Шишетата на Avent вредни?!!

  • 5 802
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 209
Така. Това, мисля, го разбрах  Grinning
Наистина, скоро не съм се заглеждала по опаковките на Нук и Чико, но вероятно не са от PC и PVC. Следователно Бисфенол-А не би трябвало да фигурира в химическия им състав.
Питах се доколко е възможно да сме абсолютно сигурни, че останалите видове пластмаси не са "невинни до доказване на противното".

# 46
  • София
  • Мнения: 2 734
И Нук,и Чико пластмасовите са от PVC и PC.Единствено др.Браун претендират,че шишетата им са чисти откъм тези в-ва(аз някак си не вярвам обаче).

# 47
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Наистина, скоро не съм се заглеждала по опаковките на Нук и Чико, но вероятно не са от PC


Истината е , че са ... сега ще се разровя

Нук са поликарбонатни:
http://www.nuk.de/produkte/mahlzeit/flaschen/classic/bottles.html?lang=en

Canpol също:
http://en.canpol.com.pl/product.php?lp=71&gr=274&pd=999

Baby nova също :
http://www.baby-nova.de/de/produkte/essen_trinken/kunststoff_flaschen.html

и Авент, както се знае :
http://www.aventamerica.com/products/bottlefeeding/bottlefeeding_natural.asp

и всички производители твърдят , че поликарбоната е безопасна пластмаса ....

# 48
  • Мнения: 1 672
Ползваме шишетата на Авент, но не съм забелязала да са вредни Rolling Eyes.
и ние също ги ползваме и няма никакъв проблем
Стига с тези слухове.То вредни неща в тоя живот колкото искаш , не вярвам тази марка да си е позволила нещо подобно

# 49
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И Нук,и Чико пластмасовите са от PVC и PC.Единствено др.Браун претендират,че шишетата им са чисти откъм тези в-ва(аз някак си не вярвам обаче).

Шишета от PVC няма ..тази пластмаса не е разрешена за съхранение на хранителни продукти ... по света ... само у нас Верея си слагат сиренето в такава .... или поне така пише на сайта им

Но никога не съм срещала чаши, чинии, кутии, шишета за храна , които да са направени от PVC ...има опаковки от шампоани, детски играчки, дограми, тръби, улуци, дори мрежи за градината се покриват с PVC , но не съм виждала съдове от тази пластмаса

# 50
  • София
  • Мнения: 7 209
не вярвам тази марка да си е позволила нещо подобно
Ами, възможно е, и още как.
Преди време гледах едно филмче по Discovery, за безопасността на самолетите в САЩ, и тяхното изследване показа, че едва ли не над 70% от самолетите всъщност не са безопасни и се нуждаят от модернизация. Обаче изчислили, че е по-евтино застрахователите да изплатят обезщетения на един затрил се самолет на 5 години, отколкото да модернизират всичките.
Така че всичко е възможно.
Мерси за линковете, secretgarden.
Лошото е, че в крайна сметка  май ще си остана с вредните шишета. Не мога да взема стъклени, с вече проявяващия се характер на детенце, ще е още по-опасно.
Ценното е, че аз поне си направих извод да сменям шишетата по-често. Може би така ще намаля вероятността от появата на пукнатинки, през които да излезе вредният химикал.
  bouquet

# 51
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Моля, Ред ...  Hug ... рядко се случва да пиша по темата с  човек, отворен за нова информация , който освен това не ме е нарекъл маниачка, държаща детето си в барокамера... оценявам това   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 7 209
Моля, Ред ...  Hug ... рядко се случва да пиша по темата с  човек, отворен за нова информация , който освен това не ме е нарекъл маниачка, държаща детето си в барокамера... оценявам това   bouquet


 Hug

# 53
  • Мнения: 1 672
не вярвам тази марка да си е позволила нещо подобно
Ами, възможно е, и още как.
Преди време гледах едно филмче по Discovery, за безопасността на самолетите в САЩ, и тяхното изследване показа, че едва ли не над 70% от самолетите всъщност не са безопасни и се нуждаят от модернизация. Обаче изчислили, че е по-евтино застрахователите да изплатят обезщетения на един затрил се самолет на 5 години, отколкото да модернизират всичките.
Така че всичко е възможно.
Мерси за линковете, secretgarden.
Лошото е, че в крайна сметка  май ще си остана с вредните шишета. Не мога да взема стъклени, с вече проявяващия се характер на детенце, ще е още по-опасно.
Ценното е, че аз поне си направих извод да сменям шишетата по-често. Може би така ще намаля вероятността от появата на пукнатинки, през които да излезе вредният химикал.
  bouquet

Ами в крайна сметка всеки преценява сам за себе си

# 54
  • Мнения: 653
Ценното е, че аз поне си направих извод да сменям шишетата по-често. Може би така ще намаля вероятността от появата на пукнатинки, през които да излезе вредният химикал.
  bouquet
точно така, това е начинът да се сведе до минимум риска  Peace

# 55
  • Мнения: 653
аз искам да попитам нещо:
погледнах контейнерите на Авент и инструкцията към шишетата им, никъде не можах да намеря инфо от какъв материал са
на контейнерите отдолу има РР, това значи ли че те не са опасни?
 secretgarden, усещам, че си доста запозната, би ли ми казала, че наистина не знам?
мерси   bouquet

# 56
  • Мнения: 229
А ,какво ще кажете за тези шишета, произведени от алуминий .

# 57
  • София
  • Мнения: 7 209
А така!  Mr. Green
Аз за първи път чувам.
SIGG, google - швейцарско производство.
Вреден или не е алуминият? (в един от сайтовете им пише, че е нетоксичен)
Къде се продават в Бг?
Ще чакам отзиви, коментари и информация

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 23:01 от red

# 58
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
аз искам да попитам нещо:
погледнах контейнерите на Авент и инструкцията към шишетата им, никъде не можах да намеря инфо от какъв материал са
на контейнерите отдолу има РР, това значи ли че те не са опасни?
 secretgarden, усещам, че си доста запозната, би ли ми казала, че наистина не знам?
мерси   bouquet

PP e полипропилен...счита се за безопасен материал  Grinning

# 59
  • Мнения: 653
мерси, secretgarden   bouquet
 значи тях засега няма да изхвърля

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт