Pylnomoshnto

  • 3 457
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Mili mami pyrvo izviniavam se che pisha na latinica, no niamam izbor.
Imam takyv vypros kym tezi mami,koito sa pravili t.nar. notarilano zavereno pylnomoshntno ot sypruga da pytuva deteto v chuzbina.Mojat myz e estonec i juni mesec shte pytuvame kym Estonia.Loshoto, e che myzyt mi ne e v BG i shte triabva da mi pishe tova pozvolenie v Polsha. Mozete li da mi napishete primernia tekst na edno takova zajavlenie ili pylnomoshtno!!
Mnogo blagodaria

# 1
  • Мнения: 229
Това което ние направихме в бг е следното (само,че мъжа ми е българин,не знам дали има значение):

                                 Декларация

Долуподписаният:
3 -те им ена,ЕГН,л.к номер,адрес
/баща на... ( имената на детето),съгласно удостоверение за раждане серия..,издадено...на ..(дата ) от..(община),въз основа на Акт за раждане номер...

                               Декларирам
че съм съгласен детето ми ...(имената),ЕГН,задграничен паспорт номер издаден на...,от....,да пътува извън границите на Република Б-я с майка си .....(имена);ЕГН,задграничен паспорт номер...,издаден на...,от....,без ограничение държава,за период от една година считано от днес.
     Настоящата декларация да важи пред митнически и гранични власти,както и пред всички други държавни органи в страната и в чужбина,където е необходимо.

дата                                                   Декларатори:
град                                                           /имената /

# 2
  • Мнения: 229
Незнам защо така излезе горното ,съответно Декларация и Декларирам е в средата а деклатори долу  в дясно Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 017
Детето ти с българско гражданство ли е?
Всъщност най-добре съпруга ти да попита в българското посолство в страната, в която е, защото там явно трябва да се завери ако детето е български гражданин и съответно в естонското посолство в Полша ако не  е.
Аз така смятам че е, защото миналата седмица ходихме до българското  посолство тук за заверка на такава декларация и ме питаха за гражданството на детето.

# 4
  • Мнения: 4 629
А теи пълномощни на какъв еик ги пишете? Къде ги искат в България или в чужбина?

# 5
  • Мнения: 1 017
Цитат на: 11bobi11
А теи пълномощни на какъв еик ги пишете? Къде ги искат в България или в чужбина?


Ами в нашия случай (всички сме българи) ни трябва за пред българските гранични власти и ги пишем на български.

Обикновено се искат от страната чийто гражданин е детето и на съответния език.

# 6
  • Мнения: 4 629
Тогава ако детето е с двойно гражданство му трябват и на двата езика - така ли? Или си  показва само единия паспрот и има пълномощно на съответния език? А винаги ли ги искат тези пълномощни или както митничарите си решат?

# 7
Mersi mnogo momicheta. Oh v goliam problem sym posolstvoto e chak v Warszawa a nie sme v Krakow. Myzyt mi e nonstop na rabota i voobshte ne razbiram zashto e nuzen tozi dokument sled kato sypruga mi e chuzdenec. Malkia Adri e s dvojno grazdanstvo. Sega mislim prosto da zaverim tova pylnomoshno pri notarius tuk v Polsha i posle v konsulskia otdel v Sofia pyk kakvoto stane. Tazai burokracia me ubiva vseki pyt Close
pozdravi i hiliadi blagodarnosti

# 8
Калина, ако сайта на МВР ти звучи успокоително
http://www.mvr.bg/Guide/no_vizi_europe.htm Според него дете с двойно гражданство или на което родителите постоянно пребивават в чужбина няма нужда от пълномощно
Текста е най-отдолу на страницата.

В общи линии тази е най-важната част  Wink (можеш да си я резпечаташ за заядливи граничари)

Цитат
НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА

От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.

# 9
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Honda
Калина, ако сайта на МВР ти звучи успокоително
http://www.mvr.bg/Guide/no_vizi_europe.htm Според него дете с двойно гражданство или на което родителите постоянно пребивават в чужбина няма нужда от пълномощно
Текста е най-отдолу на страницата.

В общи линии тази е най-важната част  Wink (можеш да си я резпечаташ за заядливи граничари)

Цитат
НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА

От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.


добре, ако е така защо и на мен, а и на всички мои приятели българи живеещи постоянно тук, с които е ставало дума за това, са искали такъв документ? всъщност много е вероятно митничарите просто да не знаят за това положение и да си искат бумагата наред и когато бързаш да хванеш самолет с куп багажи, поне едно ситно детенце мотащо ти се из краката и подсмърчащи баби в далечината, хич не ти е и до разправии с тъпи митничари за наредбите на мвр...

# 10
  • Мнения: 4 244
Цитат
НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА

От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.

Това кои случаи касае, защото на мен не са ми искали никога декларация, нито от немска нито от наша страна. Децата ми са с немско поданство

# 11
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Аз писах в темата за американските мами.
Искат пълномощното защото са дебили и защото си карат по течението.
Миналата година с разпечатка от сайта на МВР изведах дъщеря ми. Много ми се ядосаха, а аз пък много им се радвах, исках да видя кой ще ме спре и после ще ми плати билета. Много мрънкаха,казаха ми че не са длъжни да проверяват къде е бащата на детето!!!
Значи ако аз имам заветното пълномощно и бащата има да речем съдебно решение че детето неможе да излиза /то трябва да се отразява в неговия фаил/ никой няма да го провери.
Е такива дивотии.
Аз ще продължа така да пътувам, докато това съществува в закона, причини много
1. "Мразим бюрокрация"
2. Третия свят от който мойта беба има паспорт, слага печат в нейния паспорт че имам право да я извеждам!/Еднократно/ Проверката на летището отнема 2мин./проверка дали няма промени по разрешението/
3. За заветното пълномощно трябва да платя около 300 долара, което просто няма да го бъде, докато съществува този текст.

# 12
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Цитат
Това кои случаи касае, защото на мен не са ми искали никога декларация, нито от немска нито от наша страна. Децата ми са с немско поданство

Ако децата влизат и излизат с немски паспорти в БГ или ако изобщо нямат БГ паспорти, Гранична полиция няма какво да ти иска.

# 13
Цитат на: миз
...добре, ако е така защо и на мен, а и на всички мои приятели българи живеещи постоянно тук, с които е ставало дума за това, са искали такъв документ? ...

Миз, изискват ви, защото това, което съм дала се отнася само за " движението на чужденци на територията на Шенгенското пространство". ПРиета е Конвенция между страните. Тоест отнася се за живеещите с една дума в Европа. Пак не извадихте късмет Sad

# 14
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Hondichka,  не е така, касае абсолютно всички.
Мойят звяр е Костариканче
май не ме позна Sad

# 15
Цитат на: kita99
Hondichka,  не е така, касае абсолютно всички.
Мойят звяр е Костариканче
май не ме позна Sad
Ти пък.....как да не те познах  Wink Само дето ми се губиш от трасето. За останалите държави не споря, защото специално този линк, който съм намерила и дала е само за страните от Шенген. За това си го доуточних, че да не станат недоразумения и утре някоя мама да каже на митничаря, да ама HONDA друго ни даде  Wink  Laughing  Laughing  Laughing

# 16
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Не се губя, голяма ни е разликата.
Написали са го на страницата за Шенген, ама си е за всяко детище с двойно гражданство или постоянно пребиваващо навън.
Освен това, хората както каза миз, предпочитат да не се занимават с киселите ни гранични власти и за това си вадят пъномощно.

# 17
Цитат на: kita99
...и за това си вадят пъномощно.

Ми то по-добре да си извадят онова дето съм го зачервила от сайта на разпечатка и адреса на самият сайт, пък който не вярва да проверява и звъни  Wink

# 18
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Ами там е работата, че с онова червеното и номера и името на шефката на граничен контрол София, пак ми се правиха на улави. Обясниха ми, че трябва да съм благодарна, че същия ден нямало много полети, защотоооо, ако имало нямало как да проверят ЕГН-то на таткото!
Просто са нагли и нахални. Даже скота ми взе разпечатката и ходи да я развява по другите гишета, да видели колегите му какви глупости имало на сайта на МВР.
Е аз до тогава не се зъбех кой знае колко, но като го чух това, му казах че съм говорила с въпросната шефка и че тя ме е посъветвала да си влача разпечатка. и този продължи да опява
Айде отивам да си доспя.

# 19
Здравейте, нашия татко работи във Франция и през юни месец плануваме аз и 3 годишния ни син да го посетим.Миналата година когато съпруга ми беше в България направи пълномощно заверено от нотариус,декларация за гражданство и гражданско състояние но и в двата документа не е обявен срок на валидност и номера на задграничния паспорт на сина ни тъй като паспорта беше готов когато той вече беше заминал.
Искам да попитам трябва ли да заверя документите във Френското посолство или да ги преведа на френски език?
Ще имам ли проблем на българските митници защото не е вписан номера на паспорта на сина ми и не е обявен срок на валидност на пълномощното?
Благодаря ви предварително!!! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт