Когато те гледат лошо ...

  • 3 171
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
Дали някой ме гледа лошо в работата ми е последна грижа.Аз отивам там за да работя и давам всичко от себе си да го правя добре. Нормално е в един колектив не всички да са си симпатични и приятни.

# 16
  • NL
  • Мнения: 520
Цитат
Когато те гледат лошо ...
  (без особена причина)
Теорията ми  за поведението на такива хора  е,че когато се държат така с почти непознати то е заради собствена  неувереност в нещо,което се опитват да прикрият с надменност или другата причина е липсата на елементарно възпитание.Може и двете на куп.И в двата случая не си заслужава човек да им се ядосва.

# 17
  • Мнения: 22
Потвърждавам казаното от Milika. В повечето случаи, арогантното и надменно поведение е за прикриване на собствена неувереност и комплекси. Не знам в конкретния случай какво точно е почувствала тази девойка, за да започне да се държи така, но е твърде вероятно да е разбрала, че ти си много над нейното ниво и тя няма как по друг начин да се самозащити, освен с този вид поведение.  Peace

# 18
  • в Низината
  • Мнения: 705
Кагато някой се държи така, то обикновено е, за да си придава някакви важности и да се прави на такъв, какъвто не е, точно, защото не го познаваш. За мен това са комплекси и нищо повече! Познавам такива хора и са много смешни отстрани.

# 19
  • Мнения: 794
Наскоро почнах нова работа, държах се нормално с всички, просто една две колежки много неадекватно реагираха...  newsm78 Направиха впечатление веднага.
Сякаш съм ги обидила адски много.... Shocked Shocked
За мен не съществуват и без това нямам никаква обща работа с тях.  Peace
Държа се като зрял човек... комуникирам със останалите нормално, а те просто стоят отстрани и гледат много злобно...
Определено избиват комплекси и завиждат, защото не са на моето ниво  bowuu  Mr. Green

С такива злобни вещици само мога да се радвам, че не общувам  Simple Smile



Явно ми много чувствителна, просто няма смисъл да си я слагаш  на сърцето... Не можеш да си приятел със всеки, нали...

# 20
  • Мнения: 2 741
Май всеки от нас се е сблъсквал с такова поведение, аз го търпя повече от 2 години вече и то от хора които може да са ми майки и бащи, даже и за дядовци стават. Определено смятам,че прикриват неувереност и незнание по дадени въпроси с това си поведение. Надявам се моите родители да не се държат по същия начин с младите си колеги. Комплексарска история.Аз спрях да общувам с почти всички и май и те са доволни от това.Но е отвратително цял ден да няма с кого едно кафе да изпиеш или дума да продумаш и всичко това заради нечии чужди проблеми. Спрях да търся вина в себе си- при мен проблема е разликата в ЕГН-тата.

# 21
  • Мнения: 26
Всички сме се сблъсквали с това. Променяш средата, срещаш нови хора, но не всички са
ососбено положителни. Някои са контактни, други открито си признават, че не искат да общуват с никой. Но понякога се налага... Как се справяте с колеги, които гледат надменно и все си търсят повод да се заядат с вас. Очите и жестовете им са такива сякаш всички наоколо са им длъжни... А ако им се наложи да поискат услуга слагат лицемерна усмивка и почти те заставят да им съдействаш... През останалото време се държат сякаш си под зрителното им поле...
Как се справяте с такива? Аз се депресирам и изпитвам неоснователно чувство за вина. Такива хора ме парализират и понякога не мога да се справя...

Пълна Игнорация и ще видиш, че ще престанат. Най-малкото ще им писне да се zанимават с теб, след като zабележат,че не им обръщаш внимание....

# 22
  • Мнения: 146
Моята рецепта да се справя с такива е да им се усмихвам като се разминаваме  newsm47 Хем така ми олеква, хем ме кара да се почувствам "над тях", но по моя си начин, не по техния. Всеки може да го постигне с малко упражнение и положителна нагласа. Просто знай, че не си им крива ти, а половината свят около тях.

# 23
  • Мнения: 1 541
Всеки се е сблъсквал с такива или подобни ситуации.....Ами щом тя се надува, надувай се и ти и да не ти пука...Нали има и други хора там- поддържай контакти с тях, нея я забрави  Peace

Честно казано и на мен понякога ми се случва да спазвам голяма дистанция с хладно поведение към определени хора в работата- не им се надувам или цупя, но ясно им показвам, че не искам никакви по- близки отношения с тях, освен деловите. В тези случаи идеалната ситуация и за мен и за тях е да не си нарушаваме личното пространство, освен когато не се налага. Приеми, че и за теб самата е по- добре да не се натоварваш с нея, а ако дойде да ти прави мили очи за услуга- ами отрежи я със също толкова мили очи  Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 817
При мен пък е странно друго.Много хора ми казват ,че гледам лошо ,надуто и дори не смеят да се спрятелят с мен Joy ,първото им впечатление е ,че съм страшно надута ,но като ме опознаят споделят ,че са се заблуждавали Hug
Най добре я игнорирай напълно въпросната персона.По всичко личи ,че общуването с нея те натоварва и правиш грешката да се самообвиняваш ,което е пагубно.Дръж се на ниво и и хвърля и ти по някои и друг лош поглед съчетан с пълно безразличие Wink

# 25
  • Мнения: 9 865
Не, аз не съм и звъняла. Тя се обади, имаше някакъв интерес. Аз не досаждам.
Може и в мен да е вината, имам излъчване на интелектуалка и хората си мислят, брех тая много знае... макар, че нямам ник'ви претенции да съм повече от другите. Но и това не е...
Съгласявам се с мнението, че такива хора прикриват неувереност с такова поведение. А най-глупавото е, че съм по-голяма от нея Simple Smile а се чувствам толкова уязвима. Ще видим как ще се развият нещата.

# 26
  • Мнения: 104
Извинявай ,ама какво означава излъчване на интелектуалка?

# 27
  • Мнения: 15 538
Ами не ми се е случвало до сега такова нещо. Аз съм тази, която не обича новите и като дойдат нови ги подминавам и не разговарям с тях докато не дойде момента, в който е неизбежно. Но сега, като чета тук разбирам как се чувства човек в това положение и определено ще променя това свое поведение за напред  Embarassed

# 28
  • Мнения: 9 865
Извинявай ,ама какво означава излъчване на интелектуалка?

Това е по-скоро самоиронично определение. Нося цайси, гледам да се изразявам правилно, такива неща.

# 29
Да имаш излъчване на интелектуалка означава да имаш интелигентно излъчване и най-вероятно това ти качество я респектира , а да не забравяме ,че около нас има и много простеещи хора ,които задават по-простички въпроси и гледат злобно ,защото по друг начин не могат да респектират.
Към авторката на темата един съвет. Бъди себе си и си вярвай повече Peace

Общи условия

Активация на акаунт