Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 13

  • 26 520
  • 306
  •   2
Отговори
# 240
  • Мнения: 720
Ето една не толкова срамежлива снимка  Embarassed
(извинявам се за лошото качество)
Между другото работих със съхраняван във фризер марципан Варна. Тестото не се беше променило, размръзявах го в хладилника една нощ.

# 241
  • Мнения: 6 243
Явно напоследък на всички ни е динозавърско. Признавам си, че Меги ме запали с картинките на динозавър от "кухарка"-та, но моят е правен по друга технология, лично моя  Grinning

Ето какво се получи:


 

# 242
  • Мнения: 22 867
sladka hapka, Дино е съвършен!   bouquet И поразкрий малко от технологията ти по направата му, моля!

# 243
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ееееееее, голяма красота Хапчице. Направила си го невероятен  smile3501
Eli*, е така се вижда много по-добре и твоя дино. Наистина е станал много готин. Поздравления   bouquet

# 244
  • Мнения: 6 243
Лабрекс, Корнелия, благодаря   bouquet

Направата на Дино не е никаква философия.
Забърках двойна доза шоколадови блатове за торта - от нея изпекох три блата, от които двата с диаметър 21 см, а третия - не повече от 18 см. (за него ползвах дъното на йенска тенджера, покрито с хартия за печене).

Направих от муса на Танита, но със суха сметана. В него добавих 200 г. разтопен натурален шоколад и си спестих желатина, защото шоколадът стяга достатъчно.

Двата големи блата нарязах през средата. Блатовете наредих един върху друг, като обилно слагах крем между тях. Не сиропирах, защото рискувах да се разпадне.

След това сложих за малко във фризера, за да стегне.

С остър нож започнах да изрязвам облия гръб на Дино. Паднаха доста обрезки. Начупих ги и ги забърках с част от останалия мус, докато се получи удобна за моделиране маса. От нея оформих опашката и главата.

На този етап почти нямах крем, затова добавих към остатъка от муса едно пакетче масло (на практика половин пакетче от немското "Алпенбутер"), както и пудра захар на вкус. Добавих зелена боя, но стана светло и подсилих цвета и с малко синя.

С масления крем омацах добре Дино, и за да го заравня допълнително, го наръсих с предварително оцветените кокосови стърготини.

Шиповете, очите и веждите са направени от бавносъхнеща моделираща маса, която е оцветена със зелена боя. Шиповете са прикрепени с клечки за зъби.

Зениците и върховете на шиповетеса нарисувани с разтопен шоколад. В бързината съм забравила да изрежа на Дино лапички, както планирах - това го забелязах едва тази вечер, докато оправях снимките.

По-късно ще сложа снимка на разрез, тъй като Дино беше подарък и рязането го снима мой приятел, който обеща да ми прати снимките на мейла.

# 245
  • Мнения: 22 867
Поработила си, но резултатът е супер! Благодаря за идеята за шоколада в муса на Танита вместо желатин, не ми беше идвало на ум.  bouquet

# 246
  • Мнения: 720
Sladka hapka, Дино е великолепен   bouquet
Корни, благодаря  Hug
Следващият ще е по-добър  Wink

# 247
  • Мнения: 1 271
Eli* ,  sladka hapka , невероятни динозаври, а технологията на  sladka hapka  ме върна доста назад във времето, сега предпочитам да работя с начупени блатове и объркани с крема(става много бързо лесно и ефктно), ама това е защото сега има всякакви форми и формички.Браво, поздравления за готините тортички.  Hug

# 248
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Момичета, големи красоти сте сътворили, минавам само да ви похваля. Аз в петък след работа съм на гости и мисля да направя Френския сладкиш на Наталина, украсен като торта със сметана. Лесно и невероятно вкусно. Обаче не мога да измисля тема за украсата. Хвърлете някоя идея за докторска тематика, моля.

# 249
  • Мнения: 7 107
Роси, великолепен дино! Тъкмо се зачудих как си го направоли така "рошав" по тялото, а той бил с кокосови стърготини. Да го изям в сладура  Grinning!

# 250
  • Мнения: 6 243
Роси, великолепен дино! Тъкмо се зачудих как си го направоли така "рошав" по тялото, а той бил с кокосови стърготини. Да го изям в сладура  Grinning!
Зори, ми ние го изядохме - сладур, несладур... замина сиромашкия  Laughing

# 251
  • Мнения: 7 107
Роси, великолепен дино! Тъкмо се зачудих как си го направоли така "рошав" по тялото, а той бил с кокосови стърготини. Да го изям в сладура  Grinning!
Зори, ми ние го изядохме - сладур, несладур... замина сиромашкия  Laughing

Такава му била съдбата  Mr. Green.

# 252
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Роси, какъв съвършен Дино! Направо като истински! Браво майсторице!  bouquet Hug Heart Eyes

# 253
  • Мнения: 1 271
Роси, великолепен дино! Тъкмо се зачудих как си го направоли така "рошав" по тялото, а той бил с кокосови стърготини. Да го изям в сладура  Grinning!
Зори, ми ние го изядохме - сладур, несладур... замина сиромашкия  Laughing

Такава му била съдбата  Mr. Green.


Извинявам се за спама, ама все още се смея на тези коментари  hahaha , за горкия Дино...обаче наистина е досущт като истински.

# 254
  • София
  • Мнения: 1 941
Момичета, страхотни торти   bouquet
Искам да попитам тези, които са правили crayzy chokolate cake - точно по рецептата ли го правихте? Защото като го направих и после имаше ужасен мирис на сода. Отчитам грешката, че не съм загасила содата с оцета, но реших да спазвам точно указанията. Вие как го правите? Peace

Общи условия

Активация на акаунт