin patuva me ot kakto toi be6e na 4 meseza.Niamala sam nikakvi problemi,dobre e da svikvat dokato sa oste malki na promeni.A pak i krai morskia vasduh e 4udesen sa malkite bebe6ozi.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: zvetizvetkova
Решили сме да наемем вила с дворче и всичките й там удобства(санитарен възел за всяка от стаите,кухня и същевременно близо до плажа) ,за да е по-удобно за нас и дечицата.
 




Извинявай за любопитството, но къде са тези вили които могат да се наемат? Embarassed

# 19
  • Мнения: 1 809
Dodo , има много такива вили и къщи , които се дават под наем.
Просто ти трябва малко повече свободно време за да търсиш.
В интернет( гювеч например,където аз търся все още).
Има добри предложения, но понеже сме 3 семейства с малки дечица, за нас търсенето е малко по-сложно.Искаме да сме в една вила или къща с много удобства, да има градинка и др.такива и същевременно да не е много скъпо  Rolling Eyes
Абе трудно е значи,ако на едното семейство му хареса, на другото няма... и така още се лутаме Sad А то лятото си дойде и никой няма да ни чака  да се мотаем...
Ще видим , в крайна сметка като ми писне  Close -хващам мъжа ми под ръка , гушкам  бебка и отиваме в първата свободна вила  Wink

Извини ме за любопитството  Embarassed , но и вие ли смятате да ходите на море с Денис и мъничкия Ерик?  Simple Smile

Ето ти адрес с търсене на морски почивки в "Гювеч.bg"
http://spravki.gbg.bg/turizm/hoteli/seahotel/
УСПЕХ !

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: zvetizvetkova
Dodo , има много такива вили и къщи , които се дават под наем.
Просто ти трябва малко повече свободно време за да търсиш.
В интернет( гювеч например,където аз търся все още).
Има добри предложения, но понеже сме 3 семейства с малки дечица, за нас търсенето е малко по-сложно.Искаме да сме в една вила или къща с много удобства, да има градинка и др.такива и същевременно да не е много скъпо  Rolling Eyes
Абе трудно е значи,ако на едното семейство му хареса, на другото няма... и така още се лутаме Sad А то лятото си дойде и никой няма да ни чака  да се мотаем...
Ще видим , в крайна сметка като ми писне  Close -хващам мъжа ми под ръка , гушкам  бебка и отиваме в първата свободна вила  Wink

Извини ме за любопитството  Embarassed , но и вие ли смятате да ходите на море с Денис и мъничкия Ерик?  Simple Smile

Ето ти адрес с търсене на морски почивки в "Гювеч.bg"
http://spravki.gbg.bg/turizm/hoteli/seahotel/
УСПЕХ !


Благодаря ти, ще преровим сега обявите Grinning
Смятаме да. Миналата година ходихме без Денис и през цялото време ужасно ми беше мъчно. Скофти ми се цялата почивка, постоянно бройках чуждите бебета по плажа. Чудех се кога ли някоя развилняла се мама ще ме погне и ще ме хване за косата.... Embarassed
Та тази години си нарамвам дечицата и с мене !
За Денис ще бъде полезно, Ерик верно, че е мъник, но пък какво от това. Ще го пазя,а и го кърмя, не може да го оставим. Абе ще е трудно, но ще е весело Wink
С още едни приятели, те са с бебе на 2 месеца в момента заедно ще ходим - купона ще е пълен Grinning
И това с къщичката с градинка и кухня е идеалният вариант за нас! Най-малкото защото с тези вресльовци ще ни изгонят от всеки хотел Simple Smile

# 21
  • Мнения: 612
Цитат на: vilito
Момичета, решихме другата седмица да отидем с бебчо в Бургас за две седмици (докато още не са започнали жегите). Притеснява ме само това, че той е още много малък на три месеца и половина, а пътят не е никак малко. Освен това ми казаха, че малките бебета не понасяли смяната на климата. Споделете вие кога заведохте децата си за пръв път на море и как им се отрази това. Приемам всякакви препоръки и съвети!   grinning039


E, добре дошли Laughing  Laughing  Laughing
Изобщо не се притеснявай и ние патувахме с бебо до София -беше супер.Спеше си в коша от количката на седалката, игра си, а и по-лесно пътуват докато са малки!
Хайде до скоро Grinning

# 22
  • Мнения: 1 809
Да Dodo и ние заради това не искаме в хотел (дечицата на двете семейства са на 2 и 3 год. и са много щури-но нали те всички са такива).  Stuck Out Tongue
Не вярвам чак да ни изгонят от хотел,  Confused  обаче ще е по-сигурно за децата  във вила или къща  Grinning .По- лесно ще е и на родителите им да ги наглеждат в дворче от 1/2 декар (примерно) отколкото в някой 5- етажен хотел с всевъзможни скришни места Wink

Успех в търсенето и дано намерите нещо подходящо!

# 23
  • Мнения: 61
Питане извън темата с хотелите.
Някой да знае каква е минималната възраст на бебе след раждане и възможност за пътуване със самолет?

# 24
  • Мнения: 76
Цитат на: Лафия
Питане извън темата с хотелите.
Някой да знае каква е минималната възраст на бебе след раждане и възможност за пътуване със самолет?


Sled navar6vane na 3 mesez.

NO ima i mnogo bebeta,koito sa letiali i po rano.

# 25
  • Мнения: 244
i po- rano sushto moje Simple Smile

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile ne se pritesniava:)
zavedohme Elina namore, kogato tia beshe na 50 dena i ponese vsichko mnogo dobre:)
i putia i samoto more...
stiga da se grijish da ne se pregriava, da ne i e studeno i drugi takiva podrazbirashti se neshta...niama da ima problem!:)

bebetata obiknovenno zaspivat, kogato se voziat v kola....taka che neviarvam da imate problemi...
a i kato gledam kakvo  e"slunchevo" navun....moje i prez denia da si putuvate spokoino.

dano samo na moreto e po-toplo...........

# 27
  • Мнения: 522
Голямо мерси на всички за отговорите. Искам само да ви питам още нещо: бебчо в столче за кола ли го слагахте да пътува или в шезлонг? Защото ние още не можем да седим и в столчето за кола мъничето направо се смачква. Обмислях вариант да го сложа в шезлонга и така... Grinning

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
i tova e variant:)
samo karaite vnimatelno i gledaite da mu e udobno na mishleto:)
az se biah oshashkala na tema bezopastnost i ELina beshe v kenguroto v men, az vurzana s kolan i polu-legnata na sedalkata:)

tia spa prez zialoto vreme:)

# 29
  • Мнения: 61
Цитат на: spaetschen
i po- rano sushto moje Simple Smile


А да попитам колко по-рано! Наиситна ми е необходимо да знам. За трите месеца сама се досетих и помня имаше нещо за готовност на ушния орган във връзка със смяната на налягането в самолетите, но така и не разбрах кога този орган  е готов да с есправи с натоварването!

# 30
  • Мнения: 1 289
Ние още нямаме 2 месеца, но от 20 дни пътуваме със столчето за колата/все още само на територията на София/. Нашето е от типа кошница и бебо спи вътре и му е много удобно. По-удобно е и за мене, защото вече сме изпадали в 2-3 критични ситуации и не съм сигурна дали щях да я предпазя по-добре ако я държах на ръце. Понеже нямам шезлонг в къщи също понякога я слагам в столчето- например когато готвим заедно в кухнята.

# 31
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Лафия
Цитат на: spaetschen
i po- rano sushto moje Simple Smile


А да попитам колко по-рано! Наиситна ми е необходимо да знам. За трите месеца сама се досетих и помня имаше нещо за готовност на ушния орган във връзка със смяната на налягането в самолетите, но така и не разбрах кога този орган  е готов да с есправи с натоварването!

Попитаи как е в съответнта компания, има някои раЗличия... При иzлитане и кацане трябва да му се дава да пие или да се кърми.

# 32
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Reza
i tova e variant:)
samo karaite vnimatelno i gledaite da mu e udobno na mishleto:)
az se biah oshashkala na tema bezopastnost i ELina beshe v kenguroto v men, az vurzana s kolan i polu-legnata na sedalkata:)

tia spa prez zialoto vreme:)

Наи-беЗопастния начин е със столче, За бебетата има и специални подплънки!!! Всички други варианти въобще не са За препоръчване, дори при критична ситуация или проиЗшествие при скорост от 30 км в час, може да стане голяма беля! (напр. да смачкаш бебето с твоето тяло....или то да иЗлети напред.....)

# 33
  • Мнения: 522
А какво представляват тези подплънки? Можеш ли да ми кажеш от къде мога да си ги купя? Rolling Eyes

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: vilito
А какво представляват тези подплънки? Можеш ли да ми кажеш от къде мога да си ги купя? Rolling Eyes


Видях новият модел на кошниците на Макси-Кози. ПРодават се с такива подплънки - освен обиколник за главичката и подплънка стабилна и подвижна за под кръстчето. Ще купуваме от тези кошници ние специално - изглеждаха много приемливо.
И да ви се оплача като използвам повода че си говорим за принадлежности. ПРеди малко ни се спраска столчето за хранене на Чиполино. Много ме е яд! Ще трябва да купуваме ново! А бях толкова доволна от него и така го хвалех......Пу, да му се не види ! Imp

# 35
  • Мнения: 1 220
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: vilito
А какво представляват тези подплънки? Можеш ли да ми кажеш от къде мога да си ги купя? Rolling Eyes


Видях новият модел на кошниците на Макси-Кози. ПРодават се с такива подплънки - освен обиколник за главичката и подплънка стабилна и подвижна за под кръстчето. Ще купуваме от тези кошници ние специално - изглеждаха много приемливо.
И да ви се оплача като използвам повода че си говорим за принадлежности. ПРеди малко ни се спраска столчето за хранене на Чиполино. Много ме е яд! Ще трябва да купуваме ново! А бях толкова доволна от него и така го хвалех......Пу, да му се не види ! Imp


dodo_dodo, nie minalata godina si namerihme kade da pochivame v internet, idi na google i zadaj tarsene - pochivka na more, pomnja, che imashe mnogo varianti za naemane na celi vili s dvorcheta v Sv Konstantin i Elena!

# 36
  • Мнения: 3 042
Здравейте мами!
Вече се върнахме, в неделя пак поемаме на път - този път до Свищов.
Сега накратко- бебо спа към 2 часа в колата, и на отиване и на връщане, през останалото време се криви и му трябваше компания - добре че се бяхме заредили с играчки.
С яденето - на отиване - папахме от шишето, предварително приготвена кърма, а на връщане реших да го кърмя на място, само че трябваше да търсим разни селски спокойни пътища щото човечето е много любопитно и при всеки шум се разсейва.
Направихме и беличка в колата - опишкахме задната седалка на дядо, като сменяхме памперса- хихих, добре че той не се разсърди.
Е това беше накратко. След 10-тина дни пак сме тука за нови подвизи.

# 37
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: vilito
А какво представляват тези подплънки? Можеш ли да ми кажеш от къде мога да си ги купя? Rolling Eyes


Виждам, че dodo вече е написала какво имам предвид Simple Smile . Те се продават отделно или Заедно с столчето. Допълнително може да се вЗеме и това нещо За врата За новородени:


Между другото наи-сигурното място в колата е отЗад посредата. Но там може да се сложи столче, само ако има също триточков колан.

http://www.maxi-cosi.nl/

# 38
  • Мнения: 522
А какво ще кажете за слънцезащитната бебешка козметика? Аз съм хвърлила око на един спрей на Chicco с фактор 30, че сме много белички и след 5 минутки на слънце (макар и в количката) сме поизгорели... Sad

# 39
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: vilito
А какво ще кажете за слънцезащитната бебешка козметика? Аз съм хвърлила око на един спрей на Chicco с фактор 30, че сме много белички и след 5 минутки на слънце (макар и в количката) сме поизгорели... Sad


Бебешката кожа е особено чувствителна и е до 10 пъти по-тънка от кожата на въЗрастен. Затова се нуждаят непременно от Защита. Колкото по-малко е бебето, толкова по-висок трябва да е Защитния фактор от 20 до 45.

# 40
  • Мнения: 1 289
Мили майки, моля да ми дадете съвет. Въпросът ми по-скоро не е как да пътуваме, защото си имаме столче-кошничка за колата, в което Ради се чувства много удобно. Интересува ме какво ми е необходимо за бебето, защото в средата на юни смятаме да направим едно едноседмично турне в провинцията.  Бойната готовност за софийските паркове и дългите разходки вече съм я оттренирала, но за първи път ще пътуваме извън дома за толкова дълго време и не знам какъв багаж да взема. Имам чувството че всичко ще ми е необходимо. Знам само, че са ни осигурили креватче и ваничка за къпане.
Забравих да спомена, че тогава ще сме на почти 3 месеца. :tellme:

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
az imam trening sus subirane na bagaja, zastoto vsiaka sedmica go kamandirovam sina mi pri svekurva mi.
pampersi, shampoan,sapun, bebesko mliako, za vseki sluchai krem protiv podsichane.Nojica za riazune na nokti, vigantol, zimaflor, spirt, panadol( za vseki sluchai)
Shishetata za voda i milako, chetka za shisheta, igrachki na vsiaka cena
Drehi povechko vzemi, po-tunki i po-debeli, za vseki sluchai i shapka protiv slunce i za studeno vreme.Chorapi, zavivki na deteto, charsahafi.Havlia za sled bania..drugo..mai e tova

# 42
  • Мнения: 463
Не се шашкай, пътуването ще се отрази добре и на двете ви. За пръв път пътувахме с Лора, когато стана на 40дни за 3 дни в Сандански.Носих всичко, което може да се сети човек и даже повече /бяхме на хотел/.Половината багаж остана недокоснат!!!
Като стана на 3м, отидохме за 4 дни на Боровец.Носих за нея малко дрехи, хавлия за къпане, подложка за преобуване от плат с найлон, всичко за хранене и преваряване, козметика против изгаряне и комари и много настроение.
Скоро се върнахме от 3 седмичен престой във Варна, където бяхме с осигурено креватче и ваничка / вече сме на 10м/. Чуствахме се като в къщи. Ползват се малко неща.Сега е топло, повече ще сте на вън, така, че няма разлика от дългите разходки тук.Като й вземеш нейните чаршафчета и завивки, изобщо няма да разбере, че не е в къщи. Пътуването го понасят идеално, не се притеснявай.
Няма нищо специално за носене, а и една седмица с толкова малко бебе си е нищо работа!Гледай си кефа, беба ще е супер.

# 43
  • Мнения: 5 539
За стерилизация на шишетата можеш да вземеш от таблетките на Чико, много е удобно.
Ние като тръгнахме да пътуваме с Ева, тя беше на 2 месеца и от страх нещо да не и липсва, помъкнах половината къща. Сега вече нещата са отиграни и когато пътуваме багажът е видимо по-малко Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Milena B.
... Имам чувството че всичко ще ми е необходимо.


 
Така е!  Laughing  Laughing  Laughing
Гледай какво е писала DEianaZ и слагай в чантата Wink Само не се паникосвай. Все пак по-добре е да вземеш повече, отколкото по-малко  Sunglasses

# 45
  • Мнения: 96
И нас ни чака същата участ,само че далеч по-далго ще е пътуването и то със самолет-от Канада до БГ. Бебчо Велизар е на 4.5 месеца. Само като си помисля и ми става лошо.То с кола е къде,къде по-лесно....може да поспреш,да починеш,да се разтъпчиш.А ние ще хванем калъп в този самолет.Около 20 часа пътуване...И на всичкото отгоре трябва да намеря начин и да кърмя на тези тесни седалки  Sad
Освен това престоя ни ще е 2.5 месеца,което значи,че ще трябва да се понесем с цялата къща  Laughing
Така, че имайки предвид всичко останало....багажът ми е най-малкия проблем.Вече съм направила списък с необходимите неща:
 - лекарства( за всеки случай)
 - витамин Д
 - пълен комплект козметика
 - хавлийки
 - по-леки дрешки
 - по-дебели дрешки
 - пижамки
 - одеалца
 - шапка за слънце
 - несесер( ножичка,нокторезачка,пилички,термометър,
аспиратор за нослето)
 - шишета
 - биберони(залагалка)
 - купички/чинийки
 - лъжички
 - помпа( за кърма)
 - играчки
 - столче-шезлонг
 - памперси
 - мокри кърпички
 - столче за кола
 - количка
Ами май това е в общи линии.
Ние ще тръгваме след 5-6 дни,така че аз скоро почвам да стягам куфарите и да отмятам в списъка.
А!!!Освен това като пристигнем(живот и здраве!) ще трябва тепърва да свикваме бебчо на часовата разлика и да оправяме режима!!! Sad
Мноооого интересно ще бъде!
Стискайте палци!
Миленче,пожелавам ви приятно и безаварийно пътуване!
И много положителни емоции!!!

# 46
  • Мнения: 1 289
Благодаря много за съветите. Наистина за пътуването на бебчо са необходими страшно много неща, за да се чувства комфортно и да не усеща неудобството от промяната на мястото си. Вече си направих списък по вашите съвети и, уверявам ви, за половината от нещата не се бях сетила. Бебешките неща са толкова скъпи, че просто ще ме е яд, ако трябва да купувам неща, които вече имаме но сме забравили.
Още ведняж ви благодаря и лек път на mucky до Канада.  love001

# 47
  • Мнения: 580
Само да дабавя, че не се налага много от нещата да взимате от тук.Само багаж да носите.
Например памперси можете да купите от всякъде, както и сокчета, пюрета, мляко и каши.
Когато водихме миналата година Митака на морето /беше на 2.5 месеца/ взех ел. кана за преваряване, шишета, дрешки и завивки.
А също така и софийска вода.Но нея можете да заместите с трапезна. /не минерална/
Споко, всичко ще е наред
 Grinning

# 48
  • Мнения: 1 289
И ние мислим да стигнем с бебка до морето към края на юли. Тогава Ради ще е на 4 месеца. Когато споделихме идеята с нашата педиатърка, тя изобщо не се изненада. оказа се че е завела дъщеря си на море на 3 месеца. Важното е само да са здрави.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт